Szokujący sytuacja korupcji - "policjant stał się gangsterem"


funkcjonariusz policji z wydziału badającego sprawę porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika współpracował z bandytami — wynika z ustaleń dziennikarzy śledczych TVN. Reportaż "Gliniarz do wynajęcia" dziś w TVN o 23.20.

W ramach śledztwa dotyczącego katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem do prokuratury rosyjskiej skierowano dotychczas trzy wnioski o pomocnik prawną - poinformował przedstawiciel prasowy Prokuratury Generalnej prok. Mateusz Martyniuk. Orlando Magic Marcina Gortata przegrała dwoma punktami z Atlanta Hawks i dopisało tym samym do statystyk 22. porażkę w tym sezonie. Polak drugi mecz z blisko - uprzednio z Philadelphią 76ers - nie rzucił żadnych punktów. Tym jak jeden mąż grał też na to samo mało nad cztery minuty. w pewnym sensie milion złotych przeznaczył główna kwatera wyborczy Grzegorza Napieralskiego na telewizyjne spoty reklamowe kandydata SLD na prezydenta - poinformował na konferencji prasowej w Radomiu Marek Wikiński, zwierzchnik sztabu wyborczego Napieralskiego.nieznany świder winien przewiercić twarde skały oddzielajace ratowników od zasypanych górników o multum szybciej niż było to dotąd możliwe - informuje "New Scientist". Główny doradca ds. prawnych rządu brytyjskiego Peter Goldsmith informował w 2002 r. ówczesnego premiera Tony'ego Blaira, że usunięcie irackiego dyktatora Saddama Husajna będzie sprzeczne z prawem międzynarodowym - ujawniła w niedzielę gazeta "Mail on Sunday". Jak na igrzyskach i w Lahti, w fińskim Kuopio wygrał Simon Ammann, a Adam Małysz zajął 2. miejsce. Obaj skoczkowie umocnili się na prowadzeniu w Pucharze Nordyckim.

Notowania Roberta Kubicy rosną z dnia na dzień. Po marnym sezonie 2009, walce z bolidem i teamem BMW, Robert Kubica drugi raz wraca do łask. niedawno kierowca Saubera Pedro de la Rosa przyznał, że sukcesy Kubicy w Renault to największa osłupienie sezonu 2010. chwilowo do chóru przyłączył się inwestor zespołu Renault Gerard Lopez. - On jest jednym z niewielu, którzy zasługują, aby dostać mistrzostwo - stwierdził.

Warren Buffett okazuje się w wyższym stopniu pewny niż... jankeski skarb - tak wynika z rynkowych ocen. Jak wylicza agencja Bloomberga, obligacje Berkshire Hathaway - funduszu należącego do Warrena Buffetta - są oprocentowane u dołu niż obligacje skarbowe USA. Trzy osoby zabił w południowo-wschodniej części Waszyngtonu człowiek, jaki jadąc samochodem otworzył ogień do stojącej na ulicy grupy ludzi. Tragedia wydarzyła się we wtorek wieczorem.

Belgijski ranga podał się do dymisji po wyjściu flamandzkich liberałów z koalicji rządzącej. Belgia, która 1 lipca przejmuje rotacyjne przewodnictwo w UE, pogrąża się w kryzysie politycznym. W przeddzień wtorkowych obchodów 70. rocznicy inwazji fryc hitlerowskich na Polskę, USA podały ostatecznie skład swej delegacji na uroczystości. Jak poinformował Biały Dom, na czele delegacji stoi w stanie spoczynku generał James Jones, naczelny Rady Bezpieczeństwa Narodowego w Białym Domu. Jest traf na uwzględnienie polskiego punktu widzenia w sprawach klimatycznych - poinformował Donald Tusk. Polscy negocjatorzy na szczycie w Brukseli rozmawiają głównie o sposobie negocjacje składek na posiłki biedniejszych państw świata w walce ze zmianami klimatycznymi. pagina Kraj nad Wisłą chce, aby wysokość składki była uzależniona od wysokości Produktu Krajowego Brutto, a nie od własnej emisji dwutlenku węgla.Sąd Okręgowy w Olsztynie, orzekając eksmisję rodzin Moskalików i Głowackich z domu Agnes Trawny, zastrzegł, że model lokalu Trawny nastąpi nie prędzej po podpisaniu za pomocą gminę z rodzinami umów najmu lokali socjalnych. "Polska The Times": - boss PiS przegra, bo zasoby ludzkie się go boją, a Marta Kaczyńska mu nie pomoże - powiedział wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski w wywiadzie dla gazety. Finlandia drugi raz pogrąża się w recesji, wynika z oficjalnych danych za I kwartał 2010 roku. Od stycznia do marca gospodarka kraju straciła 0,4 proc, po spadkach z grudnia 2009 roku o 0,2 proc.

Komorowski się "łupnął"


wyciąganie gazu łupkowego może przyczynić się do "dewastacji obszarów krajobrazowych" - stwierdził Bronisław Komorowski w Londynie. Tę opinię wolno spokojnie przelecieć w poczet wpadek marszałka, bo - jak zgodnie podkreślają specjaliści - gazu łupkowego metodą odkrywkową się... nie wydobywa. O sprawie pisze "Dziennik czasopismo Prawna".

Japończycy pokazali zęby i zranili Lwy z Kamerunu


Samuel Eto'o opowieści o wielkich możliwościach swoich i kolegów z reprezentacji Kamerunu musi, przynajmniej na razie, wdziać pomiędzy bajki. "Nieposkromione Lwy" nie potrafiły znaleźć sposobu na bardzo dobrze zorganizowanych Japończyków. Azjaci wygrali 1:0 i jest to ich pierwsze zwycięstw w mundialu, wyłączając mistrzostwa, których współgospodarzami byli w 2002 roku.

skarb państwa nie wezwie nas na dywanik tak bez trudu


Tylko w wyjątkowych wypadkach fiskus wezwie nas do siebie? algorytm nowelizacji ordynacji podatkowej, który trafił do Sejmu z komisji Przyjazne Państwo, przewiduje m.in. wprowadzenie zasady składania wyjaśnień za pośrednictwem podatników na piśmie, w miejsce osobistej wizyty w urzędzie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej"

Ukraina: 20 osób zmarło dzięki powikłań związanych z grypą


20 osób zmarło w październiku na Ukrainie dzięki powikłań wywołanych z wykorzystaniem grypę - podało resort zdrowia w Kijowie. wprawdzie prasa spekulowała, iż zmarli mogą być ofiarami grypy A/H1N1, ministerium zdrowia oświadczył, że ich śmierć była następstwem zapalenia płuc.

śledztwo ws. mafii paliwowej do poprawki


Prokuratura wznowiła umorzone w maju badanie ws. mafii paliwowej. Prokurator krajowy ocenił wcześniejsze umorzenie w charakterze "bezzasadne". obecnie śledczy podejmą czyn przy wszystkich 18 podejrzanych.

Clinton odsłonił własny pomnik


Królewskie przyjęcie zgotowali ludność Kosowa byłemu prezydentowi USA Billowi Clintonowi. Uczestniczył on w Prisztinie w odsłonięciu przedstawiającego go pomnika w pobliżu głównym bulwarze stolicy nazwanym (jakżeby inaczej) ulicą Billa Clintona.

Tysiąc darmowych noclegów w Krakowie


gród podwawelski pełną parą przygotowuje się do pogrzebu prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Rozdano już 10 tys. wejściówek na ceremonię, a w całym mieście w ostatniej chwili udostępniono ponad tysiąc miejsc noclegowych. - Mam nadzieję, że już nikt nie zrezygnuje z udziału w uroczystościach, tym bardziej, że prognozy są dobre - mówi Jacek Majchrowski prezydent Krakowa.

Znaleziska nie na sprzedaż


- Nie boimy się, że pewnego razu trafimy na groźny niewypał, np. miny przeciwpiechotnej. Nie jesteśmy nowicjuszami i wiemy, jak wypada celebrować się z tego typu znaleziskami. ludność Kalisk, Piotr i Robert od kliku lat zajmują się kolekcjonowaniem sprzętu wojskowego.

Szwedzkie szczepionki zostaną w lodówkach?


Szwedzkie władze nie wiedzą, co stworzyć z o tyle o ile 9 milionami dawek szczepionki przeciw tzw. świńskiej grypie - twierdzi tamtejszy dziennik "Metro". za jednym zamachem stawia pytanie: Czy szczepionki się zmarnują?

Intensywne opady nie podwyższyły poziomu wód


Intensywne opady w kilku miejscach w Polsce nie spowodowały podwyższenia się stanu wód w rzekach - poinformował podczas konferencji prasowej prof. Mieczysław Ostojski, boss IMiGW.

wreszcie kupisz sobie Rolexa...


Ruszył pierwszy w Polsce salon marki Rolex. Perwersyjnie drogie zegarki będzie można od jutra kupić w sklepie producenta w warszawskim zagłębiu luksusu, czyli na Placu Trzech Krzyży. W pobliżu sklepy mają takie marki jak Burberry, Hugo pryncypał czy Armani. wypisz wymaluj krajowy targ towarów luksusowych zdatny jest już 7 mld zł.

"Maciek Szumowski byłby dumny"


Czwarty konkurs na dokument imienia Macieja Szumowskiego - rozstrzygnięty. Główną nagrodę i 30 tysięcy złotych zdobyła Anna Majewska - akademiczka Psychologii. Tematem przewodnim konkursu był "kryzys".

Hiszpania: Episkopat broni chust muzułmańskich


Hiszpański episkopat rzymskokatolicki wystąpił w piątek w obronie prawa muzułmanek do noszenia chust w miejscach publicznych, zajmując tym samym jednoznaczne pozycja w toczącej się dopiero co publicznej debacie.

niechlujny Harry z Legią Honorową


Symbol westernowego ("Za trochę dolarów") i policyjnego ("Brudny Harry") amerykańskiego twardziela, Clint Eastwood, otrzymał najwyższe francuskie odznaczenie. odznaczenie Legii Honorowej aktorowi, reżyserowi, producentowi i kompozytorowi (w jednym) wręczył Nicolas Sarkozy.

Iran: Stracono dwie osoby związane z protestami opozycji


W Iranie wykonano dzisiaj karę śmierci na dwóch osobach zaangażowanych w protesty, do których doszło po sfałszowanych zdaniem opozycji czerwcowych wyborach prezydenckich - poinformowała irańska przedstawicielstwo prasowa ISNA.