rozumie się samo przez się już, gdy Polański opuści turma


Roman Polański w piątek opuści więzienie i zostanie więzień w areszcie domowym w swej alpejskiej willi w Gstaad - poinformował rzecznik szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli.

- nieobecność budżetowy w 2010 roku być może być o 10-15 miliardów złotych mniejszy od planowanych 52,2 miliarda złotych - powiedział w Polskim Radiu boss doradców premiera, Michał Boni. wsio przez to, że wzrost PKB wyniesie niechybnie 2-3 proc., a nie - jak zapisano w ustawie - 1,2 proc. W powodzi zginęło już 12 osób - wynika z informacji zebranych przy użyciu policję. Funkcjonariusze nie odnotowali niemniej żadnych kradzieży mienia powodzian czy włamań do zalanych domów. premier Francji Francois Filion spotkał się w pierwszy dzień tygodnia z nowym prezydentem Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), rodakiem Jeanem Todtem. Głównym tematem rozmowy była możliwość jak najszybszego powrotu do kalendarza mistrzostw świata Formuły 1 wyścigu o Grand Prix Francji.Opolski pole autostrady A4 w kierunku na Wrocław jest zablokowany. Po godz. 7 z niewiadomych przyczyn przewróciła się tam ciężarówka z węglem. Policja zorganizowała objazdy. W wypadku zginął kierowca. W wieku 83 lat zmarł w Rzymie popularny boss żandarmerii watykańskiej za pontyfikatu Jana Pawła II Camillo Cibin. przez lata czuwał nad bezpieczeństwem Jana Pawła II i był przy polskim papieżu w chwili zamachu na Placu św. Piotra 13 maja 1981 roku. Samorządowcy PiS mają interdykt podejmowania inicjatyw mających na celu upamiętnianie ofiar katastrofy lotniczej w Smoleńsku przez emisja ich imienia placom, ulicom i skwerom. Decyzję w tej sprawie podjął pryncypał Komitetu Wykonawczego PiS Joachim Brudziński.

- To jest region wojenna, nie skwer rozrywki - stwierdził głównodowodzący wojsk USA w Afganistanie gen. Stanley McChrystal i wydał dekret zamknięcia większości barów serwujących hot dogi, hamburgery i pizzę w okolicach baz amerykańskich.

wprawdzie prezydent Obama krytykował politykę prezydenta Busha, za nieliczenie się z sojusznikami USA, stosunki z nimi za jego własnej prezydentury są gorsze niż za rządów Busha w jego drugiej kadencji - uważa publicysta "Washington Post" Robert Kagan. Lechistan reprezentacja zostanie wzmocniona przez mistrza Europy do lat 21, Sebastiana Boenischa. Powoływany do niemieckiej kadry piłkarz Werderu Brema, "raczej na pewno" przekonał się do Polski. O Boenischa zabiegał Franciszek Smuda. - Na 99 odsetki Sebastian Boenisch będzie grać dla polskiej reprezentacji - powiedział "Przeglądowi Sportowemu" Smuda.

Kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski uczestniczył w środowej uroczystości przekazania śmigłowca filii Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Płocku. - Życzę, aby ten śmigłowiec był jak najmniej konieczny, ale chyba że już będzie konieczny, tak aby był obrotny i ułatwiał funkcjonowanie całej służby zdrowia - mówił. najpierw poprosimy o myśl ratowania Opla, a w dalszym ciągu wraz uzgodnimy publiczną prawa ręka na arena Unii Europejskiej - takie ustalenia odludny na popołudniowym spotkaniu resortów gospodarki krajów, dokąd są fabryki koncernu i Komisji Europejskiej. - prezes rady ministrów chce skupić się na pilnowaniu spraw Polski. To przeciana wszelkie spekulacje. PO przedstawi w ciągu kilku tygodni kandydata lub kandydatkę na urząd prezydenta - mówi Grzegorz Schetyna, szef klubu Platformy Obywatelskiej.Dzikie i niebywale rzadkie koty - trzy serwale i jednego karakala - odebrali przemytnikowi celnicy na warszawskim Okęciu. Zwierzaki znalazły już nowy dom w warszawskim ogrodzie zoologicznym. Siergiej Syrow, Artur Pankratow, Jurij Sankow, Igor Pustowar - to rosyjscy żołnierze, którzy w zastępstwie badać wzrokiem miejsca katastrofy prezydenckiego samolotu, w droga haniebny okradali ofiary. Za zrabowane finanse pili w dalszym ciągu w barach - informuje "Super Express". Trzy, dwa, jeden... start! Wielu Amerykanów na tę chwilę czeka taki sam rok. Tuż po Święcie Dziękczynienia, w dniu zwyczajowo nazywanym Czarnym Piątkiem, startuje sezon przedświatecznych zakupów. W najbliższy piątek w sklepach spodziewanych jest 134 miliony klientów!

Wykopują więcej ciał spod błota


Już 38 ciał znaleźli ratownicy na portugalskiej Maderze po piątkowej powodzi i osunięciach ziemi spowodowanych największą od 1993 roku nawałnicą. powyżej 100 osób zostało rannych.

Jarosław Kaczyński zagłosował


Głosuje cała Polska, a razem z nią politycy - kandydaci na prezydenta. W Warszawie swój głos oddał szef PiS Jarosław Kaczyński. Towarzyszyła mu bratanica Marta z mężem i córeczkami.

Przeszło dwa tysiące pijaków za kółkiem. 35 zabitych


ponad dwa tysiące pijanych kierowców, 35 zabitych w wypadkach, 500 rannych i powyżej 400 wypadków. Taki jest zafrasowany saldo długiego majowego weekendu na polskich drogach. policja podała pierwsze agregacja majówki.

Dostał zawału w kabinie dźwigu


Mrożąca jucha w żyłach ruch ratunkowa na terenie warszawskiej budowy. operator dźwigu dostał zawału. Jeden z jego kolegów reanimował go na wysokości kilkudziesięciu metrów, a w przyszłości nie mógł wydostać się z kabiny maszyny.

Ukraina dostała od Rosji krocie tańszy gaz. Ale nie za daremnie


Przedłużenie umów o stacjonowaniu rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na Ukrainie na 25 lub chociażby 30 lat w zamian za 30-procentową obniżkę cen gazu - takie rokowania zawarli w środę w Charkowie prezydenci Ukrainy i Rosji, Wiktor Janukowycz i Dmitrij Miedwiediew.

"To jawna nieprzyjaźń wobec polskiego rządu"


Zapowiadając sobotnią wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu, diariusz "Wriemia Nowostiej" pisze, że przygotowania do niej "stłumiło głośne echo" środowych uroczystości z udziałem premierów Rosji i Polski, Władimira Putina i Donalda Tuska.

Film o gen. Jaruzelskim - historyk obala nagana publicystów


Film TVP "Towarzysz Generał" podzielił komentatorów. atoli zdaniem prof. Antoniego Dudka, doradcy prezesa IPN, jest on wybitnie ostry, ale w pobliżu tym prawdziwy.

Korwin-Mikke: Zamieszki i zbrojne furia władzy


skład moich wyborców wystarczy, by wybudować rekomendacja dla zbrojnego przejęcia władzy, gdy w Polsce wybuchną zamieszki - mówi w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" Janusz Korwin-Mikke.

"Prezydent wolałby konkurenta z mniejszym ego"


MSZ prowadzi politykę ustępstw, która nie przynosi efektów - mówi chłop Przesłuchania w RMF FM Paweł Wypych. Prezydencki członek rządu dodaje, że Lech Kaczyński przedstawi lada dzień własny model ustaw zdrowotnych. Pytany o wybory, twierdzi, że dla Kaczyńskiego nie jest ważne, kto będzie kandydował. Ma niemniej swego faworyta. Woli za przeciwnika kogoś, kogo ego nie jest większe od jego.

"Ta nieszczęście stanie się punktem zwrotnym"


minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, występując w Radzie Europy w Strasburgu, wyraził opinię, że przeżywanie tragedii pod Smoleńskiem w Rosji i w Polsce stanie się punktem zwrotnym w przezwyciężeniu wspólnej tragicznej przeszłości.

Trzyletnia pensjonarka wypadła z okna


niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. W Goleniowie opodal włosie z okna wypadła pozostawiona sama w mieszkaniu dziewczynka. Na szczęście skończyło się na odwrót na podejrzeniu złamania nogi. Dziadkowi, który opiekował się dzieckiem, grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Lech Kaczyński doczekał się pierwszego pomnika


Tragicznie zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem prezydenta Lecha Kaczyńskiego upamiętnił obelisk z granitową płytą, który stanął na Rynku Maślanym w mieście Skórcz w województwie pomorskim - podał portal gazeta.pl.

Zadźgali nożem 27-latka, odwołują się od wyroku


nim Sądem Apelacyjnym w Białymstoku odbywa się praca doktorska odwoławcza w procesie dwóch młodych mężczyzn, skazanych na dziesięć lat więzienia za śmiertelne pobicie 27-latka na przystanku autobusowym.

Jaruzelski leci do Moskwy. "Drzewa umierają stojąc"


Gen. Wojciech Jaruzelski spędził para doby w szpitalu, natomiast czuje się już na tak wiele dobrze, iżby pojechać do Moskwy na obchody 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. - Drzewa umierają stojąc, a ja jestem starym żołnierzem, zahartowanym w bojach, chcę pójść na ostatnią defiladę - wyjaśnił generał.

"Kapuściński przekroczył ważną granicę"


Ryszard Kapuściński "przekroczył ważną granicę" między faktem a fikcją - skomentował w ostatnim czasie ujawnione w Polsce rewelacje na przedmiot zmarłego reportera jego przyjaciel, Brytyjczyk Timothy Garton Ash.