Kędzierzyn-Koźle: Czynsze idą w górę


Czynsze w lokalach komunalnych w Kędzierzynie-Koźlu mogą wychować się średnio o kilkadziesiąt procent, a w niektórych przypadkach przekroczyć grubo ponad 200 procent.

Beyonce (10 nominacji), Taylor Swift (osiem) i Lady Gaga (pięć nominacji) mają największe szanse na osiągnięcie nagrody Grammy. O tym, kto dostanie tę prestiżową nagrodę (zwaną "muzycznym Oscarem"), dowiemy się już w niedzielę. między potencjalnych nagrodzonych mogą wykopać się też m.in. tacy giganci jak U2, Green Day, Eric Clapton czy AC/DC. szef PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że w przypadku osiągnięć rządu Donalda Tuska trzeba bardzo dużego wysiłku, żeby pokazać choć jedną rzecz pozytywnie załatwioną ze społecznego punktu widzenia. Dwa lata rządów koalicji PO-PSL J.Kaczyński analizował w poniedziałek na antenie Radia Maryja. Z jesiennej ramówki TVP Info zniknie cykl reportaży Marii Wiernikowskiej "Telewizja objazdowa".nasz historyk prof. Włodzimierz Borodziej z UW otrzymał prestiżową nagrodę im. Carla von Ossietzky'ego za prace na idea polsko - niemieckiej historii XX wieku. Microsoft zapowiedział wprowadzenie również do krajowy usługi Xbox Live. Jej niedostępność w naszym kraju była kością niezgody pomiędzy koncernem a jego polskimi klientami. W Lesie Katyńskim, gdzie zaplanowane były uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej - odbyła się eucharystia żałobna. Obecni modlili się płacząc. Rocznicowe obchody zostały odwołane.

Watykan podjął dziś decyzję o wydaleniu ze stanu duchownego, a skutkiem tego pozbawieniu kapłaństwa emerytowanego arcybiskupa Lusaki w Zambii 79-letniego Emmanuela Milingo, sprawcę największych w ostatnich latach skandali w Kościele katolickim.

Renata Cysek ma 27 lat. W marcu została zakwalifikowana do przeszczepu płuc. To jej jedyna możność na życie, bo jej płuca zniszczyła choroba, na którą cierpi od urodzenia. - w tym momencie całokształt mnie męczy. A świadomość, że mój postać zdrowia przypuszczalnie się na dniach pogorszyć, że nie mam pieniędzy ani czasu aby wyczekiwać na dawcę, przeraża - mówi Renata. Leki na astmę, które stosują rywalki Justyny Kowalczyk, mogą sprawiać jak doping? Polka nie ma wątpliwości. – Marit bez tych swoich wspomagaczy za bardzo nie miałaby co tu wykonywać i ze mną, i z pozostałymi zawodniczkami – powiedziała o podwójnej złotej medalistce z Vancouver Marit Bjoergen. Z Kowalczyk nie zgadza się naczelny Komisji ds. Zwalczania Dopingu w Sporcie. – Nie są to niedozwolone substancje – mówi Jerzy Smorawiński i ocenia, że Kowalczyk przesadziła.

dryg kontraktu z Polonią stolica Polski piłkarz słynnej Barcelony Jose Maria Bakero już uzgodnił. Pozostaje na to samo sygnatura pod kontraktem, który 46-letni Bask ma złożyć w czwartek. istniejący eksponent prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku, 43-letni Jacek Dobrzyński będzie nowym rzecznikiem prasowym Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jak mówi, chce pokazać tę służbę jako fachową i kompetentną, a nie polityczną. Pracę na nowym stanowisku zacznie od czwartku. Przybyli, zobaczyli, zwyciężyli. AC Milan pokonał Lazio Rzym. Mediolańczycy zawitali na stadion rzymskiego Lazio i wygrali tam 2:1. AC Milan tak niezmiernie przyćmił rywali ze stolicy Włoch, że... strzelił wszystkie trzy bramki.166 osób zachorowało, a 15 zmarło w wyniku zarażenia wirusem grypy A/H1N1 na Ukrainie - poinformował w Kijowie ukraiński podsekretarz zdrowia Wasyl Łazoryszynec. Oznaczałoby to, że w ciągu ostatnich trzech dni zachorowalność na A/H1N1 wzrosła dwukrotnie. Większością 70 do 30 głosów Senat USA zatwierdził nominację na drugą kadencję Bena Bernanke prezesa Rezerwy Federalnej. wedle najnowszego rankingu w najwyższym stopniu opiniotwórcze środki masowego przekazu w Polsce opracowanego przez Instytut Monitorowania Mediów, zazwyczaj cytowaną telewizją była TVN24. spośród portali internetowych najbardziej opiniotwórcze podniosły się onet.pl i tvn24.pl

UE popiera europejskie dążenia Ukrainy i myśli o tranzycie gazu


związek Europejska popiera dążenia Ukrainy do członkostwa, niemniej jednak oczekuje od niej reform, demokratycznych wyborów prezydenckich w styczniu przyszłego roku, a przede wszystkim gwarancji, że tranzyt rosyjskiego gazu z Rosji do państw UE będzie odbywać się bez przeszkód.

Zawalczymy o klimat


Precyzyjne i korzystne dla krajowy ustalenie tzw. kwot klimatycznych a ważna teczka dla polskiego komisarza - to główne zadania Lecha Kaczyńskiego i Donalda Tuska na rozpoczynającym się w Brukseli szczycie UE. premier i prezydent lecą jednym samolotem.

przymierze Ukrainy, Białorusi i Rosji? "Będzie Czeczenia dwa"


"Ekspert ds. międzynarodowego bezpieczeństwa Jewhen Żerebecki oświadczył, komentując dla "Głosu Ameryki" inicjatywę wicepremiera Wołodymyra Semynożenki o możliwym związku Ukrainy, Rosji i Białorusi, że ewentualny taki alians doprowadzi do tego, że zachodnia Ukraina na pewnie zostanie przekształcona na paragraf zapalny, swoistą nową Czeczenię" - pisze lwowski portal "Zaxid.net".

Tusk i Putin w Katyniu


W Lesie Katyńskim rozpoczęły się uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej z udziałem premiera Donalda Tuska zaś jego rosyjskiego odpowiednika Władimira Putina.

"Dziennik" ma kandydata na kandydata na prezydenta


wedle "Dziennika" w SLD "pojawiają się dalekosiężne wizje" dotyczące marka Balickiego. Niektórzy rozmówcy prasa w Sojuszu przyznają nawet, że "jest plan, by zgłosić go do grona potencjalnych kandydatów na prezydenta".

Dostaniemy zadośćuczynienie za spóźnione loty


Pasażerom samolotów opóźnionych o co najmniej trzy godziny należy się odszkodowanie tak samo jak pasażerom lotów odwołanych - orzekł Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu.

USA: pół miliona domów bez prądu


Wichury i ulewne deszcze na północnym - wschodzie USA spowodowały w sobotę przerwę w dostawie prądu dla ponad pół miliona domów - podała agencja AP.

"Ich dziełem życia jest nasze bezpieczeństwo i wolność"


W bazie fort Hood w Teksasie rozpoczęła się uroczystość żałobna ku czci ofiar czwartkowej masakry. Bierze w niej udział 15 tysięcy osób: żołnierze, rodziny ofiar, a dodatkowo prezydent Stanów Zjednoczonych. - Trudno będzie wydedukować pokrętną logikę, która doprowadziła do tej tragedii - mówił Barack Obama.

Irańczycy zabrali jej nagrodę Nobla


Irańskiej zdobywczyni Pokojowej Nagrody Nobla Szirin Ebadi władze skonfiskowały nagrodę - twierdzi sama zainteresowana. dyplom i medal poświęcony pamięci zostały zabrane z depozytu bankowego w Teheranie trzy tygodnie temu. Irańczycy na razie o całej sprawie milczą, a Norwegowie złożyli już formalny protest.

Więcej podsłuchów niż w USA


Tak jak w Stanach Zjednoczonych nie podsłuchują nigdzie - można by śmiało stwierdzić. Jak się lecz okazuje, więcej zezwoleń na podsłuch obywateli niż w USA, wydaje się w Bułgarii. Tak przynajmniej twierdzi dziennik "Standard".

Italia zakażą powiększania gruczoł mlekowy nieletnim?


interdykt wykonywania operacji powiększenia i korekty biustu dziewczętom poniżej 18. roku życia przewiduje skierowany dziś do parlamentu Włoch schemat rządowej ustawy. To pierwsza taka dominacja w Europie.

Chavez grozi rozpoczęciem wojny


Prezydent Hugo Chavez nakazał siłom zbrojnym Wenezueli, by były przygotowane na spór zbrojny z Kolumbią; powiedział w niedzielę, że żołnierze powinni być gotowi, jeśli USA zdecyduje się sprowokować wojnę między sąsiadującymi krajami Ameryki Łacińskiej - podaje filia AP.

Korea Płn. ostrzelała strefę na Morzu Żółtym


Artyleria północnokoreańska ostrzelała, po raz dalszy z rzędu, sporną strefę na Morzu Żółtym w rejonie linii granicznej rozdzielającej obszary wód terytorialnych Korei Północnej i Południowej - poinformowała południowokoreańska agencja prasowa Jonhap.

Lepper należy z prezydenckiego wyścigu, negatywna orzeczenie PKW


Państwowa komisja Wyborcza wydała decyzję o odmowie zarejestrowania kandydata na prezydenta RP w wyborach prezydenckich - informuje na swojej stronie PKW. W związku z tym w wyborach ostatecznie weźmie udział tylko dziewięciu kandydatów.

Zatrzęsła się ziemia w Małopolsce i na Śląsku


Na Śląsku i w Małopolsce obserwowalny był silny wstrząs ziemi - informuje TVN24.