Francja: ogień na placu Pigalle


Jeden płeć brzydka zginął, a jeden odniósł poważne obrażenia na przestrzeni strzelaniny na placu Pigalle w Paryżu w nocy z piątku na sobotę - poinformowała prefektura policji, dodając, że wcześniejszy to prawdopodobnie porachunki przestępcze.

- Jest żywopłot podłości. Giertych tę granicę przekroczył. Dla mnie nie jest to wiarygodna osoba. Musi przeżywać, że nie ma go w polityce. Lepiej by spełniał się jak prawnik - tak w programie I Polskiego Radia mówił Joachim Brudzinski, poseł PiS. kitajski przejaw sprawiedliwości potwierdził, że różnowierca Liu Xiaobo otrzymał orzeczenie 11 lat więzienia - poinformował jeden z adwokatów Liu. dwie talibowie, uznawani za rebelianckich gubernatorów afgańskich prowincji Kunduz i Baghlan zostali aresztowani w Pakistanie - poinformowała przedstawicielstwo AP.Wybory parlamentarne w Wielkiej Brytanii odbywają się w cieniu skandalu z refundacją poselskich wydatków i ogólnego sceptycyzmu do systemu politycznego - powiedział w rozmowie z PAP John Palmer członek zarządu ośrodka badawczego Federal Trust. Wjechaliśmy do Smoleńska. horrendalnie się boję tego, co zobaczymy - napisał na twitterze podróżujący z Jarosławem Kaczyńskim Adam Bielan. Jarosław Kaczyński, zwierzchnik PiS i brat tragicznie zmarłego prezydenta, z lotniska w Witebsku udał się autokarem na miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. wymiana handlowa w niedziele przypadkiem zostać zakazany. Nad takimi przepisami pracuje parlament Europejski. Blisko jedna trzecia europosłów podpisała apel, w którym wnoszą o ustanowienie niedzieli dniem wolnym od pracy - w całej Unii Europejskiej.

Od 18.15 Polacy we Wrocławskiej Hali Stulecia grają w pierwszym meczu mistrzostw Europy z nieobliczalną Bułgarią. Po 1. kwarcie i tzrech "trójkach" Michała Ignerskiego Polacy prowadzą 32:21. Zapraszamy na specjalną relację "kosz po koszu" w portalu tvn24.pl. Znajdziecie w niej statystyki zawodników natomiast skrupulatny relacja spotkania.

Ośmiu płockich funkcjonariuszy drogówki zatrzymali policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. Zdaniem prokuratury zatrzymani przyjmowali łapówki od kontrolowanych kierowców. Podczas planowanej na 1 września roboczej wizyty w Polsce prezes rady ministrów Rosji Władimir Putin nie mówiąc o Gdańskiem być może odwiedzać też województwo warmińsko-mazurskie - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych w Moskwie.

Wyborna rodzaj strzelecka Ireneusza Jelenia nie uszła uwadze czołowych klubów. Zdaniem dziennika "L'Equipe" Lach znalazł się na liście życzeń wicelidera Bundesligi, Schalke Gelsenkirchen. Obalony w drodze zamachu stanu prezydent Hondurasu Manuel Zelaya wycofał się w piątek z negocjacji z obecnym prezydentem Roberto Michelettim. Stawką w rozmowach było wybieg trwającego cztery miesiące kryzysu, kto sparaliżował kraj. Szef SLD, pretendent tej partii na prezydenta Grzegorz Napieralski spotkaniem i koncertem w warszawskim klubie Lemoniada podziękował w czwartek swym współpracownikom i wolontariuszom za pomoc w kampanii wyborczej.Pozornie bezproblemowy acz odrobinę możliwy waluta to nowe bakcyl Polaków. - W 2009 roku wydaliśmy na hazard rekordowe 20 mld zł - wynika z szacunków "Pulsu Biznesu". To dwa plagi więcej niż ubiegłoroczne wydatki na wódkę i dziesięć rózgi więcej niż suma ubiegłorocznych wpłat do wszystkich TFI. kolejny w ostatnich dniach poryw na kobietę. Tym co do jednego w oddalonym 45 km od Zielonej Góry - Lubsku zakapior zaatakował 16-letnią dziewczynę. Na szczęście został spłoszony. Trwa policyjna obława na napastnika. Instensywne opady śniegu i zamiecie przewidują synoptycy w najbliższych dniach, w pewnej mierze w całej Polsce. Najgorzej będzie na południowym zachodzie i w siedlisko Polski. Spadnie tam od 10 do 15 centymetrów sniegu. Będzie też z trudem wiało.

Film o Jaruzelskim; lewa strona stawia PiS ultimatum


"Dziennik periodyk Prawna": błona fotograficzna "Towarzysz Generał" przedstawiający losy generała Wojciecha Jaruzelskiego, wyemitowany w zeszły poniedziałek w TVP 1, może spowodować przetasowania w telewizji publicznej.

Przekręty w stoczni? "Takie sprawy się ukręca"


- często informowałem gdyńską prokuraturę o nieprawidłowościach w stoczni, ale całokształt zostało umorzone - powiedział w TVN24 prowadzący Związku Zawodowego Stoczniowiec, Leszek Świętczak. - Tu na Pomorzu prokuratura takie sprawy "ukręca" - dodał delegat PiS Zbigniew Kozak, który w połowie września poinformował gdańską delegaturą CBA o rzekomym wyprowadzaniu majątku z gdyńskiej stoczni.

Iran straszy wejściem do Pakistanu


Zamachowcy, którzy stoją za atakiem na generałów Strażników Rewolucji, korzystają z ochrony sąsiedniego Pakistanu, uważają Irańczycy i żądają prawa do ścigania terrorystów na obręb sąsiada.

Pytania wokół berlińskich wspomnień Sarkozy'ego


We Francji trwa dyskusja dookoła podróży prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego do berlinka w 1989 roku, wywołana przez pamiątkowe zdjęcie, umieszczone w weekend na stronie prezydenta na portalu Facebook. Sarkozy napisał na portalu, że był w Berlinie 9 listopada przedtem 20 laty, gdy padał mur - jakkolwiek opozycja wątpi w jego słowa.

Gortat wpadł na "Jastrzębie"


Marcin Gortat i jego Orlando Magic poznali rywala, z którym spotkają się w półfinale Konferencji Wschodniej Ligi NBA - to "Jastrzębie" ze stanu Georgia, czyli Atlanta Hawks. Kolejną rundę rozpoczął już Zachód - obrońcy tytułu z Los Angeles pokonali Utah Jazz.

Komorowski: Jestem za in vitro


Byłem, jestem i notorycznie będę za życiem; to oznacza, że zawsze byłem przeciwko karze śmierci, byłem zawsze przeciwko aborcji na życzenia, byłem i jestem za in vitro, jestem przeciwnie eutanazji, będę za testamentem życia - zadeklarował dziś Bronisław Komorowski.

nagle potrzebna krew dla Wojtusia!


Ewa i Piotr Zarzyccy są rodzicami półrocznego Wojtusia, który urodził się z zastawkowym zwężeniem ujścia tętniczego. Maluszka czeka w życiu kilka poważnych operacji. egzekucja każdej z nich wymaga krwi.

Poncyliusz: dyrektor PiS wciąż się zastanawia


"Wszyscy oglądamy się na to, jaką decyzję podejmie Jarosław Kaczyński. I zdajemy sobie sprawę, że dla niego w sytuacji, kiedy traci najbliższych członków swojej rodziny, gdy ma z trudem chorą mamę w szpitalu, jest to wybitnie trudne" - odpowiada Paweł Poncyliusz na badanie dziennika "Polska The Times" czy orzeczenie PiS w kwestii kandydata na prezydenta przypadkiem być zaskakująca.

Polacy za Komorowskim


obojętnie od tego, kto będzie kandydatem PO w wyborach prezydenckich (Bronisław Komorowski czy Radosław Sikorski), to i tak kandydat ten przejdzie do drugiej tury - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Z tego samego badania wynika też, że ankietowani o masa bardziej chcą, by kandydatem PO był marszałek Sejmu.

Polki zdominowały wyższe uczelnie


Po zniesieniu poboru do wojska studiuje coraz mniej mężczyzn. Uczelniom grozi bankructwo - akcentuje "Dziennik periodyk Prawna".

bank żąda od oszusta 4,9 mld euro


Fałszerstwo, nadużycie zaufania i niedozwolone wtajemniczenie danych informatycznych - takie oto zarzuty stawia nim sądem w Paryżu swemu byłemu maklerowi bank Societe Generale. Od Jerome Kerviela, nazwanego "oszustem stulecia", pula żąda 4,9 mld euro dla wyrównania strat poniesionych z jego powodu.

Koń z pyskiem na kłódkę. "Jakie mam wyjście?"


Do dwóch lat więzienia grozi 87–letniemu Zygmuntowi F. z Choszczna (zachodniopomorskie). Od kilku lat znęcał się nad koniem i psami. Zdaniem świadków konie bił, a psy topił w stawie. Zwierzęta odebrało mu "Pogotowie dla Zwierząt" z Trzcianki. Czekają na nowe domy, ale nasamprzód należy je wyleczyć i poczekać, aż zagoją się rany.

Z Irlandią gramy o życie Liczy się lecz wciąż suma punktów


Bój o eliminacyjne punkty i zakres szans na awans do mundialu w RPA Chronos zacząć. Selekcjoner reprezentacji Polski odkrył już wszystkie swoje karty na mecz z Irlandią Północną. Zaczęliśmy bój o punkty.

Izrael łagodzi blokadę Gazy


Izrael zdecydował się na złagodzenie blokady Strefy Gazy. Stało się to po proteście świata na przypływ izraelskich sił przeciwko konwojowi z pomocą humanitarną do Strefy Gazy.

Córka Lecha Wałęsy pozywa za książkę Zyzaka


Do krakowskiego sądu wpłynął pozew córki Lecha Wałęsy, Anny, o ochronę dóbr osobistych przeciwko spółce "Arcana", wydawcy książki o Lechu Wałęsie - poinformowano w Sądzie Okręgowym w Krakowie.