Mafioso: cesarstwo premiera powstało ze względu mafii


Finansowe królestwo Silvio Berlusconiego powstało z pieniędzy sycylijskiej mafii - twierdzi "nawrócony" mafioso cosa nostra Gaspare Spatuzza. Jego kolejne obciążające szefa rządu zeznania, złożone przed kilkoma miesiącami, publikuje dziennik "La Repubblica".

11. położenie Kornelii Marek w biegu na 30 km i szósta pozycja w sztafecie - te wyniki bardzo zaskoczyły prezesa jej klubu AZS AWF Katowice - Adama Zająca. - Wzbudzały one pewne wątpliwości - przyznał Zając. Dodał przy tym, że nie wierzy w wianek zawodniczki i jest mało co pewny, że próbka "B" potwierdzi EPO w jej organizmie. święty Mikołaj deprawuje dzieci. Serio. wykaz jego grzechów jest długa: jest gruby, pali fajkę, pije brandy, a po kieliszku jeździ saniami i to bez kasku. - Mikołaj powinien mieć nowy wizerunek: kościsty i na rowerze - twierdzi australijski naukowiec Nathan Grills. Odbywające się w Turcji mistrzostwa Europy siatkarzy pod względem organizacyjnym z trudem będzie przelecieć do udanych. Finaliści turnieju zdążyli przeżyć już braku wody w hotelach natomiast braku zainteresowania ze strony kibiców, bo trybuny hali świecą pustkami.z grubsza 20 tys. osób protestuje w Atenach przeciw planom oszczędnościowym rządu. milicja użyła gazu łzawiącego przeciwko grupie ok. 50 osób, które próbowały wedrzeć się do siedziby greckiego parlamentu. Podobna manifestacja ma miejsce w Salonikach, gdzie na ulice wyszło 14 tys. osób. tutaj milicja starła się z młodzieżą. "Chińczycy idą szeroką ławą interesów na całym świecie i Bóg raczy wiedzieć czym się to już za kilkanaście lat dla świata skończy – pisze na swoim blogu w Onet.pl Zbigniew Kuźmiuk, komentując gospodarcza ekspansję Państwa Środka. kategoria Tuska chce nakłonić przywódców Wspólnoty do okrojenia kompetencji nowych instytucji europejskich powołanych do życia traktatem lizbońskim - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden słynie ze swoich wpadek. Ostatnia przytrafiła mu się ledwie we wtorek w trakcie podpisania za pomocą prezydenta USA ustawy zdrowotnej. - This is a big f***ing deal - wyrwało się politykowi w toku krótkiej wymiany zdań z Barackiem Obamą.

W niedzielę, wraz z wyborami prezydenckimi w trzech okręgach - katowickim, krośnieńskim i płockim odbywały się wybory uzupełniające do Senatu. Alicja zając startująca z listy PiS, towarzyszka życia zmarłego senatora Stanisława Zająca, Michał Boszko z PSL i Leszek piechota z PO będą następcami parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. Nie wprost przeciwnie Polacy mogą obserwować boje naokoło służb specjalnych tropiących korupcję. Problemy z nadużyciami władzy i tajnymi służbami, i to o bez liku większe, mają też Bułgarzy.

Samolot typu Boeing 737-800 linii Ethiopian Airlines z 90 osobami na pokładzie spadł do morza u wybrzeży Libanu, naraz po sprzeczka z międzynarodowego lotniska w Bejrucie. Prezydent Libanu Michel Suleiman na razie wyklucza, że był to zamach. Szwajcarskie resort sprawiedliwości odrzuciło drugi wniosek Romana Polańskiego o zniesienie go z aresztu za kaucją, wyższą niż proponował wcześniej - poinformował w piątek głosiciel resortu Folco Galli. morał odrzucono ze względu na wysokie niebezpieczeństwo ucieczki Polańskiego ze Szwajcarii. Władze separatystycznej republiki Osetii Południowej zdecydowały się zwolnić z więzienia pięciu Gruzinów, zatrzymanych w poniedziałek pod zarzutem nielegalnego przekroczenia osetyjskiej granicy. W areszcie wszelako wciąż pozostaje 16 obywateli Gruzji, aresztowanych parę dni wcześniej.Bohaterowie słynnej Ulicy Sezamkowej zawitali do Strefy Gazy. Na co dzień szare, kontrolowane za pośrednictwem żołnierzy ulice, dzięki mappetom mają zapełnić się śmiechem. 5 milionów euro domaga się od szwedzkiej firmy niejaki Grek, którego fotografię umieszczono na opakowaniu tureckiego jogurtu. Nie wiadomo co w wyższym stopniu rozzłościło mężczyznę: to, że Szwedzi zrobili to bez jego wiedzy, czy to, że zrobili z niego Turka. mer Londynu Boris Johnson w środę po raz pierwszy zaprezentował publicznie futurystyczny algorytm 115-metrowej wieży Orbit, która stanie u wejścia na obszar parku olimpijskiego.

Kaczyński odrzuca, Schetynie jest przykro


- osobistość próbuje zepsuć dobrą atmosferę nim świętem Wojska Polskiego - mówił w czasie konferencji szef BBN Aleksander Szczygło. W ten rozwiązanie odniósł się do słów wicepremiera Grzegorza Schetyny, że zła kooperacja Kancelarii Prezydenta z MON przenosi się obecnie na MSWiA. Jak podała "Gazeta Wyborcza", prezydent odrzucił większa część nominacji generalskich, które trafiły na jego biurko dopiero co z resortu Schetyny.

nowy dyrektor o trzech filarach TVN


- To co się historia się w tym momencie w Grupie TVN to akcja w stronę przyszłości - powiedział Markus Tellenbach, jaki od 1 września przejmie od Piotra Waltera obowiązki prezesa zarządu spółki. nowy prezes TVN zamierza skoncentrować się przede wszystkim na integracji trzech filarów Grupy: telewizji, płatnej telewizji i internetu.

horror z budżetem... 45 funtów


fryc brytyjski reżyser wpadł na przedsięwzięcie nakręcenia horroru za … 45 funtów. "Colin" - bo taki jest tytuł produkcji - został nakręcony w ciągu 18 miesięcy. Jedynymi kosztami, jakie poniósł reżyser był zakup ciastek zaś herbaty dla aktorów grających w filmie, a kupował je nic bardziej błędnego w niedziele.

latko łaskawe dla gospodarki - ale jak bardzo?


- prężność wzrostu polskiego PKB w III kwartale br. być może być wyższa niż w II kwartale, gdy wyniosła 1,1 proc. - ocenia wiceprezes GUS Halina Dmochowska. Urząd poda oficjalne dane ostatniego dnia listopada. Opinia wiceprezes potwierdza bez mała wszystkie dotychczasowe prognozy.

"Powinna być rozmowa dziesięciu kandydatów"


Powinna być debata dziesięciu kandydatów na prezydenta - uważa kandydat na prezydenta Kornel Morawiecki. Jak powiedział w Gdyni, dyskurs taka dałaby szansę na zaprezentowanie społeczeństwu postaci i programów wszystkich kandydatów.

Dwa zamachy, 40 ofiar


Co w żadnym razie 40 ludzi zginęło, a dziesiątki zostały ranne w dwóch zamachach bombowych, do których doszło w piątek w pobliżu miejscowości Chalis, plus minus 65 km na północ od stolicy Iraku Bagdadu - poinformowała jedenasta muza Al-Arabija.

Ten nałóg zabije w przyszłym roku 6 mln ludzi


Około sześciu milionów ludzi umrze w przyszłym roku na następstwo palenia tytoniu - wynika z opublikowanego we wtorek w Dublinie raportu "Tobacco Atlas" Amerykańskiego Stowarzyszenia na sprawa Badań nad Rakiem i Światowej Fundacji ds. Walki z Chorobami Płuc (WLF).

Silne trzęsienie ziemi w Japonii


Trzęsienie ziemi o sile ok. 6,2 st nawiedziło północną Japonię. Agencje podają różne dane o sile wstrząsu, który mógł wynieść od 6,1 do 6,4 st. Japońskie służby meteorologiczne podkreślają, że diagnoza skali trzęsienia jest wstępna. Wstrząs był odczuty w Tokio.

miniony spacer astronautów z promu Endeavour


Astronauci z promu kosmicznego Endeavour po raz trzecia część i ostatni w czasie obecnej misji wyszli we wtorek w otwartą przestrzeń kosmiczną.

Międzynarodowe sprzątanie Bałtyku


Od 14 do 16. sierpnia zostanie przeprowadzona kolejna ruch "Międzynarodowe sprzątanie Bałtyku", której przyświeca hasło: "Nasze bezdno będzie tak czyste, jak czysta będzie najmniejsza rzeka, czy ruczaj w tym kraju".

Kwaśniewski: dla Izy najważniejszy był człowiek


- Dla Izy najważniejszy był człowiek; ważna była też Polska, ale o tyle, o ile właśnie temu człowiekowi, indywidualnej osobie była w stanie pomóc, zatroszczyć się o najsłabszych - mówił b. prezydent Aleksander Kwaśniewski na pogrzebie posłanki SLD Izabeli Jarugi-Nowackiej. Pogrzeb rozpoczął się w kościele św. Karola Boromeusza na warszawskich Powązkach po godz. 10.

Austria: Policja zatrzymała szajkę złodziei z polski


Austriacka milicja poinformowała dzień dzisiejszy o rozbiciu szajki polskich przestępców, mających na swym koncie kradzieże pojazdów i zimowego sprzętu sportowego. Trzech mężczyzn zatrzymano, policja poszukuje kolejnych dwóch.

Włożył żywego chomika do kuchenki mikrofalowej


młodzieniec z Northamptonshire (hrabstwo w środkowej Anglii), który upiekł w kuchence mikrofalowej chomika należącego do jego brata, trafi na cztery miesiące do zakładu poprawczego. 16-latek przez cztery lata nie będzie też mógł posiadać żadnych zwierząt - donosi independent.co.uk.

Słupsk: 18-latek uprawiał marihuanę... w szafie


Policjanci z II Komisariatu Policji w Słupsku na jednym z osiedli zabezpieczyli narzędzie oświetleniowy do hodowli marihuany. Roślinę uprawiał 18-letni mecenas mieszkania.

obiekt bankowego pożądania


Polskie banki "odkrywają" nową grupę klientów: to ktoś, kto regularnie co miesiąc dostaje gotówkę, a wypłatę gwarantuje państwo, na akcesorium w to ktoś, kto przedtem w ogóle nie posiada konta bankowego... na koniec nadszedł Chronos na akcję "konto dla seniora" - donosi TVN CNBC Biznes.