Zderzacz ruszył. Konieczna będzie choć przerwa


nie prędzej co ruszył, a już za chwilę będzie puder kolejną przerwę w pracy. W laboratorium CERN w Genewie uruchomiono wczoraj w porze wieczoru obfity Zderzacz Hadronów, naprawiony po zeszłorocznej awarii. Jak zapowiada doktor Grzegorz Polok z Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie, już wszelako rozumie się samo przez się o kolejnym koniecznym przestoju akceleratora.

dopisek Lewicy: Tadeusz Iwiński i Sławomir Kopyciński zapowiedzieli w czwartek zaskarżenie do TK części wrześniowej nowelizacji Kodeksu karnego, która rozszerza akt prawny odnośnie do propagowania ustrojów totalitarnych, w tym komunizmu. Testy medyczne David Beckham zdał bez zarzutu i już nic nie stoi na przeszkodzie, aby Anglik ponownie przywdział koszulkę Milanu. Nie ma nawet śladu po kontuzji prawej stopy, której piłkarz się świeżo nabawił. w trakcie pogrzebu pary prezydenckiej w Krakowie Eucharystia św. w Bazylice Mariackiej zostanie odprawiona po łacinie. Będzie jej przewodniczył dziekan kolegium Kardynalskiego kard. Angelo Sodano i on i wygłosi homilię - poinformował bp Józef Guzdek.Prokurator Piotr Jasiński z Olsztyna zdradzał szczegóły śledztwa w sprawie porwania Krzysztofa Olewnika lokalnemu biznesmenowi. CBŚ fuksem odkryło upływ od Jasińskiego - informują dziennikarze "Rzeczpospolitej" i "Superwizjera" TVN. Chińskie władze wykonały werdykt śmierci na dwóch osobach zamieszanych w skandal ze skażonym melaminą mlekiem - podała we wtorek agencja Xinhua. W wyniku zatrucia zmarło co w żadnym razie 6 osób, a setki tysięcy uniżony zatruciu. Wrocławska prokuratura, specjalizująca się ostatnio głównie... w piłce nożnej, skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie niegospodarności w PZPN. Na ławie oskarżonych zasiądzie m.in. Eugeniusz K., dawny wiceprezes centrali odpowiedzialny za sprawy organizacyjne.

Mieszkanie komunalne, w którym mieszkali, mieli nie zwrócić uwagi przeciwnie na pół roku. porozumienie z miastem była taka: szóstka miesięcy w lokalu zastępczym, a w dalszym ciągu powrót do wyremontowanej kamienicy. W trakcie remontu stała się natomiast materia niezwykła. Urzędnicy odkryli, że mury, które chcą remontować są za bardzo cenne by je ofiarować i mieszkanie zmienili w muzeum. dzień dzisiejszy mówią, że umowa z 84-letnią mieszkanką Częstochowy i jej synem, to nie ich problem. Mieszkania przecież nie ma.

Tłumy Polaków odwiedzają groby swoich bliskich. Jak co roku w dniu Wszystkich Świętych na drogach tłok, a dookoła cmentarzy korepetycje i brak miejsc parkingowych. Na terenie wielu nekropolii trwają coroczne kwesty. kasa zbierają zbiorowość ludzka m.in. Warszawy, Krakowa, Zakopanego... W weekend zobaczymy Adama Małysza z najlepszych lat jego kariery? pełnia na to wskazuje, bo polski koń pokazał w kwalifikacjach do niedzielnych zawodów, że nie zapomniał jak się skacze.

Benedykt XVI zaapelował w toku audiencji generalnej w Castel Gandolfo do wspólnoty międzynarodowej i poszczególnych ludzi o większą odpowiedzialność za otoczenie naturalne natomiast jego poszanowanie. Stylowe umeblowanie w dobrej cenie sprzedawane przez internet. Pomysł na brytyjski e-sklep o nazwie "made.com" na dziewiczy rzut oka nie wydaje się innowacyjny, ale to przed chwilą jemu udało się uzyskać wpływowego sponsora, który zainwestował w ten biznes. Specjaliści z kraju i Europy zjechali do Lichenia. Debatują o palących się autobusach. A jest o czym rozmawiać, bo co roku w Polsce płonie kilkadziesiąt pojazdów. Co więcej okazuje się, że to nie lecz krajowy problem.Angielska skóra przymusowo musi zmiana na gorsze w zimowy sen. Z powodu mrozu i śniegu nie odbędzie się pięć meczów szef rządu League zaplanowanych na bliski weekend. Alexander Haig, który był sekretarzem stanu USA za prezydentury Ronalda Reagana i szefem sztabu Białego Domu za Richarda Nixona i Geralda Forda, zmarł w sobotę w wieku 85 lat - poinformowała klan Haiga. Zakończyła się przeprowadzana w Gdańskiej Stoczni Remontowej renowacja jachtu "Pogoria", który na początku lipca podczas regat The Tall Ships' Races uległ awarii u wybrzeży Finlandii. łajba przeszedł bez problemu niezbędne kontrole i w niedzielę wypływa w kolejny rejs.

Wałęsa: Tusk nie powinien odrywać się od ziemi


Zdaniem byłego prezydenta Donald Tusk nie powinien odrywać się od ziemi do fotela prezydenta. Lech Wałęsa ocenia gdyż jego kadencję na 3 plus. - Powinien tu (w fotelu premiera - red.) wytrwać, by udoskonalić się na cztery - powiedział w RMF FM.

"Wydarzenia sprzed 20 lat są związane z jedną osobą"


Były prezydent pepik Vaclav Havel otworzył w sobotę w Pradze obchody 20. rocznicy aksamitnej rewolucji, która położyła rąbek komunizmowi w Czechosłowacji.

Prokuratorzy zbadają komórkę L. Kaczyńskiego


Rosjanie przekazali drogą dyplomatyczną aparaty telefoniczne i laptopy ofiar katastrofy koło Smoleńska. Wśród nich jest także Nokia 6310 prezydenta Lecha Kaczyńskiego, która ma zostać zbadana z wykorzystaniem polskich śledczych - czytamy w serwisie dziennik.pl.

Sportowiec oskarżony o "seksualną napaść"


gwiazdor futbolu amerykańskiego Ben Roethlisberger został oskarżony o napaść na tle seksualnym. policja w najbliższych dniach przesłucha zawodnika - podaje CNN.

Mąż Natalli-Świat przesłuchany w związku z zaginięciem kart żony


W związku z zaginięciem dwóch kart płatniczych posłanki Aleksandry Natalli-Świat, która poniosła śmierć w katastrofie smoleńskiej, dziś zeznania w prokuraturze złożył jej mąż Jacek Świat.

Kolejna zespół rodzin przyjechała na lustracja zwłok


Kolejna zespół rodzin ofiar wypadku lotniczego pod Smoleńskiem przyjechała po godz. 11 czasu polskiego do moskiewskiego Biura Ekspertyz Sądowych, gdzie odbywają się przegląd zwłok.

PiS obśmiewa spotkanie "na szczycie"


Nie kandydowanie na prezydenta, jakkolwiek pomysły na "promocję nasz w świecie". podług polityków PO, właśnie taki był materia piątkowego spotkania Donalda Tuska z Włodzimierzem Cimoszewiczem. Z tematu spotkania ironizował w "Faktach po Faktach" europoseł PiS Paweł Kowal. wedle niego, przez całe 2,5 godziny politycy rozmawiali o tym, czy "być może szef rządu Cimoszewicz pojedzie ongiś do Hiszpanii".

Szefowie banków "koszą" jak niewiele kiedy


Od kilku do nad 20 mln dolarów zarobili w zeszłym roku prezesi wielkich banków - podliczył "Financial Times". Ich szefowie nagminnie acz potrafili wywiązać się kierowane dzięki siebie instytucje dzięki finansowy sztorm.

Człowiek-rakieta nie dotarł do celu, wpadł do wody


portier Yves Rossy, nazwany człowiekiem-rakietą, nie zdołał zaliczyć na skrzydłach z napędem odrzutowym z Maroka do Hiszpanii i wpadł do wody, póki dotarł do celu. wedle pierwszych doniesień nie doznał żadnych obrażeń.

Słabnie pazerność rządu na dywidendę


Do tej pory każdy grosz był dla budżetu na wagę złota. w tym momencie kategoria zmienia taktykę. - resort Skarbu Państwa nie pobierze w tym roku zaliczkowej dywidendy z zysku za 2009 rok z banku PKO BP i Polskiej Grupy Energetycznej - zapowiedział w TVN CNBC Biznes minister skarbu Aleksander Grad.

utwór dramatyczny Włocha na Dakarze


Od poniedziałku polska załoga Aleksander Sachanbiński i Arkadiusz Rabiega nie dawała znaku życia z Rajdu Dakar. Okazało się, że Polacy jadący Toyotą land Cruiser zakopali się w piaszczystych wydmach i z powodu przekroczenia limitu czasu zostali zdyskwalifikowani. W czwartek poważnemu wypadkowi na pustyni Atacama uległ makaroniarski motocyklista, który w szpitalu walczy o życie.

Czy łańcuch biedy mogą przerwać na odwrót bogaci?


Czym jest biedka i jak z nią walczyć? Czy jest dziedziczna? Co jest skuteczniejsze: działania państwowe działania systemowe czy pomocnik organizacji społecznych? O niedostatku dyskutowali goście Areopagu Gdańskiego: Danuta Kuroń, Mirosław Gronicki, Jacek Santorski i Dariusz Filar.

arcypasterz Janusz Zimniak przeszedł na emeryturę


Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej Janusz Zimniak przeszedł na emeryturę. Jego rezygnację przyjął Ojciec ?więty Benedykt XVI - poinformowało w sobotę w komunikacie kancelaria Prasowe Konferencji Episkopatu Polski.

dwa w samochodzie zatopiona w jeziorze


Makabryczne objawienie w jeziorze Wysokie na Podlasiu. Strażacy wyłowili samochód ze zwłokami młodego mężczyzny i kobiety. Policja poszukiwała ich od poniedziałku, przeszły raz widziano ich pospołu w niedzielę.

MON kupuje bezzałogowce


akt ekspertów uważa, że śmierci kolejnego polskiego żołnierza można by uniknąć, gdyby określony udział dysponował bezzałgowymi samolotami. Minister Klich poinformował w programie "24 godziny" w TVN24, że już podpisał stosowne dokumenty uruchamiające przyspieszoną procedurę zakupu maszyn. Transakcja ma pozostać sfinalizowana w ciągu jeden i pół miesiąca. Nie wszyscy są takimi optymistami.