Śmigłowiec LPR runął na ziemię - dwaj osoby w szpitalu


dwaj osoby zostały poszkodowane w wypadku śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie. urządzenie mechaniczne wykonywała lot szkoleniowy.

naczelny sztabu armii irańskiej generał Hasan Firozubadi skrytykował w piątek Rosję za to, że nie dostarczyła Iranowi systemów rakietowych S-300, co "powinna była zrobić już sześć miesięcy temu". - helikopter ma w takiej sytuacji wyeliminować terrorystów, którzy mogą grozić naszym żołnierzom na dole - tłumaczy gen. Roman Polko i nie wyklucza, że decyzja o ostrzale grupy Irakijczyków przez jankeski śmigłowiec w 2007 roku była słuszna. - Apache nie pojawił się tam za pomocą sprawa - przekonuje. Ale czy Amerykanie powinni przypuszczać i wtedy, gdy rannym udzielano pomocy? - Nie - odpowiada krótko b. komendant GROM. Jak donosi "Przegląd Sportowy", w grudniu sąd rozstrzygnie, czy Telekomunikacja Polska, centralny donator reprezentacji Polski, zgodnie z prawem wykorzystała wizerunek Kamila Kosowskiego przed mistrzostwami świata w 2006 roku. Jeżeli "Kosa" wygra, PZPN będzie narażony na spore odszkodowanie.stary Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz lato tak ucieszył się z decyzji obradującego na Maderze Komitetu Wykonawczego UEFA, że gratulując Ukraińcom o odrobinę nie połamał języka. "For tu for for evrybady pipul" - usłyszeliśmy. na przestrzeni gratulacji ogłosił także, że w 2012 mamy nie czempionat Europy, ale mundial... Andrzej Olechowski serio rozważa wycofanie się z wyborów – pisze Lechistan The Times. jeżeli tak się stanie kandydat SD poprze Bronisława Komorowskiego. praca w polskim przemyśle w lipcu spadła o 4,6 proc. w porównaniu z tym samym okresem przedtem rokiem - podał główny urząd Statystyczny. To dane słabsze niż oczekiwali analitycy, którzy prognozowali spadek produkcji o 3,2 proc.

PO wciąż jest pewnym liderem sondażu PBS DGA dla "Gazety Wyborczej". Zyskuje PiS; PSL spada pod próg wyborczy.

Rzeczpospolita Polska została w charakterze pierwszy brzeg UE pozwana z wykorzystaniem Komisję Europejską do Trybunału Sprawiedliwości UE za niewdrożenie dyrektywy, która ma zapewnić ogromny i równy dostęp do różnego rodzaju informacji, jakimi dysponują polskie władze. Rekordowe jak na pierwszą połowę czerwca upały odnotowano w sobotę w Bułgarii. W naddunajskim Ruse termometry wczesnym popołudniem wskazywały aż 35,7 stopnia Celsjusza.

Deutsche bank skończył III kwartał na solidnym plusie. Ten największy bank w Niemczech zarobił 1,4 miliarda euro wobec 414 milionów rok wcześniej. Analitycy spodziewali się 836 milionów euro zysku. Przychody banku wzrosły o 64 odsetki rok do roku - do 7,2 miliarda milionów euro i i przekroczyły oczekiwania. 500 złotych mandatu i 6 punktów karnych. Taka jest kara dla policjanta, kto na służbie spowodował kolizję - donosi Polskie Radio Olsztyn. W ciągu najbliższej doby w związku z przewidywanym silnym, sztormowym wiatrem z sektora północnego na Zalewie Szczecińskim i Wiślanym i na Żuławach przewidywany jest rozwój poziomów wody powyżej stanów alarmowych - informuje IMiGW.Czy wolno żyć z połową mózgu i to żyć w miarę normalnie? Można. Michelle Mack z Falls Church w amerykańskim stanie Wirginia żyje tak od 37 lat. lęk nim wirusem nowej grypy stał się doskonałym motorem dla przemysłu kosmetycznego. W Wielkiej Brytanii doskonale sprzedaje się np. mydło antybakteryjne. Dziewięciomiesięczne bliźniaczki zaatakował w Londynie lis. Obie dziewczynki mają pogryzione ręce, a jedna doznała i urazu głowy - poinformował w pierwszy dzień tygodnia Scotland Yard.

CBA podsłuchiwało setki urzędników


"Gazeta Wyborcza": Trzy specsłużby - ABW, przedstawicielstwo Wywiadu i CBA - miały ochraniać proces prywatyzacji stoczni w Gdyni i Szczecinie w ramach rządowego programu tarczy antykorupcyjnej.

renomowany historyk broni polski


Brytyjski historyk Norman Davies uważa, że 70. rocznica wybuchu II wojny światowej stoi pod znakiem nieporozumień i dezinformacji. jakkolwiek - jego zdaniem - nie można dopuścić do tego, by jej prawdziwe przyczyny zaś ofiary poniesione z wykorzystaniem Polskę i agresja ZSRR zostały zapomniane.

"Przepraszam, to nie ten punkt"


Wydawał się lekko znudzony, ale wszystko puder pod kontrolą. Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński literalnie usadził na punkt minister pracy Jolantę Fedak, gdy ta - zdaniem polityka Lewicy - w nieodpowiednim momencie chciała skonfiskować głos.

arche końca Amerykanów w Iraku


Żołnierze amerykańskiej piechoty morskiej zakończyli w sobotę swoją misję w prowincji Anbar w zachodniej części Iraku. Ich wyjazd to arche wycofywania amerykańskich sił z tego kraju - poinformowało w komunikacie komenda wojsk USA.

Metry od lotniczej katastrofy


na odwrót 300 metrów i ułamki sekund dzieliły dwa samoloty - izraelski i francuszczyzna - od katastrofy nad Belgradem. Udało się jej uciec z racji refleksowi izraelskiego pilota.

Polacy nie wezmą już ślubu w Irlandii?


Kraj nad Wisłą ambasada w Dublinie od 1 stycznia zawiesiła udzielanie ślubów. Emigranci, którzy zaprosili już gości, kupili bilety lotnicze i zarezerwowali restauracje, muszą usunąć uroczystość. O kontrowersyjnej decyzji czytamy w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej".

Suwałki proszą o sztuczne płuco


W szpitalu w Suwałkach zmarł już drugi pacjent, u którego badania potwierdziły wprzódy egzystencja wirusa A/H1N1. W placówce w stanie ciężkim leżą coraz dwaj inne osoby z nowym typem grypy. leczenie byłoby prostsze, jeśliby w szpital dysponował tzw. sztucznym płucem. Taką aparaturę ma na to samo nieco ośrodków w Polsce. Suwałki robią wszystko, by być następnym.

wiosenka weźmie w cugle bezrobocie


Bezrobocie "odpuści" nam już niedługo - wynika ze słów przedstawicieli rządu. - W lutym stopa bezrobocia przypadkiem coraz wzrosnąć, ale wielkość wzrostu będzie nieznaczna - powiedziała dziennikarzom wiceminister pracy Czesława Ostrowska. stary doradców strategicznych premiera Michał Boni dodaje z kolei, że nie spodziewa się znacznego wzrostu bezrobocia w drugiej połowie roku.

Krzynówek pograł, Hanower poległ


Jacek Krzynówek zagrał ostatnie 12 minut w meczu Hanower - Bayern, gdy jego drużyna przegrywała już 0:2. Nie pomógł kolegom. W 90 minucie dobił ich Mario Gomez. Liderem po 14. kolejkach pozostanie Bayer Leverkusen, jaki w niedzielę surowo wypunktował VfB Stuttgart. Aptekarze wpakowali do siatki rywali kwartet gole nie tracąc żadnego.

praca przemysłowa zaskakuje wzrostem


Produkcja przemysłowa w maju wzrosła do góry oczekiwań. wzrost wyniósł 14 proc. (licząc rok do roku), po wzroście o 9,7 proc. w kwietniu - poinformował przewodni Urząd Statystyczny. Ekonomiści oczekiwali wzrostu produkcji o 8,4 procent.

niewiadoma grobu Kopernika


puder posiadać piwne, a ma niebieskie oczy. Po śmierci persona wybił mu dwa przednie zęby. O kim mowa? O wielkim astronomie Mikołaju Koperniku. W piątek, w 537. rocznicę urodzin, jego łeb i kości trafią do katedry w Toruniu. Na podstawie badań i poszukiwań naukowców dotyczących "człowieka, który ruszył Ziemię" powstał film "Tajemnica grobu Kopernika".

W Nigerii znów giną chrześcijanie


W okolicach nigeryjskiego miasta Jos po raz dodatkowy doszło do gwałtownych starć pomiędzy muzułmanami a chrześcijanami. W niedzielnych zamieszkach zginęło tam powyżej 100 osób. przedtem do walk na tle wyznaniowym doszło tam w styczniu. wówczas mroczny żniwiarz poniosło co najmniej 300 osób.

"Komorowski jest świadomy swojego macierzyństwa"


"Macierzyństwo". termin to było odmieniane dzień dzisiejszy dzięki Janusza Palikota przy użyciu wszystkie przypadki. wysłannik Platformy tłumaczył dzień dzisiejszy na przykład, że Bronisław Komorowski jest lepszym kandydatem na prezydenta, bo jest... dobrowolny swojego macierzyństwa. Palikot - na zorganizowanym dzięki siebie wiecu - wytykał też Jarosławi Kaczyńskiemu brak dzieci, brak żony, "a nawet narzeczonej".

PO chce zakazu kandydowania skazanych


PO chce utrwalić w ordynacji do Sejmu i Senatu - wprowadzony już do konstytucji - zakaz kandydowania osób skazanych prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego, a również ogniwo egzekwowania tego zakazu.

Północ kradnie znak Południu


Transmisje z otwarcia piłkarskich mistrzostw świata w RPA oraz meczów turnieju przeprowadzone przy użyciu telewizję Korei Północnej. są zdaniem mediów z Południa nielegalne. Wyłączne prawa do transmisji na terytorium całego Półwyspu Koreańskiego ma bo stacja SBS z Seulu.