Pożegnano oficera poległego w Afganistanie


Najbliższa rodzina, żołnierze i koledzy honorowa z jednostki w Leźnicy Wielkiej pożegnali we wtorek poległego 10 sierpnia w Afganistanie kpt. Daniela Ambrozińskiego. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczył prezes rady ministrów Donald Tusk. Prezydenta RP reprezentował szef BBN Aleksander Szczygło.

Janusz Korwin-Mikke chce, by prokuratura zajęła się Instytutem Homo Homini, którego sondaże dawały mu niskie protegowanie - donosi "Rzeczpospolita". To był rozgrywka na wagę sześciu punktów. W spotkaniu na szczycie ligi angielskiej FC Liverpool podejmował Manchester City. W wybitnie ciekawym, szybkim i emocjonującym - chociaż w drugiej połowie - meczu gospodarze zremisowali z gośćmi z Manchesteru 2:2. Wszystkie cztery gole padły w ostatnich 45 minutach. Stop żydowskiej okupacji, Izrael = III Rzesza, Free Palestine – takie napisy pojawiły się na żydowskim cmentarzu w Sopocie. Obok tekstów chyba tekst Antifa. To nieformalna integracja anarchistycznych bojówek. - Nie znamy sprawców. Akcję potępiamy - przekonuje federacja w specjalnym oświadczeniu przesłanym tvn24.pl.Red Bull jest nader szybki. Sebastian Vettel - wicemistrz świata w sezonie 2009 - od nowa kręci najszybsze kółka. Tak jak w ubiegłym roku wzbudzał podejrzenia podwójnymi dyfuzorami, tak w tym sezonie - na nowo rywale zastanawiają się gdzie tkwi podstęp. boss McLarena jest przekonany, że "Czerwone Byki" używają nielegalnego systemu. wobec tego Red Bulle wygrały sobotnie kwalifikacje... France Telecom nie wyciągnął żadnych wniosków z kolejnych samobójstw swoich pracowników. W firmie od dawna dzieje się źle - głównie z powodu stresu i presji, jakimi obarcza ona swoich pracowników. W ostatnich dniach dwóch zatrudnionych próbowało ograbić sobie życie. owszem jeden z nich przeżył. dalszy jest 25-tą ofiarą problemów w pracy. Zwolennicy rządowego projektu reformy opieki zdrowotnej w USA pokonali kolejną przeszkodę na drodze do uchwalenia jej przez Kongres. Za reformą opowiedziała się komisja Finansowa Senatu.

Serbia domaga się od Międzynarodowego Trybunału Karnego do spraw byłej Jugosławii przekazania Radislava Krsticia. uprzedni generał odbywa w brytyjskim więzieniu wieloletni werdykt za zbrodnie podczas wojny w Bośni.

W wieku 90 lat zmarł Walter Fredrick "Fred" Morrison, wynalazca latającego talerza (Frisbee) – informuje CNN. Zbigniew Brzoza zostanie odwołany z funkcji dyrektora artystycznego Teatru Nowego w Łodzi. Taką decyzję podjął prezydent miasta po zapoznaniu się z wynikami referendum, jakie w czwartek przeprowadzono wśród pracowników placówki.

Wojskowa prokuratura umorzyła badanie ws. związków szefów Wojskowych Służb Informacyjnych z nielegalnym handlem bronią z lat 90. Jak poinformował rzecznik prokuratury płk Ireneusz Szeląg, sprawa ma charakter ściśle kuluarowy i nie może oddać żadnych szczegółów. Ukraiński prezydent-elekt Wiktor Janukowycz nie weźmie udziału w mszy świętej celebrowanej w dniu jego inauguracji dzięki zwierzchnika rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, patriarchę Cyryla. Oskarżony w procesie o "aferę gruntową" Piotr Ryba chce, by sąd go uniewinnił. pozostały z oskarżonych, Andrzej K., poprosił o miły wyrok. Prokurator żądał właściwie - dla Ryby i K. - czterech lat więzienia i grzywny w ramach nadzwyczajnego złagodzenia kary. wyrok w tej sprawie ma pogorszenie we wtorek o 14.Senator Platformy Obywatelskiej Leon Kieres został wybrany z wykorzystaniem Senat do Krajowej Rady Sądownictwa. W KRS zastąpi on Krzysztofa Kwiatkowskiego, który w połowie października objął funkcję ministra sprawiedliwości. Była terrorystka z Frakcji Czerwonej Armii, Birgit Hogefeld nie wyjdzie na razie na wolność. Prezydent Niemiec Horst Koehler odrzucił prośbę o jej ułaskawienie. Nieudzielenie więźniowi zgody na zawarcie ślubu stanowi naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności - orzekł trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. trybunał rozpatrywał skargi przeciw Polsce dwóch mężczyzn, którym odmówiono zgody na ślub.

Kalisz czy Siwiec - kto na prezydenta?


delegat Ryszard Kalisz, a przypuszczalnie europoseł Marek Siwiec kandydatem SLD na prezydenta? dziewiczy mówi, że się nie uchyli, jeżeli taka propozycja padnie, drugi przyznaje, że jego nazwisko jest rozważanie. chociaż boss SLD Grzegorz Napieralski, któremu marzy się kandydat ponadpartyjny, wskazuje na prof. Michała Kleibera.

Ogień strawił mieszkania


gwałtowny pożar w kamienicy w Legnicy. ogień wybuchł na ostatnim piętrze budynku i strawił dwa mieszkania. w przyszłości natychmiast przeniósł się na dach.

Prom Discovery zabrał myszy w uniwersum


Prom kosmiczny Discovery wystartował w piątek o godz. 23.59 czasu miejscowego (5.59 w sobotę czasu polskiego ) z przylądka Canaveral, na Florydzie rozpoczynając 13-dniową misję, której celem jest dostarczenie zaopatrzenia, części zamiennych i aparatury naukowej na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Wpadł pod mechaniczny koń udzielając pomocy


Chciał przekazać pomocy, a sam stał się ofiarą. Do tragicznego wypadku doszło na drodze wylotowej z Katowic w stronę Sosnowca. kierowca auta osobowego śmiertelnie potrącił kobietę przebiegającą za pomocą jezdnie. Gdy wyszedł z samochodu, by pospieszyć z pomocą, wpadł pod koła innego samochodu. Mężczyzna trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Grad: tak, zabiegałem o inwestora


minister skarbu Aleksander zatrzęsienie odpowiada na treść opublikowanych przez tygodnik "Wprost" stenogramów i przyznaje, że resort zabiegał o inwestorów, którzy chcieliby budować statki w sprzedanym majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Podkreśla w pobliżu tym, że absurdem jest nazywanie manipulacją jego pytania do Agencji Rozwoju Przemysłu o prawną alternatywa przerwania przetargu. - Myśmy chuchali i dmuchali, żeby ten inwestor do końca w tej procedurze wziął część - dodaje.

Endeavour wraca na Ziemię


jankeski prom dziwaczny Endeavour kończy swoją podróż. W sobotę odłączył się od Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

"Sekuła temperuje tych, którzy chcą być gwiazdami"


niezawodność śląską stosuje bezwzględnie, być może trochę przyciężkawo, ale choć temperuje tych parlamentarzystów, którzy chcą być aktorami i gwiazdami - ocenił w RMF FM przewodniczącego hazardowej komisji śledczej Mirosława Sekułę, Bronisław Komorowski.

Nierozstawiona Francja to "nie kara za rękę Henry'ego"


modyfikacja strategii ustalania rozstawionych drużyn przed losowaniem grup mistrzostw świata w RPA spowodowała, że wówczas z drugiego koszyka losowana będzie zespół Francji. FIFA zapewnia, że nie jest to rodzaj kary na "trójkolorowych" za incydent z ręką Thierry'ego Henry'ego w meczu barażowym z Irlandią.

Duży spadek poparcia dla PO, wzrost notowań PiS


architektura Obywatelska w ciągu dwóch tygodni straciła 7 punktów procentowych; zalecenie dla PiS wzrosło w tym czasie o 8 pkt. proc. - wykazał najświeższy sondaż, przeprowadzony dla "Rzeczpospolitej" dzięki GfK Polonia.

Dzielisz się krwią? Dziś twoje święto


14 czerwca to święto wyjątkowych ludzi, którzy ratują bytowanie innych, oddając swoją krew. pierwszy dzień tygodnia to ogólnoświatowy doba Krwiodawców, którzy za symboliczną nagrodę świadczą pomoc chorym i ofiarom wypadków, dla których krew jest cyklicznie jedynym, niezbędnym i niezastąpionym lekiem. motto przewodnie tegorocznych obchodów to "Nowa krew dla świata".

Lepper: Kwiatkowski musi odejść


Sąd Okręgowy w Warszawie przekazał Państwowej Komisji Wyborczej wszystkie dokumenty odnośnie Andrzeja Leppera, o które wnioskowała. Nie powiadomił jednak Krajowego Rejestru Karnego o umorzeniu sprawy lidera Samoobrony - poinformowało w oświadczeniu Ministerstwo Sprawiedliwości. A Lepper domaga się dymisji ministra sprawiedliwości.

astronomiczny korek po serii wypadków na "1"


Na krajowej "jedynce" w Łódzkiem w przeciągu kilkunastu minut doszło do czterech zdarzeń drogowych. W ich wyniku utworzył się ogromny korek, którego długość sięga 17 kilometrów.

Tysiące uczciły rewelacja


Tysiące wiernych przybyło do stolicy Meksyku, by dostarczyć hołd Matce Boskiej z Gwadelupy w rocznicę cudu objawienia. Jest to jedna z największych pielgrzymek na świecie.

"Krok wstecz, cementujący funkcja Ukrainy"


w charakterze "krok wstecz, cementujący zależność Ukrainy od dostaw tanich źródeł energii z Rosji" określił "Financial Times" wtorkową decyzję Radę Najwyższą w Kijowie. nim południem ratyfikowała ona umowę z Moskwą dotyczącą stacjonowania Floty Czarnomorskiej na Krymie.

nieszczęście w Galerii Opolanin; śmierć napastnika na przestrzeni napadu


Jedna osoba zginęła podczas strzelaniny do której doszło dzisiaj w porze wieczoru w siedlisko Opola - informuje brama 24opole.pl.