Siatkarze są zmęczeni


Nie zagraliśmy najlepszego meczu. Nie chcę labidzić na zmęczenie, ale jest ono już bardzo widoczne - tak porażkę z Japonią skomentował trener siatkarzy Daniel Castellani. W czwartek okazja do rehabilitacji - rywalami Polaków w Pucharze Wielkich Mistrzów będą nieobliczalni Kubańczycy.

W środę sąd rozstrzygnie czy czerwcowe wybory do Parlamentu Europejskiego ówczesny przeprowadzone w rozwiązanie zgodny z ordynacją wyborczą. Wyborcy skierowali 43 protesty przeciwnie ważności eurowyborów. Protestowali m.in. niewidomi, którzy nie otrzymali kart do głosowania napisanych alfabetem Breila tudzież Polacy z zagranicy. orzeczenie o przekazaniu nowych dokumentów ws. Katynia Polakom to "istotny krok naprzód w rosyjsko-polskim dialogu" - ocenił przewodniczący komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej, izby niższej rosyjskiego parlamentu, Konstantin Kosaczow Brytyjska policja poinformowała o zatrzymaniu siedmiu osób, podejrzanych o usiłowanie zabicia Polaka, którego w sobotę znaleziono nagiego i ciężko poparzonego na drodze w Grantham w środkowej Anglii.Artur Boruc przypuszczalnie spokojnie zapominać o Lidze Mistrzów - Celtic Glasgow z Polakiem w składzie uległ u siebie Arsenalowi Londyn 0:2. O promocja cichy być może być nieco Michał Żewłakow, którego Olympiakos Pireus na wyjeździe pokonał Sheriff Tyraspol z Mołdawii 2:0. Trzy bolidy i motocyklowy mistrz świata Valentino Rossi za kierownicą jednego z nich - to cel prezesa koncernu Ferrari Luki di Montezemolo na ewentualny pora roku Formuły 1. "Polska diariusz Zachodni": dziewiczy dowód osobisty z elektronicznym czipem będzie od 2011 roku przepustką do e-administracji, bankowości, a w przyszłości także do wyborów samorządowych i parlamentarnych za pomocą internet a do systemu służby zdrowia (prawdopodobnie od 2013 roku).

Funkcje kwadratowe i trygonometryczne, logarytmy, wielomiany jednej zmiennej i nierówności stopnia drugiego - z takimi zadaniami zmagali się dzisiaj uczniowie szkół ponadgimnazjalnych na maturze z matematyki. Zdecydowana większość maturzystów opuszczała sale egzaminacyjne z uśmiechem na ustach przyznając, że test był zaskakująco prosty.

W związku ze śledztwem dotyczącym budowy wyciągu narciarskiego w Zieleńcu (Dolnośląskie) został zatrzymany szef Nadleśnictwa Zdroje Kazimierz W. Prokuratura zarzuca mu m.in. niedopełnienie obowiązków służbowych przez brak reakcji na wycinkę drzew. Mieszkańcy miejscowości zalanych z wykorzystaniem Wisłę, która przedarła się przez wały w miejscowości Świniary w gminie Słubice, nie składają broni. Ewakuowanych jest ok. 4 tys. ludzi, ale najgorszy harmonogram przewiduje ewakuację co więcej ponad 10 tys. ludzi.

Fala fala samotna wysokości ponad 2,3 metra wywołana trzęsieniem u wybrzeży Chile uderzyła w brzeg morza w rejonie miasta Talcahuano w środkowej części kraju. Tysiące kilometrów dalej, na Samoa, wezwano do ewakuacji z wybrzeży. równie na Hawajach. Stołeczni radni udzielili dziś absolutorium prezydent miasta Hannie Gronkiewicz-Waltz za realizacja ubiegłorocznego budżetu miasta. Przeciwko głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości. - Z Kurtyką nie usiądę do stołu - tak b. prezydent i historyczny przywódca Solidarności Lech Wałęsa odpowiedział na pytanie czy przyjmie zaproszenie IPN na obchody 30-lecia "S".celuloid "Królik po berlińsku" w reżyserii Bartka Konopki otrzymał nominację do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy celuloid dokumentalny. - To gawęda o królikach, które są tchórzliwe i nie wychodzą nie zważając na stado. Są uwięzione, ale bezpieczne. Gdy gwałtownie osobistość burzy mur, króliki nie wiedzą, co ze sobą zrobić - opowiada Konopka. przymierze Europejska przypadkiem użyć argumentu zacieśnienia relacji handlowych z Izraelem, by go dodać otuchy do wznowienia rozmów pokojowych z Palestyńczykami. 37-letni górnik zginął dzień dzisiejszy rano 650 m pod ziemią w kopalni węgla kamiennego Ziemowit w Lędzinach. Z nieustalonych dotąd przyczyn pracownik wpadł na trasę przenośnika pracującego blisko ścianie wydobywczej. Zginął na miejscu.

Kolejna uchybienie pod Kanałem


Po raz kolejny w ciągu trzech tygodni pociągi Eurostar zawodzą podróżnych. Na paryskiej stacji Gare du Nord, skąd wyruszają pociągi do Wielkiej Brytanii utworzyły się w piątek kolejki po tym, jak w tunelu pod kanałem La Manche na cztery godziny utknął pociąg.

Ruszyły wypłaty na odbudowę zalanych domów


pierwsze pieniądze dla powodzian na remonty lub odbudowę domów przyznał w piątek minister SWiA Jerzy Miller. Powodzianie będą mogli otrzymać zasiłki w wysokości do 20 lub 100 tys. zł - poinformowała rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak.

przykry klimat rozmów. Tusk w Kopenhadze


wśród demonstracji i co chwila ostrzejszych protestów dobiegają końca pertraktacje na temat ochrony klimatu na szczycie w Kopenhadze. Dziś do stolicy Danii przylatuje premier Donald Tusk. W przeddzień wyjazdu zadeklarował, że Lechistan jest gotowa do solidarnego działania w walce ze zmianami klimatycznymi, ale w ramach naszych realnych możliwości.

poziom kręci bicz na szkoły jazdy


poziom zabiera się za ośrodki szkolenia kierowców. Chce stworzenia specjalnego rankingu szkół jazdy, który uwzględniałby informacje o zdawalności na prawo jazdy, kolizjach czy wykroczeniach byłych kursantów - pisze "Rzeczpospolita".

Ukrainiec podał doping Marek? "Sprawa jest oczywista"


To Witalij Trypolski, ukraiński medyk i fizjoterapeuta polskich narciarek, podał doping Kornelii Marek. Żadnych wątpliwości nie ma co do tego nauczyciel Jerzy Smorawiński prowadzący Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

Sondaż: Polacy nie ufają Sejmowi, rządowi, prezydentowi i premierowi


Aż 68 proc. Polaków nie ufa Sejmowi, 65 proc. - rządowi, 61 proc. - prezydentowi; ponad połowa badanych (57 proc.) nie ufa premierowi - wynika z sondażu TNS OBOP przeprowadzonego na zlecenie programu "Forum" w TVP Info.

W stolicy gorąco opodal zimna. "Nie mamy nic do stracenia"


Kilka tysięcy osób będzie "namawiać" dziś rząd do ratowania przemysłu stoczniowego i zbrojeniowego tudzież pomocy regionalnemu transportowi kolejowemu. - Jesteśmy pod ścianą. Musimy się dać do zrozumienia żeby nie utrzymywać się na bruku. rząd nas oszukał. Nie mamy nic do stracenia - mówią stoczniowcy. prawdopodobnie być w związku z tym gorąco.

"Nie ma ostatecznego terminu ceremonii żałobnej"


Nie ma coraz ostatecznego terminu ceremonii żałobnej poświęconej ofiarom katastrofy prezydenckiego samolotu - powiedział członek rządu w Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin. I dodał, że uważany jest m.in. termin sobotni. Na taką datę wskazywał wprzódy marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

"Jak usłyszałem Tuska, to aż się podniosłem"


Jeden z dawnych trzech tenorów - założycieli Platformy Obywatelskiej - ocenia dwa lata rządu Donalda Tuska. - Jak usłyszałem premiera mówiącego, że jego największym sukcesem jest zaufanie Polaków do rządu, to aż się podniosłem - powiedział w "Kropce nad i" Andrzej Olechowski. Jego zdaniem społeczność nie mają zaufania, bo stopień zawiódł w takich sprawach jak ratowanie stoczni czy zabezpieczenie Polaków przed grypą.

"Tylko półgłowki są przeciwne Traktatowi Lizbońskiemu"


wręcz przeciwnie półgłówki są przeciwne Traktatowi Lizbońskiemu, a zagłosowanie na TAK jest wyrazem rozsądku - stwierdził prezes tanich irlandzkich linii lotniczych Ryanair, Michael O'Leary. 2 października w Irlandii odbędzie się powtórne referendum ws. ustaleń z Lizbony.

Mieszane wyniki polskich gigantów


poniedziałek to dwadzieścia cztery godziny publikacji wyników dwóch gigantów polskiego sektora finansowego - PZU i PKO BP. krocie w 2009 roku była dla nich odmienna. PZU zanotował maksymalny konsekwencja w swojej historii, a PKO BP wykazało profit o 44 miliony niższy niż oczekiwał rynek.

1 września USA będą reprezentowane za pomocą b. sekretarza obrony


Delegację USA na przestrzeni obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej 1 września w Gdańsku będzie reprezentował poprzedni asystent obrony William J. Perry - poinformował zwierzchnik gabinetu politycznego premiera Sławomir Nowak.

Wikimedia nie przeprosi Buzdygana za "trolla"


Wrocławski sąd odrzucił apelację w sprawie pozwu wrocławskiego przedsiębiorcy Arnolda Buzdygana przeciwko Stowarzyszeniu Wikimedia Polska, właścicielowi internetowej encyklopedii Wikipedia. mężczyzna twierdzi, że wpisy na jego temat zamieszczone w Wikipedii są obraźliwe. Internauci uznali bowiem, że uprawia tzw. trolling.

Wiemy, kto dopadł premiera Włoch - "akt terroryzmu", "nienawiść"


Premier Włoch Silvio Berlusconi został w Mediolanie kontuzjowany w fizjonomia miniaturką miejscowej katedry i odwieziono go do szpitala.

Oto krezusi Formuły 1


Serwis arabianbusiness.com obliczył, że dwudziestu kierowców Formuły 1 przez taki sam sezon 2009 zarobiło łącznie w pewnym sensie 127 mln dolarów z samych kontraktów. Wszystkich deklasuje Kimi Raikkonen z Ferrari, a Robert Kubica został sklasyfikowany na 9. miejscu.