lewa strona wycofała poprawki, PiS jeszcze walczy


Lewica wycofała 30 poprawek do ustawy hazardowej, bo kluczowa idea została odrzucona. PiS jeszcze walczy, atoli na razie bez sukcesów. komitet finansów obraduje nad projektem rządowym. nasiadówka są burzliwe, od rana do 14 wzmianka przerobili lecz 4 ze 145 artykułów ustawy.

przewodniczący Kolegium Połączonych Sztabów USA, admirał Mike Mullen, przyznał w niedzielę w wywiadzie telewizyjnym, że sprawa militarna w Afganistanie się pogarsza. Andrzej Olechowski w sondażach jest co prawdziwość w czołówce, ale ostatnie jego konferencja z potencjalnymi wyborcami spotkało się z niewielkim zainteresowaniem. Amerykanista prof. Krzysztof Michałek zginął w pierwszy dzień tygodnia w wypadku samochodowym koło Wyszkowa (mazowieckie). pył 54 lata.O tym, że kryzys został przełamany, świadczy postęp wydatków firm na reklamę. podług analityków, rynek reklamowy czeka w tym roku chociażby kilkuprocentowy rozwój - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Gen. Tadeusz Góra, gid i szybownik-rekordzista, zmarł w Świdniku koło Lublina; miał 91 lat - poinformował Piotr Jankowski z urzędu miasta Świdnik. 12 osób usłyszało bądź usłyszy w najbliższych dniach zarzuty korupcyjne w sprawie, w której podejrzany jest m.in. producent filmowy Lew R., czyli śledztwie dotyczącym korupcji i poświadczania nieprawdy w dokumentacji medycznej. Zarzuty nie dotyczą aczkolwiek odraczania wykonania kar dla przestępców.

Dalekowschodnie autorytarne reżimy nie zamierzają poluzować więzów, którymi oplatają swoje społeczeństwa. W Wietnamie dopiero co zamknięto nieprawomyślne okolica internetowe, a Chińczycy potwierdzili, że znany innowierca Liu Xiaobo otrzymał wyrok 11 lat więzienia.

W Olsztynie na jeziorze Krzywym dwoje pijani instruktorzy prowadzili trening młodych żeglarzy. Mężczyźni mieli w organizmie 0,8 i 1,7 promila alkoholu. Za narażenie dzieci na ryzyko może zagrażać im mandat do 5 lat pozbawienia wolności. notka PiS Jolanta Szczypińska, Piotr Cybulski i Henryk Milcarz (Lewica) zostali zatrzymani na lotnisku w Tel Awiwie. Szczypińska powiedziała, że posłom, którzy w ramach oficjalnej delegacji wracali z Autonomii Palestyńskiej, uniemożliwiono dziś odrodzenie się do kraju.

Waldemarowi Pawlakowi nie podoba się czwartkowe porozumienie PO i SLD w trakcie głosowania nad kandydaturą logo Belki na szefa Narodowego Banku Polskiego. - Zbliżenia między PO i SLD mogą źle się skończyć dla obu partii - powiedział wicepremier w piątek w Zabrzu. przeciwko kandydaturze dawny PIS i PSL. zbiorowość ludzka wsi w I turze wyborów prezydenckich stanowili mało co połowę elektoratu Jarosława Kaczyńskiego - wynika z sondażu SMG/KRC dla TVN24 i TVN. Biorąc pod uwagę słabą frekwencję na terenach wiejskich, wydaje się, że kluczem do zwycięstwa kandydata PiS może być skłonienie mieszkańców wsi do udziału w II turze. stan wody na terenach zalanych po pęknięciu wału w Świniarach nie podnosi się, ale też nie udało się dotychczas doprowadzić do jego obniżenia. atoli w samym Płocku zaczęła się opróżnianie jednej z dzielnic.delikwent w procesie o "aferę gruntową" Piotr Ryba chce, by sąd go uniewinnił. Drugi z oskarżonych, Andrzej K., poprosił o subtelny wyrok. Prokurator żądał adekwatnie - dla Ryby i K. - czterech lat więzienia i grzywny w ramach nadzwyczajnego złagodzenia kary. decyzja w tej sprawie ma zmiana na gorsze we wtorek o 14. atmosfera 200-tysięcznego Reading widocznie sprzyja Grzegorzowi Rasiakowi. ileś zabity dechami w Polsce uprzedni flagowy napastnik strzelił dwoje bramki dla swojego zespołu. Reading rozgromiło Sheffield Wednesday. Lech Wałęsa popiera impuls zmiany konstytucji. osobiście jest za systemem prezydenckim, choć, jak przyznaje, parlamentarny jest bezpieczniejszy. Ma też zupełnie nowatorską propozycję: - Co drugie wybory zmieniać system. Też wolno - podsumował.

Sondaż: Co trzeci Polak daje "tróję" rządowi PO-PSL


37 proc. respondentów uważa, że po dwóch latach działania ranga Donalda Tuska zasługuje na "tróję" w szkolnej skali ocen; nad para trzecie Polaków (68 proc.) uznało, że kancelaria PO-PSL nie realizuje przedwyborczych obietnic - wynika z sondażu TNS OBOP dla TVP.

Amerykanie boją się Chin


W XXI wieku pozycja USA w światowej gospodarce i polityce będzie obniżać się na materia Chin - to nauka umoralniająca najnowszego sondażu "Washington Post" i telewizji ABC News.

"Propozycje premiera - tęsknota za władzą w jednym ręku"


Współautor obecnej konstytucji prof. Stanisław Gebethner uważa, że proponowane za pomocą premiera zmiany m.in. trybu wyboru prezydenta, to okratowanie zasad demokracji. płot władzy prezydenta to, zdaniem profesora, "tęsknota za władzą w jednym ręku". Innego zdania jest prof. Andrzej Zoll, któremu podoba się wybór głowy państwa przy użyciu parlament. - Ale nie trzeba zaskakiwać wyborców - stwierdza Zoll, sugerując, że Tusk ponad miarę się spieszy.

Zderzenie dwóch samolotów na lotnisku w USA


Na lotnisku w amerykańskim mieście Warwic (Rhode Island) zderzyły się dwa samoloty – informuje agencja ITAR-TASS. Samolot linii USA Airways z 36 pasażerami na pokładzie przygotowujący się do startu uderzył w stojący na pasie obok nieważny Airbus A321.

Chłodniejsze święta, deszczowy poniedziałek, ślisko na drogach


Nadchodzące święta będą bardziej deszczowe i chłodniejsze niż ostatnie dni. Synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk ostrzega, że już od dziś będzie robić się dużo chłodniej. Na zachodzie kraju na drogach zalega... błoto pośniegowe po nocnych opadach.

karetka więzienna wylądowała na boku


Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we Wrocławiu na Placu Jana Pawła II. W wyniku kolizji z samochodem osobowym przewróciła się więzienna karetka. nieznacznie rannych zostało pięć osób.

okrągły stolik ws. molestowania


Już niebawem Rajch zorganizują bochenkowaty stolik ws. molestowania dzieci w szkołach i instytucjach kościelnych. O decyzji rządu w Berlinie poinformował w środę przedstawiciel rządu Christoph Steegmans.

CNN opowie o Polsce


W nadchodzącym tygodniu Polska stanie się jednym z ważnych tematów na antenie CNN. To nie dziewiczy raz kiedy stacja bliżej przyjrzy się naszemu krajowi - CNN robiło to już dwa razy.

Europoseł: dziwna wizytacja Borys, w kalendarzu jej nie ma


"Europejska chadecja chciałaby z wydarzeń na Białorusi zrobić muskularny temat, ale nie dostrzegam powszechnej zgody na takie podejście do sprawy" - czytamy na blogu eurodeputowanego Marka Siwca w Onet.pl

Polscy żołnierze zostaną dłużej w Iraku


klaster Ministrów skierowała wniosek do prezydenta Lecha Kaczyńskiego o przedłużenie pobytu polskich kontyngentów wojskowych w Iraku i na Bałkanach - poinformowało siedlisko Informacyjne Rządu.

"Rysiu" w pośpiechu skrót zbudował


Ryszard Sobiesiak, od czasów afery hazardowej popularnie zwany "Rychem", interesował się nie przeciwnie hazardem. W polu jego zainteresowań dawny również wyciągi narciarskie.

Władze PiS pełniły Wartę blisko parze prezydenckiej


Przedstawiciele władz PiS pełnili Wartę Honorową niedaleko trumnach pary prezydenckiej w Sali Kolumnowej Pałacu Prezydenckiego. cześć Lechowi i Marii Kaczyńskim oddali też reprezentanci SLD.

Pilot Millera usłyszy decyzja


wojenny Sąd Okręgowy ma ogłosić w poniedziałek rozstrzygnięcie w sprawie ppłk. Marka Miłosza - pilota śmigłowca, kto w 2003 roku awaryjnie lądował z premierem Leszkiem Millerem na pokładzie. Prokuratura chce dla niego kary roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 4,5 tys. zł grzywny. obrona wnosi o uniewinnienie.

Poznań spóźniony z budową stadionu


Nie wszystko idzie po myśli organizatorów, jeśli chodzi o przebudowę jednej z aren Euro 2012. Złe warunki atmosferyczne opóźniają prace na stadionie Lecha w Poznaniu. chociaż mecze mistrzostw Europy na obiekcie w pobliżu Bułgarskiej się odbędą, ale z powodu opóźnień w największym stopniu mogą zarzucić piłkarze Kolejorza.

"To kpina, co kategoria robi ze stoczniami"


- To, co ze stoczniami robi minister skarbu, to jest kpina. W tej sprawie odbywa się jakikolwiek wzajemne oddziaływanie głuchoniemego z niewidomym. Okłamuje się opinię publiczną, opowiada się niedorzeczności o jakichś nabywcach i inwestorach - mówił w Magazynie "24 Godziny" Marek Siwiec (SLD). - Dajmy mu więcej czasu. To nie jest wina rządu, że katarski inwestor milczy – odpierał zarzuty Jacek Saryusz-Wolski z PO.