Popularne nazwiska rodzą chaos. Będą przydomki


W mieście Chioggia na północy makaroniarz ponad dziesiątka tysięcy ludzi, a z tej przyczyny jakby jedna trzecia wszystkich mieszkańców, nosi nazwa rodowa Boscolo lub Tiozzo, co powoduje niepospolity granda administracyjny i przysparza wielu trudności w codziennym życiu.

Najcenniejszy podpis? Dla większości Polaków to ciągle podpis prezesa Narodowego Banku Polskiego, widniejący na każdym banknocie. Ale przezornie w naszym kraju powstaje targ autografów. Mimo, że ich wystawcy - inaczej celebryci - stale sami nie zdają sobie sprawy z wartości własnych podpisów, za niektóre wolno dochrapać się chociażby kilkadziesiąt tysięcy złotych. Generał Wojciech Jaruzelski i ośmiu pozostałych członków WRON dostało w styczniu emeryturę mniejszą o niemal połowę - dowiedziało się tvn24.pl. Obniżono też świadczenia dla 24 tys. byłych oficerów służb specjalnych. Po zwycięstwie Usaina Bolta na 200 metrów Jamajka wysunęła się na dyrygowanie w tabeli medalowej - lekkoatleci z karaibskiej wyspy zdobyli już 5 złotych trofeów. natychmiast odpowiedział Trey Hardee z USA, który triumfował w dziesięcioboju. Jankesi mają cztery złota, a w sumie zdobyli 13 krążków.To nie zamach, ale wybuch opony spowodował eksplozję autobusu irańskich pielgrzymów na przedmieściach Damaszku, przekonuje boss syryjskiego MSW. W wypadku zginęły trzy osoby. - IV RP budowały PO i PiS na co dzień w polskim parlamencie - powiedział na mazowieckiej konwencji Sojuszu, jego aspirant na prezydenta, Grzegorz Napieralski. Polityk, którego w sobotę poparły Stowarzyszenie Ordynacka i koalicja Pracy dodał, że teraz zaczyna się "wielki wiec o polską lewicę". - Stoimy przed ogromną szansą i musimy ją wykorzystać - powiedział nim rewanżowym meczem półfinału Ligi Mistrzów futbolista Bayernu Monachium Bastian Schweinsteiger. Bayern w pierwszym spotkaniu w Monachium wygrał 1:0 i jest faworytem meczu w Lyonie. aczkolwiek Olympique może zaskoczyć.

debata między Radosławem Sikorskim a Bronisławem Sikorskim odbędzie się w niedzielę w Warszawie - poinformował stary klubu PO Grzegorz Schetyna.

poseł Janusz Palikot został dziś przesłuchany w prokuraturze w Lublinie w sprawie jego wpisu na blogu, w którym w odniesieniu do prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego brata użył określenia "kurduple". Przewodniczący Samoobrony Andrzej Lepper powiedział, że otrzymał status pokrzywdzonego w śledztwie prowadzonym przez rzeszowską prokuraturę, w którym zarzuty postawiono byłem szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu. Zapowiedział też prywatne akty oskarżenia wobec tych, którzy "pomawiali go o dziura w aferze gruntowej", m.in. poniżej Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry.

Z udziałem członków rodziny i bliskich o północy z piątku na sobotę odprawiona została na warszawskim Torwarze msza św. w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. - Dzięki waszej ofierze świat dowiedział się o zbrodni - mówił w homili kapłan odprawiający mszę. Kilkunastu działaczy Greenpeace zakłóciło w środę swoim happeningiem obrady Zgromadzenia Narodowego - niższej izby francuskiego parlamentu. Uczestników akcji, domagających się od władz walki z globalnym ociepleniem, usunęła z budynku żandarmeria. w toku akcji kilku ekologów wspięło się też na dach budynku parlamentu. strapiony koniec galerianek. kwartet lata temu, wraz z dziennikarzami Polskiego Radia, jako pierwsi w kraju opowiedzieliśmy o warszawskich galeriankach - gimnazjalistkach, które w zamian za ubrania czy telefon uprawiały stosunek ze starszymi od siebie mężczyznami. Sprawdziliśmy, jak dalej potoczyły się ich losy. W najlepszym razie dziewczyny kończą samotnie wychowując dziecko. wiele z nich pogrąża się w prostytucji i narkotykach.sojusz Polityki Realnej ze smutkiem przyjmuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego przywracający wysokie emerytury członkom junty gen. Jaruzelskiego zwanej Wojskową Radą Ocalenia Narodowego - czytamy w oświadczeniu partii. UPR jednocześnie z żalem przypomina, że jej były wieloletni dyrektor Janusz Korwin-Mikke popierał przywileje emerytalne SB i WSI Prezydencka debata w TVP odbędzie się bez Bronisława Komorowskiego. naczelny jego sztabu Sławomir Nowak stwierdził, że bolid odpytywania czterech kandydatów jest "niedemokratyczna", i zaproponował Jarosławowi Kaczyńskiemu w zamian debatę w TVN. W formule jeden na jednego. PiS odpowiada: marszałku, odwagi, czekamy 13 czerwca w TVP - definicja docelowego terminu wejścia do strefy euro, do którego mają być spełnione kryteria określone przez traktat z Maastricht, to decyzja polskich władz - mówił w rozmowie z TVN CNBC Biznes Jurgen Stark, fallus Rady Nadzorczej Europejskiego Banku Centralnego. według niego ta casus nieomal całkowicie leży w gestii polityków.

Lech Kaczyński spotkał się w Watykanie z Benedyktem XVI


Prezydent Lech Kaczyński spotkał się w niedzielę w Watykanie z papieżem Benedyktem XVI po mszy kanonizacyjnej błogosławionego abpa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

Lekarze radzą: roślina wyleczy z raka. "Barbarzyństwo"


w miejsce chemioterapii - terapia ciecierzycą. Roślina ta - zdaniem nagranych przez "Fakty" TVN lekarzy - jest antidotum nie na to samo na raka, ale i dużo innych chorób. - Dla mnie to jest barbarzyństwo - komentuje przedstawiciel Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. atoli lekarka z warszawskiego środek Onkologii nie ma wątpliwości, że odstawienie chemioterapii być może być wyrazem wyrok śmierci dla pacjentów.

"Jarosław ma większe szanse na wygraną niż brat"


Jarosław Kaczyński ma większe szanse zdobyć te wybory niż Lech Kaczyński - ocenił na łamach "Polski" Ludwik Dorn. Jego zdaniem, nie ma szans, by Bronisław Komorowski trafił w oczekiwania Polaków, którzy po tragedii smoleńskiej znaleźli przymierze z państwem.

Optymizm polskich menedżerów


Polscy menedżerowie okazują się optymistami, i to w większym stopniu niż się spodziewano. Ich podejście mierzy rejestr PMI, a jego grudniowy pogadanka na poziomie 52,4 pkt - taki sam jak w listopadzie - jest najwyższy od marca 2008 roku. A rynek oczekiwał spadku.

nowy pomysł na ograniczenie weta prezydenta


3 września zostanie zaakceptowana ostateczna model projektu zmian w konstytucji przygotowanego pod patronatem trzech byłych prezesów Trybunału Konstytucyjnego - poinformował w poniedziałek jeden z autorów tej inicjatywy, b. naczelny TK Marek Safjan.

Prezydent tłumaczy, dlaczego nie jest w Berlinie


- Tak się po prostu umówiliśmy z premierem. U nas była kanclerz Merkel, a norma symetrii musi być w mocy - tak swoją absencja w Berlinie na obchodach 20. rocznicy obalenia Muru Berlińskiego tłumaczy Lech Kaczyński. Prezydent wspomina, że bagno Muru "nie był dla niego całkowitym zaskoczeniem". O wielkim wkładzie nasz w to, co wydarzyło się w Niemczech 9 listopada 1989 roku mówił też w Sopocie szef rządu Hiszpanii Jose Zapatero.

Masowe zabójstwo na świątecznym przyjęciu


Masakrą zakończyło się przyjęcie w czwartek wieczorową porą z okazji Święta Dziękczynienia - jeden z jego uczestników zabił obecne tam czwórka osoby, w tym śpiące w łóżku małe dziecko.

zupa akty oskarżenia ws. niegospodarności w PZPN


wcześniejszy posiadacz GKS-u Katowice Piotra D. stanie przed sądem, z ramach sprawy o niegospodarności w PZPN. Akt oskarżenia naprzeciw niemu skierowała do sądu wrocławska prokuratura.

brązowy dla polskiego łazika marsjańskiego


lokalny marsjański łazik "Magma" zajął trzecie miejsce w konkursie University Rover Challenge rozgrywanym w USA. Polska skład stanęła na podium jak jeden mąż z dwoma zespołami amerykańskimi. Medalowa trójka pozostawiła resztę konkurencji het w tyle.

Bruksela adwokatem operatorów wbrew Play


komitet Europejska zwróciła się do Urzędu Komunikacji Elektronicznej, by obniżył stawki hurtowe, które operatorzy płacą za połączenia z siecią Play. Stawki te są ok. dwuipółkrotnie wyższe od tych, jakie Play płaci tym operatorom.

Zamojszczyzna odcięta od ruchu pociągów


PKP Intercity od września chce zaniechać akcja pociągów na Zamojszczyźnie. firma tłumaczy, że jeździ nimi za mało osób, skutkiem tego połączenia są nierentowne. koleje chcą w zamian włączyć komunikację autobusową.

Berlusconi skarcił prezydenta UE


Słynący w oryginalnych wypowiedzi szef rządu makaroniarz Silvio Berlusconi skarcił nowego przewodniczącego Rady Europejskiej Hermana Van Rompuya za to, że ten godzinę spóźnił się na wtorkowe spotkanie z nim w Mediolanie.

Początek niewypowiedzianej wojny? Wyszkolono 30 czarnych wdów


Szahidki, które przeprowadziły wczorajsze zamachy w moskiewskim metrze, mogły być przygotowywane za pomocą słynnego ideologa czeczeńskich bojowników i organizatora wielu krwawych ataków terrorystycznych na terytorium Rosji - Saida Buriatskiego, który został zlikwidowany w połowie marca w trakcie operacji służb specjalnych.

Skład prerządu PiS. Zabraknie miejsca dla Ziobry?


"Rzeczpospolita": Będzie osiem specjalnych podzespołów w Zespole Pracy Państwowej PiS - ustaliła "Rz". Najważniejszą rolę (przyszłego wicepremiera) ma pełnić posłanka Grażyna Gęsicka, która pokieruje grupą ds. rozwoju regionalnego i gospodarki.

Szkoła, Katyń i urodziny taty


Szkoła, Katyń i "oczywiście powstanie Warszawskie" – to skojarzenia przywoływane na zasada postępowania "1 września" w sondzie ulicznej TVN24.