pan władza wystąpił w TV, w dalszym ciągu został potrącony


glina z Nowego Miasta Lubawskiego (Warmińsko-mazurskie), który w reportażu telewizyjnym ujawnił, że jeden z funkcjonariuszy komendy bije zatrzymanych, został potrącony przez radiowóz. Kierował nim funkcjonariusz, o którym była mowa w programie - poinformowała rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej policji Anna Fic.

Nie wiadomo po co i nie wiadomo kto trzy miesiące temu, w wigilia pierwszej rocznicy jego śmierci, ukradł ciało byłego prezydenta Tassosa Papadopulosa. W poniedziałek policja poinformowała, że ciało znaleziono. "Brazylijczycy Europy" osłabieni brakiem jednego ze swoich największych gwiazdorów. Na mistrzostwa świata w RPA nie pojedzie kluczowy gracz reprezentacji i Manchesteru United - Luis Carlos Almeida da Cunha. W skrócie: Nani. Dla Portugalczyków to niezmiernie zła informacja. Argentyńczyk Gonzalo Higuain, zwany przy użyciu kibiców "Pipita", zdobywając trzy gole w czwartkowym meczu z Koreą Południową uzyskał czterdziestego ósmego już hat-tricka w historii piłkarskich mistrzostw świata. Komu jeszcze udała się ta sztuka?boss Biura Ochrony Rządu gen. Marian Janicki, odnosząc się do sensacyjnych doniesień "Naszego Dziennika", zdementował informację, że funkcjonariusze BOR po katastrofie pod Smoleńskiem użyli broni. Zaprzeczył by zostali zawieszeni i zapewnił, że współdziałanie ze stroną rosyjską była dobra. Dwóch mężczyzn zostało oblanych denaturatem i podpalonych podczas alkoholowej libacji w miejscowści Świedziebnia koło Brodnicy (woj. kujawsko-pomorskie). Trzech młodych ludzi podejrzanych o tę napaść schwytali policjanci wracający po służbie do domu. Protestancka zrzeszenie ze Szwecji ogłosiła osobisty plan dla Polski: nasze kościoły katolickie i klasztory będą zużywać mniej energii. Chętnych w Polsce nie brakuje. A ekologiczny wzorzec wychowawczy Etik&Energi (Etyka i Energia) dofinansowała szwedzka rządowa przedstawicielstwo pomocowa SIDA.

Choć nie nazywa się Wyclef Jean, czy George Clooney, zdołał zebrać nad 100 tysięcy funtów, czyli ponad 161 tysięcy dolarów na ofiary trzęsienia ziemi na Haiti.

Amerykanie pomogą spenetrować niektóre urządzenia z rozbitego pod Smoleńskiem TU-154. Do Stanów Zjednoczonych polecieli już przedstawiciele Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) i specjaliści z Polski, wyjaśniający przyczyny katastrofy - poinformował na swojej stronie MAK. - Chcemy iżby w końcu prezes rady ministrów zaczął bractwo obciążenia za swoje słowa - mówił w TVN24 Roman Gałęzowski, prowadzący NSZZ "Solidarności" w Stoczni Gdańskiej, której pracownicy będą asystować poniedziałkową pikietę załogi stoczni Marynarki Wojennej. załoga będą kontestować przeciwko planowanym zwolnieniom.

niechybnie już w najbliższym tygodniu zapadnie decyzja o wysłaniu do Afganistanu kolejnych 40 tys. żołnierzy. Nową strategię pobytu armii amerykańskiej w Afganistanie prezydent USA Barack Obama opracował w środę społem ze swoim zespołem ds. bezpieczeństwa narodowego w trakcie specjalnej narady. Reżyser "Szklanej Pułapki 2" opowie o zeszłorocznej wojnie Rosji z Gruzją. Zdjęcia już ruszyły, we wtorek w Tbilisi będzie kręcona estrada wiecu, na którym był będący na czasie również Lech Kaczyński - podaje gruziński portal Civil.ge. Micheila Saakaszwilego zagra Andy Garcia, nie wiadomo, kto - i czy w ogóle - wystąpi w roli polskiego prezydenta. Działaczka Związku Harcerstwa Polskiego niezależnie od granicami Kraju (ZHP pzK) Anna Kucewicz (po mężu Lee-Potter) została odznaczona za pomocą królową Elżbietę II Orderem imperium Brytyjskiego (MBE) za pracę społeczną z polskimi harcerkami w Sheffield.ziele tło, małe litery i cisza. W ten droga Zbigniew Ziobro przepraszał w telewizji doktora Mirosława Garlickiego za słynne słowa z 2007 roku: "Już pies z kulawą nogą nigdy z wykorzystaniem tego pana życia pozbawiony nie będzie". Rosyjscy eksperci, z którymi rozmawiała "Gazeta Wyborcza", uważają, że przyczyną katastrofy prezydenckiego samolotu był bardzo dobry błąd pilota, tj. "zderzenie z ziemią w locie kontrolowanym", znane jak SFIT. jeszcze w niedzielę przewodzący kadry szczypiornistów - Karol Bielecki - zostanie przetransportowany do kliniki w niemieckim Heidelbergu, gdzie przejdzie drugą już operację oka. Zabieg sfinansuje jego klub - Rhein-Neckar Loewen. W piątek Polak doznał skomplikowanego urazu w trakcie sparingu z Chorwacją.

Najsłynniejszy Chorwat wraca


Z takim wsparciem po prostu powinno się wygrywać. Szkoleniowcem wschodzącej gwiazdy światowych kortów - Marina Cilicia - został jego rodak, najwybitniejszy chorwacki tenisista w historii - Goran Ivanisevic.

"Mama wciąż przeciwna, ale my jesteśmy jak w najwyższym stopniu za"


Będzie ekshumacja szczątków ciała Stanisława Pyjasa, ogłosił znowu Instytut Pamięci Narodowej. Jak podkreślono w poniedziałek, zgadza się na to familia zamordowanego. Nie określono chociaż "dla dobra śledztwa" daty działań na cmentarzu. Jak powiedziała w TVN24 mniszka Stanisława Pyjasa, Alicja Przybysz, ona i jej siostra "są jak w najwyższym stopniu za", wszelako ekshumacji "sprzeciwia się mama".

Rozpoczął się bieg w sprawie akcji w Magdalence


poprzednio stołecznym sądem okręgowym rozpoczął się ponowny proces trojga policjantów - informuje reporter RMF FM Krzysztof Zasada. Funkcjonariusze są oskarżeni o niedopełnienie obowiązków w czasie akcji przeciw groźnym bandytom w warszawskiej Magdalence w 2003 roku. Zginęło w tamtym czasie dwóch funkcjonariuszy, a 16 zostało rannych.

podatek od hamburgera?


Rządy na całym świecie starają się namówić swoich obywateli do jedzenia zdrowej żywności. Rumuński stopień wybrał wcale prosty wyjście perswazji - finansowy.

przypadek w Algierii - zginęła 15-osobowa familia


autokar i półtonowy samochód ciężarowy zderzyły się w zachodniej Algierii, w następstwie czego zginęło 16 osób, niedaleko czym 15 z nich to członkowie jednej rodziny. Jechali autobusem na plażę.

Kalisz: Cimoszewicz zerwał z SLD, ale nie z lewicą


każdy jest wolny. Włodzimierz Cimoszewicz zawżdy miał swoje autentyczne preferencje i należy to uszanować - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Ryszard Kalisz.

Rosjanie jak Aborygeni. Australijczycy: skandal!


Minionej nocy rosyjska dwaj taneczna Oksana Domnina i Maksim Szabalin wytańczyła na olimpijskiej tafli brąz. Australia jest oburzona. Powód? Rosjanie wystąpili w strojach stylizowanych na rdzennych Aborygenów. - To rabunek naszej kultury - oburzają się Australijczycy.

NIK: Wały powodziowe bez dostatecznej kontroli


Samorządy zaniedbują kontrole wałów przeciwpowodziowych, a strumienie, potoki i przydrożne rowy nie są w odpowiedni wyjście utrzymywane - alarmuje NIK i ostrzega, że każda kolejne powódź przypadkiem wywołać duże straty.

"Rosjanie w życiu się do tego nie przyznają"


- Polska jest w ognisko zainteresowania rosyjskiego wywiadu - jesteście w UE i NATO, macie duże wpływ na Ukrainę i Gruzję, alias tradycyjne strefy wpływów Rosji. atoli Rosjanie nigdy nie przyznają się, że szpiegują - mówił w wywiadzie dla TVP Info Siergiej Trietiakow, były wieloletni najwyżej uplasowany szpieg rosyjskich służb.

grad żab na Węgrzech; "przestraszyłam się"


- mnóstwo żab spadł w miejscowości Rakoczifalva, 100 km na wschód od Budapesztu - podały lokalne węgierskie media, w tym jeden z najpopularniejszych portali internetowych index.hu. - niezmiernie się przestraszyłam, gdy zobaczyłam, że w mój deszczochron zaczęły uderzać spadające z nieba żaby - powiedziała portalowi mieszkanka Rakoczifalvy, która doświadczyła tego nietypowego fenomenu.

nieszkodliwy Nobel i 150 tys. dolarów dla Polki


Małgorzata Górska, mieszkanka niewielkiej wsi na skraju biebrzańskich bagien, dyplomowany ekolog, odebrała w San Francisco nagrodę Fundacji Goldmanów, zwaną "Ekologicznym Noblem", informuje "Gazeta Wyborcza".

Zrobili hummus na miarę Guinenssa


Ponad dubel tonu hummusu przygotowało w sobotę w Libanie 250 kucharzy. Tym samym ustanowili najlepszy wynik Guinnessa w tej kategorii i przypomnieli światu skąd pochodzi ta, popularna na Bliskim Wschodzie, potrawa.

Wybory: Sikorski rozpoczyna kampanię


Konwencją wyborczą w rodzinnej Bydgoszczy rozpoczyna w niedzielę walkę o nominację na kandydata PO w wyborach prezydenckich Radosław Sikorski. boss MSZ w ciągu dwóch tygodni będzie przekonywał do swojej kandydatury działaczy Platformy w sześciu ośrodkach.

Wypadek polskiego autokaru w Turcji, są ranni


Co najmniej pięć osób zostało rannych w wypadku polskiego autokaru w Turcji. Informację otrzymaliśmy na Kontakt TVN24.

Rekordowe "narodziny" w kosmosie, naukowcy zaskoczeni


Astronomowie odnaleźli w kosmosie ogromną galaktykę we wczesnym Wszechświecie, w której nowe gwiazdy powstają wysoce szybciej niż w formujących te ciała niebieskie regionach Mlecznej Drogi - informuje kanadyjska telewizja CBC w swoim serwisie internetowym.