Przekazała majątek na operę i ochronę przyrody


Szkotka Mona Webster, która zmarła w sierpniu w wieku 96 lat, przekazała w spadku 10 mln funtów szterlingów Metropolitan Opera w Nowym Jorku i organizacjom ochrony przyrody w Wielkiej Brytanii.

Anglistyka, dziennikarstwo, polityka społeczna, filologia klasyczna, socjologia - to lecz niektóre z w wyższym stopniu popularnych kierunków Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystkie niedostępne dla niepełnosprawnych. Portal tvn24.pl dotarł do dokumentów uczelni. Wynika z nich, że niepełnosprawni studenci wybierają te kierunki, gdzie nie natkną się na wysokie progi. "Wysokie" w znaczeniu dosłownym. Szykują się zmiany w podatkach. Ustawy o PIT i CIT zostaną zastąpione dwiema w ogóle nowymi projektami. Jak pisze "Rzeczpospolita", ministerstwo finansów chce w ten wyjście uprościć istnienie zwykłym podatnikom. Dowództwo Wojsk Specjalnych (DWS) zapewnia, że jednostka błyskawica zachowuje zdolność operacyjną, koncentruje się na prowadzeniu szkolenia w kraju i realizacji zadań w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.Co bynajmniej 18 osób, w tym dzieci, poniosło w ciągu ostatniej doby kostucha w pobliżu Rio de Janeiro, gdy z powodu ulewnych deszczy osunęły się zwały ziemi - poinformowała brazylijska defensywa cywilna. Kukułeczka kuka, Dragomir Okuka - śpiewali dawniej kibice warszawskiej Legii. obecnie podobnie będą mogli zanucić sympatycy Widzewa Łódź - lidera zaplecza Ekstraklasy. Syn byłego trenera "Wojskowych", Drażen, rozpoczął w pierwszy dzień tygodnia treningi z ekipą Pawła Janasa. Ten jest już przygotowany na awans - wrócił tylko ze stażu w Bordeaux. - Demokratyczna pucz 1989 r. zaczęła się przed bramą Stoczni Gdańskiej, a skończyła zanim Bramą Brandenburską w Berlinie - mówił w niedzielę wieczór Jerzy Buzek. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego wygłosił wystąpienie w czasie uroczystości w niemieckim Bundestagu inaugurującej obchody 20. rocznicy zburzenia muru berlińskiego. Na poniedziałek zaplanowana jest główna punkt programu uroczystości.

- widać we wrześniu resort skarbu zaprosi potencjalnych inwestorów do składania wiążących ofert kupna akcji warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych - poinformował przedstawiciel resortu Maciej Wewiór. Według niego, pierwszy etap prywatyzacji giełdy MSP zamknie jeszcze w tym roku.

Już 21 maja poznamy laureatów 25. edycji Wiktorów. wśród nominowanych są dziennikarze TVN i TVN24, m.in. Kamil Duroczok, Jarosław Kuźniar i Anita Werner, a dodatkowo szef TVN24 Adam Pieczyński oraz wiceprezes TVN Piotr Walter. Superwiktora Specjalnego przyznano – pośmiertnie - śp. Janowi Wejchertowi, prezydentowi Grupy ITI. Bill Clinton, wcześniejszy prezydent USA z bólami klatki piersiowej trafił do szpitala - poinformowały amerykańskie media. podług telewizji NBC, Clintonowi wszczepiono dwaj endoprotezy jednego z naczyń wieńcowych.

McLaren, firma znana przede wszystkim z torów Formuły 1, planuje inwestycja serii samochodów sportowych przystosowanych do ruchu drogowego. Już na dniach iks będzie mógł zatem wyczuć się jak Lewis Hamilton czy Jenson Button. Jest atoli pewien warunek: zbawienny jest bardzo dobrze sytuowany portfel. wygrana prorosyjskiego Wiktora Janukowycza to "podzwonne" dla pomarańczowej rewolucji z 2004 roku, która "mocno ustawiła Ukrainę na prozachodnim kursie, ale w kraju nie zdołała wtajemniczyć istotnych zmian (na lepsze)" - ocenia brytyjski "Daily Telegraph". Dla kibiców bydgoskiej Polonii to niby jak maestria kraju. W meczu 4. kolejki żużlowej Ekstraligi miejscowa Polonia pokonała lokalnego rywala - Unibax Toruń - 58:32. W tabeli prowadzą żużlowcy z Gorzowa Wielkopolskiego.O Tomaszu Adamku przypadkiem być jeszcze głośniej niż ostatnio i to nie z powodu dokonań na bokserskim ringu. Państwowa agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wzięła pod lupę ostatnią kampanię reklamową jednej z marek piwa, którą promuje optymalny polski bokser wagi ciężkiej. Reklama, zdaniem Agencji, jest złamaniem ustawy o wychowaniu w trzeźwości. 8 mężczyzn i płeć piękna planowało zabicie policjanta i podłożenie bomby na pogrzebie swojej ofiary. Wszystkich członków chrześcijańskiej, fundamentalistycznej grupy zbrojnej Hutaree - co oznacza w slangu aresztowanych chrześcijańskiego wojownika - zatrzymało FBI. ciało Michaela Jacksona wciąż czeka na pochówek. Jak donosi portal tmz.com, kto pierwszy informował o śmierci króla popu - padlina piosenkarza zamrożono, bo rodzina prowadzi spór, dokąd ma utrzymywać się pochowany.

"Mur był kruchy. Trzymał się lecz na strachu"


- Siedzieliśmy w sąsiedztwie stole, jak otrzymaliśmy news o obaleniu muru. Nie wierzyliśmy. Wsiedliśmy w Wartburga i pojechaliśmy. Nie da się opisać tego co zobaczyłam - wspomina nasza internautka Barbara, która 20 lat temu wspólnie z 10-letnim synem była świadkiem upadku muru. Takich "polskich" historii niemieckiego zjednoczenia jest niemało więcej. Czekamy na Wasze wspomnienia.

Finał prezydenckiego "gdzie masz ch... czapkę?!"


Prokuratura Łódź-Śródmieście umorzyła badanie w sprawie domniemanego znieważenia przez prezydenta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego strażnika miejskiego. Wulgarne słowa miały paść w czasie otwarcia w czerwcu zdroju ulicznego.

Silne trzęsienie ziemi w Indonezji


Potężne trzęsienie ziemi o sile 7,3 stopni w skali Richtera zanotowano w środę wcześnie rano opodal indonezyjskiej wyspy Jawy. ognisko ostrzegania przedtem fala samotna podało, że możliwe jest silne lokalne tsunami na Oceanie Indyjskim, a fale mogą zajść na 100 km od epicentrum.

"Przy urnach wyborczych doszło do rewolucji"


Mieszkańcy Węgier obudzili się w nowej politycznej rzeczywistości, ponieważ wczorajsze decydujące zwycięstwo wyborcze centroprawicowej partii opozycyjnej Fidesz zakończyło ósemka lat rządów socjalistów - czytamy w serwisie CNN.

Pasażerowie uziemieni - polskie niebo od nowa zamknięte


obszar powietrzna północnej i centralnej krajowy raz jeszcze została zamknięta. Po tymczasowym otwarciu części lotnisk w niedzielę, w poniedziałek nad ranem loty rejsowe znowu zostały zablokowane. - Otwieranie na chwilę przestrzeni nam nie pomaga, a przeszkadza - komentuje w TVN24 pryncypał LOT-u Sebastian Mikosz i zapowiada, że dzisiaj jego biznes będzie podejmowała decyzję o ewentualnym przywróceniu lotów w kraju.

Miliardy na polskie króliki doświadczalne


Co najmniej miliard dolarów inwestują koncerny farmaceutyczne w Polsce, przeprowadzając badania kliniczne leków. - Niektórzy nasi profesorowie medycyny za współpracę z koncernami otrzymują ponad milion złotych rocznie - pisze "Rzeczpospolita".

Za stocznie nie zapłacili. Premier do dymisji?


kapitał za majątek stoczni Gdynia i Szczecin nie wpłynęły, jakkolwiek 17 sierpnia o północy minął nieodwołalny i drugi już termin, do którego wspólnik proszek wpłacić prawie że 400 mln zł. resort skarbu uspokaja, że nie ma powodu do paniki, ale niektórzy związkowcy już domagają się dymisji premiera.

Pomocne dłonie płyną w rejs


Pomagali innym, w nagrodę dostali lokalizacja na żaglowcu "Pogoria". Grupa 30 gimnazjalistów w samo południe pożegna rodziców, by wypłynąć w pełne morze.

Rzucił się na trenera. "Nie jestem agresywny"


Roberto Mancini, prowadzący Manchesteru City musi tłumaczyć się ze swojego zachowania podczas meczu jego drużyny z Evertonem. W końcówce spotkania trener rzucił się na trenera drużyny z Liverpoolu, bo ten przetrzymywał piłkę. Manciniego godzić musiał sędzia techniczny.

To może być "koszmarny scenariusz" dla USA


Amerykańska ambasador w Pakistanie powiedziała, że administracja Obamy nie wie jak mnogość Amerykanów mogło "zniknąć" aby trenować w obozach al-Kaidy lub innych organizacji terrorystycznych. Według niej może doprowadzić to do "koszmarnego scenariusza" - informuje komplet naczyń stołowych Yahoo!

Szalejąca pożoga w USA; trwa wielka opuszczanie


Pożary lasów szalejące w okręgu Santa Cruz w Kalifornii, ok. 100 km na południe od San Francisco, zmusiły ponad dwa tysiące mieszkańców do ewakuacji - poinformowała miejscowa straż pożarna.

prawdziwy Lukas bank po chińsku nie pisze


"Właśnie otrzymałem maila z odnośnikiem do okolica Lukas Banku o wyłudzenie numerów kart kredytowych. Proszę o nagłośnienie, bo raz jeszcze kadry głupot narobią" - pisze na infrastruktura TVN24 pan Artur. Posłuchajcie go, bo e-maile o "ograniczeniu dostępu do konta", których nadawca domaga się podania loginu i hasła to oczywiste oszustwo. nadzwyczaj grubymi nićmi w dodatku szyte.

Obcięty palec to dla nich za niewiele


Kazimierz cichy za pomocą 10 lat wpłacił na swoją polisę w austriackiej firmie ubezpieczeniowej "Benefia" ok. 50 tys. zł. Kiedy podczas pracy uciął sobie piłą elektryczną kciuk, liczył na pomagier ubezpieczyciela. Nie dostał wszelako nic, bo paluch został mu przyszyty. Agentów ubezpieczeniowych nie przekonało chociażby to, że gorsza połowa nie mógł pracować z wykorzystaniem pięć miesięcy.

Na wsi nie kupisz Gripexu


- Tę listę układał wybitna osoba ewentualnie po zażyciu narkotyków, albo na rauszu - tak o nowych ograniczeniach, jakie ministerium Zdrowia nałożyło na punktów apteczne, mówi Aleksandra Smarzyńska, która od pięciu lat prowadzi jeden z nich - we wsi Jagodne (woj. świętokrzyskie). populacja wsi nie mogą już np. kupić Gripexu, ani tańszego odpowiednika szczepionki przeciwko grypie - alarmuje "Gazeta Wyborcza".

Komorowski u Lisa o polskich żołnierzach w Afganistanie


pretendent PO na prezydenta Bronisław Komorowski zapewnił w poniedziałek, że jeśli wygra wybory prezydenckie doprowadzi do wycofania polskich żołnierzy z Afganistanu. Ale - jak podkreślił - "nie na zasadzie rozwalania systemu NATO-wskiego".