Koniec przyjaźni Tuska i Schetyny? "To jest cnota ludzi władzy"


- Chłopaki nie płaczą - w ten sposób szef rządu Donald Tusk odpowiedział na pytanie, czy można mówić o końcu jego przyjaźni z szefem klubu PO, b. wicepremierem Grzegorzem Schetyną. - Wyznaję zasadę, którą pamiętacie z piosenki "chłopaki nie płaczą". Powinniśmy się trzymać tej zasady - powiedział.

To już stało się tradycją. W tym roku, na Filipinach ponad 30 osób dało się przybić do krzyża. W taki oto sposób, coraz więcej ludzi stara się o wybłaganie łask i odpuszczenie grzechów. A wszystko w imię miłości do Boga. polemika może zdecydować, który z nich - Bronisław Komorowski czy Radosław Sikorski - wygra prawybory PO - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP. Sugerują, że obaj powinni wystrzegać się agresji i nadmiernych złośliwości pod swoim adresem. Niezadowolony z pomyłki w pisowni swego nazwiska na koszulce piłkarz Ghany John Pantsil postanowił zaprotestować. obrońca zwrócił na siebie uwagę... skróconym rękawem reprezentacyjnego trykotu.Co w żadnym razie pięć osób zginęło stratowanych na koncercie w meksykańskim mieście Monterrey. czereda wpadł w panikę, gdy szycha krzyknął, że rozpoczęła się strzelanina. Roman Polański, przebywający w areszcie domowym w Szwajcarii, pozwał do sądu francuski dziennik "Le Parisien" za opublikowanie prywatnych zdjęć przedstawiających jego samego tudzież jego rodzinę. Na początku był roześmiany, potem z każdą minutą na jego twarzy pojawiał się co chwila większy grymas - po pierwszej, słabej połowie, Polska remisowała bezbramkowo z Rumunią. W 59. minucie złudzeń pozbawił nas Niculae, kamrat Jelenia z Auxerre. historia "na żywo" z debiutu "Franza" w tvn24.pl.

komitet "Przyjazne Państwo" zgłosiła algorytm ustawy, w myśl której można by wsadzić do więzienia babcię handlującą na ulicy szczypiorkiem. Pomysłowi sprzeciwiły się wszystkie partie nie mówiąc o Platformą. W efekcie, regulacja szczypiorkowa, jak okrzyknęli ją posłowie, została wycofana i będzie poprawiona - pisze "Wprost" na swojej stronie internetowej.

Import węgla z Rosji osiągnął w 2009 r. rekordowy ilość przybliżony do 7 mln ton. Polska kupiła go więc na Wschodzie o 90 proc. więcej niż w 2008 r. - pisze "Rzeczpospolita". - Jesteśmy na półmetku rządów i świeże, niezależne politycznie opinie są bardzo potrzebna - powiedział premier Donald Tusk wręczając nominacje członkom nowopowstałej Rady Gospodarczej. Na jej czele stanął uprzedni premier i dawny prezes banku Pekao SA Jan Krzysztof Bielecki.

64 proc. Polaków źle ocenia działalność prezydenta Lecha Kaczyńskiego; 24 proc. jest odmiennego zdania - wynika z sondażu CBOS. 69 proc. ma negatywną opinię na myśl pracy Sejmu; zadowolonych z pracy posłów jest 19 proc. badanych. izba wyższa parlamentu odpowiednio ocenia 23 proc. badanych; źle - 56 proc. ranga w poszukiwaniu ratunku dla Funduszu Ubezpieczeń Społecznych chce podnieść składkę rentową dla najzamożniejszych Polaków - napisała "Gazeta Wyborcza". - Rozważamy takie fortel - przyznaje naczelny doradców premiera Michał Boni. - dziewiczy raz o tym słyszę. Nie ma żadnych takich planów - mówi z kolei minister finansów Jacek Rostowski. Uczeń III Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie napisał petycję do dyrekcji z prośbą o usunięcie symboli religijnych z terenu szkoły. W odpowiedzi krzyże pojawiły się wszędzie, co więcej w pozycja godła - informuje radio TOK FM.Wysoka grzywna administracyjna będzie groziła dwóm wandalom za wycięcie dorodnego kasztanowca przy głównej ulicy w gliwickiej dzielnicy Sośnica. Pijani trzydziestolatkowie postanowili wypróbować na nim skuteczność maczety jednego z nich. największy od dwóch lat postęp zamówień na włość trwałe w USA. W lipcu poszły one w górę o 4,9 procent - to o 2 punkty procentowe więcej niż oczekiwał rynek. wzrost był aczkolwiek w dużej mierze był spowodowany dopłatami do kupna nowych aut - bo po wyłączeniu transportu zamówienia wyrosły już wręcz przeciwnie o 0,8 odsetek - jakkolwiek w górę skorygowane zostały dane za czerwiec z wada 2,2 do minus 1,3 proc. chyba że będziemy mieli dane z ankiet, jeśli będziemy po opinii Narodowej Rady Rozwoju, jeśli jednym z wytycznych będzie pomysł rozwiązań legislacyjnych w aspekcie służby zdrowia, to będzie prezydencki wzorzec ustawy o reformie służby zdrowia - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta.

"Sekret papieski" wyciekł z Watykanu; jak głosowano ws. JPII?


W watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zakończyła się debata kardynałów w sprawie beatyfikacji Jana Pawła II. Według nieoficjalnych, niepotwierdzonych informacji, uzyskanych w źródłach kościelnych, uczestnicy opowiedzieli się za uznaniem heroiczności cnót polskiego papieża.

Drzewiecki: Polska to agresywny kraj. Zabito mi matkę


dotychczasowy minister sportu Mirosław Drzewiecki powiedział w wyemitowanej w czwartek w TVN24 rozmowie, że jest "dowodem na to, że Kraj nad Wisłą jest w dalszym ciągu dzikim krajem". Drzewiecki - jak mówi - gardzi polityką i zapewnia, że każdorazowo działał zgodnie z prawem.

"Dziękujemy Rosji za zdemaskowanie skażonego reżimu"


Przywódczyni kirgiskiej opozycji Roza Otunbajewa, która stanęła na czele rządu tymczasowego, podziękowała w czwartek Rosji za jej "znaczące poparcie" w zdemaskowaniu - jak to określiła - przestępczego i skażonego nepotyzmem reżimu prezydenta Kurmanbeka Bakijewa.

Pyły wulkaniczne nadal nad niemal całą Polską


gnój spowodowane pyłem wulkanicznym utrzymują się w poniedziałek w dalszym ciągu nad niejako całą Polską - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Naukowiec: nasze domowe rośliny są zbawienne


Pospolite rośliny doniczkowe mogą oczyszczać powietrze w pomieszczeniach - informuje serwis "EurekAlert".

Stolica: tragedia; złamano uregulowanie


pod ręką budowie Stadionu Narodowego doszło do łamania prawa budowlanego - informuje nieoficjalnie Polsat News.

Gattuso mówi "ciao"


pokupny makaroniarski piłkarz Gennaro Gattuso żegna się z reprezentacją. Gattuso poinformował o zakończeniu reprezentacyjnej kariery po mistrzostwach świata w RPA. - powinno się zrobić lokalizacja zawodnikom mającym więcej paliwa w bakach - powiedział na dwa dni przedtem pierwszym meczem z Paragwajem.

Ten pokłosie to nie żart


Włoska liga koszykówki to absolutna czołówka Europy, ale i tam zdarzają się takie mecze. Air Avellino, gdzie grają Filip Dylewicz i Szymon Szewczyk, pokonał lokalnego rywala. Wynik - uwaga! - 172:70.

Historyk broni paktu Ribbentrop-Mołotow - "nie byłoby wojny"


RFN dość nie ośmieliłyby się rozpocząć działań wojennych przeciwko Polsce, jeżeli ta w 1939 roku zgodziła się na przepuszczenie z wykorzystaniem swoje obszar Armii Czerwonej - ocenił znakomity ruszczyzna historyk, prof. Michaił Miagkow.

szlag zimy w Polsce. Pada śnieg z deszczem


Na Podlasiu afekt zimy. gorączka wynosi ździebko ponad ofiara losu stopni i śnieg z deszczem - w takich warunkach obudził się dziś, pod wystarczy kwietnia, Białystok. Śnieg padał także na Pomorzu, może też popadać w górach.

Mieszkańcy Pragi na ratunek ZOO


Zbliżająca się w czwartek do Warszawy fala kuliminacyjna na Wiśle to groźba nie lecz dla ludzi. coraz większe zagrożenie stanowi dla zwierząt z ZOO. W skrajnej sytuacji przerwania wałów część z nich przypadkiem oczekiwać śmierć, jako że nie ma siła przeniesienia ich w bezpieczne miejsce poza ogrodem. Najbardziej agresywne zostaną odstrzelone.

jutro koniec ultimatum PKP


Przewozy Regionalne mają trwanie do jutra, iżby opuścić kasy czy też dostosować należności pod PKP SA. - Nie opuścimy kas, jeżeli nie będzie wyroku sądowego - zapowiada ambasador PR Piotr Olszewski.

Hazard starszy rangą niż wódka


Pozornie łatwy wprawdzie mało realny dewiza to nowe bakcyl Polaków. - W 2009 roku wydaliśmy na hazard rekordowe 20 mld zł - wynika z szacunków "Pulsu Biznesu". To dwa bicie więcej niż ubiegłoroczne wydatki na wódkę i dziesiątka razy więcej niż kolekcja ubiegłorocznych wpłat do wszystkich TFI.

Prymas nasz broni papieża: ignorancja, niekompetencja, cynizm


w charakterze całkowicie bezpodstawne określił prymas Polski, abp Henryk Muszyński zarzuty wobec Benedykta XVI o tuszowanie sprawy nadużyć seksualnych w Irlandii. Prymas wystosował w niedzielę pismo, w którym deklaruje duchową jedność i wspólnotę z papieżem.

Napieralski kandydatem SLD. Na 99 proc.


Regionalne struktury SLD rekomendowały szefa partii Grzegorza Napieralskiego na kandydata w wyborach prezydenckich. Decyzję w tej sprawie podejmuje właśnie zarząd własny SLD.