Straciła przewaga nad autem - 2 osoby nie żyją


duet osoby nie żyją, a jedna została mocno ranna w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na trasie między Opolem a Kluczborkiem - poinformował brama 24opole.pl.

Lechistan przetrwa narodową tragedię, a nawet powinna stać się nowocześniejsza - to istota ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego w niedzielnym wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNN. Trzy osoby zginęły, a 14 zostało rannych w wyniku eksplozji, do jakiej doszło w nocy w czteropiętrowym domu mieszkalnym w Moskwie. Wśród rannych jest czworo dzieci. Piłkarze londyńskiej Chelsea ledwo zremisowali 1:1 ze słabym Hull City i zmarnowali doskonałą okazję do odskoczenia w tabeli Manchesterowi United. Londyńczycy, gdyby zdobyli trzy punkty, mieliby już cztery oczka przewagi nad drugimi w ligowej tabeli "Czerwonymi Diabłami".Przed Sądem Okręgowym w Poznaniu rozpoczął się proces w sprawie wywołania buntu i usiłowania podpalenia miejscowego zakładu poprawczego. Do wydarzeń doszło w sierpniu 2009 roku. Czterem oskarżonym grozi do 10 lat więzienia. Osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata i także dwuletni interdykt prowadzenia pojazdów na terenie naszego kraju - taki werdykt usłyszał 49-letni rezydent Estonii, który prowadził TIR-a i jednocześnie edukował się z historii kina polskiego, oglądając komedię "Jak rozpętałem II wojnę światową". prawdopodobnie na przedsięwzięcie wpadł dlatego, że był pijany? David Haye, który w sobotę pokonał rosyjskiego kolosa Nikołaja Wałujewa, został pierwszym brytyjskim mistrzem w wadze ciężkiej od czasów Lennoxa Lewisa. Co więcej, czarnuch bokser pewnie walczył ze złamaną ręką.

Sikorski ma obowiązek zostać wicepremierem - taką propozycję rzucił Janusz Palikot. W ten sposób przegrany w prawyborach Platformy minister spraw zagranicznych miałby zostać wzmocniony i doceniony.

średnia miesięczna subsydium na pensjonariusza w małopolskich Domach Pomocy Społecznej jest jedną z najniższych w kraju. Gorzej jest lecz na Podlasiu. Starostowie małopolskich powiatów są oburzeni - informuje "Dziennik Polski". Czeczeńscy bojownicy oskarżają rosyjskie władze o wykonanie zamachów w moskiewskim metrze.

Minister Skarbu Państwa Aleksander zatrzęsienie w związku z aferą stoczniową podjął decyzję o zmianie zespołu prowadzącego bieżący tok sprzedaży aktywów stoczniowych. - Nie przesądzamy o ich winie lub niewinności. Robimy to dla czystości całego procesu - powiedział głosiciel resortu skarbu. W zachodniej Afryce, w drodze do Demokratycznej Republiki Konga zniknął z radarów samolot z dziewięcioma pasażerami na pokładzie. Pasażerowie to kierownicy kopalni płomienisty żelaza, którzy lecieli z Kamerunu – informuje serwis thetimesonline.co.uk. Nieznani zasoby ludzkie zażądali od fińskiego armatora zaginionego statku Arctic Sea okupu w wysokości 1,5 mln dolarów - podała w niedzielę rosyjska filia RIA-Nowosti powołując się na szwajcarską telewizję TSR. Nie podano żadnych szczegółów.Chiny kupią od Rosji rakiety systemu obrony powietrznej S-300 - poinformowała rosyjska agencja Interfax. Ubezpieczeniowy fundusz Gwarancyjny sprawdza czy kierowcy posiadają ważne ubezpieczenia OC. Na początek wezwał do swoich biur 7 tys. właścicieli aut do kontroli. Musza zademonstrować aktualną polisę. Władze Gruzji uwolniły 16 członków załogi tureckiego tankowca, którą zatrzymano za złamanie embarga Tbilisi przy separatystycznej Abchazji. Kapitana zatrzymano w areszcie - podała stacja CNN Turk.

Słowenia już widzi awans


kalkulacja jest nieskomplikowany - jeżeli Słowenia pokona USA, będzie pierwszą drużyną, która awansuje do fazy pucharowej. A prowadzi już 2:0! Trwa 1. jedna druga spotkania.

Były konsul łapówkarzem? Wydał półtora tys. wiz


Prokuratura skierowała akt oskarżenia wbrew Sławomirowi K., byłemu konsulowi RP w Malezji. Jest on podejrzewany o handel wizami, za sprzedaż których miał wziąć około 170 tysięcy dolarów i powyżej 80 tysięcy euro.

rozstanie Jana Wejcherta


Rodzina, przyjaciele, współpracownicy pożegnali Jana Wejcherta. Prezydent grupy ITI, założyciel telewizji TVN i TVN24 zmarł w sobotę 31 października. proszek 59 lat. Jego chowanie zmarłego odbył się w kościele w warszawskim Wilanowie, a popielnica z jego prochami została złożona w przykościelnej kaplicy.

Ukraina: Uczniowie wracają do szkół


Po trzech tygodniach przymusowej przerwy w nauczaniu, wywołanej przy użyciu epidemię grypy, ukraińscy przedszkolacy, uczniowie i studenci powracają do zajęć.

ABW nagrała dziennikarzy "Rzeczpospolitej" i TVN


filia Bezpieczeństwa Wewnętrznego, badając sprawę domniemanego handlu aneksem do raportu o WSI, nagrała ustalenia Cezarego Gmyza, reportera śledczego "Rzeczpospolitej" i Bogdana Rymanowskiego, dziennikarza TVN.

Polacy wracają do domów, na drogach kafar


Poprawia się sprawa na mocno zatłoczonej zakopiance. większa część trasy kierowcy pokonują z prędkością około 40 kilometrów na godzinę. bezpiecznik topikowy utworzył się wprost przeciwnie przy remontowanym moście w Klikuszowej. Dwukilometrowy zator powstał za to na obwodnicy Krakowa od Balic w kierunku bramek płatnej autostrady A4.

piesek lepszy niż GPS. budowla płonął, on sprowadził asystent


W Anchorage na Alasce (północny-zachód USA), pięcioletni owczarek niemiecki Buddy, uratował swojego właściciela przedtem śmiercią w pożarze. Na pozycja doprowadził policję. A w nagrodę otrzymał kość, niestety stalową - z wygrawerowanymi słowami uznania "za asystent i pracowitość". Całą historię zarejestrowała kamera z policyjnego samochodu.

pierwsze danie run w prezes rady ministrów League?


Portsmouth, czerwona kiepełe angielskiej prezes rady ministrów League znalazła się w poważnych tarapatach, tym jak jeden mąż finansowych. jeśli klub nie spłaci swoich długów do 10 lutego, będzie najprawdopodobniej musiał ogłosić bankructwo.

22 lata trzymał córki na łańcuchu


22 lata przykute łańcuchem, bez łóżka, bez fachowej opieki. Tak potraktował swoje dubel córki 70-letni dzień dzisiejszy Albańczyk. Twierdzi, że nie dawał sobie rady z chorymi psychicznie i agresywnymi kobietami.

Joga "a la Shaq"


Czego to Shaquille O'Neal nie wymyśli? Po pojedynkach bokserskich, rolach filmowych i płytach z hip hopem, znajdujący się w centrum Cleveland Cavaliers wziął się za jogę. Jak sam przyznał, tak słabego "jogina" jeszcze nie było.

doktor otruł żonę cyjankiem


konował pracujący na oddziale ratunkowym szpitala w Ohio został w piątek modny winnym morderstwa z premedytacją. Zdaniem ławy przysięgłych, która obradowała 18 godzin, Yazeed Essa otruł swoją żonę Rosemarie obok pomocy cyjanku. Do morderstwa doszło w 2005 roku.

Lubuskie: zgwałcił kolejną kobietę, wciąż jest na wolności


dalszy poryw gwałciciela - mężczyzna, wracając z Krosna Odrzańskiego, dokąd napadł na kobietę, w Leśniowie Wielkim brutalnie zgwałcił i pociął nożem następną ofiarę - donosi "Gazeta Lubuska".

Osunęła się ziemia. sześć ofiar


Co w żadnym razie szóstka osób zginęło, a kolejnych 60 uznaje się za zaginionych w wyniku osunięcia się ziemi do jakiego doszło w Indonezji.

Nożownicy z Łodzi już w areszcie


dwa młodzi mężczyźni, którzy obrabowali i na serio ranili nożem kwartet osoby, w tym jedną śmiertelnie, trafili do aresztu. Obaj podejrzani usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Jednemu z zatrzymanych grozi dożywocie, drugi prawdopodobnie zegnać w więzieniu co więcej 12 lat. jednak w Policach (zachodnipomorskie) w ręce policji wpadł mężczyzna, który pod dosyć tego września zastraszył nożem podlotek i ukradł mu telefon.

Nowi kontrolerzy prześwietlą polskie szkoły


Za dwa miesiące do polskich szkół wkroczą zupełnie nowe kontrole. Po raz dziewiczy pracę szkół będą analizować nie kadra kuratorium, a zamierzenie przeszkoleni dyrektorzy placówek oświatowych. Szkolenia dopiero co się rozpoczęły - pisze "Dziennik periodyk Prawna".