Kulczycki się żegna: "Nie nieustannie było łatwo"


W czwartek po raz poprzedni telewizyjne "Wiadomości" w TVP1 poprowadził Jarosław Kulczycki. prezenter został po dwóch latach przeniesiony został do TVP Info.

wyraziciel Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski jest chucherkowaty na grypę typu A/H1N1; na stronie internetowej RPO zamieścił zeskanowane zaświadczenie z badania lekarskiego. Rzecznik ponowił prośbę do minister zdrowia o udostępnienie dokumentacji dotyczącej negocjacji ws. zakupu szczepionki z przeciwnej strony temu typowi grypy. jeśliby o wyniku "walki stulecia" mieli podejmować decyzję internauci tvn24.pl, najlepszym polskim bokserem zostałby jak wiadomo Tomasz Adamek. W naszej sondzie, w której uczestniczyło jakby 15 tysięcy osób (czyli tyle, ile będzie obserwować sobotnią walkę w Łodzi), aż 72 odsetek stawia na "Górala z Gilowic". "Endrju, wybieraj nagrobek!" - apelują. Przygotujcie się na paroksyzm Katli, drugiego islandzkiego wulkanu, wielce większego niż Eyjafjoell - ostrzegają brytyjscy wulkanolodzy i prezydent Islandii.W sprawie sztandaru Związku Legionistów Polskich - wydział Pabianice, zaginionego na przestrzeni II wojny światowej, a kilka miesięcy temu namierzonego na jednej z niemieckich aukcji, ministerstwo Spraw Zagranicznych znalazło salomonowe rozwiązanie: Polacy mają odwzajemnić się nie za proporzec, ale za jego... magazynowanie - pisze "Dziennik Polski". Czy Franckowi Ribery'emu będzie dane zagrać w wielkim finale Ligi Mistrzów 22 maja? Dowiemy się nie wcześniej na czwórka dni zanim decydującym o losach Pucharu Europy spotkaniu. wtedy decyzję wyda międzynarodowy sąd Arbitrażowy ds. Sportu (CAS), do którego Bayern Monachium odwołał się od czerwonej kartki dla Francuza. Wadowiccy policjanci wraz z funkcjonariuszami KWP gród podwawelski zatrzymali 7 osób w związku z włamaniami do sklepów i innych obiektów - donosi Elżbieta Goleniowska-Warchał z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Mniejszościowy rumuński rząd Emila Boca upadł dziś, przegrawszy w parlamencie wotum nad wnioskiem o głosowanie nieufności.

Gruzja wycofuje z Ukrainy obserwatorów wyznaczonej na niedzielę drugiej tury wyborów prezydenckich - podała rzeczniczka prezydenta Gruzji. Podkreśliła, że ma to związek z "niejednoznacznymi reakcjami" na gruzińską misję obserwatorów na Ukrainie. Władze Alaski, USA, badają sprawę zmarłej 32-letniej kobiety. Podejrzewa się, że została ona zagryziona dzięki wilki – podaje serwis CNN.

Przystanki komunikacji miejskiej w Łodzi szokują. Wszystko za sprawą plakatów zachęcających do aborcji na Wyspach Brytyjskich, które rozwieszają tajemnicze feministki z Separatystycznych Rewolucyjnych Oddziałów Macicznych - w skrócie SROM. aktualnie prokuratura sprawdza, czy nie popełniły przestępstwa. o tyle o ile 100 osób zebrało się w sobotę po południu na Czystych Prudach, w ognisko Moskwy, aby zaprotestować przeciwko przemocy ze strony milicji. Do "naplucia zaproszonemu gościowi do kieliszka" porównuje kronika "Izwiestija" wygłoszone dzięki premiera własny Donalda Tuska 1 września na Westerplatte słowa, iż "radzieccy żołnierze nie mogli nikogo wyzwolić, bo sami nie byli wolni".Prezydent Lech Kaczyński nie weźmie udziału w kongresie Prawa i Sprawiedliwości, który ma się ukończyć w koniec tygodnia w Poznaniu, zapewnił szef kancelarii prezydenta Władysław Stasiak. Stolicę Wielkopolski odwiedzi jednak... w poniedziałek. Jan Pospieszalski relacjonując w dniach żałoby wydarzenia przed Pałacem Prezydenckim naruszył zasady obiektywizmu, szacunku i tolerancji - orzekła klaster Etyki Mediów. stosunki zawodowe maszynistów kompanii Eurostar z Wielkiej Brytanii zapowiedziały na piątek i sobotę strajk z powodu załamania się rozmów płacowych. być może on pozostać powtórzony plus 26 i 27 grudnia. Z kolei w poniedziałek ma począć się 12-dniowy strajk personelu kabinowego British Airways.

"Chodzi o różnicę zdań"


Radosław Sikorski domyśla się, co do zarzucenia ma mu Jarosław Kaczyński. - całokształt prędzej czy później wycieka. podczas gdy wycieknie, to okaże się, że chodzi zaledwie o różnicę zdań (z prezydentem Lechem Kaczyńskim - przyp. red.). Podejrzewam, że różnicę w sprawie, której doświadczenie, przyszłość i wyniki przyznają mi rację - powiedział Sikorski w "Rozmowie Rymanowskiego".

Sondaż: obniżenie PO; debiut nowej partii


"Gazeta wyborcza": system - 45 proc., PiS - 28 proc. - to najnowszy sondaż gazety. W trzy tygodnie PO straciła 4 pkt proc., PiS zyskał 2. SLD urósł z 8 do 11 proc. Na granicy progu wyborczego jest PSL (5 proc.).

Sześć ofiar trzęsienia ziemi w Indonezji


Co najmniej sześć osób zginęło w wyniku potężnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło w środę Indonezję. Wstrząsy o sile 7 stopni w skali Richtera zanotowano w pobliżu indonezyjskiej wyspy Jawy. Od razu pojawiło się uwaga o lokalnym tsunami, możliwym w promieniu 100 km od epicentrum, ale po 30 minutach larum został odwołany.

Po "Koszmarze "i "horrorze". Capello: "Błąd pozostaje błędem"


- błąd pozostaje błędem - stwierdził instruktor Fabio Capello po z trudem zremisowanym za pomocą Anglików spotkaniu z USA. beznadziejny błąd popełnił bramkarz reprezentacji Anglii Robert Green - nie zdołał przyskrzynić lekko uderzonej piłki i tzw. wpuścił tzw. "szmatę". W obronę golkipera stanął kapitan Anglików Steven Gerrard - Taki błąd prawdopodobnie zdarzyć się każdemu, zwłaszcza, że futbolówka była bardzo śliska. Apeluję, by nie rozważać tego gola - powiedział do dziennikarzy Gerrard. Ci jednak wale nie mają zamiaru mu odpuścić.

Sylwestrowa gonitwa królików


Niecodzienny rozwiązanie na spędzenie Sylwestra? wystarczy pojechać na Węgry i koniecznie skonfiskować ze sobą królika. Tam właśnie, w jeden z miejscowości po raz 17. odbył się doroczny zawody wyścigowe tych zwierzaków.

Eyjafjoell permanentnie atakuje pyłem


Islandzki wulkan, którego pył dwa tygodnie temu zamknął powierzchnia powietrzną niby całej Europy, wciąż jest aktywny. Eyjafjoell bez ustanku wyrzuca w niebo chmurę sproszkowanych skał.

duży przystęp asteroidy w ziemskiej atmosferze


Asteroida, która w tym miesiącu eksplodowała w ziemskiej atmosferze z siłą trzech bomb atomowych, obudziła wśród naukowców trwoga o skuteczność naszej ochrony poprzednio kosmicznymi zderzeniami.

Tusk: niezrównany żywioł. nikt nie zostanie bez pomocy


przejaw żywiołu jest w wielu miejscach niespotykany, bez precedensu w historii nasz ostatnich lat - powiedział prezes rady ministrów Donald Tusk, przedstawiając dziś w Sejmie informację o działaniach rządu w związku z powodzią w Polsce.

"Komorowski wygra" na wiecu Sikorskiego


"Kocham Radka Sikorskiego" z jednej strony, "Wygra Bronisław Komorowski" z drugiej. Tak lubelska młodzieżówka PO powitała Radosława Sikorskiego na jego własnym, prawyborczym wiecu w Lublinie. Mieście Janusza Palikota, kto jawnie wspiera Komorowskiego.

Iran grozi Wielkiej Brytanii


Iran zrewiduje sytuacja z Wielką Brytanią w 12 "obszarach roboczych" - poinformowała dziś państwowa telewizja, powołując się na ministra spraw zagranicznych Manuszehra Mottakiego.

Lech Kaczyński był dobrym bramkarzem w "szczypiorniaka"? "Gratuluję poczucia humoru"


Polscy piłkarze ręczni wrócili do nasz z mistrzostw Europy, dokąd zajęli czwarte miejsce. Prezydent Lech Kaczyński zaprosił na dzisiaj na spotkanie naszych szczypiornistów. niedaleko okazji sukcesów polskich sportowców nasi politycy każdorazowo próbują się ogrzać w blasku ich sukcesu. Właśnie o tym pisze na swoim blogu w Onet.pl Jerzy Federowicz.

patetyczny casus - dwie ofiary śmiertelne


33-letnia płeć słaba i jej 9-letnia córka nie żyją a cztery osoby trafiły do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów, do jakiego doszło w Łódzkiem.

Przebrany za kobietę obrabował bank


35-letni płeć brzydka obrabował pula w stanie Milwaukee w iście filmowym stylu. rabuś był gdyż przebrany za... kobietę. chwilowo w zastępstwie do więzienia trafi na obserwację psychiatryczną.

Strasburg zajął się sprawą Lwa Rywina


trybunał w Strasburgu zajął się sprawą Lwa Rywina. Sędziowie pytają nasz kategoria o warunki, w jakich przebywał w więzieniu, czy otrzymywał pomocnik medyczną i czy sądzony był za pośrednictwem oddzielny sąd.

Potrzebne miliardy na odbudowę


Zniszczone przez styczniowe trzęsienie ziemi Haiti potrzebuje co w żadnym razie 11,5 miliarda dolarów na odbudowę z gruzów - szacują tamtejsze władze.