Panowie śladami pań: Jedziemy na mundial


Podopieczni Daniela Castellaniego pokonali w Gdyni Słowację 3:1 i awansowali do przyszłorocznych mistrzostw świata we Włoszech. Czy powtórzą tam wielki sukces i srebrzysty order z 2006 roku? Jadą w charakterze jedni z faworytów.

w trakcie piątkowej mszy na Placu świętego Piotra z okazji zamknięcia Roku Kapłańskiego, Benedykt XVI przeprosił za skandale pedofilskie w Kościele. To pierwsze danie uroczyste i generalne wyznanie win Kościoła i prośba o łaska za nadużycia do jakich doszło w wielu krajach. Przygotowania do Euro 2012 idą po myśli polskich organizatorów. członek rządu sportu Adam Giersz zapewnił o "wzorcowym systemie przygotowań" po naszej stronie, pochwalił też Ukraińców za widoczną gołym okiem "poprawę". Dwudziestu ośmiu pasażerów tonącego promu "Ariake" uratowała japońska opieka przybrzeżna. Na udzielający się ratunek pośpieszyły helikoptery, które umożliwiły wyciągnięcie ludzi pionowo z pokładu.Najbardziej poszukiwany terrortysta na świecie, Osama Bin Laden pozostaje nadal w ukryciu. Jak twierdzi skryba filmu dokumentalnego "Feathered Cocaine" Alan Parrot nie jest to zimna i ciemna grota a luksusowy kwatera w Teheranie, w którym przebywa wraz z rodziną i swoimi dziećmi - donosi foxnews.com. 6 centymetrów - nawet o tak wiele przypuszczalnie wywyższyć się ilość mórz i oceanów, jeżeli stopnieje wykapany dryfujący w słonych wodach świata lód. A gór lodowych i kry jest co chwila więcej, wynika z raportu opublikowanego niedawno w "Geophysical Research Letters". Jest to pierwsza próba oszacowania tempa topnienia dryfującego lodu. dziesiątka milionów - tyle jest stron w internecie z końcówką ".pl". Daje nam to trzynastą pozycję w rankingu. To skutek lepszy od na przykład od Rosji i końcówki ".ru", która jest w adresie 250 tysięcy stron mniej. nadal jednak jesteśmy het w tak duża liczba za najpopularniejszą domeną, inaczej ".net" z wynikiem 260 milionów stron.

Tomasz Sikora nie być może być kontent ze swojego występu w Vancouver. Polak wypadł blado. Do kraju wraca bez medalu. Posadę trenera biuro kadr zwolnia Roman Bondaruk.

Jedna postać zginęła, a cztery zostały ranne w wypadku, do jakiego po północy doszło na trasie pośrodku Opolem a Kluczborkiem - informuje brama 24opole.pl Jako kolosalny sukces przedstawił prezydent Obama ukończony dzień wczorajszy wieczorem (czasu lokalnego) clou nuklearny w Waszyngtonie z udziałem 46 państw, zwołany z inicjatywy jego administracji.

stary PiS Jarosław Kaczyński uważa, że jeżeli ustępujący z funkcji prezesa banku Pekao SA Jan Krzysztof Bielecki wrócił do polityki, byłoby mu łatwiej niż Donaldowi Tuskowi rozmawiać z innymi partiami, także z Prawem i Sprawiedliwością. szef rządu Ukrainy Julia Tymoszenko, która startuje w wyznaczonych na 17 stycznia wyborach prezydenckich, będzie figurowała na listach kandydatów pod numerem 13. Przypadł jej on w wyniku losowania przeprowadzonego dzięki Centralną Komisję Wyborczą (CKW). Banki centralne: Polski, Szwajcarii, Madziar i strefy euro przestały spełniać operacji typu swap walutowy, w których franki szwajcarskie dostarczane są za euro - poinformował NBP w poniedziałkowym komunikacie. Swapy pomiędzy bankami centralnymi była to kroplówka, z powodu której polskie banki mogły przy użyciu rok szalejącego kryzysu pożyczać w NBP franki, niedostępne na rynku.Expres Pieniny od 1 września pojedzie do Warszawy wręcz przeciwnie w weekendy. Lokalni politycy i władze województwa na razie nic nie wskórali. Do 12 proc. wzrośnie stopa bezrobocia w 2009 roku - oceniła w TVN CNBC Biznes wiceminister pracy i polityki społecznej Czesława Ostrowska. wedle szacunków ministerstwa, spód bezrobocia rejestrowanego w październiku 2009 wyniosła 11 proc. To skoro tylko o 0,1 pkt proc. więcej niż we wrześniu. Europoseł Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosław Kalinowski ocenia, że Lech Kaczyński nie ma szans na powtórny wybór na prezydenta w zbliżających się wyborach. Zapewnił, że własnego kandydata na prezydenta wystawi PSL. Nie wiadomo jeszcze, kto nim będzie.

Skażone szczepionki i lobbing koncernów


Jak bezpieczne są szczepionki na grypę? Jeden z koncernów farmaceutycznych wysłał w ostatnim czasie do pepiczek materiał badawczy skażony wirusem ptasiej grypy. – Podjęliśmy wszystkie środki zaradcze – tłumaczy firma. niemniej to panowanie państw mają brać na siebie obciążenia za ewentualne skutki uboczne szczepionek.

Pogoda popsuła pokazy Air Show 2009


Kilkadziesiąt tysięcy miłośników lotnictwa zgromadziły Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show 2009 w Radomiu (Mazowieckie). Największą imprezę lotniczą w kraju popsuła natomiast pogoda i nie zaprezentowano wszystkich przewidzianych w programie lotów. akcja będzie kontynuowana w niedzielę.

Ziętek chce uprościć zatrudnianie młodych ludzi


preferencje w zakresie zwierania kontraktów z instytucjami państwowymi dla pracodawców zatrudniających na stałe ludzi do 26. roku życia, zaproponował dzień dzisiejszy w Kielcach kandydat na prezydenta Bogusław Ziętek.

mór AIDS raz za razem groźniejsza


Ukraińcy alarmują, że epidemia AIDS w ich kraju grozi rozprzestrzenieniem się. Główną drogą szerzenia się wirusa HIV na Ukrainie są stosunki heteroseksualne.

SB-man przegrał w sądzie


Sąd Apelacyjny w Gdańsku orzekł , że słowo SB-man użyte poniżej byłego funkcjonariusza Służby Bezpieczeństwa nie jest obraźliwe, stanowi bowiem zapożyczenie z języka angielskiego. Takim określeniem poczuł się obrażony Bronisław S. z Torunia, wcześniejszy funkcjonariusz bezpieki w tym mieście.

Urodził się najmniejszy koń świata; to Einstein


Ważący niespełna trzy kilo źrebaczek urodził się w piątek w Barnstead, w stanie New Hampshire (północny wschód USA); pasja o imieniu Einstein może kandydować do listy Guinessa - powiedział właściciel źrebaka Richard Wagner.

Miedwiediew rozlicza zbrodniarza


Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew określił represje polityczne pod rządami Józefa Stalina jako jedną z największych tragedii w historii jego kraju. Miedwiediew oświadczył też, że niedopuszczalne jest usprawiedliwianie tych, którzy unicestwiali własny naród.

Grudziądz: Szybowiec wylądował na drzewie


Szybowiec sportowy, biorący frakcja w międzynarodowych zawodach, wylądował w poniedziałek na koronie drzewa w lesie kołowrót Grudziądza (woj. kujawsko-pomorskie). dzięki pomocy strażaków przewodnik zdołał identyczny i będący w porządku przeoczyć kabinę.

Justynie przykro z powodu "Koli"


Justyna Kowalczyk z rezerwą podchodzi do doniesień o dopingu Kornelii Marek. Przyznała, że nie zna sytuacji i nie wie, co przyjmowała koleżanka. - Przykro mi z powodu "Koli" - powiedziała.

Pełna lista osób, które były na pokładzie samolotu


Lista pasażerów samolotu rządowego TU-154 M lecącego z oficjalną delegacją do Katynia, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku podchodząc do lądowania pod Smoleńskiem. W katastrofie zginęło 96 osób.

Zamieszanie wokół spotkania ws. przyszłości gen. Skrzypczaka


W czwartek prezydent Lech Kaczyński spotka się z szefem w sprawie ostatnich wydarzeń w Afganistanie - poinformował dziennikarzy szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak. Jeszcze dziś wszelako generał Skrzypczak spotka się z Bogdanem Klichem i z szefem BBN.

Ani balów, ani postanowień


wprost przeciwnie co 20 Lach wybiera się na Sylwestra do restauracji lub hotelu. cokolwiek kto decyduje się też na przyjęcie noworocznych postanowień - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Gfk Polonia dla "Rzeczypospolitej".

Niespodziewane inwitacja Obamy dla Tuska


boss MSZ Radosław Sikorski zapowiedział w poniedziałek, że premier Donald Tusk weźmie udział w szczycie dotyczącym rozbrojenia nuklearnego. kulminacja ten odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia w Waszyngtonie.

Kraj nad Wisłą sprzeda CO2 i da kapitał ubogim


Środki, jakie Lechistan przeznaczy w latach 2010-2012 na sukurs krajów najuboższych w walce ze zmianami klimatycznymi, będą pochodziły ze sprzedaży praw do emisji CO2 - oświadczył szef rządu Donald Tusk.

doktór na 25 etatach


nasz doktor potrafi. Z kontroli, jaką przeprowadził narodowy kapitał Zdrowia wynika, że punkt programu polskich doktorów pracuje nawet kilkaset godzin tygodniowo.