komisja wg PO: trzech naszych posłów w tym naczelny


Na siedmiu członków komisji trzech ma być z PO. Na dodatek jej przewodniczącym na zapewne nie będzie przedstawiciel opozycji - zapowiada Grzegorz Schetyna. Jeszcze dzisiaj, zanim godziną 18, architektura złoży u marszałka Sejmu projekt uchwały ws. powołania komisji śledczej, która zbada tzw. aferą hazardową.

jeżeli ktokolwiek z naszych piłkarzy ręcznych zasłużył na medal, to bez wątpienia golkiper i kapitan reprezentacji Sławomir Szmal. Docenili go organizatorzy mistrzostw Europy, wybierając do najlepszej siódemki turnieju, docenili też internauci tvn24.pl, uznając go za najlepszego polskiego szczypiornistę w Austrii. w porze wieczoru pędzący ulicami Wrocławia peugeot 406 wjechał na dalszy samochód. kierowca był pijany. proch natomiast dużego pecha bo uderzył w... policyjny radiowóz. Pięciu policjantów zostało przewiezionych do szpitala. - Na razie nie mamy informacji o tym, w jakim na wskroś są stanie. Wiemy jednak, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - mówi tvn24.pl pełniący dyżur wrocławskiej policji. Do śmiertelnego wypadku doszło na drodze przez Cigacice (Lubuskie). kobieta jadąca autem osobowym zderzyła się czołowo z autobusem. Zginęło dziecko, pasażer samochodu - poinformowała Dorota Dąbrowska z zespołu prasowego lubuskiej policji.fala powrotów za nami. Po sylwestrowych szaleństwach Polacy w sobotę tudzież niedzielę tłumnie ruszyli w podróż powrotną i wielu w korkach spędziło co więcej nieco godzin. nie mówiąc o tłoku, również pogoda sprawiła, że na drogach było niesłychanie niebezpiecznie. W wielu regionach jezdnie - natomiast czarne - są w przyszłości nader śliskie. Europoseł PiS Marek Migalski komentując piątkowe wyłączenie z "hazardowej" komisji śledczej posłów PiS Zbigniewa Wassermanna i Beaty Kempy, zadedykował posłowi PO Andrzejowi Halickiemu piosenkę zespołu Strachy na Lachy - "Żyję w kraju w którym każdy chce mnie zrobić w ch…" W najciekawszych spośród sobotnich spotkań NBA liderzy konferencji wschodniej Cleveland Cavaliers pokonali New York Knicks 113:106, a instruktor na zachodzie Lakers bez większego wysiłku rozprawili się z Portland Trail Blazers 99:82.

Po pół roku Lew R. opuścił kryminał niedaleko ul. Smutnej w Łodzi. Z dziennikarzami nie chciał acz rozmawiać. Ceną za swoboda producenta było pół miliona złotych kaucji.

Już od dawna na słynącym z żywiołowego dopingu stadionie Lecha Poznań nie ma burd. spokój niedaleko Bułgarskiej to nie rezultat nagłej zmiany kibicowskiej warty i pojawienia się potulnych jak baranków fanów Kolejorza. Zdaniem "Gazety Wyborczej" to rezultat układu, jaki klub zawarł z "Wiarą Lecha", którą rządził Mirosław O. - zatrzymany parę tygodni temu przez CBŚ. mroczny żniwiarz na torze, poturbowana i wykluczona z zawodów za pomocą kontuzję faworytka do złota, nierytmiczny lód, wrzask komunikacyjny. Przewinień jest więcej. Igrzyska w Vancouver mogą odbyć do historii, jako najgorzej zorganizowana przedsięwzięcie sportowa ostatnich lat.

Piąty głos nagrany za pośrednictwem rejestratory zapisujące ustalenia w kokpicie prezydenckiego tupolewa to głos kobiety - ustalili nieoficjalnie reporterzy śledczy RMF FM Marek Balawajder i Roman Osica. O tym, że w zapisach rozmów jest głosowanie osoby, która nie należała do ścisłej załogi, informowaliśmy rano. cel podobny do meteorytu spadł w rejonie miasta Mazsalaca na północy Łotwy na łąkę, pozostawiając w ziemi krater o głębokości kilku metrów - powiadomili strażacy łotewscy. - W takich chwilach wszyscy jesteśmy Polakami - powiedział prezydent USA Barack Obama na przestrzeni rozpoczętego w poniedziałek szczytu nuklearnego w Waszyngtonie, nawiązując do tragedii narodowej w Polsce.Donald Tusk odwołał Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Nowym szefem CBA ma być Paweł Wojtunik, aktualny dyrektor Centralnego Biura Śledczego. 33-letnia płeć piękna i jej 9-letnia córka nie żyją a cztery osoby trafiły do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów, do jakiego doszło w niedzielę po południu w Łódzkiem. Rozgrywane w Niemczech hokejowe czempionat świata weszły w decydującą fazę. Wielkie apetyty na sprawienie sensacji rewelacyjni Duńczycy, którzy przebąkiwali coś o sprawieniu "cudu na lodzie", muszą odłożyć na później. Po prawdziwym horrorze w najlepszej czwórce znaleźli się za to Czesi. Z kolei Rosjanie wzięli kolosalny wet na mistrzach olimpijskich - Kanadzie.

Wał zamknięty do soboty


Szkoły, przedszkola i żłobki wznawiają prace od piątku, Wał Miedzeszyński zamknięty do soboty, a po opadnięciu wody - zainicjowanie walki z plagą komarów. Takie są najświeższe informacje ze stolicy przekazane za pośrednictwem Hannę Gronkiewicz-Waltz. - Woda ciągle jest groźna - mówiła prezydent Warszawy.

Pękły "Obietnice PO"


nagana rządu w Sejmie, to nie wręcz przeciwnie grzmiące głosy opozycji z trybuny w sali plenarnej. Happening na korytarzu zorganizował poseł SLD Marek Wikiński. Wytykając gabinetowi Donalda Tuska kolejne porażki, przebijał igłą balony z napisem "Obietnice PO".

Białorusini przejmą Dom Polski?


Przedstawiciele białoruskiego MSW i wydziału finansowego Komitetu Kontroli Państwowej przeprowadzają rewizję w Domu Polskim w Iwieńcu. To jeden z trzech Domów permanentnie pozostających w rękach nieuznawanego za pośrednictwem władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi (ZPB), którym kieruje Andżelika Borys.

"To oczywista fikcja. Zadość stało się obłudzie"


za pomocą lata Dom Poselski był jak hotel robotniczy. Swojski, z wystrojem w stylu "wczesny Gierek". (...)Posłowie robili, co chcieli, a na noc zapraszali, kogo chcieli - pisze na swoim blogu w Onet.pl Joanna Senyszyn z SLD

21 cm więcej niż w 1997 r.


Łódzkie zmaga się z wielką wodą. stan wody na Warcie w Uniejowie jest o 21 cm wyższy niż w czasie powodzi z 1997 roku. W województwie w 26 gminach w przyszłości obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowy, a w ośmiu ogłoszono alert przeciwpowodziowe. W Uniejowie wały wzmacniają żołnierze.

Kaczyńskiemu spada. Napieralski zaskakuje


A Komorowski het przed Kaczyńskim. Nowy, wcale dezorientujący sondaż.

"Mogę być lepszym prezydentem"


- Mogę być lepszym prezydentem od Kaczyńskiego. Wiem jakiej prezydentury oczekują Polacy - mówi Jerzy Szmajdziński w TVN24.

subtelności smoleńskiego lasku


To nie jest "zwykła" katastrofa. I to nie jest "zwykłe" śledztwo. katastrofa w której ginie prezydent, całe komenda armii i kilkadziesiąt kluczowych dla państwa osób wymaga - oraz w sferze informowania o tym, co się wydarzyło i co się dzieje - ponadstandardowego podejścia. A nie zwykłych dla prokuratorów formułek o tym że "dobro śledztwa wymaga utrzymywania jego ustaleń w tajemnicy".

Królestwo za czekoladę!


W czekoladowym ciuszku, z czekoladowym kapeluszem na głowie, z czekoladową statuetką w ręku wejść do czekoladowej limuzyny. Marzenie? Nie! W czwartek w Pekinie otwarto "Czekoladowy park tematyczny". Ma osłodzić wszystkim życie po finansowym kryzysie. Chiny to kraina czekoladą płynąca?

Obama zapewnia Hindusów o przyjaźni


W podniosłej atmosferze i wśród wielkich słów przebiega wizytacja indyjskiego premiera Manmohan Singh w Waszyngtonie. Nic dziwnego - Amerykanom na przyjaznych stosunkach z Indiami zależy wyjątkowo.

"Kuriozalna i skandaliczna sprawa"


Sowietolog prof. Włodzimierz Marciniak uważa, że artykuł rosyjskiego naukowca Siergieja Drożżina, według którego w przedwojennej Polsce dążono do wysiedlenia Żydów na Madagaskar i do rozszerzenia terytorium krajowy kosztem ZSRR, zawiera antypolskie stereotypy.

Latynosi: Obama nas zdradził!


aktyw mniejszości latynoskiej mają pretensje do prezydenta Baracka Obamy, że nie realizuje swej wyborczej obietnicy zreformowania imigracji i stopniowej legalizacji nielegalnych imigrantów w USA. Grożą, że nie poprą jego reelekcji.

10 proc. interwencji policji dot. przemocy wobec dzieci


dowódca newralgiczny policji Andrzej Matejuk poinformował, iż spośród 2 tysięcy interwencji policji dziennie 200 dotyczy przemocy wobec dzieci. W siedzibie KGP zainaugurowano drugą edycję kampanii społecznej "Kocham. Nie biję".

Ukraina: przed parlamentem bój o rosyjską flotę


Przeciwnicy i zwolennicy przedłużenia pobytu rosyjskiej Floty Czarnomorskiej na Ukrainie zebrali się przedtem siedzibą Rady Najwyższej (parlamentu) w Kijowie, gdzie dziś ma się odbyć głos nad ratyfikacją ukraińsko-rosyjskiej umowy w tej sprawie.

J. Kaczyński: W nowej kadencji będę cokolwiek inny


Jarosław Kaczyński, który w sobotę w ciągu kongresu Prawa i Sprawiedliwośc został znowu wybrany na prezesa ugrupowania zapowiedział w rozmowie z PAP, że w nowej kadencji będzie "troszkę inny". Ocenił też za udany Kongres, któy odbywał się w Poznaniu.