pierwszy śnieg, wiatr i niepoprawne funkcjonowanie - 40 tysięcy domów bez prądu


Około 41 tysięcy gospodarstw domowych w północno-wschodniej Polsce jest bez prądu w wyniku awarii wywołanych silnym wiatrem, któremu miejscami towarzyszą opady śniegu i śniegu z deszczem. Strażacy i policjanci nie zanotowali poważniejszych zdarzeń.

Amerykańskim dyplomatom w Londynie od lat jest za ciasno w pochodzącym z lat 50. XX wieku budynku ambasady. Dlatego też Departament Stanu USA postanowił fundnąć dyplomatom nowy budynek - prawdziwą twierdzę za ok. milion milionów dolarów. - Nie mam pytań do Jarosława Kaczyńskiego. Jaki on jest, to ja widzę - mówiła w "Faktach po Faktach" ślubna kandydata PO na prezydenta - Anna Komorowska. według niej naczelny PiS, w przeciwieństwie do jej męża, odnosi się do "tych gorszych stron w człowieku". - Mój mąż odwołuje się do tych lepszych stron. Przyciąga, a nie dzieli - dodała. resort Zdrowia serio wzięło się za komplikacja walki z plagą uzależnienia od hazardu - pisze "Dziennik periodyk Prawna". coraz w tym roku stworzony ma pozostać fundusz Rozwiązywania Problemów Hazardowych, do którego trafi 3 proc. wpływów z gier hazardowych.Mężczyzna, który został skazany za gwałt na 15-letniej dziewczynce z Colchester, złożył apelację od wyroku - podaje goniec.com. - Mieliśmy bardzo dobrego kandydata. klęska przerwała nasze marzenia. Chcemy obecnie być uczestnikami gry o inną Polskę - o zmianę, nadzieję - powiedział na antenie radia TOK FM kandydat SLD w wyborach prezydenckich Grzegorz Napieralski. obfity azjatycki spaślak przechadzający się środkiem ulicy, a za nim wspaniały pokaz tańczących kobiet - to całkiem powszechny widok w Indiach, ale nie w Kalifornii. A to dopiero co tam, w San Diego, odbyło się huczne indyjskie wesele.

chociażby 75 lat prawdopodobnie zgonić w więzieniu 21-letni Daniel Cowart, który w poniedziałek oświadczył, że wspólnie z drugim podejrzanym Paulem Schlesselmanem spiskował w celu zabicia kilkudziesięciu osób. Kulminacją ich spisku miało być zamordowanie Obamy.

Przebywający na szczycie krajów BRIC (Brazylia, Rosja, Indie. Chiny) w Brasilii prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w czwartek wieczorem, że z racji "wysiłkom wszystkich zainteresowanych stron" w Kirgistanie udało się uciec "negatywnego scenariusza". uniwersytet Medyczny w Białymstoku odcina się w oficjalnym stanowisku od wyników badań, które zostały przeprowadzone z wykorzystaniem pracowników tej uczelni w sprawie tzw. cudu w Sokółce (Podlaskie) - poinformował głosiciel tej uczelni prof. Lech Chyczewski.

premier Donald Tusk, prezydent Lech Kaczyński, a prawdopodobnie wicepremier Grzegorz Schetyna ewentualnie Waldemar Pawlak? "Dziennik" docieka, kto z ważnych polityków mógłby stać się twarzą wielkiej kampanii wbrew rakowi prostaty. początek takiej akcji zapowiada ministerstwo zdrowia, które chce dokonać zmiany fatalne statystyki: raka prostaty to po raku płuc najogromniejszy zabójca między nowotworów. Przygotowani, mądrzy, zdolni, zdyscyplinowani i dumni ze swych uczelni - tacy są studenci i ich nauczyciele w sondażu "Gazety Wyborczej". Ale gdy trzeba, połowa studentów ściąga, a co piąty kupiłby pracę magisterską, płacąc za nią 500 zł lub więcej. "Dziennik gazeta Prawna" dotarł do raportu MEN, w którym ministerstwo w nowatorski rozwiązanie ocenił wytypowane 25 szkół i trzy przedszkola. Od nowego roku szkolnego wszystkie placówki mają być oceniane w nowym systemie.rezydent Szwecji, jaki miał ograbić z krajowy tekst śmierdzący znad bramy byłego obozu Auschwitz-Birkenau, a potem, jak twierdzi, rozmyślił się i pomógł policji odzyskać łup, to ówczesny neonazista Anders Hoegstroem - podają szwedzkie media. 21 proc. Polaków uważa, że kandydatem Platformy Obywatelskiej w jesiennych wyborach prezydenckich powinien zostać b. minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz - wynika z przedstawionego dzień wczorajszy sondażu TNS OBOP dla TVP. Usterka komputera w Atlancie spowodowała w czwartek opóźnienia i odwołanie lotów wzdłuż wschodniego wybrzeża USA. Federalna administracja Lotnictwa poinformowała, że chodzi o awarię systemu przetwarzającego informacje o lotach.

W Rzymie lepiej niż w Bawarii


AS Roma odradza się wskutek niechcianemu w Bayernie Monachium Luce Toniemu. makaroniarski napastnik zdobył para bramki i Roma po zwycięstwie nad Genuą jest już trzecia. coraz to lepiej radzi sobie wracający do formy Ronaldinho - Brazylijczyk zaliczył w meczu Milanu i Sieny hat-tricka.

"Janukowycz będzie kierował się interesami Ukrainy"


Ukraina zdecydowała, że przywódcą kraju za pośrednictwem najbliższe lata będzie Wiktor Janukowycz. Czy ten możliwość oznacza zmiany dla polsko-ukraińskich relacji? - Mamy ogromnie dobre stosunki dzisiaj i będziemy dysponować wielce dobre stosunki jutro - mówił w rozmowie z TVN24 reprezentant Ukrainy w Polsce Ołeksandr Mocyk.

Nowe akta w sprawie Olewnika


Śledczy, szkoleniowiec sprawę zabójstwa Krzysztofa Olewnika, odkryli nowe akta operacyjne policji w Radomiu. Być być może są to dokumenty, które pomogą wyklarować jeden z kluczowych wątków w sprawie.

narodowo-socjalistyczny zbrodniarz nie żyje


W szpitalu Wilhelminenspital w Wiedniu zmarł w wieku 84 lat Josias Kumpf, wcześniejszy stróż hitlerowskich obozów koncentracyjnych, oskarżony o porcja w masakrze 8 tys. Żydów w 1943 r., w okupowanej Polsce - poinformował tygodnik "Profil" w swoim wydaniu internetowym.

Pogrom kielecki to nie "mini-Holocaust"


mieszkańcy żydowska w Polsce protestuje w przeciwieństwie użyciu określenia "mini-Holocaust" w artykule w "Washington Post". niewzruszony felietonista dziennika nazwał w ten podejście pogromy, jakie zdarzały się w powojennej Polsce.

Rosja: Chciano bronić wolności zgromadzeń. I cóż...


policja uniemożliwiła w niedzielę opozycji rozstawienie w Moskwie i Petersburgu manifestacji w obronie prawa do zgromadzeń, zapisanego w artykule 31. konstytucji Federacji Rosyjskiej. W obu miastach doszło do przepychanek.

bzdura remontowy na warszawskim Ursynowie


przypowieść jak z serialu "Alternatywy 4" rozgrywa się w stołecznej dzielnicy. Robotnicy rozkopali ulicę Henryka Raabego i zupełnie zablokowali mieszkańcom bloków dojazd i wyjazd

Miażdżąca dominacja Komorowskiego nad Sikorskim


"Rzeczpospolita": 60 proc. zwolenników Platformy wolałoby w wyborach prezydenckich głosować na Komorowskiego - wynika z sondażu gazety.

Amerykańskie tortury wyjdą na jaw


Do tej pory oskarżenia o torturowanie podejrzanych o terroryzm przy użyciu CIA nie doczekały się zbadania. W poniedziałek aczkolwiek opublikowany zostanie meldunek na kwestia brutalnych metod przesłuchiwania dzięki Agencję. "New York Times" donosi zaś, że Departament Stanu chce przejrzeć 10 konkretnych przypadków oskarżeń o tortury.

Krwawa niedziela w Pakistanie


Krwawa niedziela w Pakistanie. W północno-zachodniej części kraju samolot bezzałogowy USA zabił pięciu rebeliantów. W mieście Dadu w eksplozji samochodu zginęły dwaj osoby, a 13 zostało rannych.

"My, palacze, jesteśmy niezwyczajnie tępieni"


- Wypędzają nas do podziemia, jesteśmy strasznie tępieni - stwierdziła przedstawicielka "nałogowców" Maria Czubaszek w programie "24 Godziny". przeciwko wprowadzeniu ustawy antynikotynowej protestuje dodatkowo przemysł tytoniowa.

Kompletna cisza. Benedykt XVI nie chciał braw


Msza, którą Benedykt XVI odprawił w Viterbo pod Rzymem, wyróżniła się niezwykle rzadkim elementem: brakiem aplauzów i transparentów - odnotowała włoska przedstawicielstwo Ansa, podkreślając, że takie właśnie było życzenie samego papieża.

Miedwiediew: Jesteśmy zapóźnieni


Rosja jest bardzo zapóźniona technologicznie, co pokazał casus w elektrowni wodnej na Syberii - przyznał w pierwszy dzień tygodnia prezydent Rosji Dimitrij Miedwiedeiw. Zaprzeczył jednocześnie opiniom, że jesteśmy świadkami końca rosyjskiej technologii.

Wielka narada Microsoftu. Jak Ballmer potraktuje Polaków?


szkopuł polskich graczy trafia na clou drabiny decyzyjnej Microsoftu. pryncypał ogólny polskiego oddziału giganta Jacek Murawski w rozmowie z tvn24.pl zdradził, że w przyszłym tygodniu o usłudze Live w Polsce będzie rozmawiał z samym szefem koncernu Steve'em Ballmerem. Przyznał, że jemu samemu zależy na tej sprawie, bo swoją konsolę łączy z internetem za pośrednictwem zagranicznego konta żony.

Kobiety składają morał o ściganie seksuologa


Jest nauka umoralniająca o ściganie prof. Lechosława Gapika - znanego seksuologa, który w swoim gabinecie puder dokuczać pacjentki. cynk do prokuratury w tej sprawie złożyły poszkodowane kobiety. O sprawie stało się głośno, gdy dziennikarze "Uwagi" TVN ujawnili nagranie, na którym widać, jak ten świetny terapeuta - podczas seansów - dotyka intymnych miejsc swoich pacjentek.