Przyjeżdżała policja, badali go lekarze - zmarł tuż blisko szpitalu


Tajemniczy śmierć blisko szpitalu w krakowskiej Nowej Hucie. pacjent coś koło tego 20 wieczorem trafił w karetce na oddział ratunkowy – a tuż zanim 6 wcześnie rano zmarł na trawniku tuż blisko szpitalu. W międzyczasie, po 1 w nocy, znowu przyjechała po niego karetka, która aczkolwiek nie zabrała go z powrotem na oddział. policja wyjaśnia przyczyny zgonu 62-letniego mężczyzny.

"Dziennik Gazeta Prawna": Dwa lata więzienia i mandat grożą osobom, które na portalach wymieniają się filmami i muzyką. Chińska policja aresztowała dziewięciu domniemanych członków szajki, która porywała osoby chore psychicznie, aby zabijać je w kopalniach i wyłudzać w ten podejście odszkodowania od koncernów górniczych - powiadomił w czwartek przedstawiciel władz regionu Leibo w prowincji Syczuan. Katyń to przykład fałszowania historii - oświadczył Dmitrij Miedwiediew. język rosyjski prezydent opowiedział się dodatkowo za przedstawieniem prawdy katyńskiej Rosjanom i zagranicznym obywatelom.Dziś na obszarze polski będzie pochmurno z przejaśnieniami, a na południu i na zachodzie kraju również z rozpogodzeniami. Na wschodzie i w główny punkt miejscami wystąpią słabe opady deszczu. W czasie weekendu należy spodziewać się fali ciepła - najniższa temperatura, na północnym wschodzie kraju, wyniesie 9 st.C. Meteorolodzy ostrzegają lecz turystów zanim trudnymi warunkami w Tatrach. boss wydziału antyterrorystycznego policji i sześć innych osób, policjantów i członków ich rodzin, zostało zabitych nad ranem w zamachach bombowych na ich domy kilkadziesiąt kilometrów od Ramadi, w środkowym Iraku. Ośmiolatek przyznał się funkcjonariuszom Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej (RMCP), że pobił na śmierć psa w sąsiedztwie pomocy widelca do barbecue - donosi we wtorek kanadyjski "National Post". Policja nie być może o nic spotwarzyć chłopca, bo ten nie skończył jeszcze 12 lat, ale bulwersującą sprawę przekazano opiece społecznej. ludność Nowej Funlandii są zszokowani.

Na zimowych igrzyskach olimpijskich w Vancouver po raz pierwszy w historii wystąpiło tylu sportowców z tak egzotycznych jak na zimowe sporty krajów jak Iran, Indie czy Meksyk. pomiędzy innymi we wtorkowym slalomie gigancie uczestniczył Dow Travers z Kajmanów. całość na skutek nowej polityce Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, promującego dostępność i powszechność igrzysk dla zawodników ze wszystkich krajów.

Władze dzisiejszej Rosji reagują na wystąpienia opozycji o bez liku ostrzej, niż miało to miejsce w ZSRR pod rządami Leonida Breżniewa - pisze w listowie do prezydenta Dmitrija Miedwiediewa szefowa Moskiewskiej Grupy Helsińskiej Ludmiła Aleksiejewa. To jej reperkusje na brutalne rozpędzenie za pośrednictwem Federalną Służbę Ochrony pikiety opozycji przed siedzibą Administracji Prezydenta Rosji. W sobotę wielkie fakt - derby Hiszpanii, zwane przez wielu derbami Europy. W Madrycie z trudem będzie wskazać córa Koryntu - Real Madryt i Barcelona idą łeb w łeb. Wielu uważa wszelako - szczególnie po wtorkowym meczu Ligi Mistrzów z Arsenalem - że o wyniku zadecyduje Leo Messi. Argentyńczyk sam może zyskać widowisko sportowe i w nim cała ufność fanów "Blaugrany". Kibiców "Królewskich" uspokaja wprawdzie Guti.

W Wenezueli aresztowano lidera opozycji, Richarda Blanco, pod zarzutem zranienia policjanta w czasie demonstracji - poinformowała w sobotę państwowa przedstawicielstwo informacyjna Bolivarian świeża wiadomość Agency. szef komisji do spraw nacisków Andrzej Czuma będzie uczestniczył w przesłuchaniu byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. W głosowaniu notatka odrzucili konkluzja posłów PiS o wyłączenie go z przesłuchania. Czumy nie udało się wykluczyć, wzdłuż że posłów Prawa i Sprawiedliwości poparła Lewica. Bramki strzelane w ostatnich minutach meczu to już to symbol służbowy ekipy z Poznania. Piłkarze Kolejarza, nieopodal że nie zagrali wielkiego meczu zdołali najechać belgijski Club Brugge 1-0 (0:0). Bramkę na miarę zwycięstwa strzelił już w doliczonym czasie gry Sławomir Peszko.alternatywa Jerzego Buzka na przewodniczącego Parlamentu Europejskiego - to w ocenie ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego jeden z sukcesów polskiej dyplomacji w czasie ostatnich dwóch lat. To symboliczny dowód na większą rolę, jaką Polska spełnia i w Europie, i w ogóle w świecie - uważa Sikorski. stan poziomu wody na Wiśle we wtorek o 7.30 we wtorek wyniósł już 710 centymetry - to o powyżej pół metra ponad postać alarmowy. bałwan kulminacyjna dzięki stolice ma przejść z wtorku na środę i wedle prognoz osiągnie więcej niż w toku majowego ataku. Michael Jackson nie zostanie pochowany 29 sierpnia, alias w dniu, w którym skończyłby 51 lat. pogrzeb króla popu przełożono bezapelacyjnie na 3 września. O zmianie poinformował rzecznik rodziny Jacksonów Ken Sunshine, niemniej nie podał jej przyczyn.

Minister sprawdzał "warunki fizyczne" kobiety


Albański sąd skazał na wysoką grzywnę prywatną TV "Top Channel" za to, że pokazała Ylli Pango, ministra kultury tego kraju, jak rozbiera młodą kobietę, którą zaprosił, aby porozmawiać o jej zatrudnieniu za pośrednictwem ministerstwo.

Kłopotek: Kopacz zbagatelizowała grypę


- wypadek wymknęła się spod kontroli na pragnienie minister zdrowia. I wcale nie czerpiemy z tego satysfakcji – mówił Joachim Brudziński (PiS) w "Faktach po Faktach" w TVN24. Także koalicjant z PSL przyznał, że członek rządu zdrowia w pierwszej chwili zbagatelizowała szkopuł A/H1N1. – Ale nie dajmy się zwariować, grypa to nie wyrok – zastrzegł Eugeniusz Kłopotek.

"Buk wojny" spoczął w Spale


ponad trzy godziny trwały w Spale (Łódzkie) uroczystości pogrzebowe generała Tadeusza Buka, dowódcy Wojsk Lądowych RP, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Uroczystości odbyły się z pełnym ceremoniałem wojskowym.

Były członek rządu opisał cel słynnej konferencji multimedialnej


- Celem konferencji była manipulacja – powiedział w czasie zeznań nim sejmową komisją do spraw nacisków Janusz Kaczmarek.

R. Castro wyraził żal po śmierci więźnia


Prezydent Kuby Raul Castro wyraził w środę miłosierdzie z powodu śmierci kubańskiego więźnia politycznego, który od nad dwóch miesięcy prowadził strajk głodowy - poinformowało w komunikacie kubańskie MSZ.

44-letni recydywista poranił psa mieczem


milicja ze Stawigudy pod Olsztynem zatrzymała mężczyznę, który zranił psa mieczem. piesek ma rany cięte. 44-letni mężczyzna był już w przeszłości karany za znęcanie się nad zwierzętami.

Putin otrzymał 200 rolek papieru toaletowego


Ekolodzy podarowali premierowi Rosji Władimirowi Putinowi dwieście rolek papieru toaletowego, protestując wbrew ponownemu otwarciu kombinatu celulozowo-papierniczego nad Bajkałem - poinformowała rzeczniczka rosyjskiego Greenpeace'u Maria Musatowa.

Przesłuchanie Drzewieckiego przełożone


stary hazardowej komisji śledczej Mirosław Sekuła (PO) poinformował, po rozpoczęciu posiedzenia komisji, że przychylił się do prośby byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego o przesunięcie jego przesłuchania.

Banderowcy wtargnęli na konferencję ks. Zaleskiego


Banderowskie bojówki wtargnęły na konferencję prasową w Kijowie z udziałem księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

Rośnie wszystkim pomijając PiS


Wszystkim partiom politycznym obecnym w Sejmie rośnie polecanie wyborcze. Wyjątkiem jest Prawo i Sprawiedliwość, którego protegowanie pozostaje bez zmian - wynika z sondażu SMG/KRC dla TVN24.

W radomskim szpitalu będą wygaszać oddziały?


podsekretarz zdrowia Jakub Szulc zapowiedział w czwartek, że jeśli protest pielęgniarek z radomskiego szpitala będzie trwał i zagrożone zostanie bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów, wygaszane będą kolejne odziały w tej placówce. Na razie przeniesieni zostaną pacjenci z oddziału chirurgicznego.

Szwajcarzy uprzedzili o przyjeździe Polańskiego?


wedle informacji do których dotarła agencja Associated Press, władze szwajcarskie przekazały odpowiednim organom amerykańskim informację, że reżyser Roman Polański przyjedzie w końcu września na przegląd filmowy w Zurychu.

Papież: Jezus z Nazaretu daje odwagę, by nie dać się zastraszyć


w ciągu mszy w Niedzielę Palmową papież Benedykt XVI powiedział, że Jezus Chrystus daje odwagę, by "nie dać się onieśmielić obgadywaniu dzięki dominujące opinie". Podążanie za Jezusem porównał do "nieustannej wspinaczki" górskiej.

Notowania Sejmu przenikliwie w górę


Pracę Sejmu dobrze ocenia 29 proc. Polaków, a źle - 57 proc. Z działań Senatu zadowolonych jest 33 proc., krytykuje je 39 proc. badanych - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

pochówek prezesa Federacji Rodzin Katyńskich


- Uderzyli w ziemię zła, aby stała się ziemią dobra - mówił ks. Tomasz Boroń w homilii w trakcie mszy św. pogrzebowej prezesa Federacji Rodzin Katyńskich Andrzeja Sariusz-Skąpskiego. pogrzeb tragicznie zmarłego w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem trwa na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.