Raport o okolicznościach śmierci R. Dziekańskiego


nieznany raport w sprawie śmierci Roberta Dziekańskiego zostanie opublikowany jutro - zapowiadają kanadyjskie media. Będzie to raport sędziego Thomasa Braidwooda.

Jest badanie w sprawie zamieszczenia w internecie ogłoszenia dotyczącego adopcji dzieci z wykorzystaniem osoby homoseksualne - wszczęła je warszawska prokuratura apelacyjna. Plus500 ma tupet. Spółka, zarejestrowana w Belize, prowadzi aktywność maklerską bez zezwolenia. Po interwencji TVN CNBC biznes Plusem 500 zainteresowała się policja i komitet Nadzoru Finansowego. Portal internetowy podejrzewanej o oszukiwanie klientów firmy w ubiegłym tygodniu został zablokowany. teraz - ponownie działa. firma przeniosła się na inne serwery? Sąd Apelacyjny rozpatrzy w piątek unieważnienie komitetu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego od decyzji Sądu Okręgowego, kto nakazał kandydatowi PiS sprostowanie nieprawdziwej informacji, że Bronisław Komorowski chce, aby służba zdrowia była sprywatyzowana. O orzeczeniu Sądu Apelacyjnego jego głosiciel ma oświadczyć w piątek o godz. 15 w siedzibie sądu.za pomocą nad pół roku dom dziecka w Będzina (Śląskie) był miejscem strachu. Pięciu nastolatków terroryzowało swoich kolegów. Bijąc lub zastraszając wymuszali od nich pieniądze i jedzenie. Policyjne śledztwo potwierdziło ponad 80 takich przypadków. - zadanie główne to preparacja się do rządzenia. Jest taki program PiS: pełne szuflady, żeby w razie objęcia władzy być do tego przygotowanym, lepiej niż jakakolwiek zespół przejmująca władzę do tej pory - mówił na konferencji prasowej w Koszalinie Jarosław Kaczyński. dyrektor PiS ocenił także bieżące wydarzenia polityczne. - Odnaleziono jedną z dwóch czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu Tu-154, kto rozbił się w pobliżu Smoleńska - donosi przedstawicielstwo "RIA Novosti". Po raz pierwszy pomarańczowy rejestrator lotu został zademonstrowany przez rosyjski "Pierwszy kanał" w trakcie emisji na żywo.

"23 maja ma ruszyć wojna prezydencka Lecha Kaczyńskiego" - donosi "Rzeczpospolita" - "Kampania obecnego prezydenta, podług planów jego sztabowców, ma począć się wielką konwencją w Łodzi".

agregat Marcina Gortata - Orlando Magic - prowadzi już 2:0 z Atlanta Hawks w drugiej rundzie play off koszykarskiej ligi NBA. W drugim meczu półfinału Konferencji Wschodniej, Magic pokonali rywalu u siebie 112:98. W szeregach gospodarzy ósemka minut spędził na parkiecie Marcin Gortat, zdobywając dwa punkty. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał, że b. dziekan wydziału teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego ksiądz Cyprian Rogowski złożył fałszywe oświadczenie lustracyjne tzn., iż był tajnym współpracownikiem służby bezpieczeństwa.

Pablo Picasso ponownie najdroższym artystą świata: jego obraz filmowy "Nagość na płycie rzeźbiarza" poszedł za ponad 106 miliona dolarów. Pobił tym samym rekord ustanowiony 6 lat temu dodatkowo przez twórczość Picassa i tegoroczny wynik za rzeźbę Alberto Giacomettiego. Wiosną przyszłego roku Władimir Putin chyba pojedzie do Katynia na uroczystości 70. rocznicy mordu NKWD na polskich oficerach - podaje dziennik "Niezawisimaja Gazieta", powołując się na znaną rosyjską historyczkę, belfer Inessę Jażborowską. Zdaniem członkini Rosyjskiej Akademii Nauk taki gest byłby ważnym krokiem w kierunku destalinizacji rosyjskiej polityki zagranicznej i wewnętrznej. Nietypowe okazy ryb, bujna roślinność, gigantyczne akwaria - to całość można przyglądać się na przestrzeni II Targów Akwarystycznych AQUAZOO. Główną atrakcją targów dawny I Polskie mistrzostwa Żaglowców (Skalarów). Jury oceniało natężenie ryb, ich wygląd, wybarwienie oraz kształt płetw.przywódca Samoobrony Andrzej Lepper liczy, że uzyska trzeci rezultat w wyborach prezydenckich. Głównym hasłem jego kampanii będzie "praca, przedsiębiorczość, ludzie", a przewodniczący Samoobrony zamierza ją ciągnąć się głównie na targowiskach i bazarach. Bronisław Komorowski zapowiedział, że pojedzie w niedzielę do Smoleńska, dokąd pomodli się w intencji 96 ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Tego dnia będzie też w Katyniu. wędrówka odbędzie samochodem. Karabin AK-47 (popularny kałasznikow), dwa granaty, maszyna matematyczna i mina przeciwczołgowa - to nagrody, jakie otrzyma 17-latek, który wygrał, zorganizowany z wykorzystaniem obóz islamskich rebeliantów al-Szabab na południu Somalii, konkurs wiedzy o Koranie i recytowania jego wersetów - poinformowała przedstawicielstwo Reutera.

szczebel nie ma kontaktu z Katarem


- Od poniedziałku nie mamy kontaktu z przedstawicielami inwestora, kto kupił fortuna Stoczni w Gdyni i Szczecinie - przyznał przedtem kamerą TVN CNBC biznes podsekretarz skarbu. klient kupił, ale nie zapłacił, wszelako data minął - resort skarbu ma podarować się aktualnie do KE o przedłużenie czasu na znalezienie nowego inwestora. Bruksela robi nadzieję, że zgodę da.

Sąd: przypadek śmierci Przemyka przedawniła się


przypadek śmierci Grzegorza Przemyka przedawniła się już 1 stycznia 2005 r. - uznał Sąd Apelacyjny w Warszawie, umarzając bieg b. zomowca Ireneusza K. skazanego na 8 lat więzienia za udział w tym śmiertelnym pobiciu. orzeczenie jest prawomocny. Pełnomocnicy ojca Przemyka zapowiadają kasację do Sądu Najwyższego.

Ostra reakcja. MSZ wzywa ambasadora z Białorusi


Polski wyraziciel na Białorusi Henryk Litwin został wezwany do kraju na konsultacje. To odpowiedź Warszawy na chęć przy użyciu białoruską milicję Domu Polskiego w Iwieńcu.

Dostaną pieniądze, mogą wrócić do domu


Polki, którym holenderski plantator odmówił wypłaty wynagrodzeń, będą mogły wrócić do kraju jeszcze w piątek. przed wyjazdem kobiety dostaną zaległą wypłatę - poinformował konsul RP w Hadze Leszek Rowicki.

Dorn w szeregach Polski XXI


ówczesny działacz polityczny PiS, do niedawna poseł niezrzeszony Ludwik Dorn, dołączył do koła poselskiego krajowy XXI. coraz w środę zostanie ogłoszona nowa miano koła, która ma dać pierwsza zasada nowej inicjatywie politycznej - donosi "Wprost".

śmiertelny tor skrócony


Międzynarodowa integracja Saneczkarska (FIL) podjęła oczekiwaną chyba z wykorzystaniem wszystkich decyzję - tor, na którym zginął gruziński saneczkarz, zostanie skrócony.

Sprzedali 13-letnią córkę, bo świetnie kradła


Za 200 tys. euro 13-letnia romska gąska z Chorwacji została sprzedana przy użyciu swych rodziców parze Romów z obozowiska koło Padwy - poinformowały w niedzielę włoskie media. podfruwajka trafiła do gangu; oryginał i ojczulek sprzedali ją, bo porządnie kradła.

Klich: Cieszę się, że piloci wycofali rezygnację


członek rządu obrony Bogdan Klich wyraził zadowolenie, że większość pilotów, którzy zamierzali ubyć z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, który odpowiada m.in. za transport najważniejszych osób w państwie, wycofała rezygnacje.

Nieludzkie traktowanie i spartańskie talent - drama Polaków we Włoszech


Krakowski sąd wysłuchał zeznań kolejnych pokrzywdzonych w procesie dotyczącym tzw. obozów pracy we Włoszech. Na ławie oskarżonych zasiadają 22 osoby, proceder objęty zarzutami dotyczy lat 2002-2006.

Bus staranował autobus. kierowca zbiegł


zderzenie busa z autobusem miejskim na warszawskim skrzyżowaniu. Ranna została jedna osoba. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia.

USA chcą wyjaśnień ws. Google'a


USA Zjednoczone zaniepokojone o ataki hakerskie na Google'a. Jak zapowiedział w piątek Departament Stanu, na dniach wystosuje do rządu w Pekinie formalną notę dyplomatyczną z wyrazami zaniepokojenia hakerskimi atakami, które skłoniły firmę Google do groźby wycofania się z Chin.

Policja: sylwester minął niesłychanie bez nerwów


Było niesłychanie bez nerwów - tak policjanci oceniają sylwestrową noc. Jak poinformowała dzisiaj Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji, nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów.

kobieta uwięziona w windzie przy użyciu osiem dni


35-letnia mieszkanka miasta Sitges (położonego około 35 km na południowy zachód od Barcelony w Hiszpanii) spędziła ósemka dni w zamkniętej windzie - informuje "Daily Telegraph".

rosyjski dyplomata przypadkiem nie wracać


Czesi wydalili attache wojskowego ambasady Rosji w Pradze, a innemu dyplomacie poradzono nie powracać na placówkę. wedle kontrwywiadu obaj mieli pracować dla rosyjskich tajnych służb - podał w poniedziałek na swej stronie internetowej dziennik "Mlada Fronta Dnes". - To bzdura - mówią Rosjanie.

"Czego boi się PO ze okolica Kamińskiego?


PO bała się wyjaśnień byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego nim komisją ds. nacisków i szukała pretekstu, ażeby nie doszło do przesłuchania - powiedziała w programie "24 Godziny" posłanka PiS Marzena Wróbel. - Zostanie wezwany w styczniu - stwierdził w odpowiedzi na zarzuty pryncypał komisji Andrzej Czuma z Platformy. I oskarżył PiS o hamownie prac sejmowych śledczych.