Wyjazd archeologów do Smoleńska "trudny"


eksponent MSZ Piotr Paszkowski powiedział w środę, że casus wyjazdu polskich archeologów do Smoleńska, na miejsce katastrofy Tu-154M jest trudna od strony prawnej. Dodał, że być może konieczne będzie podpisanie odpowiedniej umowy z Rosją.

Od momentu wykluczenia z prac komisji ds. afery hazardowej posłów PiS, Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermana nie na odwrót w w pewnej mierze i Sprawiedliwości zawrzało. Nawet sam Janusz Palikot słynący z niechęci do posłów PiS wyrażał nadzieję, że Wasserman i Kempa powrócą do prac komisji. Premier wciąż milczy, nie dziwi się temu jeden z założycieli PO, Maciej Płażyński. To była rozgrzewka nim 6 grudnia. W Sydney powyżej półtora tysiąca Mikołajów - w wieku od lat dwóch do 85 - pobiegło w charytatywnym wyścigu. Miało być kontrowersyjnie i udało się. dubel izraelskie artystki postanowiły opowiedzieć palestyńskie terrorystki-zamachowczynie jak Madonny z Dzieciątkiem. Ich obrazów atoli publiczność na własne oczy nie zobaczą.- Tragiczna kostucha delegacji pod Smoleńskiem powinna uzyskiwać poczucie odpowiedzialności i troskę o dobro wspólne. W określenie pamięci ofiar zróbmy wszystko, by napięcia i spory nie prowadziły do szkodliwych podziałów - apelował kard. Stanisław Dziwisz w trakcie mszy św. na Skałce. Piotr Ludwikowski z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie przygotował w ramach Salonu Maturzystów specjalny wykład, w którym radzi, jak należycie przygotować się do matury z matematyki. - Rosja będzie bronić się w nieskończoność zanim trybunałami międzynarodowymi, bo obawia się, że będzie to oznaczać postawienie Rosji jak takiej przedtem trybunałem, a to może zachwiać jej mocarstwowością. nie zważając na tym boją się milionowych roszczeń - powiedział Jan Malicki, stary studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego w TVN24.

Nigeryjskie MSZ potępiło zastrzelenie obywatela Nigerii z wykorzystaniem polską policję. Dyplomaci wezwali polskie władze do zbadania doniesień o prześladowaniach Nigeryjczyków mieszkających w Polsce. nasz MSZ udzieli Nigeryjczykom odpowiedzi.

Przełożony bractwa lefebrystów arcypasterz Bernard Fellay uznał, że inicjatywy Benedykta XVI w obliczu kryzysu Kościoła są "nieśmiałe" i "niewystarczające". Opinię tę wyraził w liście ogłoszonym na stronie Bractwa św. Piusa X. - Gdy byłem w Moskwie, jeden poseł zadzwonił, że rodziny chciałyby mieć jakieś pamiątki z miejsca katastrofy. Powiedziałem to gubernatorowi obwodu smoleńskiego Siergiejowi Morozowi, ale on odpowiedział, że powinno się to było zgłosić wcześniej – oświadczył w ciągu konferencji prasowej Edmund Klich. własny wysłannik do Rosji, wyznaczony na to funkcja w związku z katastrofą prezydenckiego samolotu w Smoleńsku tłumaczył, co zostało odnalezione na miejscu katastrofy.

Szefowie państw i rządów Unii Europejskiej spotkają się 17 września na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli - poinformował szef rządu Szwecji, sprawującej teraz kierownictwo w UE. PiS goni Platformę Obywatelską - donosi "Dziennik gazeta Prawna" w oparciu o sondaż przeprowadzony na reprezentatywnej 1031-osobowej grupie dorosłych Polaków przez Instytut Homo Homini. 17 nowych, lepiej wyposażonych Rosomaków dostanie własny określony udział w Afganistanie. transport wyleciał już z Wrocławia. pomijając wozów bojowych znajdują się w nim też m.in. granatniki i kamizelki kuloodporne.Druga tura wyborów prezydenckich w Afganistanie powinna się przejść blisko wycofania się jedynego rywala obecnego prezydenta Hamida Karzaja, Abdullaha Abadullaha - powiedział w niedzielę naczelny afgańskiej Niezależnej Komisji Wyborczej Daoud Ali Nadżafi. Rosyjski statek odnalazł obok Wysp Zielonego Przylądka zaginiony pod koniec lipca frachtowiec "Arctic Sea" i wziął na pokład jego załogę - poinformował ruszczyzna minister obrony Anatolij Sierdiukow. coś koło tego milion złotych - taką karę ma odpłacić się firma deweloperska J.W. Construction. Grzywnę nałożył referat Ochrony Konkurencji i Konsumentów za umowy z klientami. Deweloper zobowiązał się do usunięcia z umów niedozwolonych zapisów i podpisania z klientami aneksów. niemniej - mimo deklaracji - tego nie zrobił.

Niedźwiedzie pognały gwiazdora


Od bohatera do... bezrobotnego. Klub NBA Memphis Grizzlies rozwiązał kontrakt z Allenem Iversonem, jednym z najlepszych koszykarzy w historii. "The Answer" unikał gry, zasłaniając się problemami rodzinnymi, a kibice w Memphis co więcej nie zdążyli ujrzeć go w akcji.

Marcin Idzik na stanowisku wiceszefa MON


Marcin Idzik zastąpił Zenona Kosiniaka-Kamysza na stanowisku podsekretarza stanu w MON do spraw uzbrojenia i modernizacji - poinformował rzecznik resortu Robert Rochowicz. Wręczenie decyzji w tej sprawie odbyło się w siedzibie resortu.

spisek cenowa makaroniarzy?


Czy włoscy producenci makaronu stworzyli kartel, dzięki co w ciągu dwóch lat ceny makaronu namaszczony się o 50 procent? Włoska straż przyboczna Finansowa podejrzewa, że tak właśnie było.

"Iceman" mówi Ferrari "goodbye"


koniec Kimi Raikkonena w Ferrari jest nieuchronny. ostatni zawody wyścigowe w sezonie - w Abu Zabi - będzie co więcej ostatnim "Icemana" w barwach włoskiego teamu.

"Ustawa hazardowa jest wbrew woli rządu"


stopień przekazał do Sejmu ogromnie zasadniczy schemat ustawy imponujący w lobby hazardowe, wbrew swojej intencji. Rząd tego nie planował - przekonywał na konferencji pod patronatem prezydenta ówczesny prezes Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Mariusz Kamiński.

Wyrzucony z bolidu F1 przez cały czas zarabia na torze


W Formule 1 Sebastien Bourdais jak mucha w smole miejsca nie zagrzał, ale odnalazł się w nowej rzeczywistości. Kierowca, jaki za słabe wyniki został wyrzucony z Toro Rosso, udanie zadebiutował w cyklu Superleague Formula. karaczan wygrał konkurs i zgarnął pokaźną sumę za zwycięstwo.

Musimy dać J&S pół miliarda


ponad 530 mln zł musi oddać spółce J&S Energy Skarb Państwa - orzekł dyrektor Sąd Administracyjny. Powód? Błąd popełniony dwa lata temu dzięki resort gospodarki. Sąd uznał, że przedstawicielstwo Rezerw Materiałowych źle wyliczyła karę dla J&S Energy - pisze "Dziennik czasopismo Prawna".

napad na parlament, 24 zabitych


Co najmniej 24 osoby nie żyją, a kilkadziesiąt zostało rannych po tym, jak islamscy radykałowie zaatakowali somalijski parlament w Mogadiszu.

nad 41 tys. zachorowań na grypę w Polsce


powyżej 41 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę zarejestrowano w Polsce w drugim tygodniu listopada. W tym samym okresie ubiegłego roku było ich nad 3,6 tys. - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny.

Co najmniej 57 zabitych w zamachu w Peszawarze


Co bynajmniej 57 osób zginęło w wyniku eksplozji samochodu-pułapki na targowisku w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu - poinformowała agencja AFP, powołując się na pakistańskie służby medyczne.

"Żarty" ws. nowej grypy w Polsce. Lewica odsyła RPO do psychiatry


rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski zapowiedział, że doniesie do prokuratury na członek rządu zdrowia Ewę Kopacz, jeśli nie podejmie ona "konkretnych działań" ws. zakupu szczepionki na nową grypę. podsekretarz zdrowia odebrał to jak żart. Z kolei Marek Wikiński (SLD) odsyła RPO do psychiatry.

Zasmakowało nam niemieckie wino


aczkolwiek na świecie (ponoć) szaleje kryzys, niemieccy winiarze sprzedają za granicę więcej swych trunków, niż przedtem rokiem. Polska okazuje się jednym z tych rynków, gdzie rieslingi i mozelskie znajdują raz po raz więcej amatorów. Jak wynika z danych Niemieckiego Instytutu Wina, w I półroczu sprowadziliśmy o 3/4 więcej tych produktów.

Przełomowa deformacja w sprawie reklam w telewizji


"Dziennik gazeta Prawna": Krajowa klaster Radiofonii i Telewizji przyjmie jutro rozporządzenie nakazujące stacjom telewizyjnym kontrolę wszystkich reklam tak, by nie były głośniejsze niż programy, pod ręką których są nadawane.

były kadra narodowa Kubicy pierwszy, ale czy z... kawą?


kompleks stosowny do Petera Saubera, spadkobierca byłego już teamu Roberta Kubicy, jako dziewiczy podał datę prezentacji bolidu. Maszyna zostanie zaprezentowana 31 stycznia na torze w Walencji. odźwierny identyczny czas szuka sponsora, a jak podają zagraniczne portale, najbliżej mu do producenta kawy - Nespresso.

5-latek ukradł ojcu terenówkę


Wyjątkowym sprytem wykazał się 5-letni Brytyjczyk. Kiedy jego rodzice spali, bąk ukradł mechaniczny koń i ruszył nim w drogę.