Rząd przedobrzył z pomocą dla bezrobotnych


niezręczność ustawodawcy - tak eksperci podatkowi komentują jeden z zapisów programu rządowej pomocy przy spłacie kredytu osobom, które straciły pracę z racji kryzysu. Mówi on, że co więcej jeżeli za bezrobotnego pożyczka mieszkaniowy będzie spłacało państwo, to on sam skorzysta z ulgi odsetkowej w PIT.

W Warszawie doszło do pożaru trzykondygnacyjnej kamienicy w pobliżu al. Wilanowskiej. W trakcie pożaru wybuchła butla z gazem, co coraz wzmogło ogień - poinformował w TVN24 reprezentant straży pożarnej Paweł Frątczak. Nieprzejezdna jest al. Wilanowska na odcinku od ul. Puławskiej do Galerii Mokotów. W miejscowości Bączki w gminie Maciejowice (powiat garwoliński) przecieka wał przeciwpowodziowy. Zalana jest wybieg wojewódzka 801. Organizowane są objazdy. fala powodziowa zbliża się do Warszawy. W Vancouver polskie biathlonistki startowały w kombinezonach z flagą Monako, polscy piłkarze przeciwko Bułgarii zagrali w granatowo-czerwono-białym komplecie strojów. I na tym nie koniec. Na reprezentacyjnym kostiumie Agaty Wróbel, która wróciła do profesjonalnego sportu, zagościł orzeł. Kolor się zgadza, ale nie kierunek, w którym spogląda.35-letni mężczyzna utonął w Zalewie Sulejowskim, gdy skoczył do wody, aby ratować swoją sześcioletnią córkę. Nie lądują ani nie wylatują samoloty z londyńskich portów lotniczych: Heathrow, Gatwick i London City. Z powodu pyłu wulkanicznego znad Islandii z niedzieli na poniedziałek zamknięto powierzchnia powietrzną nad stolicą Wielkiej Brytanii. Loty wstrzymały też holenderskie lotniska w Amsterdamie i Rotterdamie. "Metro": centrala przeciążonego środek Onkologii w Warszawie proponuje, by wrócić do rejonizacji, inaczej leczenia pacjenta tam, gdzie jest zameldowany.

Widowiskowa kolizja na zawodach łodzi motorowych w Arizonie. natomiast wyglądało groźnie, zawodnik wyszedł z wypadku na serio potłuczony, ale na szczęście żywy.

zapewne kanonada z amerykańskiego samolotu bezzałogowego spowodował w sobotę śmierć 13 osób w Pakistanie w pobliżu miasta Mir Ali - powiadomili przedstawiciele władz. Honory gospodarza niedzielnych uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej na Wawelu będzie pełnił niezobowiązujący dyrektor państwa, którym jest marszałek Sejmu Bronisław Komorowski - powiedział dziennikarzom ambasador RP we Francji Tomasz Orłowski.

Pasażerowie linii lotniczych, którzy udawali się do Londynu, ale utknęli na kontynencie europejskim z powodu pyłu wulkanicznego znad Islandii, nie mają na razie szans na dostanie się do Anglii koleją. Ośmioletni chłopiec, który jechał na deskorolce, został zabójczo potrącony z wykorzystaniem bryka w główny punkt Kamiennej góry - donosi brama powiatowa.info. Autem kierował 34- ciepławy mieszkaniec miasta. Był trzeźwy. Pokuta dla Janusza: Niech napisze sto razy "Nasz pretendent Radosław Sikorski" - to klaster szefa MSZ dla kolegi z Platformy. Palikot odpowiada enigmatycznie: nasze świnie w życiu nie poznałyby smaku pomarańczy. Obie wypowiedzi opublikowali w sieci. A w realu Palikot napisał "Nasz kandydat Radosław Sikorski", tyle że raz."Stałem się jakąś ikoną pisowskiego antykomunizmu" - pisze na swoim blogu w Onet.pl eurodeputowany PiS Marek Migalski, zaznaczając, że "gdyby doszło do zawarcia koalicji rządowej z czerwonymi", to on rozstanie się z partią. Haiti, które w styczniu zostało nawiedzone dzięki ogromne trzęsienie ziemi, stoi w obliczu kolejnej katastrofy. Zbliżająca się godzina deszczowa ogromnym zagrożeniem dla 1,3 miliona osób mieszkających w tymczasowych obozowiskach. To nie był udany widowisko sportowe dla Marcina Gortata. acz spędził na parkiecie niby kwadrans, zdobył zaledwie dwa punktu, trzy zbiórki, blok i cztery faule. Co gorsza, jego Orlando Magic przegrali z Chicago Bulls 93:101. "Byczy" gospodarze w ogóle się z "Magikami" nie patyczkowali...

turysta wydalony z Turcji za obrazę Ataturka


Sąd turecki nakazał w niedzielę ekspatriacja z kraju 19-letniego turysty brytyjskiego za obrazę twórcy współczesnego państwa tureckiego Kemala Ataturka - podała półoficjalna agencja Anatolia.

Skra Bełchatów mistrzem Polski. Po raz szósty z rzędu


cztery mecze, trzy zwycięstwa i szósty tytuł mistrzów kraju. Skra Bełchatów pokonała w wielkim finale PlusLigi siatkarzy Jastrzębski Węgiel 3:1. W ostatnim, wtorkowym meczu, dopiero w tie-breaku Skra pokazała swoją wyższość. bezapelacyjnie wygrała z Jastrzębskim 3:2 (25:18, 28:30, 23:25, 25:21, 15:11).

Bandera nie będzie bohaterem. Dlaczego? Bo nie był obywatelem


Doniecki okręgowy sąd administracyjny uznał, że rozporządzenie o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu Bohatera Ukrainy jest sprzeczny z prawem, bo Bandera nie był obywatelem Ukrainy. Odznaczenie to nadał mu poprzedni prezydent kraju Wiktor Juszczenko.

Rosja: impreza pomocy dla z trudem chorej 7-letniej Polki


Tygodnik "Sobiesiednik", Fundacja "Podaruj życie" i poczta Rosji prowadzą zbiórkę pieniędzy na pomoc dla siedmioletniej Polki, Krystyny Stec. Dziewczynka, która razem z mamą na stałe mieszka w Rosji, zapadła na białaczkę.

Rojek zabiera przegląd z Mysłowic


OFF Festival, jedno z ważniejszych wydarzeń na muzycznej mapie Polski, nie zagra już w Mysłowicach. artysta imprezy Artur Rojek ogłosił, że od tego roku przenosi się ona do Katowic. Za okoliczność przeprowadzki pryncypał festiwalu podaje polityczną sytuację w Mysłowicach i nieprzychylność lokalnych władz.

ONZ miesza w Afganistanie


ONZ przemieści czasowo nad połowę swego międzynarodowego personelu w Afganistanie po październikowym zamachu, w którym zginęło w Kabulu 5 pracowników organizacji - oświadczył orędownik ONZ Aleem Siddique. Na o tyle o ile pięć tygodni przemieszczonych zostanie rzędu 600 pracowników

Międzynarodowe sympozjum "Nauka i rozwój"


Podstawowe problemy finansowania i organizacji badań naukowych w Europie są tematem międzynarodowego sympozjum "Nauka i rozwój", które w piątek rozpoczęło się we Wrocławiu. W spotkaniu porcja biorą m.in. naukowcy z Wielkiej Brytanii, Finlandii, Szwecji, Norwegii, Węgier, Ukrainy i Polski.

Miliony szczepionek trafią na śmietnik?


nad 23 miliony dawek szczepionek przeciw nowej grypie zakupionych przez włoskie ministerstwo zdrowia pozostało niewykorzystanych, z czego 10 milionów zalega w lodówkach zaś magazynach regionalnych oddziałów służby zdrowia. większość z nich powinno się będzie wyrzucić - donosi diariusz "La Repubblica" w raporcie "Ile kosztowało nas niewypał szczepień". Na początku stycznia pisaliśmy o niejako 90 mln. niewykorzystanych szczepionek we Francji.

Co z workami po powodzi?


Tak jak po wyborach z ulic znikają wyborcze plakaty, tak po powodzi należy postanowić, co zrobić z niezliczoną ilością worków z piaskiem. gród podwawelski i Wrocław już wiedzą co z nimi zrobią. Oba miasta pomysły mają chociaż ani ani różne.

Protesty przed losowaniem Euro 2012; w stolicy zapłonie krzyż


Będą pikiety i płonące znicze. Spokój nim i podczas losowania grup eliminacyjnych Euro 2012, które odbędzie się 7 lutego, stoi pod znakiem zapytania. Cieniem kładzie się bowiem przypadek uhonorowania Stepana Bandery za pośrednictwem prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenkę. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Onet.pl stwierdza jasno: "tak" dla Euro, "nie" dla ukraińskiego nacjonalizmu.

Los Angeles: Negatywna dla Polańskiego werdykt sądu


Sąd w Los Angeles oddalił w poniedziałek wniosek adwokatów Romana Polańskiego o udostępnienie stenogramu zeznań emerytowanego prokuratora Rogera Gunsona, który prowadził sprawę reżysera z oskarżenia o kołomyja na 13-latce w 1977 r.

Jasło pożegnało senatora PiS Stanisława Zająca


parę tysięcy osób uczestniczyło w pogrzebie senatora Stanisława Zająca, który w niedzielę spoczął na cmentarzu w Jaśle (Podkarpackie). szarak był senatorem Prawa i Sprawiedliwości, zginął 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Mundial wzmaga przemoc domową


czempionat Świata w piłce nożnej to wielkie emocje i większe ryzyko dla kobiet. Zdaniem brytyjskiej policji trzeba spodziewać się co więcej o jedną czwartą więcej przypadków przemocy domowej, a całość to ma związek m.in. z nadmiernym spożyciem alkoholu.

Zuchwały afekt na bank w Warszawie


poprzednio godziną 12 doszło do napadu na bank przy ulicy Belgradzkiej na Ursynowie. Policja szuka złodzieja. Informację o napadzie dostaliśmy na platformę Kontakt24 - informuje TVN Warszawa.

Niemcy: Lekcja historii na Westerplatte


Zebrani na Westerplatte premierzy przeżyli lekcję historii, w ciągu której zderzyły się ze sobą spojrzenia prezydenta lokalny Lecha Kaczyńskiego zaś premiera Rosji Władimira Putina - komentuje niemczyzna memoriał "Frankfurter Allgemeine Zeitung" gdańskie obchody 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej.