Prywatne szpitale? PiS: Nie straszymy PO: Nie boimy się


- Nie wolno straszyć pacjentów prywatnymi szpitalami. To niegodziwość - mówiła w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister zdrowia Ewa Kopacz. - My nie straszymy. Ze szpitalami prywatnymi jest jednak taki problem, że kierują się reguła zysku - odpowiadał b. podsekretarz zdrowia Boleslaw Piecha (PiS).

Po dziewięciu latach pracy, sukcesie na mistrzostwach Europy w Portugalii zaś rozczarowaniu w RPA swoją erę w Grecji zakończył Otto Rehhagel. Niemiecki szkoleniowiec podał się do dymisji. Noworoczny popis z Wiednia - najbardziej medialne fakt z dziedziny muzyki klasycznej - poprowadzi w tym roku, po raz drugi, francuski dyrygent Georges Pretre. Już w zeszłym roku urodzony w 1924 roku Pretre pobił najlepszy wynik oglądalności, teraz jeszcze go wyśrubuje. Tysiące osób utknęło na lotniskach. Po raz kolejny za pomocą pył wulkaniczny znad Islandii, a konkretnie z powodu zablokowania przestrzeni powietrznej nad Irlandią i Szkocją.- Izrael jest przygotowany do wojny z Iranem - oświadczył izraelski wicepremier Mosze Ja'alon. Reuters odnotowuje, że nieczęsto się zdarza, by przedstawiciele władz Izraela odchodzili od zwyczajowej powściągliwości w takich kwestiach. - porozumienie zawarta pomiędzy operatorami komórkowymi P4 i Polkomtelem, dotycząca roamingu krajowego, ograniczała konkurencję - uznał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na spółki nie nałożył kar finansowych, bo zobowiązały się one do zmiany warunków porozumienia. Bronisław Komorowski zapowiedział, że w pierwszy dzień tygodnia powoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego. Uczyni to po konsultacjach z głównymi siłami politycznymi. W skład RBN mają wejść: premier, wicepremier, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz liderzy partii.

Centralne Biuro Antykorupcyjne chciało wprowadzić agenta do zespołu zajmującego się pisaniem ustawy hazardowej za rządów Prawa i Sprawiedliwości - donosi radio ZET.

Państwowa inspekcja Pracy skontroluje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. przewodni kontroler Pracy zlecił kontrolę w związku z artykułem "Dziennika prasa Prawnej", jaki podał, że jedna z urzędniczek MPiPS straciła stanowisko z powodu ciąży. Ministerstwo zaprzecza. Andrzej Seremet czy Edward Zalewski? odzew na pytanie, kto z nich zostanie prokuratorem generalnym miała być znana w czwartek. tylko na ten dwadzieścia cztery godziny ogłoszenie decyzji zapowiedział Lech Kaczyński. Ale nie ogłosił. Dlaczego? według "Rzeczpospolitej" dlatego, że boi się, jakich współpracowników dobierze sobie wskazany. Nad powodami prezydenckiej ciało zastanawia się tez "Polska".

Nie zaginęły karty bankowe Aleksandry Natalli-Świat, ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia; są w dyspozycji Żandarmerii Wojskowej, będą zwrócone bankom - podała prokuratura wojskowa. Nie stwierdzono kradzieży innych kart nie licząc należącymi do Andrzeja Przewoźnika. Astronomowie zajrzeli w najdalszą przeszłość - poinformowała agencja Reutera, opisując przeprowadzone za pośrednictwem naukowców pomiary światła gwiazdy, która eksplodowała 13 mld lat temu, "tuż po świcie wszechświata" - o odkryciu astronomów napisał kronika "Nature". 1,5 tys. "podatkowych grzeszników" z kontami w Szwajcarii ma w tym momencie prawo, by drgać ze strachu. Pewien konfident zaproponował niemieckim władzom płytę CD, na której znalazły się dane dłużników zalegających fiskusowi. Za swoje usługi zażądał 2,5 miliona euro.Czteroletnim zakazem pełnienia funkcji partyjnych ukarał krajowy sąd partyjny SLD byłego europosła Andrzeja Szejnę (Świętokrzyskie i Małopolska) za "naruszenie dobrego imienia partii natomiast jej członków" w wywiadzie dla "Dziennika" - poinformował dziś ambasador SLD Tomasz Kalita. Setki wypadków drogowych i alarm o zagrożeniu lawinowym w Alpach to bilans nagłego powrotu zimy w dziewiczy weekend marca. W Niemczech zginęło co najmniej pięć osób. fala kulminacyjna dochodzi do morza. Mówimy o końcu drugiej fali powodziowej, ale powinno się zachować opanowanie - powiedział w Tczewie (woj. pomorskie) premier Donald Tusk.

Polskie władze oburzone skandalem na Białorusi


Sejmowa komisja Łączności z Polakami za Granicą jednogłośnie przyjęła stanowisko, w którym za "skandaliczne świadectwo zaostrzenie kursu władz białoruskich pod polskiej mniejszości" uznała czwartkowe zatrzymanie przez białoruską milicję kilkudziesięciu działaczy Związku Polaków na Białorusi (ZPB). posłuchanie komisji z udziałem wiceministra spraw zagranicznych Jana Borkowskiego zostało zwołane w trybie pilnym.

chowanie zmarłego szczątków Pyjasa w atmosferze skandalu?


Na cmentarzu w Gilowicach zostaną dziś po południu pochowane szczątki Stanisława Pyjasa. Jak twierdzi jego siostrzenica - wbrew woli rodziny - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Analitycy czarno widzą Grecję


coraz to większe obawy o to, że Grecy nie wyjdą ze spirali obciążenie i zbankrutują. Agencja ratingowa Fitch tylko obniżyła kredytowy rating Grecji do BBB- z perspektywą negatywną.

dziewiczy tryumfator nagrody im. Kapuścińskiego


Jean Hatzfeld - autor książki "Strategia antylop" - został pierwszym laureatem Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. - To książka o trudnym pojednaniu po krwawej wojnie domowej w Ruandzie - powiedziała przewodnicząca jury nagrody, Małgorzata Szejnert.

piach zasypał smoka


Przyszła zaledwie dwa dni po pierwszej. Burza piaskowa nawiedziła apiać Pekin i wschodnie Chiny.

Astrolog wie, kto z PO ma szansę wygrać wybory


Spośród najpoważniejszych kandydatów PO do urzędu prezydenckiego, większe szanse niż Radek Sikorski ma Bronisław Komorowski - ocenia Piotr Gibaszewski, jeden z uczestników II Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego, która odbyła się w ostatni weekend. Według astrologa, urzędujący prezydent ma małe szanse: w polskiej polityce bracia Kaczyńscy są już "raczej schodzący niż wschodzący".

wywiad Obama-Netanjahu bez przełomu?


Prezydent USA Barack Obama spotkał się we wtorek wieczorem z izraelskim premierem Benjaminem Netanjahu. Do spotkania doszło w okresie napięcia w relacjach między sojusznikami, spowodowanego ogłoszeniem za pomocą Izrael planów budowy 1600 domów we Wschodniej Jerozolimie.

Sondaż: L. Kaczyński bez szans


"Rzeczpospolita": Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ciągle lepiej sobie radzi jak aspirant PO w wyborach prezydenckich niż naczelny MSZ Radosław Sikorski - wynika z sondażu GfK Polonia.

Zmarł laureat pokojowej Nagrody Nobla


Były prezydent Korei Południowej i triumfator pokojowej Nagrody Nobla Kim Dae-jung, który przy użyciu dziesięciolecia walczył o demokrację i zmieniał podejście swych rodaków do komunistycznej Korei Północnej, zmarł dziś o świcie czasu polskiego w szpitalu w Seulu – poinformowali przedstawiciele szpitala.

gruba ryba ostrzelał warszawskie autobusy


- szycha ponownie powybijał szyby w autobusach. chyba ostrzelano je z broni pneumatycznej - donosi portal tvnwarszawa.pl. Ostrzelane zostały autobusy trzech linii - 108, 189 i 167.

Torturował swoje córki, związał i zakneblował


23-letni mężczyzna został oskarżony o próbę morderstwa i torturowanie swoich dwóch maleńkich córek, po tym jak dziewczynki znaleziono związane, zakneblowane i porzucone na podłodze w sypialni jednego z domów w amerykańskim hrabstwie Riverside w Kalifornii – podaje serwis foxnews.com.

"Zaskakująca" wyrok zarządu PO ws. ukarania Palikota


Zarząd Platformy Obywatelskiej nie ukarał Janusza Palikota w związku z jego wypowiedziami na idea Radosława Sikorskiego - informuje TVN24. Nie potwierdziły się więc informacje, że wiceprzewodniczący klubu PO może być zawieszony w prawach członka partii do końca prawyborów w PO.

Hiszpanie na Lazurowym Wybrzeżu


dziewiczy ogromny kolarski wyścig w tym roku za nami. Z Paryża do Nicei najszybciej przejechał tryumfator "Wielkiej Pętli" Alberto Contador, a pozostałe dwa miejsca podium zajęli jego rodacy z Hiszpanii.

Jan Paweł II - pontyfikat historycznych gestów


Trwający jakby 27 lat pontyfikat Jana Pawła II przeszedł do historii jako koronny dla Kościoła i losów milionów ludzi na całym świecie. Obfitował oraz w bezprecedensowe, zdumiewające gesty.

Karnowski ma jeden pasztet mniej


- Głupie donosy co niemiara kosztują podatników - tak umorzenie śledztwa w sprawie sopockiego "Centrum Haffnera" skomentował prezydent miasta Jacek Karnowski. Śledczy badali także jego obciążenie niedaleko ewentualnych nieprawidłowościach. Śledztwo niemniej umorzyli, bo nie dopatrzyli się znamion przestępstwa.