dozór sklepów: Narkotyki w tzw. dopalaczach


Podczas kontroli skarbowej sklepów sprzedających tzw. dopalacze celnicy odkryli susz roślinny zawierający narkotyk THC i tabletki z zawartością amfetaminy - poinformował w piątek ambasador Izby Celnej w Poznaniu Cezary Kosman.

PO i PiS sięgają po nowe techniki marketingu. Bronisław Komorowski przestraszył się i stawił się na debacie w TVP 1. Oto efekty ostatnich sondaży wyborczych. zwierzchnik PiS zyskuje, a marszałek Sejmu traci. Kto wygra? Rozstrzygną niezdecydowani wyborcy, których jest w przybliżeniu półtora miliona, informuje "Dziennik pismo Prawna". Zdaniem Ludwika Dorna wsparcie Włodzimierza Cimoszewicza cokolwiek pomoże Bronisławowi Komorowskiemu. - To będzie lekkie wyporność - stwierdził wysłannik lokalny atut w "Rozmowie Rymanowskiego". Przedstawiciele administracji prezydenta Baracka Obamy odrzucili jak niewiarygodne doniesienia "New York Timesa", że afgański prezydent Hamid Karzaj nie wierzy w alternatywa zwycięstwa w wojnie z talibami i prowadzi z nimi tajne rozmowy za plecami USA i NATO.Trzy godziny ciągły dramatyczne negocjacje policji w Bułgarem Todorem Wasilewem, jaki nie chciał przekazać 7-letniego syna Pawła jego polskiej matce. W końcu ojca wyprowadzono w kajdankach, a chłopiec na posyłki trafił do matki. Oboje są już w drodze do Polski. UEFA stawia nam ultimatum: bądź zwolnimy ją z płacenia podatków na przestrzeni EURO 2012 albo mistrzostwa zostaną przeniesione do Hiszpanii - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". pertraktacje w tej sprawie maja się przebyć w czwartek. Autobus runął 100 metrów w dół na drodze zwanej w Boliwii "autostradą śmierci". 19 osób nie żyje, 26 jest rannych. Ten bulwersujący casus proszek położenie 70 kilometrów od stolicy kraju La Paz.

Włoskie przepisy stanowią niebezpieczeństwo dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego - tak tanie irlandzkie linie Ryanair tłumaczą powody batalii, jaką prowadzą z Urzędem Lotnictwa Cywilnego we Włoszech i wszystkimi lotniskami w tym kraju.

sztab Bronisława Komorowskiego złożył pozew w trybie wyborczym przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu za jego słowa o poparciu PO dla prywatyzacji szpitali. parę silnych wstrząsów wtórnych wystąpiło w czwartek w Chile - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS). Wstrząsy, które pojawiły się w odstępie kilku minut, nie spowodowały na razie zniszczeń. Wydano ostrzeżenie przed tsunami.

Sejmowa komitet Finansów Publicznych opowiedziała się w środę za przyjęciem projektu ustawy budżetowej na 2010 rok. Zarekomendowała Sejmowi 35 poprawek (ze 108 zgłoszonych), opracowanych głównie z wykorzystaniem posłów PO. Zmniejszają one przyszłoroczne wydatki prezydenta, NIK, RPO, KRRiTV i IPN, a oraz samorządów. "Puls Biznesu": Lechistan ma jeden z najwyższych w Europie wskaźnik kradzieży w handlu detalicznym. dowodzący grupy szturmowej, która przed rokiem za pomocą pomyłkę wkroczyła do mieszkania Piotra D., powalając go na podłogę i powodując złamanie kręgosłupa, tłumaczył w piątek nim stołecznym sądem, że pod wskazanym adresem policjanci spodziewali się groźnych przestępców z tzw. grupy mokotowskiej.Najbliższa rodzina, żołnierze i koledzy honorowa z jednostki w Leźnicy Wielkiej pożegnali we wtorek poległego 10 sierpnia w Afganistanie kpt. Daniela Ambrozińskiego. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczył prezes rady ministrów Donald Tusk. Prezydenta RP reprezentował stary BBN Aleksander Szczygło. To byłaby niespodzianka. trzecia część bramkarz Arsenalu Londyn wywodzący się z warszawskiej Legii. Słowackie publikatory podały, że na testach u Kanonierów znajduje się Jan Mucha. tymczasem działacze Legii, zarządca piłkarza oraz sam zainteresowany, zaprzeczają tym doniesieniom. Walczyli o niepodległość, wspomnienie o ofiarach Katynia i postać współczesnej Polski. We wtorek pożegnamy trzy kolejne ofiary katastrofy prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem.

Meczety przyjazne kobietom - ranking


Osobne miejsca modlitewne, świetlice dla dzieci, norma prawna głosu w sprawach ważnych dla wspólnoty - brytyjscy muzułmanie otwierają się na potrzeby kobiet. Organizacja Faith Matters opublikowała ranking meczetów najbardziej "przyjaznych kobietom". Cytuje go Reuters.

T-Mac nie zbawił Knicks


Na ten rozgrywka czekał nieodróżnialny Nowy Jork. Kibice w Madison Square Garden wyszli podzieleni - z jednej strony debiutujący w barwach Knicks Tracy McGrady zdobył 26 punktów, ale z drugiej gospodarze ulegli Oklahoma City Thunder po dogrywce.

familia Pyjasa chciała wstrzymać chowanie zmarłego


"Rzeczpospolita": Rodzina wnioskowała w Instytucie Pamięci Narodowej o wstrzymanie pogrzebu i ponowne oględziny szczątków Stanisława Pyjasa, zamordowanego w 1977 roku studenta. W kwietniu odbyła się ekshumacja jego zwłok, mająca przybliżyć do poznania prawdy o jego tragicznej śmierci.

Pekin wesprze USA w przeciwieństwie Iranowi


przewodniczący ChRL Hu Jintao w rozmowie z prezydentem USA Barackiem Obamą zadeklarował w pierwszy dzień tygodnia zamiar włączenia się Pekinu do prac nad rezolucją Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie nowych sankcji wobec Iranu - poinformował biała barwa Dom.

Boniek nie szydzi. "Gratuluję polskim piłkarzom"


99 procent Polaków uznało remis z Irlandią Północną za porażkę. Ale nie Zbigniew Boniek. - zgoła gratuluję polskim piłkarzom. Dziękuję im za walkę, dali z siebie wszystko. To nie jest żadna drwina ani sarkazm z mojej strony - podkreślił.

Obalili i zostaną obaleni?


Zwolennicy obalonego prezydenta Kurmanbeka Bakijewa zajęli siedziby lokalnych władz w trzech prowincjach na południu kraju. Przedstawiciele rządu tymczasowego mówią, że jest to próba zamachu stanu. członek rządu obrony został autoryzowany do stłumienia rewolty.

IPN chce lustracji sędziego TK


Pion lustracyjny IPN chce wszczęcia procesu lustracyjnego pod sędziego Trybunału Konstytucyjnego prof. Mirosława Wyrzykowskiego. morał został już zorientowany do Sądu Okręgowego w Warszawie - poinformował Instytut.

"Po prostu upadłam. To się zdarza"


Gdyby nie upadek, widać byłaby główną, o ile nie jedyną kandydatką do zwycięstwa w Tour de Ski. Justyna Kowalczyk była już liderką klasyfikacji, jednakże po sobotnim upadku zajęła 23. lokalizacja w biegu na 10 km techniką klasyczną w Val di Femme i spadła na drugie miejsce. - Kilometr zanim metą po prostu upadłam. To się zdarza się i już - mówiła z zaciśniętymi ustami Justyna Kowalczyk. - Jeszcze nie całość stracone - dodała.

Generał przed komisję?


adnotacja PO wystąpią z wnioskiem o zwołanie sejmowej Komisji Obrony Narodowej i wezwanie na jej posłuchanie dowódcy wojsk lądowych gen. broni Waldemara Skrzypczaka - poinformował w poniedziałek PAP wiceszef klubu Platformy Grzegorz Dolniak. To pokłosie krytycznych słów generała pod adresem urzędników ministerstwa obrony.

"Tusk jest gorszym premierem niż Miller"


- Donald Tusk jest gorszym premierem, niż premierzy SLD. Gorszym niż Miller - uznał w Radiu ZET Adam Hofman.

"Warszawa da sobie radę. Włocławek jest specjalnej troski"


- fala na Wiśle nie powinna przekraczać korony wałów. Problemem jest niemniej jednak jej długość, która rozmiękcza wały - mówił prezes rady ministrów Donald Tusk po posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. Jak dodał, syreni gród powinna "dać sobie radę, ale miastem specjalnej troski jest Włocławek".

Rosja: Z atakiem w metrze ma koalicja Gruzja?


Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej generał Nikołaj Patruszew nie wykluczył, że unia z poniedziałkowym atakiem terrorystycznym w metrze w Moskwie przypadkiem mieć Gruzja.

Ukradli szczątki arcybiskupów. Dla okupu?


Kolejna zuchwała złodziejstwo na Cyprze. Kilkanaście dni po odnalezieniu skradzionego ciała byłego prezydenta, łupem złodziei padły szczątki dwóch cypryjskich arcybiskupów.

Runął ze skoczni i stracił spokój


Do groźnie wyglądającego upadku ukraińskiego skoczka doszło na treningu zanim poniedziałkowym konkursem drużynowym. Witalij Szumbarets upadł na zeskok i stracił przytomność.

Uciekają poprzednio płonącą lawą


Tysiące mieszkańców Kongo opuszczają swoje domy w obawie przedtem potokami rozpalonej lawy. Erupcja wulkanu spowodowała poważne ryzyko m.in. dla narodowego parku Viruga i leżących u stóp wulkanu wiosek.