niechodliwy Putin bije Miedwiediewa


Choć sława Władimira Putina zmalała i jest najniższa od 4 lat i tak bije on pod tym względem obecnego prezydenta Rosji, Dimitrija Miedwiediewa. Z sondażu opublikowanego z piątek za pośrednictwem instytut FOM (Fundacja sąd Społeczna) wynika, że szef rządu cieszy się zaufaniem 61 proc. rodaków.

Gliwicki sąd aresztował bandytę, który po obfitym obiedzie w miejscowej restauracji, opuścił ją nie płacąc. chociaż zwykle w podobnych przypadkach kilkunastodniowy pudło to już docelowa kara za wykroczenie, tu będzie wstępem do procesu, w którym 36-latkowi będzie groziło 12 lat więzienia. Pakt Ribbentrop-Mołotow, jaki przypieczętował rozbiór polski i Europy Wschodniej między Rajch i ZSRR, był "samoobroną Moskwy" pod "zmowy Anglii i Francji z nazistowskimi Niemcami". Uważa tak gen. Lew Sockow z rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR). To kolejny Rosjanin, który zabiera głos z okazji 70. rocznicy podpisania paktu i staje po stronie Stalina. - Póki co stronica rosyjska udostępnia wszystkie elementy związane z wypadkiem - mówił w TVN24 członek rządu spraw zagranicznych Radosław Sikorski, który odniósł się także do sprawy kradzieży kart płatniczych Andrzeja Przewoźnika dzięki rosyjskich żołnierzy. - Pamiętajmy, że takie ohydne przestępstwa zdarzały się także na terytorium Polski. Są wśród nas zasoby ludzkie bez sumienia - podkreślił dyrektor MSZ.niedostatek finansów publicznych w 2012 roku ma podnieść 2,9 proc. PKB - wynika z aktualizacji programu konwergencji. dokument zostanie przyjęty we wtorek przez rząd. potem odświeżenie programu konwergencji - z opóźnieniem - trafi do Brukseli. Zostanie tam przekazany jeszcze w tym tygodniu. - coraz takiej decyzji nie podjąłem. Jak na razie, nie otrzymałem jeszcze formalnie zawiadomienia o możliwości objęcia mandatu posła – powiedział w TVN 24 Paweł Orłowski. Wiceprezydent Sopotu odpowiedział w ten sposób, czy zamierza objąć kara po Arkadiuszu Rybickim, pośle PO, który poniósł śmierć w katastrofie pod Smoleńskiem. Zawarcie polsko-rosyjskiej umowy gazowej bez ustanku się ślimaczy, lecz rosyjscy eksperci rynku gazowego są przekonani, że ogólnie będzie ona sukcesem dla Gazpromu. Stawiają całkiem pytania, czy w kształcie który się rysuje, umowa w ogóle jest Polsce potrzebna.

Nadszedł czas, aby zakończyć naszą misję w Afganistanie - powiedział w sobotę na wiecu w Kielcach Bronisław Komorowski. Dodał, że jak sprawujący funkcję głowy państwa, występuje do rządu z wnioskiem o opracowanie strategii zakończenia polskiej obecności w Afganistanie.

Porucznik William Calley, skazany za masakrę w My Lai na przestrzeni wojny wietnamskiej, po raz pierwszy publicznie przeprosił za swoje czyny. W 1968 roku amerykańscy żołnierze zamordowali w tej wiosce z grubsza 500 mężczyzn, kobiet i dzieci. Fantastyczne wieści z Paryża - badania wykazały, że Felipe Massa odzyskał 100-procentową sprawność lewego oka. Już w poniedziałek Brazylijczyk będzie testował bolid Ferrari.

Ukraiński górujący Sąd porządkowy (WSA) zajmie się skargą Julii Tymoszenko na konsekwencja wyborów prezydenckich w najbliższy piątek - poinformował w środę Mychajło Ochendowski, członek męski ukraińskiej Centralnej Komisji Wyborczej (CKW). Grand Prix Hiszpanii rozczarowało - wyprzedzania było jak na lekarstwo, a zawody wyścigowe zapamiętamy głównie z powodu wypadku Lewisa Hamiltona na ostatnim okrążeniu. Wygrał niezagrożony od startu Mark Webber z Red Bulla, a Robert Kubica z Renault zajął 8. miejsce i dopisał sobie jeden punkt. oddział Promocji, Kultury i Spraw Społecznych uprzejmie informuje, że w dniach 10-13 września odbędą się w Zamościu uroczystości jubileuszowe upamiętniające dwadzieścia lat współpracy partnerskiej w miejsce Zamościa i Schwäbisch Hall.Podczas gdy lekarze prowadzą kampanię przeciwko szerzącemu się w USA zjawisku nadwagi, 42-letnia Amerykanka stara się uzyskać tytuł najcięższej kobiety na świecie bądź przynajmniej najcięższej matki na świecie. obecnie obywatelka USA waży 272 kg. ONZ przemieści czasowo ponad połowę swego międzynarodowego personelu w Afganistanie po październikowym zamachu, w którym zginęło w Kabulu 5 pracowników organizacji - oświadczył rzecznik ONZ Aleem Siddique. Na mniej więcej pięć tygodni przemieszczonych zostanie około 600 pracowników listwa Adama Małysza jest pewny, ale kto jeszcze z polskich skoczków pojedzie na zimowe igrzyska do Vancouver? instruktor Łukasz rozróżnienie mówi, że ma już drużynę na kanadyjską imprezę, ale taki sam trwanie nie wie, kto za dwa tygodnie wystartuje w Zakopanem. Ma zadecydować szkolenie w stolicy polskich Tatr.

Pali się polityczny spodnia warstwa pod nogami Schetyny


Zdymisjonowany wicepremier Grzegorz Schetyna nie chce osobiście tłumaczyć się z dzisiejszych informacji dziennika "Polska. The Times". periodyk zacytowała stenogramy CBA świadczące o tym, że Schetyna 29 września zeszłego roku spotkał się z lobbystą hazardowym na lotnisku we Wrocławiu. - Jedynym tematem cytowanej negocjacje z Ryszardem Sobiesiakiem mógł być Śląsk Wrocław a nie rozporządzenie hazardowa - tłumaczy rzeczniczka MSWiA.

Zrobią rybom dużo miejsca


Brytyjczycy stworzą naokoło swojego zamorskiego obszar - archipelagu Czagos na Oceanie Indyjskim - największy rezerwat morski. Taką decyzję kategoria na Wyspach ogłosił w czwartek.

Grzegorz Schetyna przyznaje: to działa na wyobraźnię


boss klubu PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że Bronisław Komorowski nie weźmie udziału w debatach z kontrkandydatami przedtem I turą wyborów prezydenckich. Schetyna nie wykluczył debaty przed II turą wyborów.

Putin i Miedwiediew powalczą o prezydenturę


Odnosząc się do deklaracji premiera Władimira Putina, jaki nie wykluczył startu w wyborach prezydenckich w 2012 roku, prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył w Rzymie, że on i tego nie wyklucza.

Mąka do dymisji? wyrok we wtorek


- Możemy dysponować do czynienia z pewnego rodzaju zachwianiem dobrego obyczaju za pośrednictwem ABW - przyznał premier Donald Tusk. Tak po wielu dniach padło komentuje sprawę wykorzystania przy użyciu wiceszefa Agencji Jacka Mąki stenogramów z podsłuchanej pertraktacje dziennikarzy Cezarego Gmyza i Bogdana Rymanowskiego. We wtorek szef rządu ma zadecydować o losie podpułkownika.

"Komorowski dał się rozegrać Rosjanom"


- Marszałek Komorowski dał się rozegrać Rosjanom w ich grze - mówił na antenie Polskiego Radia europoseł PiS Marek Migalski. W ten sposób polityk skomentował niejasności wokół wysłania za pośrednictwem Kancelarię Prezydenta pisma w sprawie udziału Lecha Kaczyńskiego w uroczystościach w Katyniu.

"To zawiadomienie dla innych, którzy pchają się na lód"


Długo oczekiwane spotkanie wędkarza ze strażakiem, który go ratował z kry na Sanie. Odwagę kapitana Daniela Dryniaka, z racji nagranemu w owym czasie filmowi, zna cała Polska, ale do rozmowy doszło nie wcześniej teraz, bowiem sikawkowy w dalszym ciągu leży w szpitalu.

Wyrzucony z Formuły 1 żądą miliona i miota oskarżeniami


Wygnany na banicję był już pryncypał Renault Flavio Briatore walczy o rekompensatę "za pogwałcenie jego dobrego imienia". włoski bogacz za to, że został wyrzucony z Formuły żąda milionowego odszkodowania i zaatakował szefa Międzynarodowej Federacji Samochodowej Maxa Molseya.

Trudne zadatek turystyczne w Beskidach


Trudne są zdolność turystyczne w Beskidach. Ratownik dyżurny Jacek Pietrzykowski z grupy beskidzkiej GOPR poinformował w czwartek, że do góry 900 m n.p.m. szlaki są niesłychanie śliskie. Pojawiła się mżawka.

Na Wawelu, ale nie z Piłsudskim


wszelako nie mimo sarkofagu Józefa Piłsudskiego, ale w przedsionku jego krypty spoczną Lech i Maria Kaczyńscy. Taka informacja uspokoiła rodzinę Marszałka.

Nie będzie dymisji Grada?


minister skarbu musi ubyć – uważa większa część Polaków pytanych z wykorzystaniem SMG/KRC. Czy tego samego zdania jest premier? wedle nieoficjalnych informacji Faktów TVN wzdłuż wcześniejszych zapowiedzi szefa rządu Aleksander pełna garść zachowa stanowisko. Oficjalna wyrok we wtorek.

Hazard wyższy niż okowita


w rodzaju łatwy natomiast cokolwiek realny pieniądz to nowe hobby Polaków. - W 2009 roku wydaliśmy na hazard rekordowe 20 mld zł - wynika z szacunków "Pulsu Biznesu". To dwa cięgi więcej niż ubiegłoroczne wydatki na wódkę i dziesięć manto więcej niż suma ubiegłorocznych wpłat do wszystkich TFI.

Małe zwycięstwo Julii Tymoszenko


Ukraiński wyższy Sąd Administracyjny (WSA) zajmie się skargą Julii Tymoszenko na rezultat wyborów prezydenckich w najbliższy piątek - poinformował w środę Mychajło Ochendowski, penis ukraińskiej Centralnej Komisji Wyborczej (CKW).

Będą konsultacje w sprawie zmian w konstytucji


W najbliższych dniach zaczną się konsultacje z szefami klubów parlamentarnych w sprawie zaproponowanych z wykorzystaniem premiera Donalda Tuska zmian w konstytucji - zapowiedział wiceszef klubu PO, b. członek rządu w kancelarii premiera, Rafał Grupiński.

Ostra walka o 1 proc. dobrej woli


Ulotki, internet, telewizja, prasa, billboardy - trwa ostra batalia organizacji charytatywnych o jeden odsetki z podatku Polaków. A jest o co walczyć, bo łączna wolumen przekazywana w ten sposób na dobroczynność z roku na rok rośnie w olbrzymim tempie. równie jak liczba organizacji i ich potrzeby.