TVP nie transmitowala debaty. Jurek zły


kandydat na prezydenta Marek Jurek (Prawica Rzeczypospolitej) uważa za niedopuszczalny brak transmisji wczorajszej debaty na Uniwersytecie Warszawskim w telewizji publicznej i zapowiada kroki w tej sprawie w trybie wyborczym.

- nie zważając na wielu sygnałów, że światowa gospodarka wychodzi z najgłębszej od dziesięcioleci recesji, czeka ją jeszcze długa i wyboista wyjście - uważa naczelny Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Jean-Claude Trichet. Podobnego zdania jest prezes amerykańskiej rezerwy federalnej Ben Bernanke. USA chuchają na zimne i wprowadzają nowe procedury kontroli bezpieczeństwa na lotniskach. Według nich pasażerowie z 14 krajów będą objęci szczególnym nadzorem. Będą to społeczność państw uważanych z wykorzystaniem USA za "wspierające terroryzm" - pisze amerykański portal "Politico". W Warszawie zmarł prof. Krzysztof Jan Skubiszewski - dziewiczy członek rządu spraw zagranicznych III Rzeczpospolitej. miał 83 lata. - Był ojcem chrzestnym nowego pokolenia ludzi solidarności, którzy weszli do dyplomacji już w niepodległym kraju - powiedział szef MSZ Radosław Sikorski.Szkoła, Katyń i "oczywiście powstanie Warszawskie" – to skojarzenia przywoływane na hasło "1 września" w sondzie ulicznej TVN24. dawny prezydent Iranu Mohammad Chatami i kandydat obozu reformatów w czerwcowych wyborach prezydenckich Mehdi Karubi dołączyli do założonego przez przywódcę irańskiej opozycji Mir-Hosejna Musawiego ruchu "Zielona wybieg nadziei" - poinformowała we wtorek agencja Ilna. Australijski przejaw sprawiedliwości skazał dzisiaj na kary pozbawienia wolności od 23 do 28 lat pięciu muzułmanów. Oskarżono ich o terroryzm.

Kandydat PO Bronisław Komorowski stawił się w sądzie, by składać zeznania w procesie, który - w trybie wyborczym - wytoczył kandydatowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Poszło o wypowiedź prezesa PiS, który zarzucił politykowi Platformy, że opowiada się za prywatyzacją szpitali.

Niezidentyfikowani sprawcy zastrzeli w poniedziałek w ognisko Moskwy znanego rosyjskiego biznesmena Szabtaja von Kalmanowicza, dyrektora popularnego centrum handlowego bazar Tiszyński i właściciela klubu kobiecej koszykówki Spartak pas Moskiewski. Zaostrza się polemika we Francji naokoło braku rezultatów śledztwa po głośnej katastrofie Airbusa, jaki leciał z Rio de Janeiro do Paryża dziewięć miesięcy temu. Zginęło w owym czasie 228 osób. memoriał "Liberation" ujawnia meldunek ekspertów, którym - według adwokatów rodzin ofiar tragedii - brakuje odwagi, by wskazać winnych.

Co najmniej 32 osoby zginęły, podczas gdy na północy Indii zatłoczony autobus wpadł do górskiego wąwozu - poinformowały w piątek władze. Rannych zostało co w żadnym razie 30 innych osób. Izraelczyk Mordechaj Vanunu, kto spędził 18 lat w więzieniu za ujawnienie izraelskiego programu zbrojeń jądrowych, prosi norweski komitet Pokojowej Nagrody Nobla, by nie brał pod uwagę jego nominacji do tej nagrody - podał sekretarka Geir Lundestad. Axel Witsel, którego obcesowy faul zakończył się poważną kontuzją Marcina Wasilewskiego, być może do końca roku nie zagrać w piłkę. Prokurator chce by taką karę nałożyła na zawodnika Standardu Liege komisja Dyscyplinarna Belgijskiej Federacji.Świąteczne kupowanie spędzają każdemu sen z głowy. głowa z potylicy przychodzi nam zaś rwać, gdy popatrzymy na rachunek. aczkolwiek prawie że całokształt było "na promocji", całokształt w kasie i tak jest ogromna. Dlaczego? lub nie znamy umiaru, albo... sprzedawcy po prostu robią nas w konia. darmowo całkiem nie jest gratis, a cena po 50-procentowej obniżce prawdopodobnie być najwyższą w historii sklepu. W 25. kolejce Ekstraklasy miały być piłkarskie fajerwerki, bo dużo spodziewano się po szlagierze w Krakowie. widowisko sportowe Wisła-Lech zawiódł. Zabrakło emocji i bramek. Z czołówki w charakterze jedyna punktów nie straciła warszawska Legia, która wykorzystała potknięcie Ruchu Chorzów i wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli. Zobacz abstrakt meczów przygotowany dla tvn24.pl. przy użyciu nSport. z wykorzystaniem ten niebezpieczny proceder Rzeczpospolita Polska przypadkiem zostawić poniekąd kilkadziesiąt miliardów złotych - alarmuje "Dziennik czasopismo Prawna". Chodzi o ongiś zapomniane firmy, które na podstawie przedwojennych papierów wartościowych wznawiają aktywność i żądają od Skarbu Państwa zwrotu mienia. W grę wchodzą wielce atrakcyjne nieruchomości. Sprawę bada już filia Bezpieczeństwa Wewnętrznego. prowokacja takim firmom rzuca też rząd.

Prokurator o sprawie Olewnika: Nie pamiętam, nie czytałem


sprawa Krzysztofa Olewnika nie trafiła na zdecydowanego prokuratora. A angaż śledczych od początku nie była najlepsza - powiedział ówczesny prokurator apelacyjny w Warszawie Zygmunt kapucha zanim komisją śledczą badającą stosunki porwania i zamordowania syna płockiego biznesmena.

zabawa policji z biznesem


Najwyżsi rangą policjanci, samorządowcy i biznesmeni, w tym jeden rozpracowywany za pośrednictwem Europol, na wspólnej imprezie z okazji święta policji zorganizowanej za pomocą koalicja Zawodowy Komendy Stołecznej Policji. O kontrowersyjnym bankiecie z lipca pisze "Polityka".

"The Economist": Chronos porzucić stereotypy o Polsce


Osiągnięcia silnego i stabilnego centro-prawicowego rządu i spektakularne rytm rozwoju gospodarczego - to zdaniem brytyjskiego tygodnika "The Economist" powody by porzucić dawne stereotypy o Polsce.

Udało się zobaczyć przeszłość


Astronomowie zajrzeli w najdalszą przeszłość - poinformowała filia Reutera, opisując przeprowadzone przy użyciu naukowców pomiary światła gwiazdy (GRB 090423), która eksplodowała 13 mld lat temu, "tuż po świcie wszechświata" - o odkryciu astronomów napisał dziennik "Nature".

Kwaśniewski: zima i PO kradną demokrację


PO chce zmonopolizować polską scenę polityczną, wszelako lekarstwem na to nie będzie związek PiS-SLD - uważa dawny prezydent Aleksander Kwaśniewski - To w tej chwili niemożliwe, za masa jest różnic. A umiejętność koalicyjna PiS jest zerowa - uznał w programie "Piaskiem po oczach".

Kabarety Liquidmime i pewnie zdobyły I nagrody 26. Przeglądu ciupa


Kabaret Liquidmime z okolic Wrocławia natomiast wrocławski Kabaret chyba zdobyły ex aequo I nagrodę 26. Przeglądu Kabaretów ciupa w Krakowie. Jury nie przyznało w tym roku Grand Prix - poinformowała rzeczniczka przeglądu Agnieszka Kozłowska.

Amerykanie oddali nowy Jork


między amerykańskich kibiców tenisa z jednej strony radość, z drugiej smutek. W wielkoszlemowym US Open rozgrywanym w Nowym Jorku nie ma już tenisistów rodem z USA, ale są za to tenisistki. Ze szczególnym uwzględnieniem rewelacyjnej 17-latki Melanie Oudin.

Niepewna czas przyszły zespołu Kubicy


Toczy się zgorzkniały bój o ferwor teamu Renault występującego w Formule 1 - donosi "Przegląd Sportowy", powołując się na zagraniczne media. Wiadomo jednak, że agregat wystartuje w najbliższym sezonie F1.

Szefowie policji po bankiecie nie mówiąc o podejrzeniem?


Po doniesieniach, że na policyjnym bankiecie w Warszawie z funkcjonariuszami bawili się podejrzani biznesmeni, policja zapowiedziała, że zbada sprawę. Na początek przejrzano ogląd z imprezy: - Na materiałach nie widać, by iks z szefostwa policji kontaktował się z chińskim przedsiębiorcą - mówił w programie "Wstajesz i wiesz" Mariusz Sokołowski, wyraziciel Komendanta Głównego.

Prokurator chce 2 lat i 3 mies. więzienia dla Leppera


Kary dwóch lat i trzech miesięcy więzienia domaga się przed piotrkowskim sądem prokurator dla lidera Samoobrony Andrzeja Leppera, oskarżonego w procesie dotyczącym "seksafery" w partii. Pięciu lat pozbawienia wolności oskarżyciel chce dla byłego posła tej partii Stanisława Łyżwińskiego.

walka Napieralskiego stanęła na głowie


wojna Grzegorza Napieralskiego stanęła na głowie. przypuszczalnie nie dosłownie, ale w internecie, gdzie kandydat zaliczył małą techniczną wpadkę i wrzucił na swoje konto dymisjonowanie odwrócone do góry nogami. w pobliżu okazji dowiedzieliśmy się, że pretendent SLD ma słabość do hamburgerów.

Padł rekord na loterii - równowartość 609 mln zł


147 milionów 800 tysięcy euro - a nie, jak wcześniej informowano, 146,9 mln euro - taka jest wysokość rekordowej głównej wygranej, która padła w sobotę we włoskiej grze liczbowej Superenalotto za trafioną "szóstkę" . gdyby przeliczyć wygraną na złotówki, zwycięzca zainkasowałby 609 milionów złotych.

Nie podrywaj lekarza dzięki Facebooka


Kontaktowanie się z pacjentami przy użyciu Facebooka może skutecznie zaszkodzić waszej karierze - takie ostrzeżenia dla lekarzy wydała dopiero co MDU (Medical Defence Union), najważniejsza brytyjska medyczna organizacja zawodowa. I przyznała, że rozszerzenie komunikacji dzięki społeczności internetowe naraża etykę lekarską na mrowie problemów.

Służby chwiejnie chroniły stocznie


Już jesienią 2008 r. minister z Kancelarii Premiera Jacek Cichocki wytypował przetargi, które należy osaczyć szczególną kontrolą kontrwywiadowczą. Jednym z nich była sprzedaż majątku stoczni - pisze "Rzeczpospolita".

Raty kredytów walutowych najniższe w historii


Polacy posiadający kredyty hipoteczne w walutach obcych mają okoliczność do radości. ze względu umocnieniu złotego i stopom procentowym pozostającym na najniższym od lat poziomie raty kredytów zaciągniętych rok, czy dwa temu są dziś niższe o kilkadziesiąt odsetek - wynika z najnowszego raportu Open Finance.