Piłkarze zatrzymani przez... ptaka


Piłkarze reprezentacji Meksyku wylecieli na jowialny widowisko sportowe z Anglią kilka godzin później niż powinni. Przyczyną opóźnienia był... ptak, kto rozbił się o szybę kabiny pilotów.

Gruziński wywiad pomagał Al-Kaidzie w "szkoleniu i wysyłaniu terrorystów" do Czeczenii - oznajmił we wtorek szef rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) Aleksandr Bortnikow. Zdradził też, że służby udaremniły samobójcze zamachy w Moskwie. ktoś z nas - nie wyłączając starców i niemowląt - jest winny 16 544 złote. Dokładniej - był winien, ponieważ to postać na basta grudnia 2009 i od tego czasu liczby widać juz wzrosły. wtedy cenność Państwa miał razem 631 533 700 000 złotych długu. Pierwsi amerykańscy żołnierze pojawią się w Polsce w marcu przyszłego roku - zapowiedział w Przesłuchaniu w RMF FM minister obrony narodowej Bogdan Klich.tragedia budowlana w Łodzi . Na obrzeżach miasta runęła jedna ze ścian budynku gospodarczego. W wyniku wypadku zginęła jedna osoba, a kolejna została silnie ranna. Cyklon Laila uderzył w czwartek w południowo-wschodnie Indie. ogromny obwód stanu Andhra Pradeś jest ograbiony prądu, padają ulewne deszcze a wiatr wieje z prędkością przekraczającą 100 km/h. Władze twierdzą, że tak silnych burz nie było w tym regionie od 14 lat. Grzegorz K., pomocnik dyrektora departamentu nadzoru właścicielskiego i prywatyzacji Ministerstwa Skarbu Państwa, został zawieszony w swojej funkcji, a o jego przyszłości decyduje ambasador dyscyplinarny. Małe szanse są na to, że pozostanie szefem rady nadzorczej Ciechu. Wszystko po tym, jak na początku października ululany K. pobił radnego z Augustowa.

Prastary, z taaaką brodą dowcip: pensjonarka robi zakupy w "Peweksie", ładuje pełen koszyk różnych luksusów i płaci w kasie dwudziestodolarówką. Kasjerka ogląda banknot i orzeka: proszę pani, te pieniądze są fałszywe. Na co małolatka łapie się za głowę i krzyczy: o mój Boże, zostałam zgwałcona!

Z udziałem minister edukacji Katarzyny foyer w Zespole Szkół w Straszynie koło Pruszcza Gdańskiego (Pomorskie) rozpoczęła się ogólnopolska inauguracja roku szkolnego 2009/2010. Koniunktura w bankach gwałtownie się poprawia. aczkolwiek okazuje się, że mają one bezmiar pieniędzy na udzielanie kredytów ale wciąż nie chcą ich udzielać. Bo obawiają się rosnącej liczby niespłacanych kredytów.

Dwóch generałów elitarnej jednostki błyskawica - Sławomir Petelicki i Roman Polko, prowadzą zaciętą walkę. Ta rozpoczęła się z powodu innego żołnierza - dowódcy płk. Dariusza Zawadki. badawczy spór z pewnością nie jest wojną podjazdową, ale otwartą wymianą ognia. Czy zakończy się rozejmem, albo bodaj zawieszeniem broni? Premier Donald Tusk przedstawi w środę informację o działaniach podjętych z wykorzystaniem instytucje państwowe w ostatnich dwóch tygodniach dla wyjaśnienia okoliczności katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. 2,6 miliona dolarów zapłaci bezimienny internauta za możliwość zjedzenia lunchu z Warrenem Buffettem. Szczęśliwiec wylicytował strawa z legendarnym inwestorem na portalu aukcyjnym eBay. Kwota, którą zapłaci, trafi na cele charytatywne.Roman Giertych pozwał do sądu Jarosława Kaczyńskiego - dowiedziało się Radio ZET. Na warszawskich Powązkach, z wojskowymi honorami, pochowano dzień dzisiejszy dyrektor Zespołu Protokolarnego Prezydenta Izabelę Tomaszewską, która zginęła 10 kwietnia w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. resort skarbu prowadzi pertraktacje z potencjalnymi inwestorami w sprawie kupna kluczowych części majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. - Nie daliśmy się sfiksować tej psychozie - mówi dyrektor resortu Aleksander Grad, odnosząc się do tzw. afery stoczniowej. Dodaje, że resort nie ulegnie "urojeniom niektórych ludzi" i nie pozwoli zatrzymać prywatyzacji. - Odnoszę wrażenie, bez mała komuś na tym zależało - dodaje.

"Zostałem umiłowany przy użyciu rząd"


- w wyższym stopniu realne jest lądowanie kosmitów niż zakończenie prac komisji w lutym przyszłego roku - powiedział w RMF FM o pracach hazardowej komisji śledczej bartosz Arłukowicz, członek komisji.

230 tysięcy czekało na tę liczbę: 57 groszy za akcję Tauronu


Cena, po jakiej będą sprzedawane akcje w ofercie publicznej spółki Tauron Rzeczpospolita Polska ikra SA, została ustalona na poziomie 0,57 zł za sztukę - ogłosił minister skarbu Aleksander Grad. Jak ujawnił, na akcje spółki zapisało się 230 tysięcy indywidualnych inwestorów. Mimo zwiększenia puli papierów dla nich oznacza to konieczność redukcji przydziału akcji.

Ranni w miejskim autobusie


Aż osiem osób trafiło do szpitala przez napastliwy manewr, jaki wykonał kierowca warszawskiego autobusu linii 111. mechaniczny koń co prawdziwość w nic nie uderzył, ale zahamował tak ostro, że jadący nim pasażerowie poprzewracali się na siebie. - pewno pozostały kierowca zajechał mu drogę - przypuszcza policja.

Samobójstwa w "aureoli"


nieco dni temu na istnienie targnął się niemiecki bramkarz, w czwartek do lekarza z objawami depresji zgłosił się znany współzawodniczący Adama Małysza - Sven Hannawald. - Nie można wrzucać tych przypadków do jednego worka - mówi portalowi tvn24.pl psycholog sportu kooperujący ze skoczkami Kamil Wódka. Jego zdaniem podstawowym problemem sportowców jest tzw. "efekt aureoli", jaki w ostateczności przypadkiem popchnąć do odebrania sobie życia.

Próba pojednania z Rosjanami


"Dziennik gazeta Prawna": Upublicznienie w poniedziałek listu do Rosjan z prośbą o pojednanie, napisanego przez przedstawicieli polskiego środowiska akademickiego, zapowiada dziennik.

Bomby powitały Clinton. 43 osoby nie żyją


"Rozpoczyna się nieznany rozdział" w stosunkach USA-Pakistan, oznajmiła rozpoczynając wizytę w Islamabadzie sekretarz stanu Hillary Clinton. parę godzin dalej Peszawarem na północy kraju wstrząsnęła potężna eksplozja.

Dwóch zidentyfikowanych nie było na liście pasażerów Tu-154?


Wśród zidentyfikowanych ofiar pasażerów prezydenckiego samolotu Tu-154 dwóch zmarłych nie było na korona drzewa pasażerów - donoszą w środę o świcie rosyjskie portale gazeta.ru, kp.ru, lenta.ru, newsru.com, korrespondent.net. Do tej pory zidentyfikowano 64 osoby, ciała 30 z nich trafią dzień dzisiejszy do Polski.

Srebrna Justyna! wspaniały krótki bieg Kowalczyk


Justyna Kowalczyk wicemistrzynią olimpijską w sprincie na 1,4 km stylem klasycznym! Po świetnych zawodach Polka w decydującym biegu dotarła do mety na drugim miejscu i może paść się ze srebrnego medalu. Złoto zdobyła Norweżka Marit Bjoergen, a brązowy - fenomenalna Petra Majdić. Słowenka tuż przedtem samymi zawodami, na rozgrzewce, miała ogromnego pecha - wyleciała z trasy i wpadła do rowu. zawody rozegrała wskutek tego cała poobijana i tuż po zdobyciu brązowego medalu z wysiłku i bólu straciła przytomność.

Masz akcje PZU? Będziesz bogaty


kadra PZU, którzy poprzednio ponad dekadą otrzymali od firmy darmowe akcje zarobią krocie na majowym debiucie na giełdzie - zauważa "Gazeta Wyborcza". iks z nich może w sumie zarobić chociażby pół miliona złotych.

Chcą oddać 980 osób za jednego żołnierza


Izrael jest gotów wypuścić 980 palestyńskich więźniów w zamian za samotność izraelskiego żołnierza, przetrzymywanego za pomocą Hamas od trzech lat. Takie informacje ujawnili prokuratorzy.

Stolica: przesiąka wał. woda na Wiśle się podnosi


To kluczowa noc dla Warszawy - ok. godz. 2 w stolicy spodziewana jest fala kulminacyjna. Po godz. 1 poziom wody w Wiśle wynosi 749 cm i podnosi się stosunkowo powoli. Przesiąka Wał Zawadowski na Dolnym Mokotowie na odcinku ok. 500 metrów. - Nie ma potrzeby ewakuacji - zapewnia prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. O sytuacji w stolicy będziemy informować na bieżąco - śledź relację w tvn24.pl.

mechaniczny koń roztrzaskał się na latarni


Rozpędzone audi wbiło się w barierkę i w latarnię na Trasie Łazienkowskiej w pobliżu Ronda Jazdy Polskiej. Jeden z pasażerów walczy o życie, trzy osoby lżej ranne trafiły do szpitala. Na drodze utworzyły się ogromne korki.

Ważą się perypetie tyskiej pandy


W Turynie rozpoczęły się rokowania dyrekcji koncernu Fiat z włoskimi związkami zawodowymi o przeniesieniu produkcji samochodu panda z lokalny do fabryki pod Neapolem. Nie wiadomo, jak niespiesznie ustalenia te potrwają. uprzednio stary koncernu określał je w charakterze rozmowy ostatniej szansy i straszył związkowców, że panda prawdopodobnie utrzymywać się w Polsce.

dramatyczny bilans majowego weekendu na drogach


W 453 wypadkach zginęło 37 osób, a 587 zostało rannych - to bilans majowego długiego weekendu na polskich drogach. Policjanci zatrzymali aż 2335 pijanych kierowców; to więcej niż w ubiegłym roku.

10-latka w ciężkim stanie. Sąsiad-gwałciciel z zarzutami


Rozległe siniaki, zadrapania, pęknięta łepetyna - z takimi obrażeniami do jednego ze szczecińskich szpitali trafiła w poniedziałek wieczorem 10-letnia Sylwia. Okazało się, że została też zgwałcona. policja potrzebowała kilku godzin, by capnąć tego, kto jej to zrobił. Był sąsiadem swojej ofiary. on już usłyszał zarzuty. Grozi mu dożywocie. - Jego mama była moją najlepszą koleżanką - mówi dziś Alicja W., matka zgwałconej dziewczynki.