Premier: Wały przesiąkają, kolejne ewakuacje


trzeba będzie ewakuować kolejne grupy ludności na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Świętokrzyskiem w związku z przemakaniem wałów i ich niszczeniem za pomocą wodę - poinformował prezes rady ministrów Donald Tusk po czwartkowym nadzwyczajnym posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

członek rządu skarbu Aleksander masa odpowiada na esencja opublikowanych przez tygodnik "Wprost" stenogramów i przyznaje, że resort zabiegał o inwestorów, którzy chcieliby konstruować statki w sprzedanym majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Podkreśla przy tym, że absurdem jest nazywanie manipulacją jego pytania do Agencji Rozwoju Przemysłu o prawną możliwość przerwania przetargu. - Myśmy chuchali i dmuchali, iżby ten akcjonariusz do końca w tej procedurze wziął część - dodaje. lekko posunięty w wieku, posiwiały, ale w zasadzie ździebko się zmienił - FBI opublikowało komputerowo zmodyfikowane dymisja Osamy bin Ladena. Amerykanie zastanawiają się, jak może wyglądać terrorysta nr 1. nauka obok swych nadzwyczajnych osiągnięć wciąż nie potrafi głowić się trzęsień ziemi. Najnowsze badania naukowe wskazują na to, że być przypuszczalnie powinniśmy się instruować tego od płazów. Dokładnie, ropuch zwyczajnych (Bufo bufo), które widocznie przewidziały rok temu tragiczne trzęsienie ziemi we włoskiej L'Aquili...Kulminacyjna fala powodziowa na Wiśle jest aktualnie w jej środkowym biegu, głównie na terenie województwa mazowieckiego. W weekend i na początku przyszłego tygodnia będzie w północnej Polsce. - Prognozy pogody nie są najlepsze, pospołu z falą spodziewane są tam intensywne opady deszczu - mówił Jerzy Miller. wieczorową porą kulminacyjna fala zacznie płynąć dzięki Warszawę. Najważniejsze inwestycje drogowe na Euro 2012 mają już powyżej roczne opóźnienia, przez co możemy nie zdążyć z przygotowaniem ich do turnieju - wynika z protokołu Najwyższej Izby Kontroli, do którego dotarł tygodnik "Angora". Los sześciu osób non stop nieznany, ciała 25 zabitych zidentyfikowane, w telewizji filmy fabularne w zamian programów rozrywkowych i pierwsze informacje o potencjalnych zamachowcach - tym 48 godzin po ataku terrorystycznym na pociąg "Newskij Ekspress" relacji Moskwa-Petersburg skąpigrosz cała Rosja.

Polski wymiar sprawiedliwości zmienia powiedzenie w sprawie sporu rodzin - niemieckiej i polskiej - o gospodarstwo w Kanigowie (warmińsko - mazurskie). Sąd okręgowy w Olsztynie uznał w środę, że Lukashewscy, którzy wyjechali do niemiaszek 26 lat temu, nadal są właścicielami porzuconego wtedy gospodarstwa. Uchylił zaś decyzję sądu rejonowego w Nidzicy. tamten uznał, że zagroda zostało przejęte za pomocą kolejnych lokatorów przy użyciu zasiedzenie w dobrej wierze. orzeczenie jest prawomocny.

członek rządu obrony narodowej Bogdan Klich zaprzeczył dziś, by prezydent i premier - co zasugerował nieznany ambasador USA w Polsce Lee A. Feinstein - zadeklarowali eskalacja liczby polskich żołnierzy w Afganistanie. dekompozycja w PiS? Grupa posłów tworzy wewnątrz partii frakcję o roboczej nazwie "reformatorzy". Na najbliższym kongresie partii część chce złożyć wniosek o dymisja prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego – informuje "Rzeczpospolita".

Dwupiętrowa kamienica czynszowa zawaliła się w sobotę w porze wieczoru w Siemianowicach Śląskich. Najprawdopodobniej w wyniku wybuchu. Dwie osoby zostały już wyciągnięte spod gruzów i odwiezione do szpitala wspólnie z pięcioma innymi osobami, które były w pobliżu miejsca zdarzenia. Białoruska policja drogowa zatrzymała w czwartek Mieczysława Jaśkiewicza, wiceszefa nieuznawanego przy użyciu władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi i Weronikę Sebastianowicz, prezeskę Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej działającego przy ZPB. Rosyjscy kontrolerzy nakazali Jakowi 40, który lądował w Smoleńsku tuż przed prezydencką maszyną, rozerwanie podejścia do lądowania. aczkolwiek samolot zignorował komendę. gid twierdzi, ze jej nie usłyszał - dowiedziała się TVN24. Z kolei wedle polskich pilotów prezydencki Tupolew nie pył ostatecznej  zgody na lądowanie w Smoleńsku.Poseł PiS Mariusz Kamiński za "pozytywny krok" uznał obecność rosyjskiego premiera Władimira Putina na uroczystościach rocznicowych w Katyniu. Jednocześnie dodał, że spodziewał się więcej - że padnie słowo przepraszam. "Zapotrzebowanie na Samoobronę jest" i tak więc on weźmie frakcja w wyborach prezydenckich jak kandydat. Skazany zanim miesiącem na dwa lata i trzy miesiące więzienia Andrzej Lepper żałuje tylko, że w obawie poprzednio nim "w przededniu wyborów zmienia się pod niego prawo". Prestiżowe czasopismo medyczne "The Lancet" odwołuje dyskusyjny artykuł z 1998 roku, w którym łączono szczepionkę (MMR) przeciw odrze, śwince i różyczce z autyzmem.

Maroko: Ulewne deszcze zabiły 10 osób


Co bynajmniej 10 osób zginęło we wtorek w różnych regionach Maroka, na skutek powodzi i lawin błotnych spowodowanych przez deszcze - poinformowały w środę marokańskie władze.

odmowa obywatelstwa za zakrytą twarz żony


francuszczyzna minister ds. imigracji Eric Besson odmówił przyznania obywatelstwa obcokrajowcowi, jaki nakazał swojej żonie, Francuzce, noszenie muzułmańskiego okrycia, zasłaniającego również twarz - poinformowało resort w komunikacie.

Opel porozumiał się ze związkami


Koncern motoryzacyjny Opel ogłosił, że osiągnął umowa z europejskimi związkami zawodowymi w sprawie planu restrukturyzacyjnego, przewidującego zaoszczędzenie 265 mln euro rocznie na kosztach robocizny.

Deratyzator skazany za śmierć dziecka


pył likwidować szczury, doprowadził do śmierci dziecka. Na karę dwóch lat więzienia w zawieszeniu skazał poznański sąd deratyzatora, jaki zatruł rodzinę w jednym z domów w Luboniu (wielkopolskie).

Talibowie wiedzą o wyborach w Polsce i atakują


Zdaniem ekspertów, z którymi rozmawiał dziennik "Polska", ostatnie ataki na Polaków w Afganistanie świadczą o tym, że talibowie wiedzą o zbliżających się u nas wyborach prezydenckich i być być może próbują wywrzeć jakiś nacisk.

poprzedni spacer Discovery


W niedzielę nad ranem czasu polskiego odbył się trzeci i zarazem miniony zadziwiający przechadzka załogi promu Discovery. para astronauci zamontowali na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nową antenę. będący na czasie spacer, jak podała amerykańska agencja kosmiczna NASA, jest 133. od rozpoczęcia budowy ISS i 14. w tym roku.

Afganistan: 27 cywilów zabitych w nalocie NATO


27 cywilów zostało zabitych, a 12 rannych w nalocie NATO na konwój samochodów w południowym Afganistanie - podał stopień afgański, dementując wcześniejsze doniesienia o 33 ofiarach śmiertelnych.

"To skandal. Żądam wyjaśnień od Jarosława Kaczyńskiego"


- To skandal. To musi zostać przez Jarosława Kaczyńskiego wyjaśnione - tak skomentował w RMF FM Grzegorz Schetyna słowa Romana Giertycha o tym, że za czasów rządów PiS rozważano aresztowanie żony polityka PO.

kobieta na czele ONZ-owskich sił policyjnych UNPOL


Międzynarodowymi siłami policyjnymi ONZ będzie adresować kobieta, Szwedka Anne-Marie Orler. Sekretarz uniwersalny ONZ Ban Ki Mun nie prawdopodobnie ogłosił to tylko 8 marca, podkreślając, że równouprawnienie kobiet jest jednym z jego priorytetów.

Katecheza na indeksie


Kto uczęszcza na lekcje religii, ma posiadać stosowne potwierdzenie w postaci indeksu - zarządził abp gdański Sławoj Leszek Głódź. O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza".

Wyprzedzał tirem "na trzeciego" (wideo)


Kierowca tira na krajowej "ósemce" w przeszły piątek w Mężeninie nader się spieszył do domu. Przejechał po "wysepce", wyprzedzał "na trzeciego" i mało co nie skosił lusterek jadącego z naprzeciwka tira, a wsio na kilkuset metrach.

Szmajdziński: PiS chce własny łże prokuratorów i łże historyków


"Żadna związek z PiSem nie jest możliwa z kilku powodów. PiS chce kontynuacji IV Rzeczpospolitej i nie ukrywa tego. Potwierdzono to dobitnie na ostatnim kongresie." – pisze Jerzy Szmajdziński na swoim blogu w onet.pl.

mieszkaniec rozlicza lokalną władzę


Do większości skrzynek pocztowych w Lubinie trafiła karta pocztowa ze zdjęciem....dziury na lubińskim Rynku. Możemy to oszacować za dosyć oryginalny sposób przypominania o niespełnionych obietnicach wyborczych.

świątynia anglikański zaleca post ulegający biodegradacji


W tym roku dom modlitwy anglikański wzywa wiernych do zrezygnowania z używania iPodów w trakcie postu - poinformował Reuters.

MON: nigdy nie było kłopotów z komunikacją po rosyjsku


Do 2009 r. samoloty rządowe latające do Rosji miały na pokładzie rosyjskich nawigatorów, ale także dzięki zeszły rok Rosjanie nie zgłaszali kłopotów z komunikacją - powiedział dyrektor departamentu prasowo-informacyjnego MON płk Wiesław Grzegorzewski.