Odra wieczorową porą uderzy w Opole


Po południu milicja zamknęła północną obwodnicę miasta, za pośrednictwem którą przelewa się woda. fala powodziowa ma przepłynąć przy użyciu Opole dzień dzisiejszy pomiędzy godz. 22 a północą. Hydrolodzy prognozują, że wata osiągnie stopień 740 cm. Władze zapewniają, że wały wytrzymają wodę wyższą o nawet 2 metry.

szef rządu italianiec Silvio Berlusconi uda się 1 września do Gdańska na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej - poinformowała w czwartek w komunikacie jego sekretariat w Rzymie. Jarosław Urbaniak (PO) zapowiedział, że w przyszłym tygodniu na posiedzeniu hazardowej komisji śledczej złoży nauka umoralniająca o informację, czy były minister sportu Mirosław Drzewiecki był podsłuchiwany. W sobotę w domu aukcyjnym w Genewie zlicytowany zostanie jeden z w najwyższym stopniu poszukiwanych znaczków pocztowych: szwedzki błędnodruk z połowy XIX w. unikatowy "Treskilling Yellow" jest jedynym znanym egzemplarzem trzyszylingowego szwedzkiego znaczka z 1855 roku, który ma nadruk brukowy w zamian zielonego.12-latek jadący na skuterze stanął w płomieniach po zderzeniu z samochodem - napisał na baza TVN24 lokalny internauta Krzysztof. Potwierdziliśmy tę informację. Chłopca z cenny w miejscowości Szczawa (Małopolska) zabrał do szpitala helikopter TOPR. W pierwszy dzień tygodnia będzie wiał krzepki i porywisty wiatr. być może zdobyć szybkość poniekąd 90 km/h. Policjanci apelują, by nie stawiać samochodów pod liniami wysokiego napięcia. We wtorek wiatr co prawda osłabnie, ale obniży się również temperatura. Meteorolodzy zapowiadają, że - niestety - przypadkiem powrócić zima. jednakowo jak Niemcy, przedwojenna Lechistan narzekała na brak przestrzeni życiowej, dążyła do rozszerzenia swojego terytorium kosztem ZSRR, chciała też absolutnie pozbyć się obywateli narodowości żydowskiej, przesiedlając ich na Madagaskar - to niektóre tezy postawione przez rosyjskiego naukowca Siergieja Drożżina w artykule ze zbioru "Partytura drugiej światowej. Kto i jak zaczął wojnę?"

Pięciu zatrzymanych pod dosyć tego listopada obywateli Wielkiej Brytanii odzyskało wolność, podała przedstawicielstwo Reutera powołując sie na irańskie radio. Mężczyźni naruszyli prywatnym jachtem irańskie wody terytorialne płynąc na regaty.

Oby w bolidzie F1 szło mu tak poprawnie - Robert Kubica jadący Renault Clio S1600 był najszybszy w klasie A6 w prologu rajdu Rally 100 Miglia, rozgrywanego w północnych Włoszech. W piątek zaczyna się prawdziwe ściganie. Niepublikowany wcześniej zapis wideo z udziałem legendy światowego kina ujrzał światło dzienne. Amatorskie nagranie z czasów, gdy Marilyn Monroe była u szczytu kariery pokazuje jak aktorka spędza trwanie z przyjaciółkami umilając sobie trwanie paląc podejrzanie wyglądającego papierosa.

wbrew powszechnej opinii, poprzedzająca kanonizację beatyfikacja Jana Pawła II przypuszczalnie nie zajść na wiosnę przyszłego roku. Watykański sekretarka stanu purpurat Tarcisio Bertone oświadczył, że wiedza o tak szybkim terminie "nie są oparte na żadnej podjętej konkretnej decyzji". Wstrząsająca opowieść nastolatków. Damian i Mateusz zostali zatrzymani przez policję po meczu Górnika Konin z Legią Chełmża. Na imprezie doszło do starć pseudokibiców z funkcjonariuszami. dziatwa twierdzą, że nie brali w nich udziału. Mówią, że policjanci nawet ich nie przesłuchali, w postępowanie poszły za to pałki. pogoda krzyżuje plany nie tylko kierowcom, także bandytom. dwaj młodzi mężczyźni (19 i 20 lat), którzy w sobotę obrabowali pula w Niderbachem kołowrót Bonn wpadli w ręce policji doba później, bo pozostawili wyraźny trop na śniegu.Oskarżana o malwersacje finansowe była premier Ukrainy Julia Tymoszenko oceniła dziś, że obecne władze jej kraju chcą ją uwięzić. Zaprzeczyła jednocześnie, jakby jej rząd wykorzystał pieniądze z rezerwy budżetowej niezgodnie z przeznaczeniem. duet talibowie, uznawani za rebelianckich gubernatorów afgańskich prowincji Kunduz i Baghlan zostali aresztowani w Pakistanie - poinformowała agencja AP. 2 lata i 8 miesięcy więzienia - to orzeczenie dla Janusza Pineiro i Jerzego Klemby za wyłudzenie ok. 2 mln zł w ubocznym wątku afery FOZZ. Obaj zasłynęli, gdy w 2001 r. TVP pokazała film, w którym twierdzili, że w latach 90. przekazywali pieniądze z FOZZ działaczom Porozumienia Centrum.

odczytanie nazwisk rzecznika: wszyscy do Katynia


głosiciel Praw Obywatelskich zaapelował do minister edukacji o włączenie do szkolnych programów nauczania obowiązkowych wizyt dzieci i młodzieży na cmentarzu w Katyniu. MEN odpowiada, że organizacja takich wycieczek może być trudna.

bankructwo snów o potędze


Z wielkich planów i marzeń o cywilizacyjnym skoku zostają smętne zgliszcza. Nadzieje na to, że przygotowania do Euro pchną Polskę na nowe tory, okazują się być ciężko przesadne. Drogi, koleje, autostrady - to wszystko, co owszem jest nam potrzebne, powstaje wolno i w mitrędze, dobrze idzie lecz budowa stadionów, ale czy tak to one są dziś Polsce w największym stopniu potrzebne?

Roztrzaskany orzeł na tle biało-czerwonej flagi. kontur w belgijskiej prasie. "Orzeł wylądował"


Roztrzaskany o ziemię orzeł, w tle biało-czerwona flaga i wpis "Orzeł wylądował" - taki zarys ukazał się we wczorajszym wydaniu "Gazet van Antwerpen" - informuje komplet naczyń stołowych rmf24.pl

Po kłótni z Evrą interweniuje Sarkozy


Awantury i wzajemne oskarżanie się - napięta atmosfera we francuskiej drużynie zaniepokoiła prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego. Poprosił on członek rządu zdrowia Roselyne Bachelot - pod kuratelą której znajduje się sport - by przedłużyła swój przebywanie na mistrzostwach świata w RPA i zapanowała nad sytuacją w piłkarskiej reprezentacji tego kraju.

Urodziny Kaczyńskich. Szef PiS na grobie brata


Jarosław Kaczyński rano złożył kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie Katedry Wawelskiej. Towarzyszyła mu potomek żeński tragicznie zmarłej pary prezydenckiej - Marta.

Rosja o bezprecedensowym pomyśle polski


Lechistan i Litwa ciągną Ukrainę do NATO - wybija diariusz "Wriemia Nowostiej", informując o planach utworzenia polsko-litewsko-ukraińskiej brygady, która będzie mogła być wykorzystywana w międzynarodowych operacjach pokojowych, w podobny sposób z mandatem ONZ, Unii Europejskiej, jak i Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Zmarły trzy kolejne osoby z A/H1N1, w tym 8-latka


Zmarły trzy kolejne osoby zakażone wirusem A/H1N1 - dowiedziała się w poniedziałek w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

informator energetyczny spadł na autobus; są ofiary


Co najmniej 20 ludzi zginęło w sobotę z powodu porażenia prądem w nadmorskim mieście Port Harcourt w Nigerii, gdy zerwany przewód energetyczny spadł na autobus - poinformowała miejscowa policja.

1,8 tys. polskich lekarzy pracuje w W. Brytanii


1,8 tys. polskich lekarzy zarejestrowanych jest w brytyjskim spisie lekarzy (General Medical Register). Polacy są najliczniejszą grupą w ogólnej liczbie nad 5 tys. lekarzy z nowych państw UE - donosi tygodnik "Sunday Telegraph".

piorun uderzył w samolot


W stojący na płycie lotniska w stolicy Meksyku płatowiec uderzył piorun. Cztery osoby obsługujące maszynę zostały ranne.

Poseł PiS zamieszany w aferę hazardową?


Do polityków PO Zbigniewa Chlebowskiego i Mirosława Drzewieckiego, zamieszanych w aferę hazardową, może już wkrótce dołączyć polityk opozycji. W niespotykanym trybie rozpoczęły się prace nad prawem hazardowym za czasów rządu PiS.

zapisek na gwałtowne burze i porywiste wiatry


- Nad województwem lubuskim przejdą burze z piorunami, spodziewane są porywiste wiatry, których prędkość może dochodzić do 60 km/godz. - poinformowało gabinet Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu.

złocisty i forint podatne na greckego wirusa?


Wynikiem pakietu pomocowego Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego dla eurostrefy i interwencji Europejskiego Banku Centralnego na rynku obligacji, będzie zmiana charakteru ryzyka kredytowego - uważają analitycy banku Morgan Stanley.

"Wpraszać się nie będę" i "nie jestem walizką"


- Wpraszać się nie będę - oświadczył w "Kropce nad i" Wojciech Jaruzelski zapytany, czy na moskiewskie uroczystości 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami wybierze się jednym samolotem z Lechem Kaczyńskim. Generała zdenerwowały dzisiejsze wypowiedzi prezydenckich ministrów, którzy stwierdzili, że "miejsce dla generała w samolocie się znajdzie". Czy w ogóle prezydent poleci? Paweł Wypych, w "Faktach po Faktach" przyznał, że orzeczenie bez ustanku nie zapadła.

Fatalna casus na kolei; "ludzie ręcznie odkuwali lód"


Zablokowane trasy kolejowe na trasach z Warszawy do Poznania tudzież do Trójmiasta, kilkunastogodzinne opóźnienia na poniekąd wszystkich liniach wychodzących z Krakowa na północ i na zachód - w stronę Zagłębia, Łodzi i Warszawy. Na Śląsku wiele pociągów regionalnych w ogóle nie wyruszyło na trasy. To efekt kolejnego dnia mrozów i opadów śniegu w Polsce. Niestety, będzie padać dalej.