Sąd nie zgodził się na zniszczenie rzeczy ofiar


Sąd militarny nie zgodził się na roszczenie polskich prokuratorów, którzy chcieli, by zniszczono niektóre osobiste rzeczy należące do ofiar katastrofy Tu-154 - dowiedział się brama tvn24.pl. Śledczy uzasadniali, że mogły być one "źródłem zagrożenia dla bezpieczeństwa powszechnego". - Wskazywano na groźba epidemiologiczne - ujawnia reprezentant sądu płk Rafał Korkus. - Ten wniosek to bujda na resorach - komentują karniści i inspektorat sanitarny.

komitet śledcza ds. wyjaśnienia afery hazardowej przesłucha 19 stycznia b. szefa CBA Mariusza Kamińskiego i sekretarza kolegium ds. służb specjalnych Jacka Cichockiego; z kolei b. boss klubu PO Zbigniew Chlebowski i b. poseł SLD Jerzy Jaskiernia staną przed nią 21 stycznia; 22 stycznia przesłuchani zostaną b. ministrowie sportu w rządach PO i PiS: Mirosław Drzewiecki i Tomasz Lipiec - poinformował po posiedzeniu prezydium komisji, jej szef Mirosław Sekuła (PO). wszelako Beata Kempa z PiS... W ataku zamachowca samobójcy w Czeczenii zginęło czterech milicjantów, a jeden został ranny. To drugi tak alarmujący paroksyzm separatystów w ciągu kilku dni. Prezydent USA Barack Obama przybył dzień dzisiejszy o brzasku do Pragi, dokąd jak jeden mąż z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem podpisze tego dnia nowy układ o ograniczeniu zbrojeń strategicznych (START).broker irańskiego parlamentu oświadczył w sobotę, że Iran nie wyśle za granicę swego uranu w celu dalszego wzbogacenia go. Zdaniem agencji Associated Press może to zdradzać całkowite fiasko projektu, kto wspiera ONZ. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski, który pełni obowiązki głowy państwa, decyzję ws. nowelizacji ustawy o IPN podejmie po uroczystościach pogrzebowych i spotkaniu z zespół Instytutu - poinformował eksponent marszałka Jerzy Smoliński. "Małe intrygi" polityków, niejasna tryb i nadmierne ambicje rządów państw spowodowały, że z grona kandydatów na stanowiska tzw. prezydenta UE wyeliminowano najsilniejsze osobowości - informuje język francuski diariusz lewicowy "Liberation".

wojsko szuka cyberżołnierzy, m.in. do walki w internecie. Fachowcy są pilnie potrzebni w każdej jednostce - pisze "Rzeczpospolita".

To była działanie rodem z Indiany Jones'a: policjanci przedzierali się przez mokradła, skakali przez pnie drzew, grzęźli po pas w bagnie - pełnia po to, by trafić do plantacji konopii indyjskich w lasach pod Białobrzegami (woj. mazowieckie). Konopie znaleźli - i to wyjątkowo dorodne. Nic dziwnego - krzaki postawny w rezerwacie przyrody. "Dziennik Gazeta Prawna": filia Bezpieczeństwa Wewnętrznego niezgodnie z prawem korzysta z poufnych informacji zebranych przez funkcjonariuszy wywiadu skarbowego, wynika z notatki służbowej, do której dotarła gazeta.

z grubsza 450 tys. uczniów III klas z około 7 tys. gimnazjów w całym kraju będzie pisało we wtorek, środę i czwartek egzaminy. Pierwszego dnia będzie sprawdzana ich erudycja humanistyczna, drugiego - matematyczno-przyrodnicza, trzeciego - z języków obcych. Niemieccy europosłowie chcą wprowadzenia zapisu o niedzieli jak dniu wolnym w całej UE do nowelizowanej właśnie dyrektywy o czasie pracy. W tym celu zbierają podpisy pod specjalną deklaracją Parlamentu Europejskiego. Marcin Żewłakow zdobył bramkę dla APOEL Nikozja w meczu 13. kolejki piłkarskiej ekstraklasy cypryjskiej z lokalnym rywalem - Omonią. Lach pokonał bramkarza gospodarzy w 79. minucie, ustalając wynik spotkania na 1:1. Żewłakow pojawił się na boisku zaledwie minutę wcześniej.Młoda Włoszka nasłała dwóch najemników na swego apodyktycznego ojca - poinformowała w środę agencja Reutera, powołując się na włoskie władze. Kobietę aresztowano. Osiem lat więzienia grozi kierowcy, kto miejskim autobusem wjechał w grupę dzieci. W poniedziałkowym wypadku w Nowym Targu poważnie zraniony został 11-latek. całkowicie 70 lat temu na Polaków przetrzymywanych w obozach w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku podpisano wyrok śmierci. Miesiąc dalej m.in. w Katyniu, Kalininie (dziś Twer) i Charkowie rozpoczęły się egzekucje 22 tysięcy naszych rodaków. wedle Stalina, byli "nierokującymi poprawy wrogami władzy sowieckiej".

USA jak Polska. Walczą o rosyjskie archiwa


białość Dom nalega na reprint prac amerykańsko-rosyjskiej komisji mieszanej ds. zaginionych amerykańskich jeńców wojennych. Strona amerykańska przypuszcza, że dokumenty na ich temat mogą odkrywać się w rosyjskich archiwach.

Brytyjczycy nie chcą się szczepić


Polacy nie mają dostępu do szczepionki na grypę A/H1N1, acz Brytyjczycy, którzy taki admitancja mają, w większości szczepić się nie chcą.

Gangsterzy szantażują polityków pikantnymi fotomontażami


Wojewoda opolski a inni politycy i samorządowcy z południowego-zachodu nasz są szantażowani za pośrednictwem zorganizowaną grupę przestępczą - donosi radio RMF FM

Piękna Julia oficjalnym kandydatem


Julia Tymoszenko oficjalnym kandydatem partii Batkiwszczyna (Ojczyzna) na prezydenta Ukrainy. Stutysięczny wiec, będący zarazem zjazdem partii, odbył się na kijowskim Majdanie Niepodległości, znanym z czasów Pomarańczowej Rewolucji.

doradca członek rządu edukacji uczył, jak bić dzieci


Politycy SLD domagają się odwołania doradcy minister edukacji Katarzyny Hall Stanisława Sławińskiego - dowiedział się portal tvp.info. Sławiński przedtem laty napisał książkę, w której dowodził, że "klaps powoduje rozładowanie napięcia", a kary fizyczne muszą być wykonywane "ze zwróceniem szczególnej uwagi na niebezpieczeństwo urazów".

Zabójstwo Jana Pawła II miało utorować inwazję ZSRR na Polskę


- zamach na Jana Pawła II miał doprowadzić do interwencji Armii Czerwonej w Polsce - taką teorię przedstawia w "Newsweeku" Jean-Louis Bruguiere, autor książki "To, co musiałem przemilczeć", w której zdradza kulisy zamachu z 13 maja 1981 roku.

komisja ws. zanieczyszczeń Zatoki Meksykańskiej


Prezydent USA Barack Obama poinformował w sobotę, że powołał komisję do wyjaśnienia kontekst syf wód Zatoki Meksykańskiej. Komisji przewodniczyć będą: wcześniejszy członek senatu Bob Graham i dawny szef Agencji ds. Ochrony Środowiska (EPA) William Reilly.

Giertych: Prezydent nie zrobi nic bez wiedzy Jarosława


- Jeżeli jakąkolwiek decyzję w naszym kraju podejmuje prezydent, to musi dysponować ona nasamprzód zgodę Jarosława Kaczyńskiego - mówił przed komisją naciskową Roman Giertych. poprzedni wicepremier stwierdził, że w 2007 roku prezes PiS zapowiedział mu, że zostanie ukończony "zabór Samoobrony". Zaprzeczył jednak, że wie kto był źródłem przecieku nt. akcji CBA w ministerstwie rolnictwa.

"Trzęsienie jak przystęp 10.000 bomb atomowych"


- nasilenie tego trzęsienia ziemi o skali 8,8 w skali Richtera porównywalna jest z siłą 10.000 bomb zrzuconych na Hiroszimę - mówił w TVN24 dr Andrzej Piotrowski z Państwowego Instytutu Geologicznego.

sekwencja włamań do jubilera sprawką jednej rodziny


ósemka osób należących do jednej rodziny zostało oskarżonych o serię włamań do sklepów jubilerskich w rejonie Paryża. Aby dostać się do sklepów, złodzieje przewiercali dziury w ścianach i sufitach - poinformowała w środę francuska policja.

Tusk nie będzie urządzał "proszalnych procesji" ws. wiz


- Nie będę z relacji polsko-amerykańskich i polskiej polityki zagranicznej robił proszalnych procesji - w ten sposób premier Donald Tusk odpowiedział w czwartek na pytanie, czy podczas czwartkowego spotkania z prezydentem USA Barackiem Obamą poruszył kwestię zniesienia wiz dla Polaków.

Obraniak w Bundeslidze?


Ludovic Obraniak na celowniku klubów niemieckiej Bundesligi - donosi "Przegląd Sportowy". Zdaniem gazety, zainteresowane sprowadzeniem pomocnika reprezentacji Polski są Schalke 04 Gelsenkirchen, Borussia Dortmund i obecny koryfeusz Bundesligi - Wolfsburg. jeśliby "Ludo" trafił do Borussi, stworzyłby niezły duet z Kubą Błaszczykowskim.

Nocny rajd TIR-em na podwójnym gazie


zawiany pirat w TIR-ze. mężczyzna szkoleniowiec ciężarówkę zniszczył w nocy słupy energetyczne i sygnalizacji świetlnej, a na dosyć tego wjechał na jedno z podwórek w podłódzkim Zgierzu. 39-latek przewoził 20 ton ładunku i proszek 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Ukraina nie chce rzec o grypie A/H1N1


Nie będziemy powiadamiać o liczbie chorych na nową grypę - zapowiedziało w piątek ukraińskie resort zdrowia. zeszły komunikat o liczbie ofiar śmiertelnych i zarażeniach mówi, że na grypę zmarło już 239 osób natomiast zachorowało 1 mln 253 tys. osób.

Iran gotów wysłać swój uran za granicę


Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad powiedział we wtorek, że jego kraj jest gotów wyprawić osobisty nisko wzbogacony uran za granicę w zamian za etylina nuklearne.