żandarm najprzód podpalił, a nadal zabił 7-latkę


Amerykański policjant w Detroit nieoczekiwanie zastrzelił 7-letnią dziewczynkę w czasie przeszukania prywatnego domu - podała przedstawicielstwo RIA Nowosti.

chyba że dojdzie do egzekucji Chalida Szejka Mohammeda, uznawanego za architekta zamachów z 11 września 2001 roku, ktokolwiek amerykaniec schwytany przez Al-Kaidę zostanie stracony - zagroził Osama bin Laden. Porwana dzięki somalijskich piratów duet Brytyjczyków przebywa w niewoli już nieomal sto dni. Na nagraniu, do którego dotarła TV Sky News, Paul Chandler błaga o barki w zapłaceniu za niego i za jego żonę okupu. dzisiaj w całej Polsce kontrolerzy skarbowi sprawdzą sklepy z dopalaczami - poinformował w TVN24 reprezentant rządu Paweł Graś. I zapowiedział, że to nie wszystko, by ukrócić kupiectwo tymi substancjami psychoaktywnymi. - Wprowadzimy przepisy, które na lata zablokują wprowadzanie nowych dopalaczy. Radzę gonić innego sposobu na zarabianie pieniędzy - dodał Graś.chyba że wygra pretendent Platformy, nie wiemy jakim będzie prezydentem. chociaż o Lechu Kaczyńskim, wiemy jakim jest, czy był prezydentem. Był prezydentem złym, w związku z tym on nie zasługuje na rekomendacja - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Włodzimierz Cimoszewicz. Od 2 listopada z polskich torów zniknie część ekspresów. Zastąpią je pociągi kursujące jako Tanie Linie Kolejowe (TLK) albo InterCity. Wiąże się to z wydłużeniem czasu przejazdu i zmianą cen biletów. głównie w dół. jeśli doszło do ogłoszenia stanu klęski żywiołowej, termin wyborów prezydenckich musiałby zostać przesunięty; mogłyby pozostawać zarządzone nie poprzednio niż po upływie 90 dni po odwołaniu stanu nadzwyczajnego - podkreślają konstytucjonaliści.

Władza przypuszczalnie wszystko? Tak jest m.in. w Rosji. W Chimkach pod Moskwą radny Nikołaj Koftun odciął dojazd do osiedla, w którym żyje osiem tysięcy ludzi. Zablokował drogę betonowymi zaporami, bo - jak twierdzi - szlak przebiega przez jego teren. zbiorowość ludzka nie pogodzili się choć z tą "izolacją".

- Ze strony służb medycznych szpitala nie było żadnych uchybień ani zachowań nagannych - oświadczył rzecznik szpitala w Nowej Hucie Leszek Gora. Jak dodaje, 62-latek, który zmarł pod szpitalną bramą sam opuścił placówkę i nie chciał, by udzielono mu pomocy. Czkawką odbiły się nieudane dla polskiej kadry eliminacje do mistrzostw świata. W RPA nie zagramy, a w dodatku zanotowaliśmy dramatyczny ubytek w rankingu FIFA. sławić się nie ma czym, bo wyżej od nas sklasyfikowano reprezentacje Gabonu czy Burkina Faso.

gwałtowny poryw zimy zaskoczył nie wręcz przeciwnie Polaków. dziewiczy w tym roku śnieg spadł też w Niemczech, ale najgorsza przypadek jest na Litwie. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę po południu na drodze krajowej nr 27 pomiędzy Świdnicą a Nowogrodem Bobrzańskim (woj. lubuskie). Zginął 23-letni kierowca osobowej hondy. Ranne zostały dubel osoby z pozostałych aut uczestniczących w wypadku. - Uważam PiS za współczesną wersję narodowego socjalizmu. I zdaję sobie sprawę, jak to brzmi - mówi Leszek Miller w rozmowie z internetowym tygodnikiem "Kultura Liberalna". ówczesny premier wskazuje nadal wprost, że gdyby NSDAP odciąć wprost przeciwnie od pewnej części programu, to "będzie to nader analogiczny program do Prawa i Sprawiedliwości". Miller około siebie stawia też "retorykę" liderów obu partii Hitlera i Jarosława Kaczyńskiego.kolejny akt agresji polskich uczniów poniżej nauczycieli. W szkole ponadgimnazjalnej w Szczecinku podpalona została jedna z nauczycielek. Kobiecie nic na eudajmonia się nie stało. W Hiszpanii trwa spór dotyczący ekshumacji grobów osób pomordowanych w czasie wojny domowej. Jedną z ofiar jest "czerwony poeta", Federico Garcia Lorca. Choć był osobą bezpartyjną, to nazywał siebie komunistą i deklarował przynależność do "partii biedaków" - czytamy w najnowszym "Tygodniku Powszechnym". mechaniczny koń zaparkowany w poprzek jednej z najbardziej ruchliwych ulicy Warszawy - Al. Jerozolimskich. spartaczony żart? Nie, w tym przypadku to roztargnienie właścicielki auta. Kobieta zapomniała zaciągnąć ręczny hamulec i pojazd zjechał z parkingu.

Sondaż: PO prowadzi; cztery partie w Sejmie


jeśliby wybory parlamentarne odbywały się w kwietniu, PO mogłaby liczyć na 38 proc. głosów, a PiS - na 25 proc. Do Sejmu weszliby także przedstawiciele SLD (7 proc.). PSL znalazło się na granicy progu wyborczego - wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Zjadł mózg dziecka; wierzył, że będzie zdrowszy


Chiński ludojad zjadł mózg 11-letniego dziecka. Myślał, że dzięki temu wybawi się od ataków epilepsji - informuje serwis thesun.co.uk.

Ssaki dopłynęły na Madagaskar na tratwach


Miliony lat temu ssaki dotarły na Madagaskar z Afryki na naturalnych tratwach - piszą naukowcy na łamach tygodnika "Nature".

Małopolska: lista najlepszych gimnazjów


wykaz najlepszych gimnazjów w Małopolsce jest osiągalny na internetowej stronie kuratorium oświaty. Lista, którą ułożono na podstawie dwóch wskaźników: edukacyjnej wartości dodanej i wyników egzaminów, ma wspomóc rodzicom i dzieciom w wyborze szkoły. To pierwsza tego typu spis w Polsce.

Naciski naciskami, ale solarium też ważne


nadzwyczaj dużo pracy miał we wtorek Andrzej Czuma - przewodniczący sejmowej komisji do spraw nacisków. zanim sejmowymi śledczymi stanął jako że Andrzej Lepper, a w jednym z posłów pojawiła się niepohamowana żądza zapytania go m.in. o solarium. By poskromić zaciekawienie posła do akcji kilkakrotnie wkraczał przewodniczący Andrzej Czuma, ale bez skutku.

Kopacz: Będzie narodowy program transplantacji


wnet ogłosimy etniczny program transplantacji - zapowiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz, która odznaczyła dzisiaj w Warszawie osoby oddające więcej niż jeden raz szpik kostny, komórki, tkanki oraz narządy.

kołowacizna po nordycku


Kraje nordyckie, stawiane notorycznie jako przykład w sferze równości kobiet i mężczyzn, nie walczą wcale z gwałtami i brutalnie seksualną - oceniła walcząca o prawa człowieka organizacja Amnesty International. najbardziej dostało się Finom.

Chiny: Nie rozwiążemy problemów USA


Juan jest niedoszacowany - partnerzy handlowi Chin i ustami prezydenta USA Baracka Obamy apelują o "bardziej wyrobiony rynkowo tok wymiany" chińskiej waluty. Chiny w odpowiedzi zarzucają Obamie upolitycznienie kwestii kursu juana.

Prezydent uświetnił bal dziennikarzy


Dziennikarze, przedstawiciele świata kultury, biznesu natomiast polityki - w tym prezydent Lech Kaczyński - bawili się w sobotę na 12. Charytatywnym Balu Dziennikarzy. Dochód z imprezy zostanie alokowany na wsparcie rodzinnych domów dziecka w najuboższych rejonach Polski.

Kraków dla linii Ryanair to "pijacki raj"


W czasopiśmie dostępnym w samolotach Ryanair turyści mogą przeczytać, że jedyną atrakcją, jaką Kraków może im zaoferować jest... picie wódki. Na ilustracjach widzimy mężczyznę, który słania się na nogach, wymiotuje, a następnie pada nieprzytomny.

Sąd Najwyższy uchylił decyzję w sprawie Mirosława G.


Sąd Najwyższy uchylił decyzję o umorzeniu śledztwa ws. przyczynienia się do śmierci pacjenta dr. Mirosława G.

Nad Sekwaną dopuszczają internetowy hazard


Nowa rozporządzenie zaraz dopuści we Francji oraz prywatne firmy do organizacji gier hazardowych i zakładów w internecie. przepisy zakończą urzędowy monopol, aktualny w tej dziedzinie nad Sekwaną. Obserwatorzy dodają, że zakończy także fikcję, bo prywatne kasyna z powodzeniem działy nielegalnie.

Gwóźdź w sercu "jak rana postrzałowa"


Do szpitala w Świętochłowicach trafił we wtorek pacjent, kto w sercu miał... pięciocentymetrowy gwóźdź. Lekarze w tym momencie przystąpili do operacji - z powodzeniem. Teraz sprawą pechowego mężczyzny muszą zająć się policjanci i prokuratorzy.

"Reformatorzy": PiS tonie, chcemy odsunąć Kaczyńskiego


"Rzeczpospolita": Grupa posłów PiS tworzy wewnątrz PiS frakcję o roboczej nazwie "reformatorzy" - dowiedziała się gazeta.

Tysiące młodych pod papieskim oknem


powyżej 70 tys. osób przybyło na Plac świętego Piotra na konferencja z Benedyktem XVI. W ten sposób młodzi uczczą 25. rocznicę ustanowienia przy użyciu Jana Pawła II Światowych Dni Młodzieży.