Zaskakujące wnioski naukowców w sprawie sera


żarcie sera wzmacnia system odpornościowy osób starszych – te zaskakujące wnioski zawiera nowe badanie przeprowadzone z wykorzystaniem naukowców z Finlandii.

"To byli tacy zwyczajni ludzie" - wspominają sąsiedzi pary prezydenckiej z domu na Powiślu. "Pani Maria uwielbiała zakupy w osiedlowych sklepach, a prezydent pomagał innym wnosić baniaki z wodą oligoceńską" - mówią "Życiu Warszawy". Włoska policja aresztowała trzech inspektorów władz miejskich i czterech grabarzy, którzy zajmowali się od lat ograbianiem cmentarza municypalnego; handlowali m.in. protezami zmarłych. poprzednio warszawskim sądem rusza proces, jaki znana blogerka Kataryna wytoczyła wydawcy "Dziennika". Zdaniem blogerki redakcja gazety w maju 2009 r. naruszyła jej dobra osobiste, ujawniając jej tożsamość.Oprowadzasz ciocię po mieście? ciotka jest z zagranicy i nie mówi po polsku? chyba że nie masz licencji przewodnika i robisz to w grodzie Kraka - możesz mieć problem równoległy do Marii Kantor. Funkcjonariusze zagrozili jej, że jeśli będzie opowiadała znajomym o Krakowie bez specjalnego uprawnienia, prawdopodobnie stanąć przedtem sądem. Marek belka w środę o 13 stanie przed sejmową komisją finansów publicznych. dawny szef rządu i członek rządu finansów będzie odpowiadał na pytania posłów jako pretendent na prezesa NBP. Komisja na podstawie przesłuchania wyda rekomendację dla Sejmu. 13 a nie jak przedtem podawano 17, górników zginęło w wyniku wybuchu metanu w kopalni węgla kamiennego w północno-zachodniej Turcji.

- Jarosław Kaczyński stracił swoją wiarygodność polityczną, jego insynuacje są nic nie warte - powiedział w TVN24 Paweł Zalewski. Poseł PO skomentował w ten sposób wywiad, którego pryncypał PiS udzielił tygodnikowi "Newsweek".

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski nie musi usprawiedliwiać się eurodeputowanego PiS Jacka Kurskiego za wypowiedź sugerującą, że sprawą zakupu z wykorzystaniem działacza PiS leśniczówki powinno zająć się CBA - uznał w piątek Sąd Okręgowy w Gdańsku. - Krucjata się rozpoczęła. Wystąpie wkrótce z cywilnym pozwem przeciw Skarbowi Państwa o symboliczną złotówkę - mówił w programie "Kontrwywiad" w RMF FM eksponent Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski.

ogromnie kiepskie zadatek mieli biathloniści w sobotnim sprincie na 10 km w konkursie Pucharu Świata w niemieckim Oberhofie. Silny wiatr niezmiernie utrudniał strzelanie. Utrudnił m.in. Tomaszowi Sikorze, którzy puder aż pięć rund karnych i ostatecznie zajął 30. miejsce. Międzypaństwowy Komitet Lotniczy ogłosi jutro wstępne wyniki badania stosunki katastrofy polskiego samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem Ponad stu strażaków od wczesnego ranka walczy z potężnym ogniem we wschodnim Londynie. Jak informuje Sky News, płonie budynek, w którym znajdują się biura i restauracje.Ukraińska zbiorowisko ministrów wprowadziła kwarantannę w dziewięciu obwodach na zachodzie kraju i podjął decyzję o zamknięciu w całym kraju na 3 tygodnie wszystkich placówek oświatowych - informuje filia UNIAN. Jeden na dziesięciu kierowców autobusów i w pewnej mierze co piąty prowadzący ciężarówki jeździ bez pełnych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu - wynika z raportu NIK. Winni są i sami kierowcy, ale dodatkowo zarządzanie rządowa, która nie stworzyła im odpowiednich warunków do odbycia szkoleń. "Daily Mail" informuje, że jedna z fabryk we wschodniej Anglii, która dostarcza przetwory mięsne do Asdy, nie chce zatrudniać angielskich robotników. Forza AW miała naciskać, by nowe osoby pracujące blisko produkcji znały biegle język polski.

200 tys. zł na nierówne traktowanie


- Porty Lotnicze mają zapłacić 200 tys. zł kary za stosowanie praktyk monopolistycznych w udostępnianiu infrastruktury lotniskowej przewoźnikom - zdecydował Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do 2005 r. zakład pracy różnicowało opłaty za starty i lądowania w stosunki od tego, czy rejsy ówczesny krajowe, czy międzynarodowe.

Wielka gwiazda pod bełchatowską siatką


Siatkarski koryfeusz własny odpowiedział na sprowadzenie Pawła Abramowa do Jastrzębia. Jak podaje urzędowy brama Skry Bełchatów umową z klubem związał się Michał Winiarski, aktualny wicemistrz świata, z wykorzystaniem wielu uznawany za najlepszego przyjmującego globu.

Polskie panczenistki pobiegną śladami Małysza i Kowalczyk


Tego nie spodziewali się poniekąd najwięksi optymiści. Polskie panczenistki w składzie Katarzyna Bachleda-Curuś, Natalia Czerwonka, Katarzyna Woźniak i Luiza Złotkowska sprawiły niespodziankę i awansowały do sobotniego półfinału wyścigu drużynowego na dochodzenie.

Bakijew nie planuje powrotu do Kirgistanu jak prezydent


Odsunięty od władzy prezydent Kirgistanu Kurmanbek Bakijew, kto przebywa chwilowo na Białorusi, powiedział w piątek, że nie planuje powrotu do kraju jako szef państwa.

Federacja Rosyjska potwierdza: żołnierze-szabrownicy zatrzymani


stronica rosyjska potwierdza aresztowanie żołnierzy podejrzanych o ograbienie ciała Andrzeja Przewoźnika, jednej z ofiar katastrofy samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem. poprzednio Kraj nad Wisłą prokuratura informowała tylko o postawieniu im zarzutów

Pijany wywrócił cztery kółka


Do poważnego wypadku doszło na warszawskiej Woli. zapruty prowadzący uderzył w drugi pojazd, uszkodzony został też trzeci, jaki był zaparkowany w pobliżu miejsca wypadku. Są utrudnienia w ruchu. Informację oraz zdjęcia otrzymaliśmy od internauty Leszka na platformę infrastruktura TVN24.

Piłkarze nie stawili się na procesie


Oskarżeni o napaść na policjantów piłkarze Radosław Majdan, Piotr Świerczewski i Jarosław Chwastek nie stawili się w pierwszy dzień tygodnia przed sądem w Koszalinie na kolejnej rozprawie w procesie, w którym są oskarżeni o napaść na policjantów.

Plan? W piątek? poziom nic nie zatwierdzał...


W piątek ma zostawać ogłoszony koncept Konsolidacji i Rozwoju - taką choć anons potwierdziło tvn24.pl biuro prasowe resortu finansów. Jeśli jakiś plan, to "osobista pierwszeństwo Donalda Tuska" - mówi reporterce RMF FM wicepremier Waldemar Pawlak. Zastrzeżeń do koalicjanta ludowcy mają więcej.

basta bezpłatnych studiów?


Rektorzy zaproponują rządowi wprowadzenie powszechnego czesnego od 2015 roku - dowiaduje się "Rzeczpospolita".

Bez sondaży, aż do wyborów


Od 2 stycznia aż do wyznaczonych na 17 stycznia wyborów prezydenckich na Ukrainie nie wolno w mediach drukować wyników sondaży wyborczych.

Syreny i kościelne dzwony o godz. 8:56


tydzień po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, w sobotę o godz. 8:56, w całym kraju zawyją syreny alarmowe. Będą oraz biły kościelne dzwony.

Prezydent Boliwii do papieża: znieść celibat księży


Prezydent Boliwii Evo Morales powiedział Benedyktowi XVI podczas audiencji w Watykanie w poniedziałek, że dom modlitwy powinien anulować celibat. Na konferencji prasowej w Rzymie po spotkaniu z papieżem wyraził też opinię o potrzebie demokratyzacji Kościoła.

Olimpijski klub dla gejów i lesbijek


Organizatorzy zbliżających się zimowych igrzysk olimpijskich pod kołdrę nikomu nie zamierzają zaglądać. acz są tacy, którzy swą odmienną orientację seksualną pragną zamanifestować. Dla nich w Whistler, gdzie na trasy wybiegną m.in. biathloniści, otwarto klub "Pride House".

Olewnik wskazuje winnych: jest splamiony krwią mojego syna


- Za śmierć mojego syna odpowiedzialne są cywilne resorty w III RP – powiedział Włodzimierz Olewnik przedtem komisją śledczą. papa zamordowanego Krzysztofa wskazał na policjantów, którzy prowadzili śledztwo ws. uprowadzenia syna, w charakterze na winnych śmierci syna.

Zakładnik-rekordzista? Uwolniono go po latach


Kolumbijski sierżant Pablo Emilio Moncayo, przez powyżej 12 lat przetrzymywany dzięki kolumbijskich rebeliantów, mógł w końcu zobaczyć się ze swoją rodziną. Po wielu latach niewoli został uwolniony przy użyciu porywaczy.