"Gdybym nie był ministrem, to bym kupił akcje PZU"


- Gdybym nie był ministrem skarbu, to bym kupił - odpowiada w dzień debiutu PZU na giełdzie Aleksander zatrzęsienie pytany, czy kupiłby akcje tej spółki. Podobną chęć wyraziło 250 tys. inwestorów indywidualnych. Czy zarobią?

Polscy żołnierze sumiennie przygotowują się do defilady z okazji 65. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Parada odbędzie się w Moskwie 9 maja. Wydatki Polaków na prywatne usługi medyczne wdały w ostatnich trzech latach o 13–22 proc. rocznie. Od 2005 do 2008 roku skoczyły z 9 mld zł do 13 mld zł. W tej puli nie ma wydatków na leki, a to kolejne parę miliardów. W tym roku na prywatne usługi medyczne wydamy 15 mld zł - pisze "Dziennik gazeta Prawna". Reprezentanci helmut w szlagierowo zapowiadającym się ćwierćfinale z Anglikami będą musieli sobie radzić bez Cacau. atakujący brazylijskiego pochodzenia doznał w toku treningu kontuzji mięśni brzucha.Justyna Kowalczyk zanim samym startem na 10 km chciała zrezygnować. trasa była dla niej za szybka - powiedział w TVN24 pierwszy trener Justyny, Stanisław Mrowca. Ale z drugiej okolica uważa, że 5. punkt to doskonały prognostyk na następne starty. Od sześciuset do siedmiuset zabitych policjantów, kilkanaście tysięcy morderstw i całkowity brak poparcia ludności dla działań policji i wojska - to bilans ostatnich 2 lat "wojny ze zbrodnią zorganizowaną" wypowiedzianej z wykorzystaniem prezydenta Meksyku. blisko apeli prezydenta RPA Jacoba Zuma, aby zachować spokój po zabójstwie lidera skrajnej białej prawicy, Eugene'a Terre'Blanche'a, rośnie napięcie między białymi i czarnymi obywatelami kraju.

Wiktor Janukowycz, zwycięzca ukraińskich wyborów prezydenckich, wzywa swoją pokonaną rywalkę Julię Tymoszenko, aby ta zaprzestała protestów przeciwko wynikom wyborów i zrezygnowała z funkcji premiera. chociaż szef sztabu wyborczego płeć nadobna premier ogłosił, że wybory zostały sfałszowane.

dawny minister obrony w poprzednim rządzie bułgarskim został aresztowany w Sofii. wedle publicznego radia Nikołaj Conew puder próbować skorumpować sędziego, kto prowadził przeciwko niemu sprawę. Kompromitacja francuskiej brygady antyterrorystycznej - tak nadsekwańskie środki masowego przekazu komentują wypuszczenie na wolność jedenastu osób, aresztowanych za pogróżki pod adresem m.in. prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.

dziennik "Lietuvos Rytas" pisze, że Drasius Kedys, podejrzewany o osiągnięcie w ostatnim czasie w Kownie dwóch morderstw mających sojusz z pedofilią, przygotowuje się do kolejnego ataku. W niedzielę przedtem południem wylądowały samoloty z rosyjską delegacją, której przewodniczy prezydent Dmitrij Miedwiediew. Weźmie on udział w uroczystościach pogrzebowych prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii. Po przylocie Medwiediew udał się na Wawel, gdzie spotkał się z pełniącym obowiązki głowy państwa, marszałkiem Sejmu Bronisławem Komorowskim. W spotkaniu uczestniczył również premier Donald Tusk. Do tej pory udało się wydobyć 87 z 96 ciał ze szczątków samolotu, który rozbił się w sobotę pod Smoleńskiem - powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM Prokurator Generalny Andrzej Seremet. Przyznał także, że odnaleziono trzecią czarną skrzynkę, która rejestruje tzw. podwyższone parametry lotu.Prezydent Lech Kaczyński, jego żona i 94 przedstawicieli polskich elit zginęli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Obowiązki głowy państwa przejął marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. artysta magazynu "Palyboy", 83-letni Hugh Hefner stanowczo odrzucił pogłoski, że jest za stary, by trudnić się miłość. - Na pewno nie będę żył w celibacie, będę świętował - powiedział Hefner przed zaplanowanym na 9 kwietnia przyjęciem urodzinowym w Las Vegas. Prezydent Lech Kaczyński powiedział, że chce rozmawiać z wiceprezydentem USA Joe Bidenem o tym, jak nowy platforma ochrony przeciwrakietowej, w którym miałaby uczestniczyć Polska, zostanie zrealizowany.

Hiszpania: Ekshumują poetę z masowego grobu


Pod Grenadą w Hiszpanii eksperci medycyny sądowej i archeolodzy rozpoczęli rozkopywanie masowego w grobu, w którym - jak się uważa - spoczęły szczątki poety i dramaturga Federico Garcii Lorki - podają międzynarodowe portale internetowe.

20. rocznica rozwiązania PZPR


29 stycznia 1990 r. uczestnicy XI Zjazdu PZPR, odbywającego się w Sali Kongresowej w Warszawie, przyjęli uchwałę o zakończeniu działalności partii. Istniejąca od 1948 r. PZPR za pośrednictwem powyżej 40 lat sprawowała w Polsce najprzód totalitarną, a z kolei autorytarną władzę, odpowiadając m.in. za stalinowski terror, krwawe pacyfikacje protestów społecznych z roku 1956 i 1970 i represje stanu wojennego.

"Polska ma swój kolosalny wkład w upadek Muru Berlińskiego"


Polacy mieli swój obszerny udział w obalenie Muru Berlińskiego tym, co uczynili w latach 80. wypada to przyznać, by przypowieść była sprawiedliwa - powiedział premier Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero na wspólnej konferencji prasowej z premierem Donaldem Tuskiem. - Dziękuję, bo to oznacza, iż to nie Polska fanaberia, lecz powszechnie wzięty faktyczny stan rzeczy - dodawał szef polskiego rządu.

"Postawienie zarzutów dziennikarzom niezasadne"


- Postawienie zarzutów dziennikarzom TVN24 i Radia ZET było niezasadne - stwierdził w programie "24 Godziny" Prokurator własny Edward Zalewski. - wywiadowca nie wykonali szeregu istotnych czynności - tłumaczył i dodał, że podjął decyzję o przeniesieniu śledztwa z prokuratury krakowskiej do łódzkiej.

Drzwiami i siecią walą na Śląski


oponent do najsilniejszych nie należy, ale wydaje się, że polscy kibice szczelnie zapełnią stadion Śląski 5 września. Wtedy agregat Leo Beenhakkera podejmie Irlandię Płn. w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata w RPA.

Medyczna ochrona Polaków na granicy z Ukrainą


W obawie przedtem przeniknięciem na Ukrainę wirusa A/H1N1 i w związku z rozprzestrzeniającą się w tym kraju epidemią grypy ukraińska Straż Graniczna zaostrzyła kontrole na granicy z Polską, włączając do nich lekarzy.

Zlokalizowano statek "Arctic Sea"


język rosyjski minister obrony Anatolij Sierdiukow powiedział, że brakujący frachtowiec z rosyjską załogą odnaleziono w odległości ok. 300 mil morskich od Wysp Zielonego Przylądka.

Szwedzi biegają najlepiej


Szwedzi mistrzami olimpijskimi w biegach narciarskich. Szwedzcy narciarze wygrali w Whistler bieg sztafetowy 4x10 km i zdobyli złoty medal olimpijski. Drugie położenie zajęli Norwegowie, a trzecie - Czesi.

Tsunami grozi Karaibom


Trzęsienie ziemi o sile 7 stopni w skali Richtera na Haiti. wedle agencji Reuters w stolicy wyspy, Port-au-Prince, zawalił się budynek, są zabici i ranni. popchnięcie prawdopodobnie spowodować falę fala samotna zagrażającą okolicznym wyspom - ostrzega siedlisko Ostrzegania przed fala samotna na Pacyfiku.

"Nieludzkie czyny nie są człowiekowi obce"


W rzymskim Koloseum rozpoczęła się wybieg Krzyżowa pod przewodnictwem Benedykta XVI, jakkolwiek niemało wskazuje na to, że ojczulek Święty nie przejdzie w tym roku żadnej ze stacji. W rozważaniach, odczytanych w ciągu drogocenny Krzyżowej w rzymskim Koloseum, kardynał Camillo Ruini napisał, że tysiące kart dziejów ludzkości potwierdzają, że nieludzkie czyny nie są obce człowiekowi.

Islandczycy przy urnach zdecydują o długach


najdalej do 6. marca odbędzie się referendum, w którym Islandczycy zdecydują w sprawie ewentualnego zwrotu 3,8 mld euro Wielkiej Brytanii i Holandii - zdecydował Parlament w Reykjaviku. panowanie obu krajów rok temu wzięły na siebie zobowiązania islandzkiego banku Icesave, jaki zbankrutował, a w którym oszczędności mieli ich obywatele.

Dołożą ci nowy podatek do paliwa


szczebel szuka pieniędzy na unijną składkę na ochronę klimatu. mnogość wskazuje na to, że znajdzie je w kieszeniach kierowców. członek rządu środowiska chce wprowadzenia tzw. "podatku węglowego", płaconego od każdego litra kupowanego paliwa. Dodajmy: paliwa pochodzącego z ropy.

Rządowe sposoby na zastój nie działają


Spłacający debet i tracący pracę nie przychodzą po rządową pomoc, podobnie jak firmy w kłopotach. rezerwa dla najuboższych, zasilana pieniędzmi z podniesionej akcyzy, została zlikwidowana. Trzy najważniejsze narzędzia rządu do łagodzenie skutków kryzysu nie działają - stwierdza "Dziennik periodyk Prawna".

uwaga na gwałtowne burze i porywiste wiatry


- Nad województwem lubuskim przejdą burze z piorunami, spodziewane są porywiste wiatry, których prędkość może dochodzić do 60 km/godz. - poinformowało kancelaria Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu.

PO: jesteśmy z większym natężeniem lewicowi. dowód w tabelce


Jarosław Kaczyński zdradził, że jest "trochę lewicowy", a PO udowadnia, że Bronisław Komorowski jest bardziej. Sławomir Nowak przekonywał, że upodobania kandydata PO na in vitro, parytet i Afganistan nie różnią się od postulatów Grzegorza Napieralskiego w tych kwestiach