TVN24: Komorowski - 45 proc., Kaczyński - 34 proc


W nadchodzących wyborach prezydenckich kandydat PO Bronisław Komorowski być może liczyć na protegowanie 45 proc. wyborców, kandydata PiS Jarosława Kaczyńskiego popiera 34 proc. - wynika z przedstawionego w pierwszy dzień tygodnia sondażu SMG/KRC dla TVN24.

Hamas, radykalna palestyńska organizacja nieuznająca istnienia Izraela, za pośrednictwem co bynajmniej 10 lat miała w swych szeregach informatora izraelskiej bezpieki Szin Bet. I to nie byle jakiego. Czechy, Bułgaria, Austria - kolejne europejskie kraje zamykają swoje lotniska. Wulkaniczny pył zagrażający bezpieczeństwu lotów, przenosi się na środek dnia Starego Kontynentu. kazus poprawiła się tylko na północy. Tam otwarto lotniska w Szwecji i Norwegii. Wielka płaskorzeźba i równie ogromny problem. Jan Papina dzięki czwórka lata rzeźbił w drewnie Bitwę pod Grunwaldem. Na rok przedtem 600 rocznicą wielkiej bitwy, na płaskorzeźbę chętnych brak."Handlarz śmiercią" czyli język rosyjski handlarz uliczny bronią Wiktor But, został oskarżony w Stanach Zjednoczonych o pranie brudnych pieniędzy i defraudacje - poinformował w środę jankeski przejaw sprawiedliwości w oficjalnym komunikacie. Polscy archeolodzy jak na razie nie wyjadą do Smoleńska, aby zbadać kraina po katastrofie prezydenckiego samolotu - poinformowało Radio Zet. nasz rząd jeszcze nie podpisał umowy z naukowcami w tej sprawie. Tomasz Gollob wygrał Grand Prix Skandynawii w szwedzkiej Malilli, siódmą eliminację indywidualnych mistrzostw świata. Pozostali Polacy zawiedli.

Gracz, który niby miesiąc temu wygrał w lotek nad 10,6 mln zł, bez ustanku nie zgłosił się po wygraną. Na odbiór pieniędzy w zwykłym trybie nabab ma coraz nad miesiąc. Totalizator Sportowy liczy jednak, że szczęśliwiec zgłosi się wcześniej.

nadrzędny świadek w sprawie zabójstwa gen. marka Papały, Artur Zirajewski, zmarł, bo przestał otrzymywać lek przeciwzakrzepowy? według "Gazety Wyborczej" m.in. taka stwierdzenie znalazła się w raporcie na temat jego śmierci w więzieniu. Dokument ma być gotowy w piątek. Bramkarze hokejowej reprezentacji USA na cenzurowanym, a pełnia dzięki kaski, jakie zabrali ze sobą do Vancouver. Światowa zespolenie hokeja miała zastrzeżenia zwłaszcza do napisu "Czas na Millera", który zdobił kask Ryana Millera. godność się zgadza, ale władze uznały, że to ukryta reklama słynnego amerykańskiego piwa.

Biografia Ryszarda Kapuścińskiego błyskawicznie znika ze sklepowych półek. W dniu premiery bez mała skończył się jej dziewiczy nakład. pozostały do księgarń przybyć w piątek - donosi "Rzeczpospolita". Wicelider rankingu ATP World Tour, Szkot Andy Murray postanowił powrócić do reprezentacji Wielkiej Brytanii i wystąpi przeciwko polskim tenisistom we wrześniu w Liverpoolu. Będzie to konferencja barażowe o utrzymanie w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej rozgrywek o kielich Davisa na spodziewany rok. Komisja Europejska utworzy specjalną komisję, by ocenić wpływ perturbacji wywołanych chmurą pyłu wulkanicznego na przemysł transportu lotniczego i gospodarkę - zapowiedział przewodniczący KE Jose Barroso.Pułkownik, który był rzecznikiem sił zbrojnych Gwatemali został zatrzymany za tytuł własności kilograma kokainy - poinformowała tamtejsza policja. Lech Kaczyński powołał Zytę Gilowską, Adama Glapińskiego i Andrzeja Kaźmierczaka do Rady Polityki Pieniężnej - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Tym samym znakomity jest już pełen drużyna Rady. nadto daleko poszliśmy z uprawnieniami więźniów, oddaliśmy im pole. ordynans Więzienna musi używać siły - mówi dziewiczy naczelny więziennictwa. komisja Helsiński protestuje - pisze "Gazeta Wyborcza".

Obama przedłużył sankcje pod Syrii


Prezydent Barack Obama przedłużył w poniedziałek na kolejny rok amerykańskie sankcje poniżej Syrii oskarżając rząd tego kraju o "wspieranie organizacji terrorystycznych" oraz o próba do utrzymania broni masowej zagłady.

ekipa amunicji drugi raz wyleciał w atmosfera - osiem ofiar


W następstwie wybuchu w składzie amunicji w Uljanowsku, do którego doszło w poniedziałek, zginęło ośmiu wojskowych, a dwóch zostało rannych - podało rosyjskie ministerium Obrony, zastrzegając się, że to wstępne dane.

Chcesz przejechać na zielonym? Wciśnij guzik!


Zielone światło, które zapala się nic bardziej błędnego po wciśnięciu guzika? To rozwiązanie, do którego już zdążyli przyzwyczaić się piesi. W Świeciu przyzwyczaić się muszą do niego także kierowcy. żeby stuknąć przy użyciu jedno ze skrzyżowań, należy wysiąść z auta, nacisnąć pustka i z powrotem rwać do samochodu, by zdążyć, nim przestrzeń niezadrukowana znów zmieni się na czerwone...

wiara Dalajlamy: pozostaję marksistą


Dalajlama, eteryczny przywódca Tybetu, przybył do Stanów Zjednoczonych z kilkudniową wizytą gdzie ma wygłosić serię publicznych odczytów.

Gen. Aloszyn: Załoga zignorowała polecenia


Załoga samolotu, którym leciała polska reprezentacja z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele, kilkakrotnie nie wykonała poleceń kontrolera lotów na lotnisku w Smoleńsku - powiedział asystent szefa sztabu rosyjskich sił powietrznych generał Aleksandr Aloszyn.

Jak Putin Niemcy zjednoczył...


Doszukiwanie się w biografiach najważniejszych polityków zdarzeń, które nie do końca miały miejsce, to na chyba nie zaledwie rosyjska specyfika. Ale po obejrzeniu najnowszego rosyjskiego filmu dokumentalnego o obaleniu muru berlińskiego trudno pozbyć się wrażenia, że w naginaniu faktów historycznych Rosjanie osiągnęli mistrzostwo.

Przypominamy: banki blokują karty


W poniedziałek w mediach pojawiły się informacje, że niektóre banki blokują karty kredytowe. O tym, że właściciele kart kredytowych i płatniczych m.in. Multibanku, Pekao SA i PKO BP powinni poddać próbie swoje ostatnie operacje ostrzegaliśmy już 13 października. Powód? akt kart mogła zatrzymać się zeskanowana za granicą, a złodzieje mogli wypłacać z nich znaczne sumy pieniędzy. Przypominamy materiał TVN CNBC Biznes.

Światowe media transmitują pogrzeb


Tysiące dziennikarzy z całego świata relacjonują niedzielne uroczystości pogrzebowe Lecha i Marii Kaczyńskich z Krakowa. dwójka największe stacje informacyjne - brytyjska Sky wiadomość zaś amerykańska CNN - transmitują krakowskie uroczystości żałobne.

PO chce wstrzymać płatnego reklamowania partii


W przyszłym tygodniu PO złoży w Sejmie projekt ustawy zakazującej partiom płatnych kampanii telewizyjnych; ma w niej zarejestrować też, że 25 proc. subwencji będzie przeznaczane na fundacje polityczne. jeżeli blok nie założy fundacji, straci punkt programu subwencji.

Pamiętaj! dzień dzisiejszy zakupów nie zrobisz


Sobota 15 sierpnia - obrzęd Wojska Polskiego w rocznicę Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. I katolickie święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Kto wczoraj nie zrobił zakupów, może dysponować dzisiaj problem, bo to również jeden z dwunastu dni roku, w które obowiązuje całkowity zakaz handlu.

Smoleńsk Tour. 2 godziny na zadumę - w cenie


Już za 900 złotych wartość koszty wizy wolno zwiedzić miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu - donosi "Metro". Na życzenie klientów biura podróży rozszerzyły ofertę - będzie jest dozwolone na miejscu zapalić świeczkę i dopuścić się zdjęcie. Prawdziwego boomu pracownicy biur spodziewają się jesienią, pospołu ze startem roku szkolnego.

TVP: 501 osób do zwolnienia


Pełniący obowiązki szef Telewizji Polskiej Piotr Farfał z wyprzedzeniem przedłuży niektórym pracownikom umowy na okres określony, by zdążyć przed zwolnieniami grupowymi – skrycie dowiedział się "Presserwis".

Wyspy: Padły zarzuty w sprawie śmierci Polaka


Po dziewięciu miesiącach od śmierci 45-letniego Wiesława Filusa z Southampton, policja postawiła przygana zabójstwa, a także składania fałszywych zeznań. Oskarżenia postawiono czterem innym polskim emigrantom.

Co robi siatkarz poprzednio meczem z Hiszpanią? Śpi


W Turcji rusza druga etap siatkarskich mistrzostw Europy. O 16.30 typowani poniekąd do złota Polacy zagrają z obrońcami tytułu - Hiszpanami. zwycięstwo zapewni Polakom na 99 procent kariera do strefy medalowej.

Puściły hamulce. 16 zabitych


bulwersujący casus w centralnej części Kolumbii. Szesnaście osób zginęło, a ponad 40 zostało rannych w niedzielę, gdy autobus zderzył się z dwoma innymi pojazdami.