Cywilni piloci mają wozić VIP-ów


Ministerstwo Obrony Narodowej wyczarteruje, a nie wydzierżawi od LOT-u dwa embraery dla najważniejszych osób w państwie - dowiedziało się na boku rozgłośnia RMF FM. czarter oznacza, że polskich VIP-ów będą wozić cywilne załogi.

Według sondaży exit polls po niedzielnej drugiej turze wyborów regionalnych we Francji lewa strona będzie nadzorować 21 regionów metropolitarnych. Sondaże ośrodka OpinionWay mówią, że lewa strona na czele z Partią Socjalistyczną (PS) zdobyła w wyborach 54,3 proc. głosów, a rządząca sojusz na idea Ruchu Ludowego (UMP) prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego - 36,1 proc. głosów. Nie zabrakło wzajemnych uszczypliwości i złośliwości, a co więcej odcinania się od Janusza Palikota i Romana Giertycha. jak Radosław Sikorski mówił o prezydenturze zakorzenionej w Europie, Bronisław Komorowski zarzucił mu potem, że pachnie to podziałem na spółkę import-eksport. boss MSZ dał z kolei prztyczka marszałkowi Sejmu, gdy zasugerował, że będzie lepiej reprezentował Polskę na zewnątrz, bo zna języki obce. Najwięcej było niemniej wzajemnego komplementowania. Sąd Okręgowy w Białymstoku zajmuje się apelacjami od wyroku wobec dwóch miejscowych policjantów. W pierwszej instancji zostali skazani w związku z interwencją z użyciem gazu, w wyniku której zmarł mieszkaniec Niemiec.W 1992 roku capo di tutti capi mafii sycylijskiej Toto Riina zamierzał postawić 12 warunków państwu włoskiemu, od spełnienia których uzależniał powstrzymanie fali krwawych zamachów bombowych wobec przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Żądania te zostały spisane na kartce, którą przedrukowała włoska prasa. hegemonia Bronisława Komorowskiego nad Jarosławem Kaczyńskim w przyszłości topnieje. Według najnowszego sondażu Millward Brown SMGKRC dla TVN 24 w pierwsze turze pretendent PO przypuszczalnie zliczać na 45 proc. a Jarosław Kaczyński na 34 proc. głosów. W drugiej turze wygrywa Komorowski z wynikiem 54 proc. W porównaniu z sondażem sprzed tygodnia Kaczyński zyskał trafnie 4 i 7 punktów procentowych. Rzeczpospolita Polska przeskoczyła z 22. na 6. położenie w globalnym rankingu atrakcyjności inwestycyjnej. To premia za trwałość na recesja - pisze "Puls Biznesu".

nieszczęśliwy wypadek w Smoleńsku odnowiła ranę sprzed 70 lat. I w tym momencie Polacy - kwestia jasna nie wszyscy, mam tu na myśli nieco ludzi gorzej wykształconych, tych, którzy się w polityce nie orientują - mogą o spowodowanie tragedii niesłusznie i niesprawiedliwie obwiniać Rosjan, snując przy tym niepotrzebnie historyczne analogie - pisze dla portalu kresy.pl Richard Pipes.

całość wskazuje na to, że parlament na obecnym posiedzeniu przegłosuje ustawę, zalecającą wywieszanie flag państwowych na każdym budynku bez względu od jego przeznaczenia - przewiduje "Dziennik Polski". pretendent na prezydenta RP Bogusław Ziętek poprosił w niedzielę rybaków o głos w wyborach 20 czerwca.

Trzy osoby zginęły w niedzielę w katastrofie samolotu sportowo-turystycznego cessna, który spadł do rzeki podchodząc do lądowania na lotnisku w mieście Strakonice w południowych Czechach - poinformowała policja. Przedstawiciele sztabu Jarosława Kaczyńskiego utrzymują, że była harmonia sztabu Bronisława Komorowskiego, by w czasie niedzielnej debaty kandydaci PO i PiS zadawali sobie nawzajem pytania. tymczasem według polityków PO, uzgodnienia w tej kwestii nie było. Agenci rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa namierzyli i zabili trzech członków grupy, która stoi za zamachami w moskiewskim metrze z 29 marca. stary służby bezpieczeństwa poinformował, że znana już jest tożsamość wszystkich osób zamieszanych w zamachy.Poprawiliśmy stosunki z Rosją i Niemcami. nasz głos jest nie nic bardziej błędnego słyszalny, ale i brany pod uwagę w Unii Europejskiej - wyliczał szef MSZ Radosław Sikorski, mówiąc w Sejmie o polityce zagranicznej. Przekonywał, że Kraj nad Wisłą powinna umacniać swoją pozycję w Europie tak, aby być jej współgospodarzem. w końcu basta fatalnej passy. Piłkarze Jagiellonii Białystok po raz dziewiczy od 1 grudnia 2007 (!) roku odnieśli wygrana na wyjeździe. Wielkie świętowanie "Jagi" umożliwiła słaba postawa Śląska Wrocław. Jagiellonia wygrała we Wrocławiu 2:1. Talibom, którzy stawiają czoła międzynarodowej koalicji na południu Afganistanie, kończy się amunicja, twierdzą wojskowi NATO. jednak od rakiet antytalibańskiej koalicji zginęło omyłkowo siedmiu afgańskich policjantów.

Seksizm w polityce? Zdarza się


To ona zadała jedyne trudne pytanie w debacie Komorowski-Sikorski, a choć zapamiętano z niej po największej części jej nogi. – Seksizm w polityce? Zdarza się. Jest nieprzyjemny. Ale ja nie potrzebuję nikomu nic uzasadniać – przekonywała Joanna Mucha w "Piaskiem po oczach" w TVN24.

Nadchodzi ukryta amnestia


w tym momencie pomijając zakładami karnymi przebywa łącznie nad 80 tys. skazanych. Osoby te wyszły na niezależność warunkowo, ale oraz m.in. na przepustki lub w ogóle nie trafiły za kraty - pisze "Rzeczpospolita".

Chciał staranować policjantów; padły strzały


Podczas zatrzymywania jadącego autem mężczyzny, podejrzewanego o zbrodnię i udział w gangu, rzeszowscy policjanci musieli użyć broni. prowadzący chciał przejechać ubranych po cywilnemu funkcjonariuszy.

nowy sondaż: Kaczyński goni Komorowskiego


W najnowszym sondażu prezydenckim SMG/KRC dla TVN24 prowadzi i wygrywa w drugiej turze Bronisław Komorowski, który może liczyć na 45 procent poparcia w I turze. Na drugim miejscu znajduje się Jarosław Kaczyński z 34-procentowym poparciem.

1,7 mld dolarów poszło z pyłem


Wywołany za pośrednictwem erupcję islandzkiego wulkanu paraliż ruchu lotniczego w Europie spowodował u przewoźników straty wielkości ponad 1,7 mld dolarów - podało Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych (IATA).

Zidane i Figo jeszcze raz w jednej drużynie


Zinedine Zidane i Luis Figo znów w jednej drużynie. Będą tworzyli całość ekspertów telewizji meksykańskiej, którzy swoimi wypowiedziami urozmaicą relacje meczów piłkarskich mistrzostw świata w RPA. Obaj świetnie się znają ze wspólnych występów w Realu Madryt.

Phenian storpedował Seul? Tonie 100 marynarzy


- Na wodach u zachodniego wybrzeża Korei Północnej tonie południowokoreański okręt z nad 100 osobami na pokładzie - poinformowała w piątek południowokoreańska filia Yonhap. Seul podejrzewa poryw torpedowy Phenianu.

"Tusk jak na akademii w PRL-u"


Akademia jak z czasów PRL-u, polukrowane wystąpienie - tak przemówienie Donalda Tuska, którym podsumował dwa lata rządów PO-PSL określiła opozycja. Ostra nagana to konsekwencja tego, że szef rządu nie zaprosił na specjalną konferencję polityków PiS ani SLD.

Białoruś: "Bardzo delikatna" kontrola urzędowa w Domu Polskim


W Domu Polskim w Iwieńcu na Białorusi odbyła się w poniedziałek rewizja z udziałem przedstawicieli resortu spraw wewnętrznych i wydziału finansowego Komitetu Kontroli Państwowej - powiedziała zwierzchniczka Domu Teresa Sobol. Dom własny w Iwieńcu jest jednym z trzech pozostających jeszcze w rękach Związku Polaków na Białorusi (ZPB) kierowanego przez Andżelikę Borys.

Gore napastował masażystkę?


Amerykańska prasa ujawnia, że w latach 2006-2007 poprzedni wiceprezydent USA, Al Gore, miał sprawę o napaść seksualną. przygana wysunęła 54-letnia terapeutka.

Liban wygrał bitwę w "wojnie" z Izraelem


250 libańskich kucharzy wspólnie z pomocnikami przygotowało w sobotę w ognisko Bejrutu ponad dwie tony hummusu, ustanawiając tym samym najlepszy wynik Guinnessa w tej kategorii i przypominając światu, skąd pochodzi ta popularna na Bliskim Wschodzie potrawa.

Władze Iraku: Odkryto "mundialowy" machinacja Al-Kaidy


Siły bezpieczeństwa Iraku zatrzymały członka Al-Kaidy podejrzanego o planowanie ataku w przyszłym miesiącu w RPA podczas Pucharu Świata w piłce nożnej - poinformował w poniedziałek eksponent sił bezpieczeństwa w Bagdadzie.

Jaruzelski: Jestem oficerem. Mam swoją godność


Nie będę brał emerytury byłego prezydenta. Zadowolę się wojskową, nawet obniżoną - mówi Wojciech Jaruzelski. były prezydent w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Konradem Piaseckim twierdzi, że nie będzie uciekał poprzednio konsekwencjami nowego prawa odbierającego byłym esbekom wysokie emerytury.

Małysz przegrał z wiatrami


Adam Małysz pojechał do Finlandii, iżby uszlachetniać formę przed sezonem zimowym. Pierwszych szlifów trudno aczkolwiek uganiać się - w środę "Orzeł z Wisły" nie pofruwał. Na przeszkodzie stanęły porywiste fińskie wiatry.

Był ścigany przez 12 lat; pojmany w pensjonacie


Policjanci z Jastrzębia-Zdroju po 12 latach poszukiwań doprowadzili do zatrzymania wywodzącego się z ich terenu bandyty, który z wykorzystaniem ten czas rozwinął przestępczą działalność m.in. na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych.