Cywilni piloci mają wozić VIP-ów


resort Obrony Narodowej wyczarteruje, a nie wydzierżawi od LOT-u dwa embraery dla najważniejszych osób w państwie - dowiedziało się incognito radio RMF FM. czarter oznacza, że polskich VIP-ów będą wozić cywilne załogi.

Adam Małysz jest rad ze swojego drugiego skoku w Oberstdorfie, zaś w pierwszym - jego zdaniem - zabrakło mało techniki. nasz konik zapowiada w rozmowie z portalem skijumping.pl, że w dalszej części Turnieju Czterech Skoczni z jego okolica kibice mogą spodziewać się walki. - Dane dotyczące nie ale wręcz polskiej, ale również europejskiej gospodarki mogą świadczyć o tym, że najgorsze jest pewno za nami, a Rzeczpospolita Polska w charakterze jedyny kraj przeszła za pośrednictwem te najtrudniejsze miesiące bez recesji - ocenił premier Donald Tusk. GUS podał dziś, że nasz PKB w III kw. wzrósł 1,7 proc. rok do roku. Trójwymiar w twoim domu? Tak, i to już dokumentnie niedługo. Koreańska firma LG postanowiła wykorzystać swoją fabrykę w Kobierzycach do produkcji telewizorów najnowszej generacji. własny obrębek ma szansę wystawać się prawdziwym potentatem - w samym 2010 roku 80 odsetek telewizorów LCD sprzedawanych w Europie pochodzić będzie z Polski.W Afganistanie rozbił się lokalny śmigłowiec Mi-24 - informuje brama Gazeta.pl. Jak powiedział w TVN 24 głosiciel polskiego kontyngentu wojskowego jest to "pierwszy taki przypadek". pierwsze danie punktowane miejsce w sezonie i od razu podium. Robert Kubica nie ukrywał satysfakcji po wyścigu o GP Australii, ale przyznał, że na torze Albert zieleniec szczęście mu sprzyjało. - Prawdopodobnie nie bylibyśmy w stanie dochrapać się drugiego miejsca w normalnym wyścigu - skomentował Polak. nawet dziesięciu biskupów katolickich z Irlandii może zostać zdymisjonowanych w rezultacie skandalu pedofilii w Kościele w tym kraju tudzież jego tuszowania przez tamtejszych ordynariuszy diecezji - pisze włoski memoriał "Il Giornale".

Marcin Wasilewski nie zagra w piłkę do końca sezonu - to optymistyczna diagnoza. Po makabrycznym złamaniu nogi jakiego doznał w ostatnim meczu, nie brak głosów, że Polak będzie zmuszony przedwcześnie zakończyć karierę.

W szwedzkim klubie hokejowym Djurgarden napoje izotoniczne poszły w zapomnienie, bo trener zespołu zaproponował tańsze rozwiązanie. - Piwo uspokaja i regeneruje - zdradził receptę na przemęczenie Mikael Johansson. Rząd chce częściowo zdelegalizować hazard w Polsce. Chce też wyplenić go z internetu. Ma to zapewnić model ustawy, który rząd kieruje do Sejmu. - My zdecydowaliśmy się (…) na takie ostateczne cięcie - podkreślał, odpowiadając na pytania dziennikarzy.

Sir Alex Ferguson na nowo postawił na Tomasza Kuszczaka. nasz golkiper obronił bramkę Manchesteru United w meczu z West Hamem United i pomógł w zwycięstwie 4:0. W ostatnim sobotnim spotkaniu Manchester City zatrzymał zaś niepokonaną dotychczas Chelsea Londyn. Geniuszy piłki z oszustw w rozliczeniach z urzędem skarbowym nie rozgrzeszają tytuły mistrza świata czy historyczne bramki. Przekonał się o tym Diego Maradona. Jego ruchliwy za długi kolczyk, zostanie zlicytowany w czwartek we Włoszech. koszt wywoławcza - 4 tysiące euro. Sporo jak za kolczyk, śmiesznie odrobinę jednak, jak na człowieka, który - podług wielu - futbolówkę kopał najlepiej na świecie. futbolista z własny nie ma dobrej marki na Zachodzie. Wyjątkiem są bramkarze. – To era Jurka Dudka nakręciła koniunkturę – ocenia trener bramkarzy warszawskiej Legii Krzysztof Dowhań, którego dodatkowy podopieczny bufet krótki czas przeniesie się do czołowego klubu Europy. Co ma polski golkiper, czego nie ma ani obrońca, ani agresor z Polski?Prezydent Dmitrij Miedwiediew ogłosił 12 kwietnia dniem żałoby narodowej w Rosji w związku z katastrofą lotniczą koło Smoleńska. Prezydent poinformował o tym osobiście w odezwie do narodu polskiego. "Dziennik Polski": Krakowski sąd po trzech latach wydał w końcu prawomocny wyrok przy sprawców kradzieży złomu wartego złotówkę. casus toczyła się cztery razy i kosztowała skarb Państwa jakby 6000 złotych. Andrzej Olechowski natomiast kandydat SLD tuż przedtem wyborami prezydenckimi połączą siły, by jeden z nich mógł wsiąść do drugiej tury - taki agenda w wywiadzie dla portalu tvp.info kreśli Aleksander Kwaśniewski. I sugeruje, ze takie układ mogłoby się wystawać początkiem centrolewicowej formacji.

Zły okres szwajcarskich zegarków


Tykająca bomba w szwajcarskim eksporcie: eksport szwajcarskich zegarków spadł w lipcu aż o 1/4. Taki sam deprecjacja zanotowano w całym pierwszym półroczu.

chwilowo trwanie na ochłodzenie klimatu


Być może naukowcy dalekowzroczny gwałtowne ocieplenie klimatu będą musieli skorygować swoje teorie. Zdaniem wybitnych klimatologów z fryc i Stanów Zjednoczonych właśnie zaczyna się czas cyklicznego globalnego ochłodzenia, który przypuszczalnie potrwać dzięki najbliższe 20-30 lat, donosi "Polska".

demolka przeciw... przemocy


z grubsza czterystu rozwścieczonych ludzi wyszło w środę na ulice na przedmieściach La Paz z Boliwii. Zdemolowali lokalne bary i wzniecili ogień. Cała ruch była skierowana przeciwko... szerzącej się przemocy i prostytucji.

Rosja powtarza: NATO to ryzyko


rozwinięcie NATO na wschód słońca jest całkiem poważnym zagrożeniem dla Rosji - oświadczył szef rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew. Słowa te akuratnie korespondują z przyjętą ostatnio nową doktryną wojskową w Rosji.

Ratownicy znaleźli w Tatrach zwłoki turysty


dzień wczorajszy w Tatrach, w czasie poszukiwań turysty, odnaleziono zwłoki - informuje "Tygodnik Podhalański" w swoim serwisie internetowym.

związek posłucha biedniejszych - sukces Polski?


Biedniejsze kraje Unii Europejskiej z Europy Środkowo-Wschodniej będą miały zagwarantowany mechanizm korekcyjny w obliczaniu ich składki na posiłki najuboższych krajów świata w walce ze zmianami klimatycznymi - głosi najnowszy, otrzymany dzisiaj rano schemat wniosków końcowych szczytu w Brukseli ustalony przy użyciu szwedzkie przewodnictwo.

Rosja: Patrioty w Polsce? A chcecie, byśmy uzbroili Iran? "Nowy kryzys kubański"


rozmieszczenie baterii rakiet Patriot w Polsce zostałoby odebrane przy użyciu rosyjskie kręgi wojskowe jako wojowniczy akt, kontradyktoryczny z duchem porozumień Waszyngtonu z Moskwą, zakładających, iż na terytorium własny i pepik nie będą stacjonowały elementy amerykańskiego systemu antyrakietowego - uważa Igor Jurgens, jeden z najbliższych doradców ekonomicznych prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa.

Michael Jackson żyje w pamięci fanów


Króla Pop nie ma już wśród żywych, ale wierni fani w różnych zakątkach globu o nim nie zapomnieli. W największych miastach Świata wielbiciele Michaela Jacksona spotkali się by świętować 51. rocznicę urodzin swojego idola.

Bruksela chce wiedzieć więcej o sprzedaży stoczni


- komisja Europejska uznała za niewystarczające informacje przedstawione dzięki Polskę we wniosku o przedłużenie terminu na sprzedaż stoczni w Gdyni i Szczecinie - poinformował przedstawiciel KE ds. konkurencji Jonathan Todd. Aby komisja wydała decyzję w tej sprawie, Polska musi dopowiedzieć wniosek. - W wzorem nie uchybiliśmy. To normalna sposób - tłumaczy się resort skarbu.

Sikorski: prezydent przypadkiem być niski, ale nie mały


- Prezydent wolnej własny może być niski, ale nie mały. powinien ochronić trzeźwość oceny, a nie zgrywać zucha, wałęsając się po górach Kaukazu - Radosław Sikorski nie szczędził Lechowi Kaczyńskiemu złośliwości, przekonując członków PO do swojej kandydatury. Urządził nawet odliczanie, do dnia, gdy Lech Kaczyński opuści swój urząd.

Rząd zakłóca sygnał stacji TV; poszło o pasek


Władze Wybrzeża Kości Słoniowej zakłócają sygnał stacji telewizyjnej France 24, ponieważ, według nich, nieprofesjonalnie relacjonowała ona ostatnie protesty w tym kraju.

Brytyjscy komandosi liczą straty


Utratą aż 1/6 wszystkich żołnierzy okupiły do tej pory wojnę w Afganistanie brytyjskie jednostki specjalne. W trwającej od lat wojnie to tylko komandosi biorą na siebie orka walk z talibami.

Wykopują więcej ciał spod błota


Już 38 ciał znaleźli ratownicy na portugalskiej Maderze po piątkowej powodzi i osunięciach ziemi spowodowanych największą od 1993 roku nawałnicą. ponad 100 osób zostało rannych.

"Dzięki tej aferze Polska wykonuje monstrualny skok"


Ma nadzieję, że nowa komisja śledcza pokaże "drugie, lub trzecie dno afery hazardowej". O jego istnieniu jest przekonany. Tak jak i o tym, że CBA wykorzystano do walki politycznej. - Kaczyński i Kamiński sprowokowali to wszystko, wykorzystując odpust naszych kolegów - mówi Janusz Palikot. nowy wiceszef klubu PO ocenia, że na "hazardowej" Polska w pobliżu całość skorzystała.

Barack Obama mógł zginąć w Białym Domu?


dubel z Wirginii w Stanach Zjednoczonych, oskarżona o nielegalne wejście do Białego Domu na jedną z najważniejszych oficjalnych kolacji, wymieniana jest w co bynajmniej 16 pozwach cywilnych w hrabstwie Fauquier County. W dokumentach sądowych pojawiają się zarówno jako pozwani, jak i powody. Eksperci podkreślają także, iż ich wtargnięcie do Białego Domu wystawiło życie prezydenta USA na poważne ryzyko.