"Kość niezgody zostanie pochowana jak jeden mąż z ofiarami katastrofy


"Katyńska kość niezgody w relacjach Warszawy i Moskwy zostanie pochowana wraz z prezydentem Lechem Kaczyńskim" – w kontrowersyjnej formie pisze w środę "Niezawisimaja Gazieta", zwracając uwagę na jednoczącą rolę wspólnego nieszczęścia. Rosyjskie media w szerokim zakresie komentują ocieplenie na linii Warszawa-Moskwa po katastrofie Tu-154.

W sprawie afery gruntowej CBA działało legalnie. Mieliśmy wiarygodne, zmodyfikowane i wieloźródłowe materiały o przestępstwie płatnej protekcji - przekonywał zanim komisją śledczą ds. nacisków dawny stary CBA Ernest Bejda. Jego zdaniem, to dotychczasowy stary MSWiA Janusz Kaczmarek jest prawdopodobnym źródłem przecieku z akcji CBA w resorcie rolnictwa. Polacy oglądają więcej telewizji niż wynosi średnia globalna, ale z oddali nam do Amerykanów - informuje "Rzeczpospolita". Ta potyczka zapowiada się jako w największym stopniu emocjonujące utarczki XXI wieku! HBO wykłada grube miliony i chce zaopatrzyć się scena Manny Pacquiao z legendarnym Floydem Mayweatherem Jr.20 grudnia poznamy nowego trenera koszykarskiej reprezentacji Polski. Jak poinformował PZKosz, do konkursu stanęło dziewięciu trenerów, a najbardziej zwraca uwagę kandydatura wybitnie popularnego ongiś Todora "Toto" Mołłowa. Bill Clinton, wcześniejszy prezydent USA z bólami klatki piersiowej trafił do szpitala - poinformowały amerykańskie media. według telewizji NBC, Clintonowi wszczepiono dwoje endoprotezy jednego z naczyń wieńcowych. smaczny początek sezonu Łukasza Kubota przyniósł od razu konsekwencja w postaci skoku do pierwszej setki rankingu ATP. najlepszy polski tenisista sezon zaczął od ćwierćfinału w katarskiej Dausze. To pozwoliło mu na awans na 88. lokatę w klasyfikacji zawodników.

W pociągach Eurostar z Brukseli i Paryża do Londynu nie ma już wolnych miejsc na piątek i na sobotę.

Znamy 22 piłkarzy powołanych na marcowy sparing z kadrą Bułgarii. Franciszek Smuda apiać nie powołał Artura Boruca, ale znalazło się miejsce dla utalentowanych z Ekstraklasy, z Maciejem Rybusem i Kamilem Glikiem na czele. Politycy SLD żądają odwołania Stanisława Sławińskiego, doradcy minister Katarzyny hall - dowiedział się brama tvp.info. Powód? Opublikowana przed laty książka, w której napisał, że "klaps powoduje rozładowanie napięcia", a kary fizyczne muszą być wykonywane "ze zwróceniem szczególnej uwagi na niebezpieczeństwo urazów". Sam Sławiński nie ma sobie nic do zarzucenia.

Już dwukrotnie zostało odwołane przemowa szefa MSZ Radosława Sikorskiego w Sejmie. przeciwdziałanie jest oburzona i domaga się, by członek rządu jak najszybciej przedstawił posłom założenia polityki zagranicznej. Tyle, że najpierw ma wystąpić premier. Prokuratorzy prowadzą precedensowe inkwizycja ws. podejrzenia korupcji wśród sędziów Sądu Najwyższego - informuje "Dziennik periodyk Prawna". wedle dziennikarzy gazety, to tylko w czasie badania tej sprawy, śledczy a agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wpadli na klucz słynnej afery hazardowej. w przybliżeniu tysiąca żołnierzy z amerykańskiej elitarnej 101. Dywizji Powietrznodesantowej wzmocni własny kontyngent w Afganistanie - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".widać nikt nie chciałby być w skórze trenera Arsenalu Londyn, Arsene'a Wengera. Po kontuzji Cesca Fabregasa, do końca sezonu zapewne nie zagrają podpory: defensywy - William Gallas i ataku - Andriej Arszawin. Prezydent Lech Kaczyński z objawami przeziębienia trafił do szpitala na Szaserów - poinformował zwierzchnik kancelarii Władysław Stasiak. 1400 żołnierzy, 400 muzyków i 200 koni paradowało w sobotę na pa brytyjskiej królowej Elżbiety II. W rzeczywistości urodziła się ona 21 kwietnia, ale świętowanie urodzin w czerwcu to państwowa tradycja - po to, ażeby poddani kojarzyli króla ze słoneczną pogodą.

Dzieci w sądach - nie mówiąc o kolejnością


Sprawy, w których poszkodowanymi są dzieci, mają być rozpatrywane dzięki sądy karne bez kolejki i bez dyspozycja odraczania. Jak informuje "Dziennik czasopismo Prawna" - tego chce ministerstwo Sprawiedliwości.

Znaleziono auto ofiary tragedii pod Smoleńskiem


Policja odnalazła samochód prezes Naczelnej Rady Adwokackiej Joanny Agackiej-Indeckiej, która zginęła w katastrofie pod Smoleńskiem. Był zaparkowany na parkingu obok warszawskim hotelu Gromada.

Tygodnik rezygnuje z felietonisty. Przesadził


AWR "Wprost", redaktor tygodnika "Wprost", ogłosił wczoraj, że przestaje drukować felietony byłego właściciela tego pisma Marka Króla. Jednocześnie redaktor przeprosił za miniony jego felieton.

mąż zabity za niewierność. Kochankę ukamienują po porodzie


Cudzołożył, zasłużył na śmierć. Tak orzekli islamiści na południu Somalii, którzy za zdrada ukamienowali mężczyznę. Podobny los spotka jego kochankę, którą oszczędzono do czasu, aż urodzi ich wspólne członek rodu - poinformowała na swojej stronie BBC.

Fragment po fragmencie - składają Tupolewa


Z miejsca katastrofy prezydenckiego Tu-154M pod Smoleńskiem podniesiono już w zasadzie wszystkie duże fragmenty rozbitego samolotu. Zostały one przewiezione na umyślnie ustalony plac na lotnisku Siewiernyj, gdzie są poddawane szczegółowym badaniom.

bez mała 1000 osób ewakuowanych z promu


powyżej 800 osób uratowano z tonącego promu na południu Filipin. Na pokładzie było ponad 960 osób. niemniej co bynajmniej trzy osoby utonęły, a 88 się nie doliczono i na razie nie wiadomo, co się z nimi stało. Wcześniej informowano, że zginęły dwaj osoby.

Smoleńska mgła i ruski elektromagnes


Ze smoleńskiej mgły bez ustanku nie wyłoniła się przekonująca i jednoznaczna rezonans na sondowanie o przyczyny katastrofy. Skazani na mękę oczekiwań dziennikarze i eksperci rzucają się wskutek tego na każdy kawałek informacji, która przybliżyłaby nas do wyjaśnienia zdarzeń z 10 kwietnia. Rozpaczliwa pogoń za newsem prowadzi częstokroć i gęsto na manowce. I to bezdroże podlane sosem polityki.

Chodorkowski walczy z Rosją w Strasburgu


Europejski trybunał Spraw Człowieka rozpoczął w czwartek rozkład skargi złożonej za pośrednictwem przedstawicieli koncernu naftowego Jukos. Skarga skierowana jest przeciwko rządowi Rosji.

Komórki zaczną się sprzedawać na święta


Po zapaści spowodowanej kryzysem jarmark komórek powróci do wzrostów - szacują eksperci z firmy Strategy Analytics. Ich zdaniem w ostatnich trzech miesiącach roku jarmark znów pójdzie w górę - po czterech kolejnych kwartałach na minusie. Ma się tak wzdrygać się głównie z przyczyny sprzedaży świątecznej.

oddźwięk NATO na wniosek Sikorskiego ws. Rosji


alians Północnoatlantycki wyraził zaniepokojenie skalą rosyjsko-białoruskich manewrów "Zapad 2009", które zostały przeprowadzone we wrześniu - donosi radio odgłos Moskwy

pokój "tak w pośpiechu jak to będzie możliwe"


ustalenia pokojowe między Izraelczykami a Palestyńczykami powinny zacząć się "tak szybko jak to będzie możliwe" i bez warunków wstępnych, oświadczyła sekretarz stanu USA Hillary Clinton.

gawęda wg młodych Brytyjczyków: Auschwitz to park rozrywki, a Hitler był trenerem reprezentacji


Hitler był trenerem reprezentacji niemiaszek w piłce nożnej - taką znajomością historii wykazali się młodzi Brytyjczycy w teście zorganizowanym w związku ze zbliżającym się świętem 11 Listopada - donosi "The Daily Mail".

"Książkowiec" permanentnie na dnie Bałtyku


Nie udało się wyszperać wraku "Książkowca", pochodzącego pewnie z XVII wieku statku, który przez nieco ostatnich dni próbowała zlokalizować Marynarka Wojenna.

"Nie będzie nominacji, dopóki Kaczyński jest prezydentem"


Nie chcę, żeby nominacje generalskie poprzedni rozgrywane polityczne przez BBN. Dlatego do końca kadencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a także Aleksandra Szczygły w BBN nie zgłoszę żadnego nowego wniosku - powiedział dyrektor MSWiA Grzegorz Schetyna. zwierzchnik BBN ripostował: - To niepoważne i zanadto emocjonalne zachowanie.

38 katastrofalnych trzęsień ziemi w ciągu 100 lat


We Włoszech od 1905 roku miało miejsce 38 trzęsień ziemi o sile przekraczającej 4,3 w skali Richtera. W ich wyniku zginęło 170 tysięcy ludzi - takie dane podano w związku z rozpoczynającą się w poniedziałek w Neapolu międzynarodową konferencją na przedmiot trzęsień ziemi.