patetyczny casus na podkarpackim poligonie


w czasie testowania amunicji na poligonie w Nowej Dębie (Podkarpackie) zginął pracobiorca Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia w Stalowej Woli - poinformował prokurator Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Lublinie, ppłk Andrzej Boroń.

Kraj nad Wisłą drużyna ratownicza jest już 60 km od stolicy Haiti. Ze względu na jakość drogi podróż będzie trwała jeszcze 3 godziny. Wszyscy ratownicy czują się dobrze, są bezpieczni - podaje TVN24. - Są tacy zasoby siły roboczej w każdej z partii, niestety także w śląskim PiS, z którymi nie warto gadać. Ale są tacy, z którymi należałoby dyskutować i się spierać. Do takich należy poseł Stanisław Pięta - pisze na swoim blogu w Onet.pl Marek Migalski. Była malezyjska modelka, która miała w najbliższych dniach zostać ukarana chłostą za publiczne picie piwa, co stanowi pogwałcenie prawa koranicznego, nie uniknie kary - zakomunikował dzień dzisiejszy ustępliwy za sprawy religii w stanie Pahang (północna Malezja) Mohammad Sahfri Abdul Aziz.



Żadna ze stron ani żaden ze świadków nie stawili się do krakowskiego sądu na kolejną rozprawę w procesie o zniesławienie, jaki Grzegorz Schetyna wytoczył Zbigniewowi Ziobrze. bulwersujący wypadek na krajowej "czwórce". W kolizji czterech samochodów zginęły kwartet osoby a kilka zostało rannych. Tego samego dnia w wypadku w województwie lubelskim zginęły trzy osoby. Spłonęły w aucie. Główne serwery Służby Celnej zostały wyłączone z powodu podtopień w Krakowie, poinformowało resort Finansów. Z tego powodu nie funkcjonują główne centralne systemy obsługi celnej w Polsce. Nie spowoduje to jednak paraliżu Służby, pokreślono.

Czy Włosi pójdą śladem Holendrów i Brytyjczyków i już niedługo wprowadzą na swoje lotniska skanery ciała? Przychylny takiemu rozwiązaniu jest tamtejszy minister spraw zagranicznych Franco Frattini.

Co łączy telefon komórkowy, czy numeryczny kamera fotograficzny z kartką z kserokopiarki? To, że jest dozwolone na nich spisywać dane i ich kopie. Organizacje twórców i autorów chcą więc, aby na te produkty dodać 3-proc. opłatę, wpływy z której zasilałby ich konta - czytamy w "Rzeczpospolitej". mózg ZSRR Michaił Gorbaczow konsultował się ze mną, a ja pomagałem mu uspokoić nastroje między radzieckich dowódców, zaniepokojonych zmianami w bloku wschodnim - mówi Wojciech Jaruzelski w wywiadzie dla dziennika" La Repubblica". dotychczasowy krajowy prezydent ocenił także, że upadek muru berlińskiego był "połowiczną niespodzianką".

członek rządu skarbu Aleksander deszcz nie straci stanowiska chociaż do końca września - pisze "Gazeta Wyborcza", powołując się na otoczenie premiera. grobowiec ze szczątkami astronoma Mikołaja Kopernika został złożony w grobie w archikatedrze we Fromborku. Był to zeszły akt trzydniowcyh uroczystości powtórnego pochówku astronoma. Do 1995 roku Kopernik spoczywał w bezimiennym grobie we fromborskiej katedrze. konstrukcja zakładów wzbogacania uranu w pobliżu Kum rozpoczęła się siedem lat temu - poinformowali w czwartek anonimowi dyplomaci. O ośrodku Iran powiadomił wówczas pod basta września.



pryncypał MSZ Radosław Sikorski zapowiedział w czwartek, że weźmie frakcja w dyskusji i podejmowaniu decyzji z wykorzystaniem Platformę Obywatelską w sprawie wystawienia kandydata w wyborach prezydenckich w 2010 roku. Jednocześnie zaznaczył, że Donald Tusk pokazał, iż "jego obciążenia i miłość do ojczyzny są najwyższej próby". Linie lotnicze w obliczu olbrzymich strat finansowych związanych z odwołaniem wielu lotów w ostatnich dniach walczą o zgoła przestrzeni powietrznej w Europie. Na wielu panuje kolosalny granda - niektóre terminale uprzedni otwarte przez godzin, dwie, po czym znów odwoływano planowane loty. Superagent CBA Tomek, jeszcze w charakterze wrocławski policjant, był współsprawcą śmiertelnego wypadku drogowego. Doszło do niego pod dosyć tego lat 90. we Wrocławiu.

A miały wygrać 5:0...


Miały zdobyć 5:0, a przegrały. W rozgrywanym w Bydgoszczy spotkaniu Fed Cup Agnieszka Radwańska przegrała z Yaniną Wickmayer w 3. setach, a Marta Domachowska uległa Kirsten Flipkens i to Belgia prowadzi już 3:1. wywiad deblowe nie będzie już miało znaczenia.

Plaże Morza Czarnego za 20 lat mogą dać nura


Plaże nad Morzem Czarnym ulegają silnej erozji i mogą zniknąć w ciągu 20 najbliższych lat - ostrzegły w poniedziałek władze rumuńskie.

W Łodzi - 17. przegląd zaleta Camerimage 2009


Uroczystą galą rozpoczął się w sobotę w Teatrze Wielkim w Łodzi 17. internacjonalny festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych walor Camerimage 2009. O główne nagrody imprezy - Złotą, Srebrną i Brązową Żabę - będą konkurować autorzy zdjęć do 17 filmów.

Ului pustoszy Australię


Tropikalny cyklon Ului siał spustoszenie w Australii - prądu nie ma w nad 60 tys. gospodarstw domowych. Na eudajmonia nie ma ofiar żywiołu. Jest jeszcze niemniej dobra nowina - Ului powoli słabnie.

Słowa Benedykta XVI wywołały falę protestów


Papieskie komentarze, krytycznie odnoszące się do nowego prawa, które według obaw Kościoła katolickiego może wymusić na nim przyjmowanie homoseksualistów w jego szeregi, wywołały w Wielkiej Brytanii gwałtowne protesty.

Gramatyka śmierci Blidy


Sejmowa komitet śledcza badająca sytuacja śmierci Barbary Blidy zapoznała się we wtorek z przygotowaną analizą kryminalistyczną. spec dr Michał Gramatyka ustalił m.in., że w dniu śmierci posłanki, za pomocą jej dom przewinęły się 34 osoby. Przyznał również, że Blida mogła popełnić samobójstwo z presji śledztwa.

Sejm obronił krzyże


sejm w uchwale w sprawie ochrony wolności wyznania i promocji wartości będących wspólnym dziedzictwem narodów Europy ocenił krytycznie wyrok Europejskiego Trybunału Praw Człowieka zakazujący obecności krzyży w klasach szkolnych we Włoszech.

J. Kaczyński: Sulejówek? To zasługuje na śmiech


Z tego, co słyszałem o tej inicjatywie, to ona zasługuje na uśmiech - powiedział w sobotę zwierzchnik PiS Jarosław Kaczyński, komentując doniesienia mediów o tym, że na najbliższym kongresie mógłby paść wniosek, aby pozostał tylko honorowym prezesem partii.

Rosja śle rakiety do Iranu


Federacja Rosyjska wyśle do Iranu rakiety S-300 zgodnie z kontraktem - zapewnił w piątek wiceszef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Riabkow. Dodał też, że blisko sporu o audycja atomowy Teheranu, Moskwa jest przeciwna "paraliżującym" sankcjom, zaproponowanym na początku lutego za pośrednictwem premiera Izraela Benjamina Netanjahu.

Tak będzie wyglądać spotkanie premiera z internautami


W piątek do kancelarii premiera przybędzie kilkudziesięciu internautów. Zapytają dlaczego szef rządu chce wprowadzić cenzurę w internecie. Każdy, kto chce zanieść część w debacie z premierem, ma jeszcze szansę - wystarczy zameldować swoją kandydaturę.

Czarne chmury nad szefem MON


członek rządu obrony narodowej Bogdan Klich przypadkiem być pierwszą polityczną ofiarą po katastrofie prezydenckiego Tu-154 pod Smoleńskiem - pisze "Polska The Times".

Kapuściński sprzedał się na pniu


żywot Ryszarda Kapuścińskiego w jednej chwili znika ze sklepowych półek. W dniu premiery nieledwie skończył się jej pierwszy nakład. inny do księgarń dotrzeć w piątek - donosi "Rzeczpospolita".

przedtem taką publicznością jeszcze nie trenowali


piłka nożna w Hiszpanii to mało co kult. Interesują się nią wszyscy - bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, czy... klasę zespołu. zainteresowanie niechybnie było co więcej na poniedziałkowym treningu reprezentacji Polski, która na murawie pojawiła się przed Hiszpanami. wprawdzie większość fanów celowała owszem w oglądanie swoich hiszpańskich idoli, to już na sesji Polaków ludzi było nader dużo. - Jeszcze nim taką publicznością nie trenowaliśmy - zauważył Franciszek Smuda.

Koszykarz usnął. Drużyna odleciała


Był gwiazdą na parkiecie w Toronto, ale podróż do Kanady kosztowała go sporo nerwów. I nie tylko. Środkowy Los Angeles Lakers, Andrew Bynum, zaspał przed wylotem i do Toronto doleciał na własną rękę. Teraz musi zapłacić karę, a klub nie odda mu za bilet.

Bomba na Times Square "to niewyrafinowane dzieło amatora"


Próba zamachu na Times Square w Nowym Jorku wykryta w sobotę jest "odosobnionym działaniem" - oświadczyła w niedzielę amerykańska minister ds. bezpieczeństwa narodowego Janet Napolitano.