Rosja wyraziła zgodę na "świąteczne" połączenie


Rosja wyraziła w piątek zgodę, by prywatna towarzystwo gruzińska Georgian Airways zorganizowała loty czarterowe z Tbilisi do Moskwy w związku z Paschą (Wielkanocą) - podała przedstawicielstwo RIA Nowosti.

Dwóch mężczyzn, dyrektorów internatu w Kirowie (Rosja), zmarło z przegrzania organizmu, kiedy po wizycie w saunie wskoczyli do basenu z wrzątkiem – podaje portal newsru.com nieznany prezydent Ukrainy odwołał w środę wielu ambasadorów swego państwa, m.in. w Polsce, USA i Francji i Polsce. Zdymisjonował także przedstawicieli Kijowa w sąsiedztwie NATO i Unii Europejskiej. Oficjalne stołek Rosji, że to ona odpowiada za zbrodnię katyńską, wyraził już Michaił Gorbaczow. premier Władimir Putin potwierdzi dziś, że nowa Rosja myśli tak samo - mówi "Gazecie Wyborczej" rosyjski fachura od spraw polskich Artiom Malgin.klęska w Kamienicy Królewskiej (woj. pomorskie). W niewielkim pożarze w domu jednorodzinnym zginęła trójka małych dzieci. Najprawdopodobniej udusiły się dymem. ogromnie groźne wypadek motocykla z samochodem osobowym w główny punkt Łodzi. kierowca nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście. 25-latek trafił do szpitala z poważnym urazem twarzy, prowadzący ma uszkodzone oko. zdjęcie Romana Polańskiego za kaucją ze szwajcarskiego aresztu nie nastąpi przed poniedziałkiem - powiadomił orędownik ministerstwa sprawiedliwości Folco Galli. Dodał, że kaucja w wysokości 4,5 mln franków (3 mln euro) nie została coraz wpłacona.

Ostatnie miasteczko namiotowe wybudowane dla uratowanych po trzęsieniu ziemi w L'Aquili przestało istnieć. W kwietniowym kataklizmie zginęło niemal 300 osób.

To, że zasoby siły roboczej lubią się napić alkoholu nim wejściem do samolotu, nie jest tajemnicą. iżby uczynić zadość lęk przedtem lataniem, wielu pomaga sobie wysokoprocentowym napojami. Gorzej jednak, gdy po promile sięga pilot. Szczególnie, gdy ma pruć z Londynu do Chicago... Kolejna skok laptopa, na którym były dane związane ze sprawą Krzysztofa Olewnika. blaszak skradziono z mieszkania asystentki posła Leszka Aleksandrzaka, członka komisji śledczej badającej sprawę. wcześniejszy na nim dane związane z pracami komisji.

orszak żałobny z ciałem ostatniego prezydenta II RP Ryszarda Kaczorowskiego przejechał w asyście honorowej z Belwederu do stołecznego kościoła Św. Krzyża. Tam rozpoczęłą się żałobna eucharystia św. w intencji zmarłego. buntowniczy przeciwko afgańskiej polityce MON-u Dowódca Wojsk Lądowych, generał Waldemar Skrzypczak został wezwany na dywanik. Będzie się tłumaczył z krytyki pod adresem resortu Bogdana Klicha - dowiedziało się radio RMF FM. - Jestem rozżalony, to prawda - potwierdził w TVN24 Klich. We wtorek po południu na London Bullion sklep wielkopowierzchniowy za uncję złota płacono rekordową cenę 1201,63 dolara. potem król metali trochę potaniało, ale do psychologicznej granicy brakuje kilkadziesiąt centów. decydujący powód, jak wskazują analitycy, to słabnący dolar.32-letni mężczyzna, który został oskarżony o morderstwo Polki nie żyje. Popełnił samobójstwo w celi. Napady na bank stają się w USA zajęciem podejmowanym z wykorzystaniem osoby, których w większości wypadków się o to nie podejrzewa, jak zasoby ludzkie starsi i kobiety. Niektórzy tłumaczą to kłopotami ekonomicznymi pchającymi zwykłych obywateli na drogę przestępstwa. - Taki "goguś wyżelowany", ale liczba intelektualny nie był z jego oczu wyraźny. bardzo nierzadko młodzi siła robocza ujmują swoją kulturą i zachowaniem, jednak on do takich nie należał - opisywała agenta Tomka podczas przesłuchania, Bożenna Bukiewicz. Jest ona jedną z trzech posłanek PO uczestniczących w kursie, na którym Beata Sawicka poznała funkcjonariusza CBA.

Jamajka: forma niezrównany w stolicy po starciach z gangami


Władze Jamajki wprowadziły w niedzielę postać bez porównania w dwóch dzielnicach Kingston po strzelaninach i atakach bombowych na posterunki policji.

Niemcy: Chadecy zwyciężyli w wyborach w Nadrenii


Chadecka CDU zdobyła najwięcej głosów w niedzielnych wyborach do parlamentu Nadrenii Północnej-Westfalii, ale jej unia z Wolną Partią Demokratyczną (FDP) nie utrzyma się - wynika z wstępnych pełnych rezultatów wyborów regionalnych.

Nowe zarzuty dla "handlarza śmiercią"


"Handlarz śmiercią" alias ruszczyzna handlarz uliczny bronią Wiktor But, został oskarżony w Stanach Zjednoczonych o czyszczenie brudnych pieniędzy i defraudacje - poinformował w środę amerykański wymiar sprawiedliwości w oficjalnym komunikacie.

koronowany władca pop śpiewa po śmierci


W poniedziałek nad ranem na stronie Michaela Jacksona pojawił się nowy utwór. "This Is It", bo tak się nazywa, jest pierwszą piosenką wydaną po śmierci artysty.

Po wielkiej wodzie potrzebna wielka pomagier


Już dziś komisje wojewody małopolskiego zaczną szacować zniszczenia po powodzi w Dobczycach (woj. małopolskie). Jak określiła jedna z mieszkanek tej miejscowości, wielka woda w nocy z soboty na niedzielę lunęła "z górska kraina i z gór".

Człowiek-rakieta nie dotarł do celu, wpadł do wody


Szwajcar Yves Rossy, nazwany człowiekiem-rakietą, nie zdołał zaliczyć na skrzydłach z napędem odrzutowym z Maroka do Hiszpanii i wpadł do wody, dopóki dotarł do celu. Według pierwszych doniesień nie doznał żadnych obrażeń.

Uwięzieni za pomocą pędzący pojazd


tata z dzieckiem na rękach i pędzący bezpośrednio na nich samochód. To mogło skończyć się tragicznie, na szczęście tak nie stało. To niewiarygodne incydent z Australii nagrała aparat monitoringu.

młodzik czwartą ofiarą poparzenia iperytem


całokształt wskazuje na to, że jest kolejna ofiara poparzenia iperytem siarkowym, który został wylany przy użyciu zbieraczy złomu ze znalezionej przez nich 200-litrowej beczki. Jest nią kilkunastoletni chłopiec z Bornego Sulinowa (Zachodniopomorskie).

Włocha poznasz po przydomku


resort Spraw Wewnętrznych Włoch zgodziło się by mieszkańcy jednego z miast na północy kraju "legalnie" dodawali sobie do nazwisk takie przydomki, jakie im się podobają. To, według nich, maksymalny sposób by owładnąć raban w spisie ludności miasta. Dlaczego? Bo w pewnej mierze jedna trzecia jego mieszkańców nazywa się Boscolo lub Tiozzo.

Błasik nie pilotował, Kazana w kokpicie


Gen. Andrzej Błasik, kto był w kabinie pilotów, nie siedział za sterami Tu-154. Drugą postronną osobą w kokpicie, której wotum zarejestrowała Murzynka skrzynka, był naczelny protokołu dyplomatycznego MSZ Mariusz Kazana. Takie informacje podaje PAP, powołując się na przyczyna w Moskwie znające kulisy badania katastrofy pod Smoleńskiem.

Andrzej Olechowski zebrał ponad 233 tys. podpisów


komitet wyborczy Andrzeja Olechowskiego złożył w czwartek po południu w Państwowej Komisji wyborczej ponad 233 tys. podpisów poparcia dla tej kandydatury. Złożenie w PKW co w żadnym razie 100 tys. podpisów jest konieczne do formalnego zarejestrowania kandydata w wyborach prezydenckich.

zawody wyścigowe po miejsca w przedszkolach


Rozpoczynają się zapisy dzieci do przedszkoli. W każdym mieście - w innym terminie i na innych zasadach. Jedno jest jednak wspólne - niby wzdłuż i wszerz nie koniec miejsc dla wszystkich chętnych.

walka Tuska


Ile to czasu upłynęło od wizyty w Polsce wiceprezydenta USA, Joe Bidena? Tyle, ile trzeba, by wszyscy zapomnieli, jak po tej wizycie reprezentant USA jawnie wyraził zadowolenie, że Polska obiecała wyprawić dodatkowych żołnierzy do Afganistanu. Informacja o tej obietnicy wzbudziła zrozumiałe zainteresowanie polskich mediów, na które premier, minister obrony i inni funkcjonariusze rządowi zareagowali zdecydowanymi zaprzeczeniami. Nic nie obiecywaliśmy, żadnych nowych żołnierzy do Afganistanu nie wysyłamy, guzik z pętelką znowu...

Premier spalił grzankę, gasiły trzy wozy


Trzy wozy strażackie na sygnale ruszyły na ratunek byłego premiera Wielkiej Brytanii, który... spalił grzankę w sąsiedztwie śniadaniu. pikieta 6 mln funtów majątek Tony'ego Blaira ma pogotowie przeciwpożarowy na stałe podłączony do straży pożarnej i policji.

"Usłyszałem obfity huk, gorącą kulę"


W elektrowni "Dolna Odra" koło Gryfina doszło do wybuchu pyłu węglowego. Jedna figura nie żyje, trzy są ranne - informuje mł. kapitan Krzysztof Bluj, eksponent straży pożarnej w Gryfinie, w rozmowie z TVN24.