Ostra potyczka o 1 proc. dobrej woli


Ulotki, internet, telewizja, prasa, billboardy - trwa ostra walka organizacji charytatywnych o jeden procent z podatku Polaków. A jest o co walczyć, bo łączna wielkość przekazywana w ten wybieg na filantropia z roku na rok rośnie w olbrzymim tempie. jednakowo jak liczba organizacji i ich potrzeby.

Bronisław Komorowski stanął w obronie Janusza Palikota. chociaż tak twierdzi ten drugi. - Powiedział premierowi, że jeżeli wyrzuci mnie z partii, to on wycofa się z prawyborów - mówił w RMF FM lubelski poseł PO. I przyznał samokrytycznie: - To jest tak potężna lekcja, że ja jestem już człowiekiem poobijanym w sensie etycznym, nie wręcz przeciwnie z tym złamanym żebrem. Zagłębie Lubin po raz pierwszy w 2010 roku doznało porażki - "Miedziowi" przegrali w Bytomiu z Polonią 1:2. Już w 23. minucie meczu stadion z powodu kontuzji musiał opuścić... arbiter spotkania. chowanie zmarłego pary prezydenckiej rozpocznie się w Krakowie w niedzielę. Ale już w sobotę obywatele i goście Krakowa muszą spodziewać się utrudnień w ruchu przede wszystkim w ognisko miasta i na trasie przejazdu konduktu i gości z lotniska w Balicach za pomocą Salwator do Rynku Głównego. Główne uroczystości pogrzebowe odbędą się na Rynku Głównym, ale zmieści się tam tylko 40 tys. osób. Pozostali uczestnicy będą mogli obserwować uroczystość na telebimach.- To nie romantyczna historia, która się kończy. Ona się nie wcześniej zaczyna - tak o zamieszaniu naokoło CBA mówi były już boss MSWiA Grzegorz Schetyna. Jak ujawnia to audytorzy sprawdzą, czy Biuro, zawzięcie tropiąc korupcję, łamało prawo czy nie. - Polska jest krajem prawa. pies z kulawą nogą nie będzie inwigilowany przy użyciu tajne służby dlatego, że komuś tak się podoba - zastrzega Schetyna. Mirosław Sielatycki został nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej - poinformowało MEN. Sielatycki to były pryncypał Centralnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, odwołany z tego stanowiska przez Romana Giertycha. żandarm z Nowego Miasta Lubawskiego (Warmińsko-mazurskie), który w reportażu telewizyjnym ujawnił, że jeden z funkcjonariuszy komendy bije zatrzymanych, został potrącony przez radiowóz. Kierował nim funkcjonariusz, o którym była mowa w programie - poinformowała orędownik prasowa warmińsko-mazurskiej policji Anna Fic.

wysłannik PiS Zbigniew Wassermann zaprzeczył, by ilekroć kontaktował się z przestępcą Sławomirem R., od którego w kwietniu 2005 r. jako wiceprzewodniczący sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen otrzymał list. delegat zaznaczył, że jeśli chodzi o przekazanie organom ścigania informacji o liście, działał w ramach obowiązującego prawa.

Pięć osób zginęło, a w przybliżeniu 50 zostało rannych w czasie strzelaniny, do której doszło w Strefie Gazy pośrodku zainspirowanymi dzięki Al-Kaidę islamskimi radykałami a rządzącym tam Hamasem. W Toruniu smutek, w Zielonej Górze radość. W grodzie Kopernika Falubaz pokonał rdzenny Unibax 40:38 i został mistrzem własny A.D. 2009. złoto wróciło do Zielonej górska kraina po 18-letniej przerwie.

Przepis, który mógłby powstrzymać tak zwanej reaktywacji przedwojennych spółek, zniknął w 2000 roku w niejasnych okolicznościach. Do dziś nie rozumie się samo przez się kto i dlaczego go usunął – ujawniają reporterzy "Superwizjera" TVN. Ardi Rizal, dwuletni indonezyjski chłopiec jest uzależniony od papierosów. Pierwszy blant dostał od swojego ojca mając skoro tylko osiemnaście miesięcy. Gdy nie może zapalić wpada w furię - informuje telegraph.co.uk. "Rzeczpospolita": Wielu parlamentarzystów PiS chce kandydować na prezydentów miast i burmistrzów. To pokłosie sondaży przeprowadzonych na ukaz władz tej partii w regionach."Dla katoprawicy jest nie do pojęcia, że mniejszość, w tym ateistyczna, ma jakiekolwiek prawa. Także do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami (...). najbardziej nie mieści się w prawicowych głowach, że krzyż wiszący w publicznym miejscu takie prawa narusza. jednak cała Polska jest ukrzyżowana" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Joanna Senyszyn. Szturchanie, manto po twarzy, szarpanie za włosy - takie zachowanie zakonnicy przy niepełnosprawnego dziecka zarejestrował kamerą przypadkowy turysta. siostra zakonna jest pracownicą, a siksa podopieczną Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek w Studzienicznej. Georg Ratzinger, towarzysz papieża Benedykta XVI, mógł nie wiedzieć o molestowaniu - powiedział w TVN24 Tomasz Terlikowski z "Frondy", podkreślając, że kiedyś nie było wyczulenia na seksualne wykorzystywanie. Skomentował w ten wybieg słowa duchownego, który przyznał się do policzkowania chórzystów. Zaprzeczył jednak, by wiedział o molestowaniu chłopców.

RFN bez "Helmuta"


Reprezentanci fryc w szlagierowo zapowiadającym się ćwierćfinale z Anglikami będą musieli sobie doradzać bez Cacau. agresor brazylijskiego pochodzenia doznał w czasie treningu kontuzji mięśni brzucha.

Tusk szykuje rewolucję w dowodach osobistych


Elektroniczne dowody tożsamości - taką rewolucję szykuje z dala od politycznego zgiełku stopień Donalda Tuska. Dowody przyszłości mają odciążyć Polsce gonić w pośpiechu rozwijający się rzeczywistość tudzież zmienić nasze urzędy.

Kadafi wzywa do dżihadu. "To nie jest terroryzm"


Libijski przywódca Muammar Kadafi wezwał w do "dżihadu" przeciwko Szwajcarii. Święta kampania ma być prowadzona z użyciem wszelkich metod, ponieważ ten giaur brzeg niszczy meczety - oświadczył.

Polscy żołnierze na Placu Czerwonym


Kilkudziesięciu polskich żołnierzy i czterech weteranów II wojny światowej weźmie frakcja w defiladzie 9 maja na placu Czerwonym w Moskwie z okazji 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Ropa skaziła dopływ Amazonki


poniekąd 400 baryłek ropy, alias 63 tys. litrów, mogło wyciec do dopływu Amazonki w północno-wschodnim Peru - poinformowało w poniedziałek argentyńskie przedsiębiorstwo Pluspetrol.

Kidawa-Błoński najlepszym reżyserem festiwalu filmowego w Moskwie


Jan Kidawa-Błoński otrzymał nagrodę dla najlepszego reżysera na zakończonym w sobotę 32. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie za klisza "Różyczka".

"Rzeczpospolita" ujawnia krytyczny mail Rosoła


26 czerwca Marcin Rosół napisał mail do Adama Leszkiewicza, wiceszefa Ministerstwa Skarbu Państwa: "W załączniku przesyłam CV osoby rekomendowanej za pomocą MSiT do zarządu Totalizatora, napisz mi proszę, w jakim terminie może nastąpić wybór?" - ujawnia "Rzeczpospolita" na swojej stronie internetowej.

Inflacja nam przyspiesza


Inflacja w grudniu wyniosła 3,6 proc. - wynika z szacunków Ministerstwa Finansów, opublikowanych w poniedziałkowym komunikacie. W porównaniu z poprzednim miesiącem ceny w grudniu wzrosły o 0,1 proc.

Ból stawów - najgorszy nieprzyjaciel żołnierza


Amerykańscy żołnierze w Iraku i w Afganistanie w dużym stopniu częściej eliminowani są z pola walki przez zwykłe kontuzje, niż przez rany odniesione w boju - głoszą badania opublikowane w prestiżowym magazynie naukowym "Lancet".

biskup przyznaje się do pedofilii i rezygnuje


Papież Benedykt XVI przyjął w piątek rezygnację biskupa Brugii Rogera Vangheluwe'a, który w oświadczeniu przyznał się do seksualnego wykorzystywania chłopca i poprosił o wybaczenie.

Zaskoczyli nie dziewiczy raz


komisja norweskiego parlamentu przyznający Pokojową Nagrodę Nobla decyzją o uhonorowaniu Baracka Obamy zaskoczył nie po raz pierwszy. W ponadstuletniej historii nagrody werdykty częściej budziły zdziwienie, niż wcześniejszy przyjmowane z powszechną akceptacją. Przypominamy kilka decyzji, na które świat patrzył z niedowierzaniem.

Zatrzymano nożownika. Ranił trzy osoby, jedną śmiertelnie


Policjanci zatrzymali meżczyznę,który w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) poranił nożem trzy osoby.Jedną zabójczo - poinformowała Mirosława Rudzińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

manifestacja przed Pałacem Prezydenckim


z wykorzystaniem kilka godzin, kilkutysięczny tłum, demonstrował w niedzielny koniec dnia zanim Pałacem Prezydenckim. Domagał się od premiera powołania międzynarodowej komisji, która zbadałyby przyczyny wypadku lotniczego pod Smoleńskiem, w którym zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński. wiec odbyła się bez dopełnienia formalności w urzędach.

Podziękowano Rosjanom za pomagier ws. katastrofie


minister MSWiA Jerzy Miller podziękował rosyjskiemu ministrowi odpowiedzialnemu m.in. za sytuacje nadzwyczajne i podległym mu funkcjonariuszom za działania, które podjęli po katastrofie polskiego samolotu pod Smoleńskiem.

Francja: duet ofiary zmutowanego wirusa H1N1


We Francji zmarło dubel pacjentów, u których wykryto mutację wirusa grypy A/H1N1, niedawno ujawnioną w Norwegii - poinformował w piątek rządowy Instytut Nadzoru Sanitarnego (InVS).