KGP: W Hiszpanii zatrzymano Mariusza W. pseud. Bronek


By uniknąć zatrzymania, przebierał się za kobietę i posługiwał się 40 fałszywymi dowodami tożsamości - jeden z najbardziej poszukiwanych polskich przestępców Mariusz W., pseud. "Bronek", został zatrzymany w Hiszpanii.

Premier Donald Tusk został zaproszony za pośrednictwem prezydenta USA Baracka Obamę na rozmowy o bezpieczeństwie. co do jednego z przywódcami państw nowej Europy spotkają się w czwartek w Pradze - poinformował reprezentant rządu Paweł Graś. I zapewnił: pan prezydento zakresie rozmów zostanie poinformowany. Dokumenty, które resort skarbu przestawił w ostatnich dniach opinii publicznej, komentatorom, mediom i posłom w sprawie sprzedaży majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie pokazują, że nie było afery stoczniowej - powiedział dzisiaj w Sejmie minister skarbu Aleksander Grad. komisja Skarg Wyborczych w Afganistanie poinformowała w niedzielę, że bada ponad 2000 skarg na nadużycia podczas wyborów prezydenckich 20 sierpnia. Jak twierdzi, 567 jest na tak duża liczba poważnych, że mogą dysponować wpływ na wynik głosowania.Pierwsi polscy turyści wracają do kraju po tym, jak zostali uwięzieni na lotniskach na całym świecie przy użyciu wulkaniczny pył. - identyczny czas nie wiedzieliśmy czy, kiedy i gdzie przylecimy. sytuacja była nadzwyczaj napięta - opowiada pan Arkadiusz. przypadkiem on opowiadać o dużym szczęściu, bo w przeciwieństwie do innych turystów, z Egiptu udało się przylecieć lecz z kilkugodzinnym opóźnieniem. Wielu Polaków nadal czeka na odlot do kraju. Dwóch mężczyzn, którzy mogą być zamieszani w wymiana handlowa narkotykami i bronią, zatrzymali funkcjonariusze z CBŚ we współpracy ze stołeczną policją. W pociągu relacji Stambuł-Belgrad bułgarscy celnicy odkryli heroinę o wartości blisko 1 mln dolarów - podały służby celne tego kraju.

"Nagła śmierć więźnia nie musi skutkować za każdym co do jednego dymisją Ministra Sprawiedliwości, odpowiedzialnego m.in. za więziennictwo" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Eugeniusz Kłopotek. Poseł PSL komentuje w ten sposób głosy polityków domagających się dymisji Krzysztofa Kwiatkowskiego w związku ze śmiercią Artura Zirajewskiego.

jeno Franck Ribery przypuszczalnie chrapać spokojnie. Pozostali piłkarze Bayernu Monachium, którzy spisują się w lidze u dołu oczekiwań, muszą się rachować z tym, że w najbliższym czasie ich kontrakty zostaną zredukowane - poinformował dyrektor sportowy klubu Christian Nerlinger. W kolejnym w ostatnich dniach wybuchu przemocy w rosyjskiej Inguszetii zginął milicjant i jeden cywil. Ofiary zginęły w eksplozji domu w największym mieście kaukaskiej republiki, Nazraniu.

Ratownicy TOPR sprowadzają turystów, którzy utknęli w dużej mierze w górach po nagłym załamaniu pogody. Dziewięć osób zostało zatrzymanych dzięki burzę i masa na Kościelcu, Koziej Przełęczy i Granatach. Turyści z Kościelca zostali przetransportowani śmigłowcem, pozwoliła na to aura - informuje rozgłośnia RMF.FM Gazprom wznawia dostawy gazu na Białoruś w pełnym wymiarze - ogłosiła rzeczniczka Kremla. wcześniej wicepremier Białorusi Uładzimir Siemaszko oświadczył, że jego obręb spłacił długi za gaz. dodatkowo Gazprom poinformował o spłacie swoich długów wobec Białorusi, acz Mińsk nie potwierdził przelewu. chyba że nie nastąpi to do 13 miejscowego czasu - grozi odcięciem tranzytu. Zarówno w życiu, jak i w polityce w pojedynkę wygrać jest trudno. Wiedzą o tym odpowiednio żony polityków a specjaliści od marketingu politycznego. Na pierwszej linii frontu walki o wizerunek męża stają na naprzeciw siebie Maria Kaczyńska, pierwsza dama, oraz żona premiera Małgorzata Tusk.O zweryfikowanie decyzji w sprawie odwołania dyrektora artystycznego Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi Zbigniewa Brzozy i strawa tej scenie "jeszcze jednej szansy" zwróciła się w liście do prezydenta miasta Jerzego Kropiwnickiego przewodnicząca sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, łódzka posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska. Za pomocą zwykłej cyfrówki, balonu meteorologicznego i GPS jest dozwolone dopuścić się zdjęcia kosmosu. Udowodnił to niejaki fotograf-amator z Wielkiej Brytanii. Na całe impreza wydał zaledwie 500 funtów. Za dwa miesiące do polskich szkół zapukają zupełnie nowe kontrole. Po raz pierwszy pracę szkół będą oceniać nie pracownicy kuratorium, a umyślnie przeszkoleni dyrektorzy placówek oświatowych - zapowiada "Dziennik czasopismo Prawna".

"Kaczyński to nieszczęście"


- Pomyliłem się, dawałem 53 do 46 - w dzień po wyborach ich wyniki komentuje w TVN24 Lech Wałęsa. poprzedni prezydent zapowiada, że jest gotów "fizycznie się zaangażować" w kampanię Bronisława Komorowskiego, bo jego zdaniem - "Kaczyńscy to nieszczęście".

Liverpool na sprzedaż


Władze Liverpoolu poinformowały, że klub z Anfield Road szuka nowego właściciela. Dotychczasowi właściciele, Amerykanie Tom Hicks i George Gillett, przekazali już klubowy ster nowemu prezesowi. Martin Broughton ma kontrolować proces sprzedaży.

Finlandia wyraziła zgodę na Gazociąg północny


Finlandia dała ostateczną zgodę na budowę Gazociągu Północnego, którym gaz z Rosji ma zgoła popłynąć do Szwab - poinformowała przedstawicielstwo Associated Press.

Federer znów maksymalny


szwajcar Roger Federer zdobył rekordowy 16. w karierze tytuł w Wielkim Szlemie. W niedzielę 28-letni tenisista z Bazylei wygrał po raz czwarty Australian Open, w finale pokonując Szkota Andy'ego Murraya.

Facebookowa biba pod wieżą Eiffela


Paryska policja ostrzegła poprzednio planowanym pod wieżą Eiffla masowym pijaństwem. Od kilku tygodni użytkownicy portalu społecznościowego Facebook planują w tym miejscu w niedzielę wieczorem "gigantyczny aperitif".

Europa nie może odkopać się z kryzysu


Europejskie gospodarki przez cały czas nie mogą wykiwać tempa. Z opublikowanych w piątek danych o PKB Francji, Włoch, Niemiec, Słowacji, Czech, Madziar i całej strefy euro wynika, że wychodzenie z kryzysu będzie długie i powolne.

Politycy o rezygnacji gen. Skrzypczaka


Gen. Waldemarem Skrzypczakiem targają emocje - uważa wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak. Wiceszef komisji obrony Mieczysław Łuczak (PSL) podkreśla, że generał już wcześniej winien podarować się do dymisji. Zdaniem rzecznika klubu PiS Mariusza Błaszczaka, figura i czyny generała nie powinny przesłonić problemu wyposażenia polskiego kontyngentu w Afganistanie.

eksplozja może potrwać chociażby nieco lat


Wulkanolog Thor Thordarsson ostrzega, że erupcja wulkanu może potrwać parę godzin... bądź nawet kilka lat. jednak Unosząca się nad Europą chmura pyłu wulkanicznego sparaliżowała działanie lotniczy w wielu krajach.

Ahmadineżad: Osama jest w Waszyngtonie


W udzielonym telewizji "ABC News" wywiadzie prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad zasugerował - być przypuszczalnie sarkastycznie - że Osama Bin Laden ukrywać się może w Waszyngtonie.

Polecą głowy w "Dzienniku"


"Dziennik" tnie praca nim planowaną fuzją z "Gazetą Prawną". W ramach zwolnień grupowych pracę w redakcji stracą 32 osoby, w tym 17 dziennikarzy - dowiedział się brama tvn24.pl. Kolejne 151 osób będzie musiało się zgodzić na renegocjację dotychczasowych umów.

Złota trójka Platformy. Kogo wystawi PO?


21 proc. Polaków uważa, że kandydatem Platformy Obywatelskiej w jesiennych wyborach prezydenckich winien utrzymywać się b. członek rządu spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz - wynika z przedstawionego wczoraj sondażu TNS OBOP dla TVP.

Udaremniono rekordowy kontrabanda papierosów


Przemyt ponad 5,2 mln sztuk papierosów z ukraińskimi banderolami przechwycili śląscy celnicy. jeśliby papierosy zostały sprzedane na rynku, Skarb Państwa straciłby ponad 2,7 mln zł nieopłaconych opłat celnych i podatków.

Szkocja: Polscy załoga zatruli się ołowiem


Firma renowacyjna Blairish Restorations, która zatrudniała Polaków, zapłaci 10 tys. funtów kary za zaniedbania, które doprowadziły do zatrucia ołowiem siedmiu pracujących dla niej obcokrajowców - informuje Goniec.com.

Kracik kandydatem PO na prezydenta Krakowa


Obecny wojewoda małopolski Stanisław Kracik został nominowany na kandydata na prezydenta Krakowa w przyszłorocznych wyborach samorządowych za pośrednictwem obradującą w niedzielę krakowską powiatową radę PO. Kracik przyjął propozycję PO.

Tak niech będzie zawsze: Kowalczyk przed Bjoergen


Justyna Kowalczyk po zdobyciu trzech Kryształowych Kul nie odpuściła reszty sezonu. W szwedzkim Falun wygrała bieg na 2,5 km techniką klasyczną. Zwycięstwo jest tym słodsze, że za jej plecami znalazła się Marit Bjoergen, a obie narciarki - łagodnie mówiąc - nie przepadają za sobą.