"Święte maszyny" wzbudziły opór Watykanu


mechanika wkracza na dobre do życia duchowego chrześcijan. Ostatnimi przykładami są "święta maszyna" stworzona za pomocą polską artystkę Kamilę Szejnoch a "linia Pana" uruchomiona dzięki kompanię telefoniczną z Francji - czytamy w serwisie internetowym "Tygodnika Powszechnego".

- wszelako chciałbym świata, w którym panuje izba i misje nie są potrzebne, to nie wierzę, by taki rzeczywistość stał się udziałem mojego pokolenia - mówił Lech Kaczyński wręczając odznaczenia i nominacje generalskie. Prezydent wskazywał dodatkowo na przymus prowadzenia misji wojskowych - także tych "niepopularnych", do których zaliczył misję w Afganistanie. "Rzeczpospolita": Rozkład radiolatarni naprowadzających poprzednio pasem startowym w Smoleńsku jest niestandardowy. Jeśli oprowadzacz o tym nie wiedział, mogło się to przyczynić do katastrofy, twierdzi były cicerone wojskowy ze Smoleńska, na którego powołuje się gazeta. Podobnie jak Niemcy, przedwojenna Polska narzekała na absencja przestrzeni życiowej, dążyła do rozszerzenia swojego obszar kosztem ZSRR i chciała też całkowicie pozbyć się swoich obywateli narodowości żydowskiej, przesiedlając ich na Madagaskar. To nic bardziej błędnego niektóre tezy z artykułu rosyjskiego naukowca Siergieja Drożżina, zamieszczonego w zbiorze "Partytura drugiej światowej. Kto i podczas gdy zaczął wojnę?"Naukowcy z Instytutu Agrofizyki PAN opracowali sztuczną szczękę, która nadgryza owoce, by sprawdzić, czy wydają lekki dla ucha dźwięk, informuje "Gazeta Wyborcza". "Prywatne archiwum", do którego dotarli dziennikarze czy ustawiona sesja? Jaka jest prawdziwa bajka zdjęć, na których Sebastian Karpiniuk pokazuje umięśnione ramiona i paraduje po plaży w mokrych dżinsach? poseł zapewnia, że "ustawki" nie było, ale wtem dodaje: "niech nutka tajemniczości pozostanie." - Na plaży jest się przecież w slipach męskich - dziwi się zażenowanym. Z jesiennej ramówki TVP Info zniknie ciąg reportaży Marii Wiernikowskiej "Telewizja objazdowa".

Ksiądz Jacek karaczan skomentował w "Tygodniku Powszechnym" sprawę listu napisanego dzięki Benedykta XVI w związku ze skandalami pedofilskimi w europejskim Kościele. Według ks. Prusaka, papież odszedł od wcześniejszej praktyki, wprowadzając dwójka istotne zmiany.

Wrocław przygotowuje się do nadejścia fali kulminacyjnej. Ma się ona pojawić na Odrze w sobotę nad ranem. Ogłoszono już tam alarm przeciwpowodziowy i do ewakuacji przygotowano niektóre szpitale. Z kolei w Puławach (woj. lubelskie) jakość Wisły przekroczył forma z 1997 roku. Burmistrz sąsiedniego Kazimierza Dolnego zaapelował do turystów, by w najbliższych dniach, głównie weekend, nie wybierali się w region miasta. Już w sobotę ma być wiadomo, kto zwyciężył w prawyborach PO: Bronisław Komorowski czy Radosław Sikorski. A do tej pory zagłosowało owszem ok. 20 tys. z o tyle o ile 46 tys. uprawnionych. Marszałek Sejmu apeluje więc: zachciej o oddanie głosu na Platformę Obywatelską.

Tłumy widzów przyglądały się w niedzielę operacji zatopienia w Zatoce Puckiej statku "Bryza". Jednostka, która ma wichrzyć się się atrakcją turystyczną, spoczęła na dnie morza 200 metrów od wybrzeża Helu. Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter - strefa "Dom i Ogród" w Prudniku zaplanowane w dniach od 11 do 13 września 2009 roku odbędą się w tym roku już po raz czternasty. Dom Dziecka w Rybniku czeka na 15-letnią Paulinę i jej synka. - Łóżeczko będzie stało w jej pokoju, będzie z dzieckiem cały czas - mówi Barbara Jakubiak, dyrektorka placówki. Również po powrocie małoletniej mamy do szkoły, mały Łukaszek będzie miał zapewnioną opiekę.niepośledni z kontrowersyjnych poglądów wcześniejszy prowadzący Unii Polityki Realnej Janusz Korwin-Mikke spalił flagę Unii Europejskiej. To jego sprzeciw pod wejścia w obecność Traktatu z Lizbony. pod ręką okazji protestu zapowiedział, że tworzy nową partię - samodzielność i Praworządność. ciało młodego mężczyzny i kobiety, znajdujące się w zatopionym samochodzie osobowym, wyłowili we wtorek strażacy z jeziora Wysokie k. Suwałk (Podlaskie) - poinformował Andrzej Baranowski z zespołu prasowego podlaskiej policji. - Rzeczpospolita Polska byłaby gotowa do uczestnictwa w ewentualnym ogólnoeuropejskim projekcie pomocy dla Grecji, jeśli nie będzie on dotyczył na odwrót strefy euro - powiedział przed szczytem UE w Brukseli premier Donald Tusk. Unijny komisarz Olli Rehn stwierdził zaś, że zwieńczenie winien donieść "ostateczne rozwiązanie" problemu pomocy dla Grecji.

Najpiękniejsza ulica jest w Yorku


Jest niezwykła i to bez ryzyka w takim razie zdobyła określenie najpiękniejszej ulicy w Wielkiej Brytanii. wokalizacja o brukowanej i ocienionej pochyłymi budynkami z XV ulicy Shambles w Yorku.

Potężna awaria na Syberii, bezimienny los 54 osób


54 osoby uznano za zaginione w wyniku dzisiejszej katastrofy w Sajańsko-Szuszeńskiej elektrowni wodnej w Chakasji, na południowo-zachodniej Syberii. Wiadomo już, że zginęło siedem osób, a 11 zostało rannych.

Ćpają i biją. W szkole.


Czym na tle innych szkół wyróżnia się gimnazjum dowcip 3 w Ciechanowie? Zdaniem części rodziców i jego uczniów, na szkolnych korytarzach panuje terror, a na dodatek uczniowie handlują i odurzają się nasionami bielunia dziędzierzawy.

41 tys. zachorowań na grypę w Polsce


powyżej 41 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę zarejestrowano w Polsce w drugim tygodniu listopada. W tym samym okresie ubiegłego roku było ich powyżej 3,6 tys. - wynika z danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Państwowego Zakładu Higieny.

Finlandia: cztery osoby zginęły w strzelaninie w siedlisko handlowym


kwartet osoby zginęły w ciągu strzelaniny w centrum handlowym w fińskim mieście Espoo - podała TV fińska.

"Pełen uroku" taśmowy zabójca się przyznał


38-letni nauczyciel rysunku technicznego z północno-wschodniej Belgii, aresztowany początkowo za podwójne zabójstwo, został okrzyknięty przez prasę "seryjnym zabójcą", po tym gdy w miarę śledztwa przyznaje się do kolejnych mordów sprzed lat.

Powódź dzięki zaniechanie


Kolejne rządy zrobiły niewiele, by zażegnać katastrofalnym skutkom powodzi - twierdzą specjaliści. Dotarliśmy do alarmujących raportów z kontroli NIK przeprowadzanych regularnie od czasów powodzi tysiąclecia w 1997, wytykając kolejne zaniechania. Było ich kilkadziesiąt, w tym kilkanaście o znaczeniu strategicznym. Co parę lat powtarzają się mało co te same zalecenia pokontrolne. Większości z nich nie zrealizowano do dziś.

Kurski: PO robi odosobniony łupież na kasę


Rządowe plany prywatyzacyjne to szaleństwo. PO robi w ten podejście jednostkowy grabież na kasę - uważa europoseł PiS Jacek Kurski. Krytykuje też Platformę za próbę ograniczenia liczby związków zawodowych.

Kaczyński: Prawda i pojednanie w relacjach z Rosją


Dla relacji Polski z Rosją kluczowe są dziś prawdziwość i koncyliacja - uważa prezes PiS, pretendent tej partii na prezydenta Jarosław Kaczyński. Ocenił, że ważnym aspektem są w tym miejscu nasze relacje z Ukrainą tudzież zależności Ukrainy z Rosją.

Pół miliarda dolarów w "Klonowych Liściach"


zaleta klubu nie ciągle przekłada się na sukcesy sportowe. Świadczy o tym choćby zeszły ranking magazynu "Forbes", podług którego najwięcej warci są hokeiści Toronto Maple Leafs.

Była żona Jana Kulczyka zeznawała ws. śmierci Papały


"Dziennik": Grażyna Kulczyk, była żona jednego z najbogatszych Polaków, odpowiadała na pytania śledczych z grupy "Generał", szukających sprawców zabójstwa komendanta głównego policji Marka Papały

Zalety i wady Traktatu dla własny


- Państwa narodowe zachowały swoją suwerenność przekazując część swych kompetencji organom UE. Paradoksalnie więc, oddając część suwerenności, państwa członkowskie Unii wzmacniają ją – powiedział w w I Programie Polskiego Radia Jacek Saryusz-Wolski. Eurodeputoweany PO mówił w programie o konsekwencjach zapisów Traktatu Lizbońskiego, który wszedł w życie dziś o północy.

Cała grupa ze świńską grypą


Jednemu z tureckich klubów piłkarskich do grona rywali dołączył... wirus świńskiej grypy. instruktor zespołu z Ankary "jedenastki" na bliski rozgrywka nie będzie mógł wystawić, bo wirus całą mu zdekompletował.

Kapitan kadry: na charakter trochę poczekajmy


- Nie oczekujmy od razu sukcesów. zainteresowanie trochę czasu - mówi po meczu kapitan piłkarskiej reprezentacji nasz Michał Żewłakow. piłkarz Olympiakosu Pireus podkreślił, że w pierwszym meczu pod wodzą nowego selekcjonera z trudem o cud, zwłaszcza "przy tylu zmianach personalnych".

Mucha wzburzona i lekko na norma prawna


wymioty uwagi na takie rzeczy blisko okazji walki o parytety dla kobiet to bezgrzeszny seksizm, ale trudno nie zauważyć, że posłanka PO Joanna Mucha od nowa zmieniła fryzurę.