Uczcili pamięć krakowskich Żydów


powyżej 500 osób przeszło w niedzielę ulicami Krakowa w 67. Marszu Pamięci, organizowanym, by celebrować ofiary likwidacji krakowskiego getta. W czasie marszu nieraz nawiązywano do sobotniego zdewastowania pomnika pomordowanych w obozie w Krakowie-Płaszowie. Padły słowa: "wstyd" i "hańba".

550 milionów dolarów stracili ogółem Amerykanie w 2009 roku w wyniku oszustw za pomocą internetu, dwa baty więcej niż w roku poprzednim - podał w raporcie środowisko śledzący tego rodzaju przestępstwa. meldunek streścił poniedziałkowy "Los Angeles Times". Szybkie kamikadze pod ostrzem shurikena - to jedna z atrakcji restauracji Ninja na Tajwanie. Dreszczyk emocji klientom zapewniają nie lecz wciąż mocne drinki, ale też kelnerki zaopatrzone w samurajskie miecze i kuse wdzianka. Krzysztof Rutkowski poczuł się pomówiony przez Włodzimierza Olewnika. W imieniu detektywa kancelaria adwokacka złożyła do Sądu Rejonowego w Sierpcu prywatny akt oskarżenia przeciw biznesmenowi.W Czeczenii kobiety skarżą się, że milicjanci strzelają do nich paintballowymi kulkami za nieprzestrzeganie zasad muzułmańskiego stroju - pisze przedstawicielstwo Reutera. środki masowego przekazu lokalne informują o 12 takich atakach. kraina jest największym zagrożeniem, ale i największym gwarantem wolności w sieci. jeśli ono zrejteruje w jego miejsce wejdą wielkie korporacje i grupy przestępcze - zgodzili się uczestnicy konferencji "Granice wolności w Internecie", zorganizowanej na Politechnice Warszawskiej za pośrednictwem Kancelarię Prezydenta. Związek Nauczycielstwa Polskiego chce, aby ministerstwo edukacji zbadało czas pracy nauczycieli. pryncypał ZNP Sławomir Broniarz twierdzi, że nauczyciele pracują co więcej 52 godziny tygodniowo, natomiast w powszechnie uważa się, że przeciwnie mają wprost przeciwnie 18 godzin lekcji w tygodniu.

Czy no jedyne, co w dobie coraz to większych problemów z dochodami państwa, deficytem budżetem, służbą zdrowia czy sytuacją ZUS-u ma do zaoferowania premier, to polemika o konstytucji?

W pożarze drewnianego budynku w Pabianicach w woj. łódzkim zginął mężczyzna. Strażacy podejrzewają, że to on sam był sprawcą zaprószenia ognia. Abonament do lamusa, a finanse dla mediów publicznych z odpisu od podatku CIT i PIT - m.in. takie wybieg proponuje SLD w przedstawionych w Sejmie założeniach nowej ustawy medialnej. W najbliższych dniach wzorzec ten ma zajść do klubów parlamentarnych w celu konsultacji. Lewica liczy na opinia pozytywna w podobny sposób PO, jak i PiS.

osobisty przeświadczenie na historyczne spory w Magazynie TVN24 przedstawia Piotr Tyma, zwierzchnik Związku Ukraińców w Polsce. Sto osiemdziesiątka kilogramów dynamitu znalazła milicja w Atenach. Przypuszcza się, że materiał postrzelony zgromadziła terrorystyczna organizacja "Walka rewolucyjna" - informują w sobotę greckie media. Iran chce nowego spotkania z USA, Francją i Rosją ws. swojego programu atomowego. wprawdzie Teheran wciąż wyklucza przekazanie uranu za granicę w zamian etylina jądrowe, to nie wyklucza "równoległej wymiany" dokonanej do środka irańskich granic.To prawdopodobnie być jedna z największych katastrof ekologicznych - mówią amerykańskie władze o wycieku ropy z platformy "Deepwater Horizon", która poprzednio kilkoma dniami zatonęła u wybrzeży Luizjany. Podobnych katastrof w historii było więcej. Świńska grypa jest przede wszystkim niebezpieczna dla ciężarnych. We wczesnym okresie zagraża płodowi, w ostatnim trymestrze - matce. - nieomal umarłam - mówi Aubrey Obgyn, która zachorowała na A/H1N1. Jej mąż musiał selekcjonować pomiędzy życiem żony a dziecka. Dwóch pasażerów zginęło, zmytych z pokładu statku wycieczkowego przy użyciu fale dochodzące do 8 m wysokości na Morzu Śródziemnym. Sześć osób zostało nieznacznie rannych - poinformowały greckie służby pogranicza.

Halicki wzburzony zatrzymaniami Polaków


zwierzchnik sejmowej komisji spraw zagranicznych Andrzej Halicki (PO) w piśmie do ambasadora Białorusi w Polsce wyraził wstrząs w związku z zatrzymaniami za pośrednictwem władze w Mińsku działaczy Związku Polaków na Białorusi (ZPB).

Nowe szaty szejków pasują jak ulał


zdaje się kasa szczęścia nie dają. W przypadku Manchesteru City powyższa stwierdzenie długo się sprawdzała. Aż do początku obecnego sezonu. Popularni "The Citizens" na inaugurację rozprawili się z Blackburn Rovers 2:0, a na Wyspach rozpoczęła się debata, czy kasa zainwestowane w klub przez szejków przed chwilą zaczęły się zwracać.

kapela ma już 30 milionów. "Absolutny rekord świata"


rachunek rozliczeniowy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pęcznieje z każdą chwilą. Jest ogromnie prawdopodobne, że kapela po raz kolejny pobije własny rekord. Tuż przedtem północą uzbierała już ponad 30 milionów złotych.

Zmarł Pan psina świata


W USA w stanie Kalifornia zmarł Ojciec Niebieski piesek świata. Stojąc na tylnych łapach pył 216 centymetrów. To dopiero co te pokaźne część pozwoliły mu zasłynąć i zajść do Księgi Guinnessa.

Rosja: Chirac nie chce budować gazociągu South Stream


dawny prezydent Francji Jacques Chirac nie przyjął złożonej mu przy użyciu premiera Rosji Władimira Putina propozycji objęcia stanowiska szefa spółki, która będzie budować i niszczyć South Stream (Gazociąg Południowy) - informuje rosyjski memoriał "Kommiersant".

Gortat lepiej od "Supermana"


To był dobry widowisko sportowe Marcina Gortata i Orlando Magic. Wicemistrzowie NBA asertywność pokonali Chicago Bulls 111:82. Gortat spędził na parkiecie więcej czasu niż zazwyczaj - w ciągu 24 minut spisał się w istocie świetnie.

Prokuratura atakuje dziennikarzy


Prokuratura przeciwko dziennikarzowi. Krzysztof Skórzyński z TVN24 usłyszał zarzut ujawnienia informacji ze śledztwa - chodzi o upublicznienie zeznań prokuratorów ws. akcji CBA w resorcie rolnictwa, która doprowadziła do dymisji Andrzeja Leppera. W tej sprawie protestował już ambasador Praw Obywatelskich i siedlisko Monitoringu Wolności Prasy.

niewiadoma z Pałacu; biegówki już zostały kupione


Wczorajszy powodzenie Justyny Kowalczyk inspiruje polityków. - Zdradzę tajemnicę z Pałacu Prezydenckiego, pierwszy złoty order na igrzyskach w Vancouver i dwóch prezydenckich ministrów kupiło biegówki - powiedział w TVN24 Paweł Wypych.

Gates da 10 miliardów na szczepionki


dziesięć miliardów dolarów w ciągu dziesięciu lat - taką kwotę zamierzają dawać amerykański potentat branży komputerowej Bill Gates i jego żona Melinda na badania nad nowymi szczepionkami i ich dystrybucję w najuboższych krajach.

Czy dostaniemy za niemało gazu?


kategoria negocjował amplituda dostaw gazu z Rosji nie wiedząc, ile nie inaczej surowca Polsce będzie popyt - pisze "Dziennik pismo Prawna". podług oficjalnych rządowych prognoz w 2015 roku zniszczenie gazu będzie multum mniejsze niż ilość surowca, jaki trafi na nasz rynek. Chodzi o przynajmniej 3 mld m sześc. rocznie, z którymi nie wiadomo, co zrobić.

Zawodowi kierowcy masowo łamią norma prawna


Jeden na dziesięciu kierowców autobusów i prawie co piąty prowadzący ciężarówki jeździ bez pełnych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu - wynika z raportu NIK. Winni są i sami kierowcy, ale także administracja rządowa, która nie stworzyła im odpowiednich warunków do odbycia szkoleń.

Rosja: zakazać sprzedaży alkoholu po godz. 21


nadrzędny medyk sanitarny Rosji Giennadij Oniszczenko zaapelował o inicjacja zakazu sprzedaży wszelkich napojów alkoholowych, w tym piwa, po godzinie 21. Miałaby to być akt zainicjowanej z wykorzystaniem Kreml kampanii walki z nadużywaniem alkoholu.

Esbecy siedzą w rządzie


W bułgarskim centroprawicowym rządzie jest trzech byłych agentów komunistycznej bezpieki - poinformowała komitet ds. badania i ujawnienia archiwów byłej SB w raporcie opublikowanym na swojej stronie internetowej.

tragiczny wypadek na "5"; droga zablokowana


Jedna postać zginęła i jedna została ranna w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 5 (Wrocław - przejście graniczne z Czechami w Lubawce), w okolicy miejscowości Mielęcin (Dolnośląskie). droga w miejscu wypadku została całkowicie zablokowana.

Gwałtowne załamanie pogody w Tatrach - burza zaskoczyła turystów


Ratownicy TOPR sprowadzają turystów, którzy utknęli wysoko w górach po nagłym załamaniu pogody. Dziewięć osób zostało zatrzymanych przez burzę i grad na Kościelcu, Koziej Przełęczy i Granatach. Turyści z Kościelca zostali przetransportowani śmigłowcem, pozwoliła na to pogoda - informuje nadajnik RMF.FM