Gdy każdy był milionerem, a nie mógł nabywać nic


20 lat temu wszyscy byliśmy milionerami. Średnia pensja w 1990 r. wynosiła całkowicie 1,03 mln zł. Co z tego, gdyż o luksusowych towarach wolno było wprost przeciwnie pomarzyć, bo dostęp do nich był silnie ograniczony, a na rynku szalała hiperinflacja. Za bochenek chleba wypada było zapłacić w pewnym sensie 2 tys. zł, a ceny postawny z dnia na dzień w zastraszającym tempie.

- umowa zawarta pomiędzy operatorami komórkowymi P4 i Polkomtelem, dotycząca roamingu krajowego, ograniczała konkurencję - uznał biuro Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na spółki nie nałożył kar finansowych, bo zobowiązały się one do zmiany warunków porozumienia. eksponent MSZ Rosji Andriej Niestierienko uważa, że Kraj nad Wisłą nie musiała egzaminować Kremla o zgodę na odznaczenie byłego rosyjskiego dysydenta i niezależnego dziennikarza Aleksandra Podrabinka. Dziś okaże się, jaka będzie polityczna czas przyszły Tadeusza Wrony - prezydenta Częstochowy. W mieście odbywa się referendum ws. odwołania szefa magistratu. konkluzja o egzekucja referendum złożyli mieszkańcy, niezadowoleni z polityki prowadzonej za pośrednictwem prezydenta. Chodzi m.in. o "nietrafione inwestycje i politykę zbyt uwzględniającą interesy Jasnej Góry".Lechistan zaoferowała Litwie asystent z myślą o naprawieniu szkód wyrządzonych na przestrzeni remontu kaplicy Matki Boskiej Ostrobramskiej w Wilnie. Nietrzeźwi sprawcy wypadków powinni być karani co niemiara surowiej niż dzisiaj - twierdzą posłowie, którzy chcą zmian w kodeksie karnym. - Pijani kierowcy to od lat jeden z ważniejszych problemów bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce - uznali adnotacja Prawa i Sprawiedliwości i przygotowali nowelizację Chcą, aby byli eliminowani z dróg - czytamy w "Rzeczpospolitej. 43-letni Hiszpan napadł na co najmniej 10 madryckich aptek. Kradł tylko pieniądze i... Viagrę

Bronisław Komorowski powiedział w polskiej bazie Ghazni w Afganistanie, że "żadne przyspieszone decyzje o losach misji nie będą podejmowane".

Co będzie największym utrapieniem piłkarskich mistrzostw świata w RPA? wedle Marka Plawgi nie będą puste stadiony, ani bezpieczeństwo. Zdaniem sportowca problemem będzie AIDS. kandydat SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski przekonywał dziś do swojej kandydatury kupców z pl. Szembeka w Warszawie. Jak powiedział powinno się brać udział "tradycyjne bazary, które my, Polacy bardzo lubimy".

przedsięwzięcie ws. nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w trakcie manifestacji, która odbyła się 11 listopada w Warszawie, prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. jakby 10 tysięcy paczek papierosów znaleźli w karetce podlascy celnicy. karetka zatrzymali do rutynowej kontroli. Problemy kierowcy zaczęły się, gdy poinformował, że jego karetka ma zepsute tylne drzwi i nie da się wsiąść do środka. Celnicy nie mieli z tym problemu. wówczas odkryli, do czego naprawdę służy karetka. Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zarzucił w czwartek sekretarz Stanu USA, że stara się podważyć wysiłki liderów krajów Ameryki Łacińskiej, zmierzające do zjednoczenia państw regionu.Po intensywnych opadach deszczu niektóre rzeki w kraju przekroczyły jakość alarmowy. Najtrudniejsza przypadek utrzymuje się na terenie województw małopolskiego i śląskiego - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Nowy Rok ikona sportów ekstremalnych Travis Pastrana uczcił tak, jak potrafi najlepiej. Z ogromną dawką emocji, przy okazji ustanawiając rekord świata w najdłuższym skoku samochodem rajdowym. FC Barcelona nie traci tempa. W spotkaniu na szczycie Primera Division jedną bramką pokonała na wyjeździe Mallorkę i przynajmniej na jeden dzień wskoczyła na pozycję lidera tabeli. W niedzielę derby Madrytu rozstrzygną, czy Barca zostanie liderem na dłużej.

Filipiny: Uwolniono irlandzkiego księdza


Irlandzki ksiądz, uprowadzony przedtem miesiącem na Filipinach, odzyskał autonomia - podał filipiński górujący hierarcha kościelny.

Kaczyński stracił zaufanie do prokuratury


szef rządu Donald Tusk, odwołując szefa CBA Mariusza Kamińskiego, mógł nadwyrężyć kodeks uległy - uważa Jarosław Kaczyński. - chyba że premier łamie prawo, to właściwym miejscem jest trybunał (Stanu) - oświadczył pryncypał Prawa i Sprawiedliwości. Dodał, że stracił ufność do polskiej prokuratury.

Tłum zlinczował i spalił żywcem trzy osoby


Tłum w Gwatemali zlinczował i żywcem spalił dwóch mężczyzn i kobietę, posądzanych o zabójstwo kierowcy lokalnego autobusu - poinformowała w sobotę gwatemalska policja.

"Jakby grali w grę komputerową"


- To nagranie pokazuje nam jak wygląda współczesna wojna - powiedział na konferencji prasowej Julian Assange z WikiLeaks, która ujawniła nagranie z akcji amerykańskiego helikoptera. Jak podkreślił, żołnierze zachowują się dzień dzisiejszy na polu walki, niby grali w grę komputerową.

wstrząsający raport: zginęło co bynajmniej 321 osób


Co w żadnym wypadku 321 osób zginęło w nieujawnionej jak dotąd masakrze w Kongo pod wystarczy 2009 roku - poinformowała monitorująca łamanie praw człowieka zrzeszenie Human Rights Watch w opublikowanym w sobotę raporcie.

Petarda wystrzeliła prosto w oko


Ratownicy co roku przestrzegają - na przestrzeni zabawy z fajerwerkami wypada zachować szczególną ostrożność. A potem co roku wyjeżdżają do ofiar tej zabawy. Jedną z nich jest 30-latek, o którego oko walczą lekarze z wrocławskiego szpitala specjalistycznego. Petarda eksplodowała mężczyźnie na wysokości twarzy.

Partia Tuska spuszcza CBA ze smyczy


Platforma, nie respektując wyroku Trybunału Konstytucyjnego, przyznaje nowe uprawnienia funkcjonariuszom CBA. Zdaniem ekspertów, to zamach na wolności obywatelskie - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

armia ma oddalić grabieżom


na dniach aż 7 tys. chilijskich żołnierzy będzie próbowało zapewnić cykl prowincjach Maule i Biobio, regionach w największym stopniu poszkodowanych przez sobotnie trzęsienie ziemi w Chile.

14-latek chce zmienić płeć; próbował się zabić


14-letni Georgie Smith z Dorset (hrabstwo w południowej Anglii), jak sam twierdzi, od wielu lat nie czuje się prawidłowo będąc chłopcem i toteż chce zmienić swoją płeć. niemniej National Health Service (odpowiednik polskiego Narodowego Funduszu Zdrowia) nie zgodził się na egzekucja operacji, twierdząc, że będzie mogło do nieść dojść dopiero, gdy Smith osiągnie pełnoletność.

Biskupi krajowy i Niemiec: ujawnia się pokusa wykorzystywania zranień


- W niektórych społecznych czy politycznych tendencjach ujawnia się pokusa propagandowego wykorzystania raz już w historii zaistniałych zranień i pobudzania resentymentów wynikających z jednostronnych interpretacji historycznych - podkreślają polscy i niemieccy biskupi we wspólnym oświadczeniu, opublikowanym z okazji 70. rocznicy rozpoczęcia II wojny światowej.

Świetna passa GKS-u


GKS Bełchatów idzie jak burza. W sobotę wygrał własny szósty z mniej więcej mecz, pokonując 1:0 Arkę Gdynia. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Dawid Nowak, kto wszedł na pole do gry kilka minut wcześniej, a czyste rachunek rozliczeniowy - także szósty raz z mniej więcej - zachował golkiper Łukasz Sapela.

"Porównali nas do pedofili". Wiśniewski straszy, że wyjedzie


- Na pewnym etapie zostaliśmy porównani do faszystów i pedofili - żali się w obronie kolegów, miłośników pokera, Michał Wiśniewski. podług niego prezydent, składając podpis pod ustawą hazardową, "podpisał bubel". - żeby bawić się w pokera zejdę teraz do podziemia. albo wyjadę - obiecuje celebryta. A PO odpowiada: - Ta rozporządzenie zawęży szarą strefę, a nie ją rozszerzy.

Embraerem z oddali nie zalecimy


Dwa Embraery 175 wypożyczone od LOT-u będą nowymi samolotami polskich VIP-ów. TVN24 przyjrzała się tym maszynom. Najpoważniejszą ich wadą jest to, że nie pozwolą na lot transatlantycki.

"NBP musi później tłumić złotego"


- obwarowanie złotego oznacza, że dodatkowy prezes NBP musi kontynuować politykę ograniczania jego aprecjacji, aby zakładać przestrzeń dla podwyżek stóp procentowych - twierdzą analitycy Stone Harbor i TCW Group Inc., cytowani z wykorzystaniem pb.pl.

"Jestem jakiś wygranej"


prezes sztabu wyborczego Bronisława Komorowskiego Sławomir Nowak z zadowoleniem przyjął wyniki najnowszego sondażu prezydenckiego przeprowadzonego na ukaz TVN24. Zgodnie z nim aspirant PO wygrywa w obu turach. – Mam nadzieję, że do wyborów troszkę będzie się zmieniać i nasz pretendent nie straci tego zaufania – stwierdził Nowak.