Wykorzystali "żywą tarczę". "Szef określa nawet liczbę ofiar"


Funkcjonariusze rosyjskiej milicji, którzy zażądali od kierowców, by utworzyli na ulicy Moskwy żywą tarczę, napisali list do redakcji "Moskiewskiego Komsomolca", w którym wskazali na liczne naruszenia w swojej jednostce.

sporny rozwiązanie na okazanie niezadowolenia wobec rządu wybrała tajlandzka opozycja. Demonstranci zbierają krew, aby nabiec nią siedzibę rządu, od którego domagają się rozpisania nowych wyborów. Bułgarska policja aresztowała dwóch oszustów telefonicznych, którzy wyłudzali finanse od starszych osób i doprowadzili do samobójstwo jedną ze swych ofiar - 80-letnią kobietę ze wsi Marten na północy kraju - poinformowało siedlisko prasowe MSW w Sofii. Włoska policja zadała dodatkowy poważny raz najgroźniejszemu klanowi neapolitańskiej kamorry - Casalesi, aresztując syna mafijnego bossa Francesco Schiavone, Nicolę. Ukrywał się w bunkrze, dokąd oddawał się swojej pasji - malarstwu.Radosław Sikorski, jeden z kandydatów PO do wyborów na prezydenta, powiedział w niedzielę, że cieszy się, iż Lech Kaczyński będzie startował w wyborach na prezydenta. - Gdybym kandydował z Lechem Kaczyńskim, zrobię wszystko, by był to jasny opcja - powiedział. Kim Mordue, Walijka, której 20-letni syn zmarł po przedawkowaniu narkotyków, postanowiła w bardzo niezwykły sposób złożyć Lloyd'owi hołd. Na swoim ciele, za pomocą spopielonych prochów syna zmieszanych z atramentem, zrobiła sobie tatuaże - informuje serwis dailymail.co.uk. Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski uczestniczył dzień dzisiejszy w Funchal - stolicy Regionu Autonomicznego Madery - w uroczystościach upamiętniających bytność na tej portugalskiej wyspie marszałka Józefa Piłsudskiego.

Roman Polański przerywa milczenie: w opublikowanym w niedzielę artykule reżyser stwierdza, że amerykańskie żądania dotyczące jego ekstradycji są "oparte na fałszu".

Każda spekulacja kwestionująca kandydowanie Donalda Tuska na prezydenta jest szkodliwa, mówi marszałek Sejmu, jeden z liderów PO - Bronisław Komorowski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". Czy polskie dzieci potrafią oszczędzać? trudno powiedzieć, bo tej skomplikowanej umiejętności z pewnością nie uczą swoich pociech rodzice. przynajmniej tak wynika z najnowszego badania "Maluchy 2009", na które powołuje się"Dziennik".

Trener Jan Urban jest w sytuacji bez wyjścia - w piątkowych derbach stolicy na prawej obronie będzie musiał wystawić młodego Artura Jędrzejczyka. całokształt za pośrednictwem to, że za kartki pauzuje Jakub Rzeźniczak, a jego zastępca - Wojeciech Szala - złapał kontuzję. Pełne pochwał dla byłego ministra środowiska artykuły Adama Wajraka w "Gazecie Wyborczej" dawny sponsorowane za pomocą ministerium - donosi "Press". Dziennikarz tłumaczy, że takie proch dekret z redakcji, a teksty pisał zgodnie z własnym sumieniem. "GW" zapewnia, że wyciągnie konsekwencje i odda pieniądze. - Tego rodzaju scenariusz nie był rozpatrywany. Możliwe, że taka idea była w głowie premiera, ale chodzi przede wszystkim o to, by wykorzystać w adekwatny sposób ludzi, którzy chcą pracować dla krajowy – powiedział Bronisław Komorowski, zapytany o to, czy ilekroć politycy PO brali pod uwagę wariant, w którym Jan Krzysztof Bielecki mógłby objąć stanowisko premiera w rządzie PO-PSL.Ostatnio sporo występuje w mediach Andrzej Olechowski. Jego odrodzenie się na pierwsze strony gazet ma - na bank - koalicja z kandydowaniem byłego ministra spraw zagranicznych w zbliżających się wyborach prezydenckich. A coraz bardziej z faktem, że zajmuje on w wyścigu prezydenckim, jak na razie, pozycję numer trzy, za Tuskiem i Kaczyńskim. - exposé dotyczy czterech lat urzędowania, więc pełne podsumowanie będzie za 1,5 roku. poza tym genialni nie jesteśmy. Mam pełną jasność, że nie całość wyszło tak, jak chcieliśmy - przyznał prezes rady ministrów Donald Tusk po swoim wystąpieniu w Sejmie. 41-latka z Ełku poszła się pomodlić. W pustym kościele zobaczyła na ołtarzu piękne obrusy i pomyślała, że będą perfekcyjnie konweniować do wystroju jej mieszkania. inicjatywa wcieliła w przedsięwzięcie i obrusy ukradła. Miała pecha - wsio rejestrowała zamontowana w kościele kamera. Za kradzież grozi jej w tej chwili nawet do 5 lat więzienia.

Facebook będzie lepiej chronił prywatność


Właściciele popularnego serwisu społecznościowego Facebook zgodzili się na bonifikacja ochrony danych jego użytkowników. Wymogły to na internetowym gigancie władze Kanady.

Pogoda: śnieg, deszcz, wiatr i chociażby -8 st. C


Dziś będzie w kraju zachmurzenie duże. Większe przejaśnienia możliwe zaledwie na północnym-wschodzie Polski. Na południu opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Na pozostałym obszarze opady przeważnie deszczu.

Rabini opłakują Lecha Kaczyńskiego


Lech Kaczyński był przyjacielem Żydów w słowach i czynach - napisało w oświadczeniu opłakującym zmarłego prezydenta Europejskie ognisko Rabiniczne w Brukseli (RCE).

czarna szereg na drogach; "nie jedźmy na pamięć"


W piątek i sobotę na polskich drogach doszło do 220 wypadków, w których zginęło 27 osób a 285 zostało rannych. Policjanci spodziewają się powrotów ze świątecznych wyjazdów w niedzielę w porze wieczoru i w poniedziałek - apelują o rozwagę i przystosowanie prędkości do zmiennych warunków atmosferycznych.

"Źle, źle i jeszcze raz źle"


dyrektor PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że w przypadku osiągnięć rządu Donalda Tuska wypada niezwykle dużego wysiłku, żeby pokazać choć jedną myśl pozytywnie załatwioną ze społecznego punktu widzenia. Dwa lata rządów koalicji PO-PSL J.Kaczyński analizował w poniedziałek na antenie Radia Maryja.

Iran rozpoczął "gry wojenne"; Teheran wybrał już pierwszy cel


Irańska wojsko zorganizowała ogromne ćwiczenia z udziałem lotnictwa, których celem jest formowanie sił zbrojnych do obrony kraju zanim możliwym atakiem. W pięciodniowe ćwiczenia główny emfaza został połozony na obronę instalacji nuklearnych – informuje serwis CNN.

płot gier? "Prezydent aprobuje"


Donald Tusk zapowiedział stopniową likwidację hazardu w Polsce. - Jest pomysł, nie negujemy go, warto mu się przyjrzeć - powiedział chłopisko Kontrwywiadu RMF FM Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta.

"Dzięki sierpniowi jest dozwolone dziś buczeć"


Wielkie zwycięstwo, narodowe święto - tak o 31 sierpnia 1980 roku i chwili podpisywania "Porozumień Sierpniowych" mówił w Gdańsku Lech Kaczyński. Prezydent zaznaczył, że wydarzenia sprzed 29-ciu lat były "pierwszą łopatą wkopaną w grobowiec komunizmu". w ciągu uroczystości nie obyło się bez incydentu. Buczenie i gwizdy towarzyszyły wymawianym nazwiskom m.in. Lecha Wałęsy i Bogdana Borusewicza.

Turcja: afekt w kopalni


W wybuchu metanu w kopalni węgla w zachodniej Turcji zginęło 19 górników - powiadomił minister pracy Omer Dincer. poprzednio informowano o śmierci sześciu górników zaś 13 zaginionych, których szanse uratowania były znikome.

UE pomoże tonącej Grecji. Ile dostaną Ateny? Dużo. Bardzo do licha i trochę


Ministrowie finansów strefy euro zgodzili się w niedzielę na pakiet pomocy finansowej dla pogrążonej w długach Grecji w wysokości 110 mld euro do 2012 roku - ogłosił w niedzielę naczelny eurogrupy, szef rządu Luksemburga Jean-Claude Juncker.

Dom własny odebrany Polakom


- Domu nasz w Iwieńcu został odebrany Związkowi Polaków na Białorusi Andżeliki Borys. Taki werdykt wydał w środę sąd w Wołożynie na Białorusi - powiedział dziennikarzom działacz ZPB Jan Roman. milicja starała się w środę udaremnić dojście na bieg członkom ZPB. później nadajnik Swaboda podało, że na salę rozpraw milicja wpuszczała lecz wciąż działaczy zameldowanych w Iwieńcu i dziennikarzy oficjalnych mediów białoruskich.

6 minut to dla Sekuły 10 minut


Podczas 11-godzinnego przesłuchania Zbigniewa Chlebowskiego przed komisję śledczą nie zabrakło "newsów" nie związanych z aferą hazardową. Ci, którzy śledzili jej przebieg dowiedzieli się, że posłanka PiS Beata Kempa jest na diecie, a Chlebowski "zwykle nie przeklina". Nie mniej zaskakujący był zakończenie przesłuchania "Zbycha".

Nauczyciele chodzą na "wagary", a dzieci cierpią


"Metro": Pedagodzy zamiast pracy co chwila chętniej chodzą na "wagary", a dzieciom w zastępstwie lekcji pozostaje bezczynne zderzak w klasie.

Stoczniowcy spędzą drugą noc poprzednio domem Tuska


W pobliżu kamienicy w Sopocie, gdzie mieszka premier Donald Tusk, trwa od ponad doby warta zorganizowana za pomocą ok. 50 działaczy Solidarności Stoczni Gdańsk. Związkowcy przygotowują się do drugiej nocy, którą spędzą w miasteczku namiotowym.

USA: Podejrzane bryka w Nowym Jorku


Nowojorska milicja ewakuowała w nocy z czwartku na piątek punkt programu mieszkańców jednego budynku i zablokowała ulice pod ręką placu i stacji metra Union Square z powodu zaparkowanego tam podejrzanie wyglądającego samochodu. W aucie nie znaleziono niemniej nic niebezpiecznego.