PiS przegrywa w metropoliach


15 proc. poparcia - na tyle może zliczać dziś norma prawna i Sprawiedliwość w wyborach w dużych miastach, wynika z sondażu przeprowadzonego dla "Polska The Times". blok Jarosława Kaczyńskiego straciła tym samym połowę zwolenników w metropoliach. Mniejsze straty poniosły pozostałe partie - PO i SLD straciły po 9 proc, a PSL 3.

pryncypał MSZ i aspirant PO w prawyborach prezydenckich Radosław Sikorski poinformował we wtorek, że przyjął zaproszenie do telewizyjnej debaty. Chciałby, aby wziął w niej część jego kontrkandydat marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. 125 ton wagi, 53 metry długości i tyle samo rozpiętości - urządzenie mechaniczne o takich parametrach wylądowała w poniedziałek nad ranem na lotnisku we Wrocławiu. powietrzny kolos C-17 Globemaster III, to jeden z największych samolotów transportowych świata. blisko 10 mld dolarów pomocy, daleko więcej niż oczekiwano, zaoferowały w środę państwa i organizacje międzynarodowe uczestniczące w konferencji darczyńców na kwestia Haiti, zniszczonego w katastrofalnym trzęsieniu ziemi 12 stycznia.Anglosaksoński cenność ze Staffordshire wyceniono na 3,28 mln funtów - podał komplet naczyń stołowych internetowy BBC. Pieniędzmi podzielą się znalazca i właściciela pola, na którym wykopano części cennej broni i krzyże procesyjne z VII-IX wieku. poprzednio łódzkim sądem okręgowym ma rozpocząć się w poniedziałek powtórny proces dwóch domniemanych szefów zaś ośmiu członków tzw. łódzkiej ośmiornicy. Są oni oskarżeni m.in. o udział w związku przestępczym, zabójstwo i porwania biznesmenów dla okupu. W czwartek odbędą się uroczystości pogrzebowe byłego ministra spraw zagranicznych prof. Krzysztofa Skubiszewskiego. Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 10 w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela przewodniczyć mają nuncjusz apostolski w Polsce, abp Józef Kowalczyk oraz metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz.

Przełomowego odkrycia, które ma szeroki wpływ na rozumienie ewolucji, dokonali polscy naukowcy. ze względu odnalezionym w Górach Świętokrzyskich śladom i kościom należącym do czworonożnego zwierzęcia nasi badacze trafili na okładkę prestiżowego magazynu naukowego "Nature".

Jerzy Engelking dopuścił się manipulacji, był sędzią, katem i wodzirejem. Chcieli stworzyć ze mnie szpiega i aferzystę - przekonywał poprzednio komisją naciskową Janusz Kaczmarek. Ten wyraźnie zaprzeczył. - Prokuratura nie działała na polityczne zamówienie - powiedział Engelking. W środę sejmowi śledczy konfrontują byłego zastępcę prokuratora generalnego i byłego szefa MSWiA. Na początku między oboma świadkami wywiązał się spór o laptopa. Waldemar Pawlak na czas kampanii wyborczej pójdzie na wakacje - dowiedział się pismak RMF FM Tomasz Skory. kandydat PSL na prezydenta a w tym samym czasie wicepremier i członek rządu gospodarki 6 maja, po oficjalnym zarejestrowaniu kandydatury, zawiesi pracę w rządzie.

znany amerykański didżej radiowy, Rush Limbaugh, wzywa rodaków, aby nie przekazywali pieniędzy na asystent dla mieszkańców zniszczonego przez trzęsienie ziemi Haiti, ponieważ Barack Obama "mógłby je ukraść" – informuje The Guardian. "Wyjdź z twojej ziemi rodzinnej do kraju, który ci ukażę" - pod tym hasłem przewodnim zaczerpniętym ze Starego Testamentu obchodzony jest w polskim kościele katolickim tegoroczny, 13. już dzień Judaizmu w Tarnowie. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a plus modlitwa i zastanowienie nad związkami obu religii. Donald Tusk, niejako jednogłośnie, został wybrany na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. O ponownym wyborze premiera na to funkcja zdecydowano na Zjeździe Krajowym partii, jaki odbywa się w sobotę w warszawskim siedlisko Expo XXI.27-latek regularnie przez pół roku kradł kasa z banku, w którym pracował. Łącznie przywłaszczył sobie prawie 216 tysięcy złotych. Wydawał je na hazard i wystawne życie. Został aresztowany, grozi mu 10 lat więzienia. Zbigniew Boniek ministrem sportu - taka fama krąży po świecie mediów. Sam zainteresowany zaprzecza jednak, jakby puder dostać taką propozycję. - Nikt do mnie nie dzwonił - mówi dziennikowi "Polska. The Times". A czy nie chciałby się rozprawić z Polskim Związkiem Piłki Nożnej? - To jedyna rzecz, która mnie w tym podnieca - śmieję się były piłkarz i trener reprezentacji Polski. odprawa nieoceniony przed Grobem Nieznanego Żołnierza, wręczenie awansów generalskich, uroczystości ku czci żołnierzy 1920 roku, festyn i pokazy sprzętu wojskowego - tak będzie w sobotę obchodzone świętowanie Wojska Polskiego. W tym roku jednak, z powodu oszczędności, defilady nie będzie.

Próbowali spalić Polaka


Siedmiu podejrzanych o podpalenie młodego Polaka zatrzymała brytyjska policja. Mężczyzna ma poparzone 70-80 proc. powierzchni ciała.

Prezesi chcą euro nawet kosztem spadku PKB


kategoria z euro się nie spieszy i nie ukrywa tego. Padają daty - 2015, 2014 rok. Ta ostatnia tylko, jeśli "okoliczności będą sprzyjające". nieomalże 85 proc. polskich przedsiębiorców chce natomiast, by Kraj nad Wisłą jak najszybciej wstąpiła do strefy euro. mało co 90 proc. chce tego chociażby kosztem przejściowego spadku PKB – wynika z ankiety Polskiej Rady Biznesu.

Ronaldo nadal żółty


FIFA odrzuciła apelację Portugalskiej Federacji Piłkarskiej ws. anulowania żółtej kartki, jaką Cristiano Ronaldo otrzymał we wtorkowym meczu mistrzostw świata z Wybrzeżem ciało Słoniowej (0:0) w port Elizabeth.

Jak w filmie: "Mściciel" elektryzuje Litwę


Cała Litwa z przejęciem przygląda się sprawie Drasiusa Kedysa: mściciela, który po kolei zabija ludzi, którzy skrzywdzili jego córkę. Kedys stał się ludowym bohaterem. zasób wiedzy o nim są oglądane jak rzadki film - tyle, że taki, kto dzieje się naprawdę. I na naszych oczach.

Afganistan: pierwszy namacalny powodzenie sił NATO


Tegoroczna praca opium w Afganistanie spadła drastycznie, częściowo dzięki nowym agresywnym taktykom stosowanym w walce z narkotykami – wynika z badań przeprowadzonych dla Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Hotele na celowniku terrorystów


Co najmniej 36 osób zginęło w trzech eksplozjach, które wstrząsnęły iracką stolicą. Celem zamachowców poprzedni bagdadzkie hotele.

szansa dla bezdomnych, by odbili się od dna


W Polsce ukazał się terminarz na 2010 rok, w którym przedstawiono 12 historii osób, które kiedyś były bezdomne i bezrobotne. Wystarczyło zatrudnienie, by od nowa ułożyli sobie życie prywatne i zawodowe, a także założyli szczęśliwe rodziny.

droga dojazdowa Szmyda daje wygrana koledze


To był najtrudniejszy porządek Giro d'Italia i jeden z najcięższych etapów światowego kolarstwa szosowego. obręb z Mestre i droga dojazdowa do Zoncolan najszybciej przejechał Ivan Basso z teamu Liquigas-Doimo. dostęp pod najbardziej męczącą górę - Monte Zonlocan - cudownie zaczął jego kumpel z teamu Sylwester Szmyd.

Cambridge pokonał Oxford po raz 80-ty


ósemka Uniwersytetu Cambridge pokonała załogę Oxfordu w 156. edycji tradycyjnych regat wioślarskich Tamiz. W sobotę na mecie obie ekipy dzieliła długość łodzi. Brytyjskie współzawodnictwo rozgrywane są od 1829 roku.

Dziesiątki ofiar i zaginionych górników


Co bynajmniej 35 osób nie żyje, a 44 uznano za zaginione - to efekt eksplozji gazu i jednocześnie kolejnej katastrofy górniczej w Chinach.

Lech depcze Wiśle po piętach


Lech Poznań nie daje za wygraną. jednakowy czas goni Wisłę Kraków i nie odpuszcza walki o mistrzostwo kraju. "Kolejorz" pokonał Lechię Gdańsk 2:1 w meczu 26. kolejki Ekstraklasy. skład z Wielkopolski zajmuje drugie lokalizacja w tabeli i do prowadzącej Wisły Kraków ciągle traci kwartet punkty, wskutek tego teoretycznie, szanse na trofeum coraz ma.

Zostali z kredytem i bez mieszkań


30 osób, które kupiły mieszkania w podszczecińskim Mierzynie, zostało - ich zdaniem - oszukanych. Deweloper przejadł kasa dopóki wybudował lokale i zostawił klientów z zaciągniętymi na ten cel kredytami. Rachunek powierniczy pył w BOŚ. w związku z tym klienci zawiadomili prokuraturę i w tej chwili - pozywają pula - informuje "Puls Biznesu".

Wyprowadzał psa... samochodem


uczucie do czworonoga połączona jest cyklicznie z lenistwem jego właściciela, co pewnie po polskich chodnikach, na których wiosnach odkrywa nowe psie odchody. Ale w kategorii obijanie się właścicieli psów niezrównany okazał się jakiś Anglik.

"Schetyna dłużny niskiej frekwencji"


Zdaniem Janusza Palikota, za niską frekwencję w prawyborach Platformy Obywatelskiej odpowiada sekretarka partii Grzegorz Schetyna. Jakie konsekwencje powinien ponieść? - Nie winien być sekretarzem w następnej kadencji - stwierdził Palikot w programie "Kawa na Ławę".

Naukowcy szwedzcy rehabilitują masło


Po zjedzeniu masła poziom trójglicerydów - tłuszczów, które poza cholesterolu mają wpływ na zagrożenie chorób serca - rośnie we krwi w w znacznym stopniu mniejszym stopniu niż po tłuszczach roślinnych - wynika z badań szwedzkich naukowców.