AIG się wyprzedaje


AIG sprzedaje osobisty filia ubezpieczeń na życie. Nowym właścicielem American Life Insurance Company (Alico) zostanie biznes MetLife, a plus transakcji to 15,5 miliardów dolarów. Alico jest właścicielem zarejestrowanych w Polsce firm Amplico Life SA, a za pośrednictwem plus Amplico OFE tudzież Amplico TFI.

Sekretarz wszechstronny konferencji episkopatu makaroniarz arcypasterz Mariano Crociata powiedział, że nie jest potrzebne nakładanie ekskomuniki na mafiosów, ponieważ ludzie ci automatycznie znajdują się prócz Kościołem. rzecznik Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski apeluje do osób wracających z zagranicy o to, by nim przyjazdem do Polski zaszczepili się przeciw nowej grypie wywołanej za pośrednictwem wirus A/H1N1. odczytanie nazwisk rzecznika ma alians z faktem, iż lokalny rząd nie zdecydował się jeszcze na sprowadzenie szczepionek. "Skuteczny blitzkrieg" czy "zatrzymane czołgi" - tymi militarnymi określeniami serbskie publikatory fetują zwycięstwo reprezentacji tego kraju nad Niemcami (1:0) w piłkarskich mistrzostwach świata w RPA.



Prezydencki członek rządu Paweł Wypych odnosząc się do proponowanej przy użyciu PiS zmiany konstytucji, powiedział, że prezydent stoi na stanowisku, iż kompetencje głowy państwa powinny mieścić się w sferze władzy wykonawczej. Dodał, że niektóre zapisy "budzą wątpliwości" Lecha Kaczyńskiego. stale nie udało się złapać agresywnego niedźwiedzia, który atakuje ludzi w Tatrach. Zwierzę grasuje na granicy polsko-słowackiej. Jak dotąd, jego ofiarą szmelc dwóch drwali - Słowak i Polak. Agresor zaatakował plus konia. Po słowackiej stronie wydano już rozporządzenie zastrzelenia niedźwiedzia. - U nas nie zostanie on zabity - zapewnia Paweł Skawiński, zwierzchnik Tatrzańskiego Parku Narodowego. Po 13 latach zanim Sądem Okręgowym w Gdańsku zakończył się w czwartek bieg w sprawie pożaru hali Stoczni Gdańskiej w listopadzie 1994 r. Zginęło w nim siedem osób, a ponad 280 zostało rannych.

W Liverpoolu minorowe nastroje. O mistrzostwie Anglii już ongi zapomniano, nie będzie też pocieszenia w postaci trofeum Ligi Europejskiej. The Reds wygrali połfinałowy rewanż, ale nie awansowali do finału rozgrywek. zarządca zespołu z Anfield Road jest aczkolwiek sielski o posadę i już myśli o przyszłości. - Potrzebujemy wzmocnień - zapowiada Hiszpan i mówi o czterech, a poniekąd pięciu nowych twarzach, które mają zmienić twarz zespołu.

W Bułgarii w zastępstwie zimy - wiosna: w sobotę zarejestrowano niespotykane jak na styczeń temperatury, dochodzące do 20,1 stopnia Celsjusza. "Tak długo, jak to konieczne", aby równoważyć sytuację w Afganistanie pozostaną w tym kraju Francuzi, zadeklarował prezydent Nicolas Sarkozy.

ósemka stowarzyszeń otrzyma od miasta finanse na przygotowanie akcji propagujących tężyzna fizyczna pośród dzieci i młodzieży z łódzkiej Sieci Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie. W sumie magistrat przeznaczy na ten cel 20 tys. zł. Dwóch Polaków: 28-letni Piotr P. zaś 23-letni Adrian C. zostało skazanych z wykorzystaniem sąd brzemienny w następstwa w angielskim Luton na dożywotnie niedostatek wolności za "dziki i niesprowokowany przypływ ze skutkiem śmiertelnym", którego ofiarą padł pochodzący z Karaibów Noel Smith - donosi BBC. wysłannik Łukasz Gibała został wybrany w niedzielę za pośrednictwem zjazd delegatów szefem Platformy Obywatelskiej w Krakowie. Jego kontrkandydat - posłaniec Ireneusz Raś wycofał swą kandydaturę po pierwszym głosowaniu, które nie przyniosło rozstrzygnięcia.



Współautor obecnej konstytucji prof. Stanisław Gebethner uważa, że proponowane dzięki premiera zmiany m.in. trybu wyboru prezydenta, to ograniczenie zasad demokracji. ogrodzenie władzy prezydenta to, zdaniem profesora, "tęsknota za władzą w jednym ręku". Innego zdania jest prof. Andrzej Zoll, któremu podoba się wybór głowy państwa przy użyciu parlament. - Ale nie powinno się zaskakiwać wyborców - stwierdza Zoll, sugerując, że Tusk zbytnio się spieszy. pierwszy dzień tygodnia to inny doba wizyty Radosława Sikorskiego w Stanach Zjednoczonych. Najważniejsze punkty programu to konferencja z sekretarz stanu Hilary Clinton natomiast z szefem komisji zagranicznej senatu Johnem Kerrym. niematerialny kierownik Tybetańczyków Dalajlama XIV będzie nauczał w Arunaćal Pradeś - przygranicznym zakątku Indii i jednocześnie spornym terenem między Indiami i Chinami. Wizycie, która rozpocznie się 8 listopada, śmiałość sprzeciwia się Pekin.

Stasiak: Prezydent z parasolem? Są takie chwile...


Są takie chwile, kiedy prezydent co więcej nie życzy sobie żadnego parasola, żadnej osłony. To są chwile symboliczne, nawet za cena przeziębienia, tak po prostu musi być - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM o 11 listopada i chorobie Lecha Kaczyńskiego prezes Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak.

"Miro" wrócił do Sejmu


Były minister sportu Mirosław Drzewiecki pojawił się w Sejmie. Poseł PO, który od dwóch miesięcy nie brał udziału w pracach parlamentu, zapowiedział w rozmowie z dziennikarzami, że stawi się poprzednio hazardową komisją śledczą.

"Strzelanina" w Zagłębiu Ruhry


Dramatyczne występ w Gelsenkirchen. Po obustronnej wymianie ciosów zremisowało z Hamburgerem SV 3:3. na skutek punktowi hamburczycy powrócili na 1. miejsce Bundesligi. W innym spotkaniu fatalną serię przerwała stołeczna Hertha.

Rosja: przypadek w elektrowni to nie pomyłka człowieka


Katastrofa, do jakiej doszło przedtem tygodniem w Sajańsko-Szuszeńskej Elektrowni Wodnej, w południowej części Syberii, nie była spowodowana z wykorzystaniem błąd człowieka - zakomunikował pośrednik koncernu RosHydro, będącego właścicielem obiektu.

Zmarli w tragedii mają następców


W niedzielę, pospołu z wyborami prezydenckimi w trzech okręgach - katowickim, krośnieńskim i płockim odbywały się wybory uzupełniające do Senatu. Alicja szarak startująca z listy PiS, żona zmarłego senatora Stanisława Zająca, Michał Boszko z PSL i Leszek Piechota z PO będą następcami parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

Poturbowana Majdić rezygnuje


Poturbowana po upadku i wyczerpana po sprinterskich biegach Petra Majdić rezygnuje z piątkowego startu. Słowenka poinformowała o tym po ceremonii wręczenia medali.

"Porażka". Finał słynnej afery IV RP


Stołeczna prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie przecieku z tzw. afery gruntowej - poinformował przedstawiciel Prokuratury Okręgowej Mateusz Martyniuk.

Anglicy docenili Biało-Czerwonych. Dwóch Polaków w jedenastce marzeń Euro


Wyboru najlepszej jedenastki mistrzostw Europy dokonali angielscy dziennikarze prasa "The Guardian". Polscy kibice mogą być usatysfakcjonowani. wśród najlepszych piłkarzy Euro znalazło się dwóch Polaków.

Sto tysięcy osób na największym Sylwestrze w Polsce


Około 100 tysięcy ludzi bawiło się na największych plenerowych imprezach w Krakowie i w Warszawie.

prezes rady ministrów Donald Tusk wrócił z miejsca katastrofy


szef rządu Donald Tusk powrócił w niedzielę rankiem po godz. 1. ze Smoleńska, gdzie przebywał na miejscu katastrofy, w której zginął m.in. prezydent Lech Kaczyński.

Piękna Francuzka czuje się Polką


- Tak długo już jestem żoną Polaka, że zaczynam poznawać dyskurs krajowy - deklarowała piękna aktorka i piosenkarka Emmanuelle Seigner, a prywatnie żona Romana Polańskiego. Seigner przyjechała do polski awansować swoją pierwszą solową płytę.

Wywożą dręczone konie ze stadniny w Prądzewie


Konie ze stadniny w Prądzewie k. Łęczycy (Łódzkie), które - według inspektorów straży - od dłuższego czasu wcześniejszy tam przetrzymywane w skandalicznych warunkach wywozi Pogotowie i Straż dla Zwierząt w Trzciance

"Jak tego nie zrozumiecie, wyginiecie jak dinozaury"


- To, co ma ograniczyć nieobecność budżetowy, to ograniczenie wydatków. Jestem dojrzały na wasze propozycje. Bo dziś każdy polityk, który wstaje i mówi: "Największym zagrożeniem dla własny jest wysoki deficyt budżetowy i ewolucja długu". A potem w drugim zdaniu mówi: "Trzeba wydać więcej pieniędzy" - oszukuje Polaków. Proponuję ws. deficytu zawarcie paktu - mówił w Sejmie w czasie przedstawienia informacji na idea działań rządu Donald Tusk.

Komorowski ujawnia dlaczego Putin przyjechał do Katynia


- Jak jest za co, to się przeprasza. świństwo zamordowania kilku tysięcy ludzi jest wystarczającym powodem. Premier Putin w jakiś sposób przeprosił będąc tam w Katyniu, zabrakło natomiast tej kropki nad i. Samo faktyczny stan rzeczy ma jakkolwiek wielką rangę i otwiera dużo nowych procesów w relacjach polsko-rosyjskich - tak wczorajsze obchody rocznicowe w Katyniu ocenił Bronisław Komorowski w radiu TOK FM, który powiedział też dlaczego Putin przyjechał do Katynia.

"Nie wypuszczajcie chorego terrorysty"


szefowa amerykańskiej dyplomacji Hillary Clinton zaapelowała do szkockiego ministra sprawiedliowści, aby nie zwalniał z więzienia terrorysty odpowiedzialnego za wysadzenie samolotu Pan Am, kto spadł na Lockerbie w 1988 roku. Zginęło wtedy 270 osób, 259 osób na pokładzie i 11 mieszkańców miasta.