Wszystkie luksusy Kimów


Wille, luksusowe samochody, pozłacana broń - iks zachcianka liderów Korei Północnej musiał zatrzymać się spełniony. O wszystkim opowiedział wojskowy, który dzięki duet dekady robił na Zachodzie sprawunki dla koreańskich przywódców i spełniał ich zachcianki.

Robert Kubica super zaczął swoje występy w Australii. Na pierwszym treningu poprzednio niedzielnym Grand Prix wykręcił perfekcyjny czas. Potem było już wysoko słabiej. Drugi szkolenie zakończył na 11. pozycji. szczebel Litwy przyznał dodatkowe 1,7 mln litów (około 2 mln złotych) na walkę z grypą, z tego 700 tys. litów (843 tys. złotych) zostanie przeznaczonych na nabycie szczepionek przeciwko wirusowi A/H1N1, a 1 mln litów (1200 tys. złotych) - na leki antywirusowe. - Andżelika Borys złożyła rezygnację ze stanowiska prezesa Związku Polaków na Białorusi - powiedział przewodniczący Rady Naczelnej ZPB Andrzej Poczobut. dymisja ma być rozpatrzona w sobotę na posiedzeniu władz Związku.Niejasności w prywatyzacji stoczni Gdynia i Szczecin próbuje wyjaśniać przedstawicielstwo Rozwoju Przemysłu. Odpowiadając na pojawiające się w mediach zarzuty w specjalnym oświadczeniu poinformowano, że "spółki-córki stoczni Gdynia - Europlazma Serwis i Euro-Guard zostały sprzedane w ramach konkurencyjnych przetargów i każdy mógł w nich ponieść udział". Mohammad Ali Abtahi, wiceprezydent z czasów rządów prezydenta Mohammada Chatamiego, został skazany z wykorzystaniem sąd w Teheranie na sześć lat więzienia za próbę obalenia ustroju - poinformował w niedzielę trzeźwo myślący portal Ayandenews. - Z Kurtyką nie usiądę do stołu - tak b. prezydent i historyczny przywódca Solidarności Lech Wałęsa odpowiedział na sondowanie czy przyjmie inwitacja IPN na obchody 30-lecia "S".

Jerzy Buzek jako zwierzchnik Parlamentu Europejskiego i śmierć Michaela Jacksona - to zdaniem widzów TVN24 i internautów tvn24.pl najważniejsze wydarzenia minionego roku w Polsce i na świecie. Za grunt uznaliście także recesja finansowy, który ominął Polskę i król metali polskich siatkarzy. Na świecie na Waszą uwagę zasłużył rozprawa Lizboński i zaraza grypy A/H1N1.

- W ważnych ustawach nie mamy większości i nie możemy odrzucić weta prezydenta. nie licząc Lewicą nie mamy gdzie szukać tej większości, to główny negatyw naszych rządów. W pozostałych dziedzinach widzę same plusy - tak pokrótce ocenił rządy PO wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski w rozmowie w Polskim Radiu. - Tak się po prostu umówiliśmy z premierem. U nas była kanclerz Merkel, a zasada symetrii musi być w mocy - tak swoją nieobecność w Berlinie na obchodach 20. rocznicy obalenia Muru Berlińskiego tłumaczy Lech Kaczyński. Prezydent wspomina, że upadek Muru "nie był dla niego całkowitym zaskoczeniem". O wielkim wkładzie krajowy w to, co wydarzyło się w Niemczech 9 listopada 1989 roku mówił też w Sopocie prezes rady ministrów Hiszpanii Jose Zapatero.

głosiciel Al-Kaidy, urodzony w USA Adam Gadahn został aresztowany w Pakistanie, w położonym na południu mieście Karaczi - informuje filia AP, powołując się na słowa dwóch wojskowych, którzy brali część w operacji i anonimowego przedstawiciela rządu. Według stenogramów opublikowanych za pomocą tygodnik "Wprost" pracownicy ARP i ministerstwa skarbu faworyzowali jedną z katarskich firm w procesie prywatyzacyjnym stoczni szczecińskiej i gdańskiej. W wyjaśnieniu wydanym za pośrednictwem MSWiA można przeczytać, że biznes z Kataru została dopuszczona lecz wciąż do przetargu, co nie oznaczało, że w nim wygra. z wyjątkiem tym cała procedura była zgodna z prawem. Silne trzęsienie ziemi na Haiti, jest możliwość wystąpienia tsunami. Po trzęsieniu ziemi zawalił się ambulatorium - podaje TVN24 i Polsat News. reprezentant krajowy w Koumbii mówi Polsat News, że kazus na Haiti jest katastrofalna.W ostatnich tygodniach bytowanie zawodowe i prywatne Wayne'a Rooney'a obfitowało w multum nowości. Awansował do roli ojca, kapitana reprezentacji, ale na tym - chociaż na razie - pozostanie, bo zarządca Manchesteru United zapowiedział, że kapitańskiej opaski swojego zespołu nie powierzy napastnikowi. nad pięć tysięcy pątników liczyły trzy największe piesze pielgrzymki, które w środę dotarły na Jasną Górę. To grupy z archidiecezji gdańskiej i sandomierskiej zaś diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. To było przerażające - mówi 31-letnia Rona Williams. To dopiero co ona siedziała za kierownicą niebieskiego Renault Clio, pchanego z ogromną prędkością po brytyjskiej autostradzie dzięki kierowcę cysterny. Amatorskie video ze zdarzenia oglądano w internecie powyżej milion razy.

"Dzielę impresja zdrady". Ofiary zawiedzione listem


Dzielę z wami "przerażenie i impresja zdrady" z powodu tych "grzesznych i przestępczych czynów" - napisał Benedykt XVI w listowie do katolików w Irlandii ws. skandali seksualnych w Kościele. przeciwdziałanie adresatów listu była natychmiastowa. Irlandzkie ofiary seksualnych przeholować są dogłębnie zawiedzione listem Benedykta XVI - oświadczyli przedstawiciele tej grupy.

IMiGW ostrzega, sytuacja jest poważna


W ciągu najbliższej doby w związku z opadami deszczu w zlewni Warty, Małej Wisły, Przemszy, Pszczynki, Brynicy tudzież Soły poziom wody będzie wzrastał. poziom wody w wielu miejscach przekroczył jakość alarmowy - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Kirgistan: aresztujemy prezydenta


czy też prezydent Kurmanbek Bakijew podda się, albo zostanie przeprowadzona działanie jego aresztowania - agencja Reutera cytuje słowa ministra spraw wewnętrznych w kirgiskim rządzie tymczasowym, Azimbeka Beknazarowa.

ogień w Miastku. Zginął gorsza połowa


kanonada w Miastku w województwie pomorskim. nowicjusz mężczyzna zginął pod własnym domem. Sprawców zabójstwa szuka policja.

Jak wysłannik Biernat wywołał zawał "Miro"


Godzina 9:30. Andrzej Biernat z PO donosi w TVN24, że jego kumpel "Mirosław Drzewiecki proszek obfity zawał". zwrot trafia na "żółty pasek". Ale po chwili Biernat znów zabiera głos. W rozmowie z Radiem Zet mówi, że... informacja o tragicznym stanie zdrowia Drzewieckiego, którą sam rozdmuchał, "jest nieprawdziwa". Na dosyć tego prostuje też pierwszą wypowiedź dla TVN24: - Na szczęście to, co mówiłem wcześniej jest totalną nieprawdą... Co mnie strasznie cieszy - stwierdza.

"Kto ma moje torby na ziemniaki", inaczej zarabianie na mówieniu dzięki sen


- Nie możesz zostać piratem, jeśli nie masz brody. Moja łódź, moje zasady - mówi za pomocą sen Adam. Jego żona Karen, w zamian na męża-gadułę narzekać, postanowiła na nim zarobić.

członek rodu kobiety z A/H1N1 urodziło się zdrowe


23-letnia w ciąży kobieta zarażona wirusem A/H1N1 w ciężkim stanie trafiła do szpitala w Lesznie. Lekarze wykonali cesarskie cięcie, pociecha przyszło na świat zdrowe.

Bronisław Komorowski spotka się z prezydentem Rosji


Pełniący obowiązki prezydenta marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował, że w sobotę - w przeddzień obchodów zakończenia II wojny światowej - spotka się w Moskwie z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem.

minister nie wierzy Kamińskiemu


członek rządu sprawiedliwości podważa prawdomówność byłego szefa CBA, kto zapewnia, że nikt z rządu nie zwrócił się z prośbą o objęcie tarczą antykorupcyjną procesu prywatyzacji stoczni. według Krzysztofa Kawiatkowskiego, dowodem kłamstwa Mariusza Kamińskiego jest ujawniona korespondencja pomiędzy Kancelarią Premiera i CBA.

Zakończyła karierę, bo ściągnęli ją z plaży


Austriacka biegaczka maratonów Eva Maria Gradwohl nieoczekiwanie zakończyła karierę. Powód? Tydzień temu opalała się na chorwackiej plaży, gdy ni stąd ni zowąd podeszli do niej kontrolerzy, którzy chcieli dopiąć celu testy antydopingowe. Austriaczka odmówiła.

Polonia zremisowała z Valencią


Warszawska Polonia drugi raz zaskakuje. Po laniu jakie "Czarne Koszule" zebrały od norweskiego Stroemsgodset IF (0:4), tym społem podopieczni Jose Marii Bakero zremisowali 1:1 z trzecią drużyną hiszpańskiej Primera Division, Valencią.

Abp Gocłowski przesłuchany jak widz w procesie Stella Maris


coś koło tego dziewięć godzin trwało w poniedziałek przesłuchanie b. metropolity gdańskiego abp. Tadeusza Gocłowskiego jako świadka w procesie dotyczącym afery finansowej w kościelnym wydawnictwie Stella Maris. bieg odbywa się w Sądzie Okręgowym w Gdańsku.

Chlebowski pod lupą CBA. W sprawie Zieleńca


CBA bada ewentualną rolę Zbigniewa Chlebowskiego w aferze w Zieleńcu. według doniesień medialnych, uprzedni przewodniczący klubu Platformy Obywatelskiej pył uczestniczyć Ryszardowi Sobiesiakowi zorganizować w resorcie środowiska sprawę budowy wyciągu narciarskiego w Zieleńcu. o świcie - jak dowiedzieli się reporterzy wywiadowca RMF FM - agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do ministerstwa środowiska.

brakujący rok temu szyfrant dostał wyrzut dezercji


brakujący szyfrant, chorąży Stefan Z. ma postawiony zarzut dezercji - poinformowała prokuratura wojskowa.

"FAZ": złamały się marzenia lokalny


Obraźliwie zwodnicza - z punktu widzenia własny - kontrakcja USA na zaproszenie na Westerplatte jest kolejnym sygnałem załamania się polskich marzeń o wyjątkowych stosunkach z Ameryką, która miała być pierwszym filarem narodowego bezpieczeństwa przedtem NATO i UE - pisze w piątek język niemiecki memoriał "Frankfurter Allgemeine Zeitung".