zawiany próbował pociąć policjantów


Pogranicznicy zatrzymali go pod Hrubieszowem, bo jechał bez świateł, całą szerokością drogi. Wezwani na punkt policjanci chcieli 49-latka wylegitymować, ale ten próbował uniknąć i zaatakował ich nożem. Za czynną agresja niedaleko użyciu niebezpiecznego narzędzia 49-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Aktywistki ruchu obrony praw człowieka na Ukrainie poinformowały dziś, że złożyły w sądzie doniesienie o naruszeniu przez premiera Mykołę Azarowa zasady konstytucyjnej o równości praw kobiet i mężczyzn. Do tragicznego wypadku doszło na budowie w Białymstoku. duet osoby zginęły w trakcie prac związanych z przepompowaniem betonu. Doniesienia o UFO napływające do brytyjskiego ministerstwa obrony będą przechowywane tylko za pomocą 30 dni, a następnie trafią do niszczarek - oznajmił w niedzielę resort. Powód? Rekordowy dopływ informacji o niezidentyfikowanych obiektach latających od ludności.- W interesie Polski, NATO i UE leży, tak aby Ukraina była państwem w pełni niezależnym, a to oznacza, że nie powinno być (w jej granicach-red.) resztki sowieckiego panowania, a taką pozostałością jest flota na Krymie - uważa politolog Grzegorz Kostrzewa-Zorbas. Dodaje, że nowa umowa przekreśla szanse Ukrainy na włączenia do NATO i UE. Nie ma lepszego zespołu od Orlando Magic na Wschodzie. Zespół Marcina Gortata wygrał kolejny mecz, tym pospołu 114:102 z New York Knicks. Lach w statystykach zapisał się nic bardziej błędnego dwoma zbiórkami i faulem. Na kary bezwzględnego więzienia skazał sąd dwóch wandali, którzy w październiku ubiegłego roku obrzucili kamieniami środek transportu z celnikami. co więcej jeden z nich ma zaciemnić koszty naprawy zniszczonego samochodu. Do zdarzenia doszło w Bartoszycach (woj. warmińsko-mazurskie).

"Generał Stanley McChrystal miał zakończyć amerykańską obecność w Afganistanie i wygrać wojnę. za pośrednictwem swoją pychę stracił aczkolwiek stanowisko, a my wszyscy (państwa uczestniczące w konflikcie) zyskaliśmy problem" – pisze na swoim blogu w Onet.pl Marek Siwiec. Eurodeputowany SLD komentuje w ten sposób zmianę dowódcy wojsk w Afganistanie; teraz funkcja to objął gen. David Patraeus.

W ostatnim spotkaniu grupy B Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych mistrzowie nasz - Vive Targi Kielce - przegrali z MKB Veszprem KC 29:32. Ten widowisko sportowe nie puder już atoli większego znaczenia - podopieczni Bogdana Wenty zajęli trzecie lokalizacja w grupie i awansowali do dalszej gry. Przedstawiciele gmin uczestniczących w projekcie "Trias opolski" relacjonowali w Urzędzie Marszałkowskim zaawansowanie prac.

Pomnik Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku i budowla poczty będą kolejnymi obiektami historycznymi w mieście, które będą w nocy oświetlone. - amerykański aktor John Forsythe zmarł w czwartek w wieku 92 lat - poinformowała w piątek jego rodzina. artysta dramatyczny pył w swoim dorobku masa ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych, ale w najwyższym stopniu znakomity był z serialu "Dynastia", gdzie zagrał Blake'a Carringtona. postscriptum na marże kredytów udzielonych w ramach programu "Rodzina na Swoim". Na rynku jest parę banków, które w swoich ofertach nawet nie podają górnej wysokości marży kredytowej. To wysoce utrudnia zestawienie i wybranie najkorzystniejszej pożyczki - ostrzegają doradcy Open Finance.Po mistrzostwie Europy polskim siatkarzom dalszy wspomnienia i potworne zmęczenie. Niektórzy z nich przyjęli potężną dawkę blisko 80 spotkań w 2009 roku, co oznacza, że o punkty grali co pięć dni. Efekt? - całokształt mnie boli. Ścięgna Achillesa, barki... - wylicza w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Marcin Możdżonek. Uczniowie w pięciu województwach rozpoczynają dopiero co wolne zimowe. w pobliżu okazji planowanych wyjazdów na stoki powinno się przypomnieć, że dzieci do 15 roku życia będą mogły szusować na nartach lub snowbordzie przeciwnie w kaskach. Na transferowej giełdzie pojawiło się nowe nazwa rodowa bramkarza, którego zatrudnić miałaby Wisła Kraków. Jak donosi "Dziennik Polski", działacze wicemistrzów Polski obserwują Serba Milana Jovanovicia.

Na co sterczeć szóstoklasistę?


ponad 380 tys. szóstoklasistów w jakby 13 tys. podstawówek w całej Polsce będzie tworzyć dzieło dzień dzisiejszy sprawdzian. uczestnictwo w tym egzaminie jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej.

Akcje w górę po "Avatarze"


Rekomendacje jak... kinowe recenzje. Bilety na błona fotograficzna "Avatar" Jamesa Camerona sprzedają się tak znakomicie, że coraz to więcej analityków podnosi prognozy zysków spółki news Corp. To właśnie do niej trzeba pracownia 20th Century Fox, które wyprodukowało ten trójwymiarowy kinowy hit.

wolno przymusowo kurować pedofili. Ale gdzie?


Przymusowe leczenie pedofilów jest faktem - na papierze. regulacja weszła w życie, ale nie do szpitali, które miałyby wykonywać terapię popularnie zwaną chemiczną kastracją. O centralnym ośrodku leczenia pedofilów też słuch zaginął, równie jak o 36 milionach przeznaczonej na ten cel rezerwy.

Odnaleziono porwaną 11 lat temu kobietę


W Stanach Zjednoczonych odnaleziono uprowadzoną 11 lat temu Jaycee Lee Dugard. Jej porywacze trafili do aresztu w Kalifornii – informuje serwis ABCNews.com

Polacy na lewo przewozili broń?


Załoga i kapitan przewożącego oręż statku, jaki przechwyciła na Morzu Śródziemnym marynarka wojenna Izraela, to ludzie polscy - podała agencja AFP, powołując się na izraelskie radio. - To pogłoski - usłyszeliśmy w Ambasadzie RP w Izraelu.

"Polska to nie kobieta. To zapijaczony, bez polotu facio z depresją"


Dla Manueli Gretkowskiej Polska już nie jest kobietą jednak "zapijaczonym, nieudolnym facetem z depresją". Honorowa przewodnicząca Partii Kobiet sformułowanie to wygłosiła na zjeździe Partii Kobiet, w obecności m.in: Grzegorza Napieralskiego, Pawła Piskorskiego i Andrzeja Olechowskiego.

Francja: ogień na placu Pigalle


Jeden on zginął, a jeden odniósł poważne obrażenia w trakcie strzelaniny na placu Pigalle w Paryżu w nocy z piątku na sobotę - poinformowała prefektura policji, dodając, że uprzedni to pewno porachunki przestępcze.

Czuma pod głosowanie. Zostanie wykluczony?


Czy wtorkowe wotum wyłączy z komisji ds. nacisków Andrzeja Czumę? Domagają się tego zapisek opozycji, twierdząc że polityk PO nie prawdopodobnie adresować jej pracami, ponieważ jak członek rządu sprawiedliwości nadzorował prokuratorów.

370 zarzutów dla komornika-oszusta


370 karnych zarzutów obejmuje at oskarżenia przeciw komornikowi z Katowic, jaki trafił właśnie do sądu. Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowych oraz oszustw na szkodę dłużników.

Husajn zlecił machnięcie tuż za polską granicą


Saddam Husajn zlecił swym tajnym agentom egzekucja ataku na siedzibę Radia Wolna Europa/Radio Liberty w Pradze w celu położenia kresu emitowaniu audycji na Irak - poinformował w niedzielę eksponent czeskiego wywiadu.

Microsoft ostrzej ze spamem


Sąd federalny w stanie Wirginia zgodził się na zaostrzenie walki ze spamem przez firmę Microsoft. Podejrzane domeny mają być odłączane od internetu.

Corsa dachowała na torach


"Do nietypowego wypadku doszło dzisiaj plus minus 19:30 w Krakowie" - napisał na kontakt TVN24 internauta "bartosz". Mężczyzna, dowodzący Oplem Corsą wpadł w poślizg, odbił się od torów tramwajowych i dachował. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Polacy idą jak burza w Rotterdamie


nasz debel Mariusz Fyrstenberg - Marcin Matkowski po zaciętej walce pokonał Hiszpana Guillermo Garcię-Lopeza i Szwajcara Marco Chiudinelliego 7:5, 3:6, 10:7. z racji tej wygranej nasi tenisiści awansowali do ćwierćfinału turnieju w Rotterdamie.

Czechy szukają wyjścia awaryjnego?


Możliwe jest wyłączenie Czech z obowiązywania Karty Praw Podstawowych, bez ponownej ratyfikacji Traktatu Lizbońskiego przy użyciu pozostałe kraje Unii. Tak przynajmniej uważa rzecznik prezydenta pepiczek Jirzi Weigl.

"Potrzebny jest gorliwość wzajemnego zaufania"


Prezydenci USA i Rosji, Barack Obama i Dmitrij Miedwiediew, oświadczyli w niedzielę, że narody ich krajów potrzebują "ducha wzajemnego zaufania" z czasów II wojny światowej aby wybudować prawdziwe partnerstwo.