gejzer w główny punkt Warszawy


10-metrowy słup gorącej wody. Taka wątpliwa atrakcja nawiedziła w piątek ognisko Warszawy, podmywając bulwar i jeden z samochodów. Informacje dostaliśmy na platformę kontakt TVN24.

Brytyjczycy stworzą wokół swojego zamorskiego terytorium - archipelagu Czagos na Oceanie Indyjskim - największy rezerwat morski. Taką decyzję stopień na Wyspach ogłosił w czwartek. Wrocławscy restauratorzy w rozmowie z reporterką radia RMF FM Barbarą Zielińską nie wykluczają, że będą domagać się odszkodowań od autorów fałszywego alarmu bombowego. policja zatrzymała dzisiaj podejrzanych o wywołanie alarmu 47-letniego mężczyznę i jego 16-letniego syna. Po ich telefonie wczoraj w porze wieczoru z wrocławskiego rynku ewakuowano trzy tysiące osób. W piątek ma zostawać ogłoszony pomysł Konsolidacji i Rozwoju - taką bodaj ogłoszenie potwierdziło tvn24.pl biuro prasowe resortu finansów. chyba że obojętnie jaki plan, to "osobista supremacja Donalda Tuska" - mówi reporterce RMF FM wicepremier Waldemar Pawlak. Zastrzeżeń do koalicjanta ludowcy mają więcej.Czeki na sumę ponad 67 tysięcy euro znalazł prowadzący miejskiego autobusu w Rzymie i natychmiast oddał policji. Wiadomo jedynie, że czeki należały do cudzoziemki. skazany na 20 lat za zbójectwo i spowodowanie śmierci belgijskiego nastolatka Lach Adam G. zostanie wydany do Polski. W nowym roku szkolnym maturzyści będą mogli zarazem zdawać egzamin nie z trzech, jak do tej pory, przedmiotów dodatkowych, ale z sześciu. Od poniedziałku w tej sprawie wchodzi w życie rozporządzenie ministra edukacji narodowej.

Samochody osobowe do 3,5 tony a motocykle mają być zwolnione z obowiązku płacenia za przejazd odcinkami autostrad, finansowanych z budżetu państwa, a przebiegających w pobliżu miast - powiedział w piątek dziennikarzom członek rządu infrastruktury Cezary Grabarczyk.

W poniedziałkowym losowaniu włoskiej gry liczbowej Superenalotto jeszcze raz nikt nie trafił "szóstki", za którą wolno było dostać główną wygraną - 135,9 mln euro - podała przedstawicielstwo Ansa. dyrektor MSZ Francji Bernard Kouchner odrzucił ostatnią propozycję Iranu, który dał Zachodowi miesiąc na przyjęcie oferty dotyczącej wymiany skromnie wzbogaconego uranu na warunkach Teheranu.

Rozpoczęły się główne uroczystości na Westerplatte. Przemawia prezydent Lech Kaczyński. paktu o nieagresji nie wolno porównywać z paktem Ribbentrop-Mołotow - mówił prezydent. Odniósł się też do Katynia: to był efekt zemsty. To miała być vendetta za rok 1920, za to, że Lechistan zdołała wówczas odeprzeć agresję. W sobotę narciarze nie zjadą ze stoku w Kanadzie. Organizatorzy zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver odwołali przemyślany na sobotę zjazd mężczyzn z powodu złego stanu trasy w Whistler. już odwołano również superkombinację kobiet. Naukowcy z Salk Institute for Biological Studies odkryli włącznik regeneracji. bieg wybitny jak demetylacja histonów "przełącza" komórki występujące w miejscu amputacji, ze stanu nieaktywnego w przebojowy i włącza geny potrzebne do wybudowania kopii utraconej kończyny.Smutni i poruszeni śmiercią swojego saneczkarza, reprezentanci Gruzji nie opuszczą jednak ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Vancouver. pierwsza zasada uroczystości o 3. czasu polskiego. Myślę, że Lech Kaczyński podpisze ustawę hazardową. Prezydent jest bez końca boksowany za to, że wsio blokuje. A teraz się powie: blokuje, trzyma z hazardzistami... - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM doradca ekonomiczny prezydenta Ryszard Bugaj. Rekordowo wysoką sumę ponad 3,3 miliarda euro osiągnęły w tym roku wpływy z popularnej włoskiej gry liczbowej Superenalotto. Ostatnie tegoroczne losowanie odbędzie się w Sylwestra, a kumulacja wynosi aż 112,5 mln euro.

tsunami szaleje na Słońcu


Do tej pory naukowcy myśleli, że to wyobrażenie optyczne. w tym momencie mają już pewność - gigantyczne tsunami faktycznie buszują na powierzchni Słońca.

Tragiczny sytuacja na "62"; trasa zablokowana


Jedna osoba zginęła w wypadku samochodowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Cekanowo pod Płockiem (Mazowieckie). marszruta prowadząca z Włocławka w kierunku Warszawy jest w tym miejscu całkowicie zablokowana.

MSZ: rosyjska agencja rozmyślnie zmanipulowała słowa ministra


lokalny MSZ dementuje doniesienia agencji Interfax, która napisała w czwartek, że szef dyplomacji Radosław Sikorski apelował w toku niedawnej wizyty w Waszyngtonie do USA o rozmieszczenie oddziałów amerykańskich sił zbrojnych na terenie własny w obronie poprzednio rosyjską agresją. "To intencyjna manipulacja" - podkreśla własny resort spraw zagranicznych, żądając od agencji szybkiego sprostowania.

"Zarzutu kłamstwa nie daruję"


- jeszcze łącznie nie powiedziałem. Jeżeli ktoś mi zarzuca, że kłamię, to tego nie daruję. Informowaliśmy przełożonych o brakach sprzętu. Trzy opasłe teczki leżą w archiwum Wojsk Lądowych - mówi dziś "Dziennikowi" gen. Waldemar Skrzypczak.

W naszej drukarni zamówisz najnowsze kalendarze reklamowe, które będą doskonałym nośnikiem reklamy twojej firmy. Nasze kalendarze reklamowe produkujemy za pomocą najnowocześniejszych maszyn druku offsetowego. Dzięki temu nasze

kalendarze

są niezwykle estetyczne i trwałe. Wykonane u nas kalendarze reklamowe będą bez wątpienia doskonałą wizytówką twojej firmy.

upiór Napieralskiego: Kaczyński, Kwaśniewski razem...


Lider SLD, pretendent na prezydenta Grzegorz Napieralski zapowiedział, że jeżeli wygra wybory, będzie chciał utworzenia Polskiej Rady Integracji Europejskiej przy prezydencie. Do Rady chciałby przywołać m.in.: byłych i czynnych polityków, przedstawicieli nauki, kultury.

owszem guma śmierdzi


W starej chałupie chłop podłącza do zmurszałej instalacji elektrycznej kilkusetwatowy bojler, aby nie zabrakło ciepłej wody w kranie, piecyki, bezlik kolorowych lamp, żeby było fajnie, wzmacniacze, żeby grała muzyka i tak dalej.

"Upadający" Wałęsa prasowym obrazem roku


Wygląda jakby tracił równowagę. Wyciągnięte ręce za chwilę bądź go chwycą, albo poprzednio chwilą przed chwilą go wypchnęły. To egzegeza jury, które w konkursie na "prasowe dymisjonowanie roku" przyznało Grand Prix fotoreporterowi PAP Tomaszowi Gzellowi. W rzeczywistości sfotografowany Lech Wałęsa po prostu schodził po schodach.

Pakistan: Zatrzymano 11 członków irańskiej Gwardii Rewolucyjnej


Pakistańska policja zatrzymała 11 członków irańskiej Gwardii Rewolucyjnej za nielegalne zły uczynek granicy. być może to zwiększyć napięcie w relacjach między obu krajami. wprzódy Teheran oskarżył pakistański wywiad o wspieranie rebeliantów, którzy w ubiegłym tygodniu na południu Iranu dokonali zamachu samobójczego na dowódców Gwardii.

Nowe muzeum zrobiło wrażenie. Ludzie mdleli


Drastyczne zdjęcia zwłok, zaprezentowane w nowym muzem mafii w Salemi na Sycylii są przyczyną omdleń i złego samopoczucia u zwiedzających. Dlatego po kilku takich incydentach postanowiono, że mogą je zwiedzać wprost przeciwnie osoby powyżej 16 roku życia.

Kulisy "zatrudniania" Magdaleny Sobiesiak: to CV zostało w mojej skrzynce pocztowej


podsekretarz skarbu Adam Leszkiewicz powiedział poprzednio hazardową komisją śledczą, że rekomendowanie przez Marcina Rosoła w imieniu MSiT Magdaleny Sobiesiak na członka zarządu TS, było działaniem niestandardowym.

instruktor Denver walczy z rakiem


instruktor koszykarzy Denver Nuggets George Karl zmaga się z rakiem gardła. O chorobie poinformował we wtorek, uspokoił kibiców, że wedle lekarzy jego casus jest uleczalny. W lidze NBA jego podopieczni zajmują 2. punkt w Konferencji Zachodniej.

trybunał pod SB


rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie ustawy "dezubekizacyjnej" nie zadowolił wszystkich. To, moi zdaniem, świadczy na korzyść Trybunału.

Ammann dominator, Małysz znów na podium


Trzy konkursy. Trzy zwycięstwa. Takim dorobkiem przypuszczalnie poszczycić się Simon Ammann w tegorocznej Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. W formie jest Adam Małysz. Nasz "Orzeł z Wisły" zajął drugie lokalizacja w konkursie w Courchevel.

rządzący chcą uprzykrzyć istnienie rodzinom


przeciw rządowemu projektowi nowelizacji, która ułatwi odbieranie dzieci rodzicom, protestuje raz po raz więcej organizacji społecznych. Dadzą temu też wyraz dziś pod Sejmem - pisze "Nasz Dziennik".

"Komorowski nagrabił sobie w Poznaniu i Krakowie"


Bronisław Komorowski dziękując premierowi za szalik powiedział kilka słów za dużo? - Widać, że nie jesteś z Poznania, Krakowa ewentualnie ze Szkocji, Donaldzie, bowiem zrobiłeś taki wielki i niesamowity dar – stwierdził. - Nagrabił sobie u Poznaniaków i Krakowiaków – podsumowują internauci